Skocz do zawartości
kowalmisiek

Denon AVR-X3000 czy AVR-X2100 a może coś innego?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Stoję przed dylematem zakupu nowego amplitunera do kina domowego. Wybór padł na modele z tematu czyli Denon AVR-X3000 czy AVR-X2100. Powiedzcie mi jakie są różnice między tymi modelami? X3000 jest wiadomo klasa wyższa i większa moc. X2100 to klasa średnia mniejsza moc ale ma w sumie jakieś bajery typu WIFI, bluetooth i HDMI 2.0. Jak mam być szczery to na WIFI, bluetooth mi szczególnie nie zależy. Jedynie na przyszłościowym HDMI 2.0 bo będę chciał w niedalekiej przyszłości kupić TV i być może o ile ceny pójdą w dół to bedzie ot TV 4K. Na ten moment ceny X3000 i X2100 wyglądają podobnie tylko co wybrać? A może jeszcze jakiś inny model? Głośniki jakie do tego amplitunera będę kupował to Jamo S628 i na to już jestem zdecydowany. A może jeszcze jakiś inny model amplitunera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden z tych amplitunerów nie ma HDMI 2,0 dopiero modelach tegorocznych więc AVR-X3000 nie ma tego wejścia.

Ale to HDMI 2.0 w tegorocznych ampli Denona też są kulawe bo nie wspierają HDPC2.2 to na chwile obecną tylko w nowych amplitunerach Onkyo.

Sam jestem zawiedziony bo chciałem kupić nowy amplituner właśnie od Denona ale raczej się wstrzymam bo po co mi sprzęt który w przyszłym roku będzie tylko sprawiał problemy, teraz mam ampli które nie obsługuje 3D i odtwarzacz musiałem kupić z dwoma HDMI żeby obejść ten problem.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no z tego co pisze na stronie denona to X2100 ma HDMI 2.0 ale to jest tegoroczny model. Szkoda ze jest niedopracowane to HDMI 2.0 w denonie. Pytanie czy to jest kwestia softu? Moze producent bedzie robil jakis update softu ktory to naprawi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że na takie pytania mógłby Ci odpowiedzieć tylko producent a i on zapewne teraz tego nie wie, a może wie ale nie ujawnia tej informacji.

Mi się wydaje że obsługa HDCP2.2 niestety jest realizowana sprzętowo i żaden update softu tu nic nie da.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że teraz trochę mnie przekierowałeś w inną stronę. Zacząłem myśleć nad tym co mówisz i poczytałem trochę o tych onkyo. Tak jest jak piszesz. Maja najnowsze HDMI z obsługą 60klatek przy 4Ki HDCP 2.2. Zacząłem czytać o modelu onkyo tx-nr636 i wydaje się spełniać moje wszystkie wymagania. Może jest ciut słabszy od DENONA X3000 bo ma 160W ale wydaje się być bardzo solidnym amplitunerem. Co prawda jest to wersja budżetowa ale czytałem jakąś recenzje i jest chwalony ten amplituner. Chyba się na niego skusze. Co o nim sądzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie interesowałem się sprzętem Onkyo bo jakoś nie odpowiada mi brzmienie ich amplitunerów, poza tym gdybym miał coś wybierać z ich sprzętu to celowałbym w modele z czterocyfrowymi numerami.

Osobiście byłem zainteresowany nowymi Denonami ale braki o których już pisałem na chwilę obecną spowodowały że zrezygnowałem z zakupów i poczekam aż sytuacja na rynku wreszcie się wyklaruje, nie mam na tyle starego sprzętu żeby musieć już dzisiaj go wymieniać, przygotuję sobie tylko instalację pod Atmosa a z zakupem sprzętu się wstrzymam na parę miesięcy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do HDMI2.0 i HDCP2.2 to tutaj jeszcze cytat z innego avsforum który jest zacytowany za Pioneer'em:

"Regarding HDCP 2.2, none of our AVR's support it this year. Pioneer (As well as Denon and Yamaha) opted for full bandwidth HDMI 2.0 (18gbps) so that we can support 4:4:4 content as well as high dynamic range and expanded color gamut signals which require more that 10.2gbps. There currently is not a single chip solution that offers both 18gbps and HDCP 2.2.Onkyo decided to go with HDCP 2.2 by using a different brand HDMI repeater, however there HDMI 2.0 solution only offers 10.2gbps of bandwidth (Same has HDMI 1.4)."

Jak z niego wynika u Onkyo z obsługą HDMI2.0 też nie jest tak dobrze.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to trudno coś powiedzieć.

