Skocz do zawartości
Gmeru

Testujemy: Philips 9809 4K powered by Android! Następca plazmy?

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda na to, że ten model ma duzo chorób wieku dziecięcego, zapewne software'owych.

Jesli rzeczywiście nie obsługuje kodeka HEVC to "nie ma prawa" być porównywany do topowego Panasa, któremu od strony hardware'u trudno coś zarzucić. Bez tego kodeka 4K jest mu potrzebne jak rybie ręcznik.

Poczekamy na test, zobaczymy.

Pozdro

Amen!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philips jakością może konkurować tylko z AX900. Oba są podobne. Reszta nie ma tak zaawansowanego systemu podświetlenia... Dlatego trochę dziwię się gdy czytam, że brak tu nowoczesnej techniki. Tylko ten telewizor ma i zaawansowane podświetlenie led i system android i ambi. Chyba nowocześniej się już nie da ; )

AX900 dzięki specjalnej konstrukcji diod jest w stanie przekalibrować gamut do standardu UHD (rec.2020) przy 3000Hz, dlatego ten telewizor jest w pełni przygotowany na rewolucje 4K, drugi taki na rynku to Sony z Triluminos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przekalibrować gamut do standardu UHD (rec.2020) przy 3000Hz,

"przy 3000Hz" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. Każdy może pisać co zechce ale ja mam w domu ten TV i moim zdaniem obraz jest genialny. Nigdy nic lepszego dotąd nie widziałem. A android - no cóż, ciągle się zawiesza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pozwolę sobie napisać parę zdań na temat w/w telewizora.Jestem jego posiadaczem od około miesiąca czasu i potwierdze słowa dyzia , że też takiego obrazu w życiu nie widziałem.Posiadam w domu jeszcze dwie plazmy Panasonica serii VT i G ale uwierzcie mi wypadają naprawdę blado przy tym tv( i nie chodzi tu tylko o ambilight).

Miałem tą przyjemność posiadać w domu przed kupnem przez okres czterech dni dwa telewizory równocześnie ,Sony 65x9005 i Philipsa 65pus9809 sygnał był podawany do obydwóch z nc+.Ja ,moja rodzina i znajomi którzy przewineli w tym okresie przez dom nie mieli właściwie żadnych wątpliwości co do wyboru,który jest zwycięzcą i ten kupiłem.Powiem więcej że nie żałuje ani złotówki wydanej na ten telewizor,tak mnie urzekł.Philips sprawuje się bardzo dobrze,wypróbowałem wszystkie aplikacje które sa zaintalowane i ani raz mi się nie zawiesił.Co mi się nie podoba?Dzwięk który wydobywa się z subwoofera to jest jedna wielka porażka,jeden wielki bełkot nachodzący na głos z tv,i nie da się tego dobrze wyregulować ,jak dla mnie jest to nie do przyjęcia.Przy plazmach wiszą soundbary Samsunga i to tanie budżetowe a grają o trzy klasy lepiej.Musze dokupić jakiś porządny soundbar.I tyle spostrzeżeń po miesiącu użytkowania.

Pozdrawiam Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja natomiast czekam na modele telewizorów 2015 r. , które również będą z systemem Android , ale w wersji L (Lollipop 5.x.x) . Firmy takie jak Sony , Sharp oraz

TP Vision z logo Philips intensywnie nad nimi pracują . Firma Sony zapewne zaprezentuje takie modele telewizorów już wkrótce , między innymi na CES 2015 w Las Vegas .

Myślę , że te telewizory będą bardziej dopracowane przez programistów niż tegoroczne telewizory Philips z systemem Android , które oprócz bardzo dobrego obrazu i Ambilight ,

mają cały czas kłopoty z wydaniem przez programistów kolejnej wersji oprogramowania , która poprawiłaby w końcu liczne błędy w działaniu poszczególnych funkcji tych telewizorów.

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pozwolę sobie napisać parę zdań na temat w/w telewizora.Jestem jego posiadaczem od około miesiąca czasu i potwierdze słowa dyzia , że też takiego obrazu w życiu nie widziałem.Posiadam w domu jeszcze dwie plazmy Panasonica serii VT i G ale uwierzcie mi wypadają naprawdę blado przy tym tv( i nie chodzi tu tylko o ambilight).

