Skocz do zawartości
CrashBandicot

Problem z nagranymi materiałami 3d na BD-R

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Zmiana sprzętu video u mnie w domu zaowocowała kolekcjonowaniem z różnych źródeł filmów w coraz to lepszej jakości. Otóż w tym momencie natknąłem się na problem.

Uzyskałem kilka filmów w formacie MKV. Są to głównie produkcje 3D.

Otóż problemy które znalazłem, są dwa.

1. Dźwięk. Odtwarzany po przewodzie optycznym z telewizora na głóśniki Logitech Z5500. Dźwięk zazwyczaj angielski jest w DTS 5.1. działa ślicznie, natomiast polski jest zazwyczaj w Dolby Digital 5.1. W niczym by mi to nei rpzeszkadzało, gdyby nie fakt, iż ten polski jest najzwyczajniej cichszy. I nie wiem co z tym zrobić.

2. Drugim problemem są wstawiane napisy. Najczęściej mam napisy w formacie srt. MKV przerabiam od razu do ISO lub do struktury katalogowej BluRay za pośrednictwem tsmuxer. Wstawiając w nim napisy działać działają, ale.... przy materiale 3D (side by side) lub (over and under) po odpaleniu 3D napisy mam tylko w jednym oku:D Tak więc przy rozdzielonych materiałach na strony, tylko na jednej są napisy. Wysoce to utrudnia oglądanie z napisami

Mam nadzieję, iż w dobrym w miarę temacie umieściłem mój problem. Jeśli nie, proszę moderatora o przeniesienie a nie usuwanie.

Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na rady i sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DTS zawsze będzie głośniejszy niż Do a tym bardziej Polski Dolby jest zawsze kulejacy.

Sam kodek DTS ma większy zakres dynamiki i mniejszą stratę względem Do ale powtarzam polskie wydania Dolby są bardzo tragicznie.

Co do filmów to napisz na czym odtwarzasz filmy bo tego nie napisałeś

Bo jak puuszczasz filmy z komputera lub bezpośrednio z USB w tv to po kiego robisz strukturę BD.

Lepiej na.kompa ściągnij darmowego XBMC a tam masz opcje 3 d w tych nowych 13 wersjach już i program sam ci ładnie napisy zrobi pod 3 d

Wysłane z mojego C6903 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez venom200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście fimy pusczane ze stacjonarnego playera Sony BDP-S5100. Zreszta taka sama sytuacja jest grdy wsadzam płytke w PS4. Z pena nie sprawdzałem szczerze mówiąc, ale z racji ze TV to też sony, to raczej będzie się zachowywac podobnie. Problem leży raczej w samym wsadzeniu napisów, bo jak trafiłem filmik, w którym już były napisy jako część obrazu a nie srt to problemu nie było.

Tak więc nie chodzi mo o samo odtwarzanie napisów na tym na czym się da, ale uzyskanie w pełni funkcjonalnego blureja, działającego w większości rzeczy do odczytu przeznaczonych:D

Edytowane przez CrashBandicot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...