Nie ma jeszcze informacji na temat amplitunerów Onkyo z serii czterocyfrowych ale może w nich być podobnie, na pewno też w seriach trzycyfrowych obsługa 4K jest tylko na jednym wejściu i to niepełna. Rozwiązanie Onkyo według mnie jest mocno "kulawe" bo tylko jedno wejście w amplitunerze i to z ograniczeniami w przyszłości na pewno będzie mocno ograniczało rozbudowę sprzętu w końcu źródeł 4K można mieć kilka.

Denon i Pioneer niby obsługę mają na wszystkich wejściach ale bez HDCP2.2.

Na avsforum znalazłem w wątku dotyczącym HDMI2.0 informację że jeden z producentów chipów właśnie wypuścił układ w którym jest obsługa HDMI2.0 i HDCP2.2.

Myślę że nie ma co się spieszyć i dać sobie na wstrzymanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, po co kupujecie sprzet do 4k na rok przed premierą playerów 4k?

Przecie to bzdura i wywalanie grosza w błoto. Odłozyc kase, cieszyc sie 2k a na fajerwerki w 4k przyjdzie pora za 2 lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego tak gwoli ścisłości to ja już nie kupuję bo doczytałem i stwierdziłem że mogę poczekać.

A tak naprawdę to akurat mam dobrą sposobność żeby sobie sprzęt zmodernizować ale głównym powodem do wymiany był Dolby Atmos a nie 4K, ale że chciałem "upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu" co jak widać na dzień dzisiejszy możliwe nie jest to stwierdziłem że nie ma co się napalać i poczekam, na razie tylko przygotuje sobie instalację pod Atmosa a sam ampli kupię jak już na rynku będą takie które będą miały wszystkie interesujące mnie funkcjonalności.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co masz na mysli piszac ze przygotowujesz instalacje pod Atmosa? Czy to czegos wiecej wymaga niz glosnikow i kabli? Jestem troche zielony wiec pytam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie zapominaja ze dolby atmos wymaga realnie mocnych amplitunerów.

I nie o moc samych końcówek tu tylko chodzi.... Nie sadze aby mozna bylo nabyc przyzwoity sprzet ponizej 10k

Najlepiej do tego nadaja sie konstrukcje dzielone a nie budżetowe integry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kowalskimisiek

Atmos to konfiguracja więcej niż 5.1 kanałów gdzie dodano głośniki sufitowe, najlepiej jak Google odpytasz.

@mobor

Ale ja nie celuję w rozwiązania budżetowe, miałem na celowniku Denon AVR-X4100, kompletnie nowa konstrukcja a nie tak ja trzycyfrowe Onkyo w których dodają Atmosa poprzez update software.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to cos tam czytalem o tym i do tego trzeba 9.2 albo nawet 11.2. Teraz pytanie ile filmow ma sciezke dzwiekowa dostosowana do Atmosa? Raczej niewiele wiec czy amplituner bedzie w stanie sztucznie taka sciezke audio stworzyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kinach było już kilka (Godzilla, Kapitan Ameryka więcej nie pamiętam) a BD pierwszy ze ścieżką dźwiękową w Dolby Atmos ma być ostatni Transformers.

Co do symulowania przez procesor takiego dźwięku to nie mam zielonego pojęcia.

A konfiguracje głośników dla kina domowego to 5.1.4, 7.1.2, 5.1.2, 7.1.4 i 9.1.2

Edytowane przez Jasiek_31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze piszac 5.1.4 masz na mysli:

5 kolumn normalnych od kina domowego czyli fronty, centralny i satelitki

1 subwoofer

4 satelitki zawieszone na gorze na scianie

??

Takie cos by mi odpowiadalo bo w sumie moj pokuj ma wymiar 4,5 x 4,3 i chyba nie bardzo ma sens w moim przypadku robienia 7.1

Teraz pytanie zasadnicze. Czy przykladowo kupujac amplituner z dolby atmos 9.2 da sie to ustawic w takiej konfiguracji jaka mi pasuje?

Chodzi o to czy amplituner nie bedzie na sztywno chcial zrobic 7.1 + 2 dodatkowe fronty na suficie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz mógł zrobić obie konfiguracje bo w amplitunerach w chwili obecnej część wyjść można przyporządkować do konkretnego kanału.

Ja akurat myślałem o konfiguracji 5.1.2 bo na taką pozwalał Denon-X4100 (5.1.4 jest w nim możliwe ale z dodatkowymi końcówkami mocy) a ponieważ jestem teraz na etapie remontu domu to mogę bez większych problemów pociągnąć kable i zamontować głośniki sufitowe.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie celuję w rozwiązania budżetowe, miałem na celowniku Denon AVR-X4100, kompletnie nowa konstrukcja a nie tak ja trzycyfrowe Onkyo w których dodają Atmosa poprzez update software.