Miałem tą przyjemność posiadać w domu przed kupnem przez okres czterech dni dwa telewizory równocześnie ,Sony 65x9005 i Philipsa 65pus9809 sygnał był podawany do obydwóch z nc+.Ja ,moja rodzina i znajomi którzy przewineli w tym okresie przez dom nie mieli właściwie żadnych wątpliwości co do wyboru,który jest zwycięzcą i ten kupiłem.Powiem więcej że nie żałuje ani złotówki wydanej na ten telewizor,tak mnie urzekł.Philips sprawuje się bardzo dobrze,wypróbowałem wszystkie aplikacje które sa zaintalowane i ani raz mi się nie zawiesił.Co mi się nie podoba?Dzwięk który wydobywa się z subwoofera to jest jedna wielka porażka,jeden wielki bełkot nachodzący na głos z tv,i nie da się tego dobrze wyregulować ,jak dla mnie jest to nie do przyjęcia.Przy plazmach wiszą soundbary Samsunga i to tanie budżetowe a grają o trzy klasy lepiej.Musze dokupić jakiś porządny soundbar.I tyle spostrzeżeń po miesiącu użytkowania.

Pozdrawiam Paweł

Czegoś takiego ci jeszcze będzie trzeba

http://www.telix.pl/artykul/philips-uhd-880--odtwarzacz-z-hevc-i-system-android-l-3,63373.html

Odtwarzacz multimedialny w I kwartale 2015 dostępny za darmo dla wszystkich klientów posiadających telewizory z serii 9 + Android L i 12 GB pamięci. Posiada 2xUSB, HDMI 2.0, HDCP 1.4/ 2.2, RJ-45, Wi-Fi, Bluetooth, kodek HEVC 4K@30/60Hz,10 Bit. Poniżej pełne specyfikacje.

http://4kfilme.de/philips-uhd-880-4k-streaming-media-player-auf-der-ifa-2014/

Niestety, nie udało mi się ustalić czy jedno z wejść UBS jest w wersji 3.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czegoś takiego ci jeszcze będzie trzeba

http://www.telix.pl/artykul/philips-uhd-880--odtwarzacz-z-hevc-i-system-android-l-3,63373.html

Odtwarzacz multimedialny w I kwartale 2015 dostępny za darmo dla wszystkich klientów posiadających telewizory z serii 9 + Android L i 12 GB pamięci. Posiada 2xUSB, HDMI 2.0, HDCP 1.4/ 2.2, RJ-45, Wi-Fi, Bluetooth, kodek HEVC 4K@30/60Hz,10 Bit. Poniżej pełne specyfikacje.

http://4kfilme.de/philips-uhd-880-4k-streaming-media-player-auf-der-ifa-2014/

Niestety, nie udało mi się ustalić czy jedno z wejść UBS jest w wersji 3.0.

Na jakiej zasadzie bedzie się to odbywało?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej zasadzie bedzie się to odbywało?

Pozdrawiam

Nie mam pojęcia, wyobrażam sobie że za pośrednictwem okazania faktury lub paragonu sklepu w którym nabyło się powyższy produkt. Mnie już nachodzą wątpliwości co do funkcjonalności tego dekodera. Po pierwsze dekodowanie H.265 odbywa się wyłącznie przy 30, 60Hz, do obejrzenia dema z Astry potrzeba 50Hz. Po drugie wszędzie jest napisane o kompresji HEVC za pośrednictwem sieci, a nigdzie nie ma ani słowa o satelicie.

Strasznie dużo nerwów można się najeść dzięki Philipsowi co pokazuje że jest kompletnie nie przygotowany do 4K, a kupowanie jego telewizorów wiąże się z dużym ryzykiem.

