Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

24w9edk.jpg

Od października rusza produkcja nowego playera 4K. Kilka cech:

- RockChip RK3288: 4 x CPU + 16 x GPU

- 4K, 3D

- chłodzenie pasywne

- wybór systemu operacyjnego, np. android, linux, Chrome OS

- XBMC

- bez Cinavii

- $149

Jest też kilka wad:

- brak USB 3.0

- brak wewn. HDD

Zastanawiam się dlaczego tak niska cena, np. Pocorn A-410 kosztuje $248. Chyba chcą konkurować z innymi prostymi playerami opartymi na systemie android.

Więcej informacji:

http://www.cloudmedia.com/openhour

http://www.homemediatech.net/cloud-media-open-hour-chameleon-4k-ifa-2014-updates/485

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że urządzenie ma dwa sloty kart pamięci (SD I microSD). System boot-uje się z karty, nie ma więc opcji uszkodzenia system przez nieautoryzowany firmware itd. Stąd też zapis w specyfikacji donośnie opcji różnych systemów. Producent otworzy też oprogramowanie dla społeczności - aby właśnie umożliwić przygotowanie wersji bazujących na innych systemach. Wybór system będzie realizowany przez zmianę karty pamięci. A zawartość karty będzie pobierać się z sieci.

Brak USB 3.0 wynika z braku obsługi tego standardu przez sprzęt (procesor i otoczenie) a także z braku potrzeby - do odtwarzania plików - nie trzeba, do kopiowania plików, jeżeli nie ma wewn. dysku, także nie trzeba.

Brak dysku - mało jest urządzeń z Androidem i opcją instalacji dysku. Przydałoby się, to fakt.

Urządzenie jest tańsze od sprzętu z linii PopcornHour, gdyż bazuje na innych rozwiązaniach sprzętowych (nie-Sigma). Stąd też zmiana nazwy. Odtwarzacze z Sigmą będą nadal miały nazwę PopcornHour.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wyjdzie jeszcze cos na Sigmie?

Edytowane przez micro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się ciekawie, zobaczymy jak wyjdzie w praktyce, martwi mnie że nigdzie nie jest napisane która wersja HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo wody upłynie....Wpierw musi nowa Sigma wyjść

Obecna jest trochę niedorobiona - brakuje np. wsparcia dla plików 3D odtwarzanych w 50 klatkach (kamery sony AVCHD 2.0)

Nowy model musi mieć obsługę 4K ale na razie brakuje standaryzacji samego BD 4k więc poczekamy sobie na nową Sigmę....ze 2 lata (jak nie lepiej) Chyba że wyjdzie coś jako DSP a dopiero później dodadzą obsługę nowych formatów (obsługa programowa a nie sprzętowa) Poza tym - ciekawe jak będzie z licencjami. Już w obecnych wersjach obcięto możliwość odpalania pełnego menu dla płyt BD-java

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaprezentowany został już wczesny prototyp nowego odtwarzacza na Sigmie. W trakcie prezentacji działał bez problemów. Jednak w tym roku nie wejdzie do sprzedaży.

Ale na pewno nie będzie to "za dwa lata". Sigma pracuje jeszcze nad swoją częścią oprogramowania, musi dostać ceryfikaty i licencje na kodeki itd.

Jeszcze za wcześnie aby mówić o terminach.

Jeżeli chodzi o menu BD-java - temat oklepany, tłumaczone to było w wielu miejscach, też tu na forum. Chodzi m.in o system zabezpieczeń Cinavia. Tu zmian nie oczekujemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cinavię ponoć już złamano.

zresztą jak sam chciałbym sobie zrobić BD z menu (o ile się w ogóle da) to obsługa BD-java była by miła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i złamano cinavię. Ale producenci muszą ją implementować w urządzeniach z certyfikatami do pełnej obsługi BD. A producenci odtwarzaczy na razie nie wypuszczą modelu który miałby poradę dla użytkowników "jak chcesz pełnych możliwości korzystaj z nieoficjalnego softu" itd. Może w przyszłości się to zmieni.

Większość programów do przygtowywania BD pozwala na robienie menu zgodnego z BD Lite i takie menu działa.

Nie mam tu doświadczenia, ale nie jestem pewien czy stworzenie pełnego menu z javą jest proste i dostępne dla filmowców-amatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy klipy wideo do OpenHour (YouTube)

Edytowane przez HumanMedia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, u nas jak zwykle, nie wiadomo kiedy z polskiej dystrybucji.

@HumanMedia - kontaktu brak!

Edytowane przez grz3si3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak USB3.0 i wewn. dysku to nie wady.

Najwazniejsza dla mnie jest poprawna obsluga SMB i NFS.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak USB3.0 i wewn. dysku to nie wady.

Najwazniejsza dla mnie jest poprawna obsluga SMB i NFS.

Pozdro

Dokładnie jak będzie poprawnie obsługiwał sieć to zastanowię się czy nie kupić dziecku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej ratorosli, do odtwarzania plikow z NAS-a, czy streamow ze smartphone'a/sieci, kupic dongla za 29$, cztery jaja,BT, pograc w gry tez da rade na tym.

Ps.

Oczywiscie kazda wymowka w celu przetestowania nowego sprzetu jest dobra i mile widziana ;).

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej ratorosli, do odtwarzania plikow z NAS-a, czy streamow ze smartphone'a/sieci, kupic dongla za 29$, cztery jaja,BT, pograc w gry tez da rade na tym.

Ps.

Oczywiscie kazda wymowka w celu przetestowania nowego sprzetu jest dobra i mile widziana ;).

Jasne że lepiej ale jej TV nie ma USB bo to Plazma Panasonica sprzed kilku lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co Ci USB? Zasilacz i tak musi miec ze 2A. Jedyna roznica, ze "gwizdek" nie ma, tak jak "pudeleczko" gniazda rj45, ale zawsze mozna dolozyc na USB, jesli zajdzie taka potrzeba.

Edit: Dla jasnosci, pisze o mini komputerku z HDMI w ksztalcie dongla. Skoro zapowiadaja pudelka z linuksem i zbieznymi bebechami, to moze da sie zaadaptowac Gdzie sie zapodziali Fantom i robertnik?

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, przyznaję że temat dongli jest mi mało znany bo jakoś do tej pory się nimi nie interesowałem, ale skoro mówisz że RJ45 i tak trzeba dokładać to już stopień komplikacji a przez to i możliwej zawodności więc wydaje mi się że osobne pudełko może być lepszym rozwiązaniem, tym bardziej że w moim przypadku RJ45 wskazany bo po WiFi odtwarzanie obrazów BD może działać ale też jak moje dotychczasowe doświadczenie z WiFi mi podpowiada mogą być z tym problemy.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...