Jeśli Denon X4100 nie jest budżetowy tzn., że ja mam audiofilski amplituner.

Chyba jestem staroświecki i te wszystkie nowinki traktuje z przymróżeniem oka. Jak dla mnie służy, to jedynie wyciąganiu kasy, a nie realnemu poprawienu odsłuchu. Też jestem przed remontem i już widzę mine żony jak jej zaproponuje, że po bokach kryształowego żyrandola zawiesze dwie kolumny głośnikowe. Póki co skupiam się na akustyce pomieszczenia i dużo spędzam czasu w internecie na szukaniu rozwiązań, które realnie poprawią dźwięk, a moja żona nie będzie chciała się ze mną rozwieść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz mógł zrobić obie konfiguracje bo w amplitunerach w chwili obecnej część wyjść można przyporządkować do konkretnego kanału.

Ja akurat myślałem o konfiguracji 5.1.2 bo na taką pozwalał Denon-X4100 (5.1.4 jest w nim możliwe ale z dodatkowymi końcówkami mocy) a ponieważ jestem teraz na etapie remontu domu to mogę bez większych problemów pociągnąć kable i zamontować głośniki sufitowe.

Pozdrawiam.

Powiedz m co to znaczy ze z dodatkowych koncowek mocy mozna podlaczyc te kanaly? Trzeba cos dokupowac czy chodzi o te koncowki co mozna na nich osobny pokuj w muzyke zaopatrzyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Denon X4100 nie jest budżetowy tzn., że ja mam audiofilski amplituner.

Chyba jestem staroświecki i te wszystkie nowinki traktuje z przymróżeniem oka. Jak dla mnie służy, to jedynie wyciąganiu kasy, a nie realnemu poprawienu odsłuchu. Też jestem przed remontem i już widzę mine żony jak jej zaproponuje, że po bokach kryształowego żyrandola zawiesze dwie kolumny głośnikowe. Póki co skupiam się na akustyce pomieszczenia i dużo spędzam czasu w internecie na szukaniu rozwiązań, które realnie poprawią dźwięk, a moja żona nie będzie chciała się ze mną rozwieść.

Kolego po pierwsze nie napisałem że jest audiofilski tylko że nie jest budżetowy, sprawdź może coś na jego temat a później się wypowiadaj.

Po drugie kto Ci powiedział że głośniki musisz wieszać koło żyrandola możesz spokojnie zastosować głośniki do montażu w suficie które można malować na dowolny kolor i wtedy nic Ci nie wystaje.

Zamiast pisać coś od czapki najpierw się zorientuj jakie są w chwili obecnej możliwości wykonania instalacji.

Edytowane przez Jasiek_31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz m co to znaczy ze z dodatkowych koncowek mocy mozna podlaczyc te kanaly? Trzeba cos dokupowac czy chodzi o te koncowki co mozna na nich osobny pokuj w muzyke zaopatrzyc?

Musisz mieć zewnętrzne wzmacniacze żeby podłączyć do tych końcówek głośniki (wyjścia taki są nazywane pre-amp).

Do tych końcówek nie podłączysz osobnych stres, do tego celu są w amplitunerze osobne wyjścia.

Tu masz linka do zdjęcia z tyłem Denona AVR-X4100 na którym wszysko bardzo ładnie widać: http://assets.eu.denon.com/Assets/images/products/AVR-X4100W/EL_avrx4100w_e2_sp_re.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego po pierwsze nie napisałem że jest audiofilski tylko że nie jest budżetowy, sprawdź może coś na jego temat a później się wypowiadaj.

Po drugie kto Ci powiedział że głośniki musisz wieszać koło żyrandola możesz spokojnie zastosować głośniki do montażu w suficie które można malować na dowolny kolor i wtedy nic Ci nie wystaje.

Zamiast pisać coś od czapki najpierw się zorientuj jakie są w chwili obecnej możliwości wykonania instalacji.

Właśnie takie głośniki miałem na myśli, bo takie mam zamontowane w łazience natomiast w salonie to dla mnie absurd, ale jeśli ktoś lubi się pokazać w towarzystwie ....

Denon 7x 200W, maksymalny pobór prądu 670W i już nie muszę nic więcej o nim czytać, a poza tym staram się wypowiadać na tematy na które coś nie coś wiem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie takie głośniki miałem na myśli, bo takie mam zamontowane w łazience natomiast w salonie to dla mnie absurd, ale jeśli ktoś lubi się pokazać w towarzystwie ....

Denon 7x 200W, maksymalny pobór prądu 670W i już nie muszę nic więcej o nim czytać, a poza tym staram się wypowiadać na tematy na które coś nie coś wiem ...

OK ja pozostaję przy swoim Ty pozostań przy swoim, buduję system kina domowego dla siebie a nie żeby szpanować, jak Ci głośniki na suficie przeszkadzają to zawsze możesz zainwestować w głośniki "Atmos enabled" które bazują na podwójnej konstrukcji i kanał górny jest realizowany przez odbicie.

Co do mocy ampli to nie będę polemizował bo jak zwykle nie wiemy w jaki sposób te wartości były przez producenta zmierzone, też wolałbym żeby wartość poboru była dwa razy większa...., tak czy inaczej i tak go nie kupuję bo nie obsługuje HDCP2.2 na HDMI, poczekam aż sytuacja się na rynku wreszcie unormuje.

Pozdrawiam.

BTW

Sprawdziłem co Cambridge podaje na temat Twojego sprzętu to też nie jest aż tak różowo bo z jednej strony podają 110W na kanał, wzmacniacz 7.1 a pobór w szczycie 700W (to znalazłem akurat nie na stronie producenta) po czy dopiero niżej podają że 110W jest wtedy gdy gra stereo a gdy grają wszystkie kanały to moc już tylko 60W, waga 10kg

A u Denona dla AVR-X4100 podane jest, moc wyjściowa dla jednego kanału przy 6ohm - 200W, moc wyjściowa dla dwóch kanałów przy 6ohm - 165W, moc wyjściowa dla dwóch kanałów przy 8ohm - 125W, waga, maksymalny pobór 670W, waga 12,6kg.

Więc jakoś niewielką różnicę w parametrach pomiędzy nimi widzę, proponuję czytać specyfikację uważniej.

Edytowane przez Jasiek_31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK ja pozostaję przy swoim Ty pozostań przy swoim, buduję system kina domowego dla siebie a nie żeby szpanować, jak Ci głośniki na suficie przeszkadzają to zawsze możesz zainwestować w głośniki "Atmos enabled" które bazują na podwójnej konstrukcji i kanał górny jest realizowany przez odbicie.

Co do mocy ampli to nie będę polemizował bo jak zwykle nie wiemy w jaki sposób te wartości były przez producenta zmierzone, też wolałbym żeby wartość poboru była dwa razy większa...., tak czy inaczej i tak go nie kupuję bo nie obsługuje HDCP2.2 na HDMI, poczekam aż sytuacja się na rynku wreszcie unormuje.

Pozdrawiam.

BTW

Sprawdziłem co Cambridge podaje na temat Twojego sprzętu to też nie jest aż tak różowo bo z jednej strony podają 110W na kanał, wzmacniacz 7.1 a pobór w szczycie 700W (to znalazłem akurat nie na stronie producenta) po czy dopiero niżej podają że 110W jest wtedy gdy gra stereo a gdy grają wszystkie kanały to moc już tylko 60W, waga 10kg

A u Denona dla AVR-X4100 podane jest, moc wyjściowa dla jednego kanału przy 6ohm - 200W, moc wyjściowa dla dwóch kanałów przy 6ohm - 165W, moc wyjściowa dla dwóch kanałów przy 8ohm - 125W, waga, maksymalny pobór 670W, waga 12,6kg.

Więc jakoś niewielką różnicę w parametrach pomiędzy nimi widzę, proponuję czytać specyfikację uważniej.

W żaden sposób nie chciałem umniejszać wartości wybranego przez Ciebie amplitunera szczególnie, że 6000zł to nie jest dla mnie mała kwota.

Bardziej chodziło mi o wyrażenie swojej opinii co do nowinek technicznych. Tak jak napisałem jestem strasznym konserwatystą, który woli iść do swojego sklepu muzycznego, dotknąć i wymacać płytę, wrócić do domu i delektować się dźwiękami. Teraz jest nastawienie na strumieniowy przesył muzyki, radia internetowe itp. Drażni mnie, że sprzęt ma coraz mniej wspólnego z inżynierami, a coraz więcej z jajogłowymi bystrzakami od marketingu i to tyczy się nieomal każdej dziedziny.

A Tobie oczywiście życzę powodzenia i radości przy konfigurowaniu systemu.

BTW

Azur 551R nie jest wzorem cnót, ale podoba mi się to, że producent nie leci ze mną w kulki, a przynajmniej tak mi się wydaje. W mojej instrukcji pobór prądu jest 1050W.

Gdy by nie syn, to nadal bym słuchał w stereo.

Edytowane przez S.E.B.O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...