Edytowane przez Republika TV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kpina z klienta, bo nawet tańszy Samsung dla HU8500 profesjonalny one connect potrafił stworzyć. Ciekawe dlaczego wspomniany Panas X900 za 15 tysi mógł stworzyć kompletny od strony techniczno-jakościowej sprzęt ze wszystkimi możliwymi portami, oprogramowaniami, najlepszymi procesorami obrazu, wysokim odświeżaniem, a nawet podkręcaniem diod RGB LED co stawia go pod kątem przyszłościowego telewizora, a taki Philips odwalił lipe tym swoim UHD 880, jedynie promuje to co najmniej ważne, czyli Android, ambilight.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacz multimedialny w I kwartale 2015 dostępny za darmo dla wszystkich klientów posiadających telewizory z serii 9 + Android L i 12 GB pamięci. Posiada 2xUSB, HDMI 2.0, HDCP 1.4/ 2.2, RJ-45, Wi-Fi, Bluetooth, kodek HEVC 4K@30/60Hz,10 Bit. Poniżej pełne specyfikacje.

http://4kfilme.de/philips-uhd-880-4k-streaming-media-player-auf-der-ifa-2014/

Niestety, nie udało mi się ustalić czy jedno z wejść UBS jest w wersji 3.0.

Z tego opisu wynika, ze ten player tez stoi na Adroidzie.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kpina z klienta, bo nawet tańszy Samsung dla HU8500 profesjonalny one connect potrafił stworzyć. Ciekawe dlaczego wspomniany Panas X900 za 15 tysi mógł stworzyć kompletny od strony techniczno-jakościowej sprzęt ze wszystkimi możliwymi portami, oprogramowaniami, najlepszymi procesorami obrazu, wysokim odświeżaniem, a nawet podkręcaniem diod RGB LED co stawia go pod kątem przyszłościowego telewizora, a taki Philips odwalił lipe tym swoim UHD 880, jedynie promuje to co najmniej ważne, czyli Android, ambilight.

Przyszlosciowe to maja byc drogi, mosty... czy ewentualnie standardy/protokoly przesylania UHDTV, a nie produkt masowy, ktory ma sluzyc nabywcy 2-5 lat.

Czy Philips odwalil lipe, dlatego ze ma te cechy, ktorych brakuje temu "wspanialemu Panasowi" oraz telewizorom innych producentow?

Osobiscie nie jestem fanem obu tych rzeczy w TV, ale na forach ludzie podniecaja sie nimi strasznie, czyli sa one atrakcyjne z punktu widzenia konsumenta.

Jakaz kpina z konsumenta, jest strategia marketingowa: "damy Ci cos, czego inni nie maja, w zamian za to, czego my nie mamy, a jesli naprawde wierzysz, ze jest Ci to potrzebne (HEVC), to mamy dla Ciebie cos, co pozwoli Ci przezyc do nastepnego modelu."

Naprawde nie rozumiesz tak oczywistych rzeczy, czy moze formulujac w ten sposob swoje wypowiedzi, masz jakis inny, poza podzieleniem sie z nami wlasna opinia, cel? Do niczego, tak na dobra sprawe, nie potrzebujesz dzisiaj HEVC, chyba, ze chcesz ogladac przekazy testowe albo wyjatki z VoD-ow.

Philips grzeszy niedopracowanym softem i olewaniem zlowionego juz klienta, ale przeciez nie zmusza go do kupowania swoich produktow, tylko zacheca. Ja sparzylem sie dwukrotnie i nie rozwazam zakupu telewizora tej marki z uwagi na nienajlepsze doswiadczenia. Czy powinienm publicznie lamentowac odnosnie towaru, ktorego kupnem nie jestem zainteresowany? Tym powinnismy sie teraz tutaj zajmowac?

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam, że test możliwe, że wrzucimy w tym tygodniu. A na 100% w tym miesiącu bo już mamy go za sobą. Ogólnie TV w teście wyszedł bardzo dobrze pod względem obrazu. Kontrast na dzień dobry około 3500:1 + wygaszanie strefowe, które działa tak jak w starszych najlepszych modelach Philipsa. Efekt halo widoczny głównie pod kątem. Kąty były dobre jak na VA. A to już coś. Ogólnie mega mocny konkurent dla Panasonica AX900. No i oczywiście bardzo ciekawa alternatywa dla plazm. Temu ekranowi jest do nich tak blisko jak modelowi AX900.

Jeszcze kilka ładnych zdjęć:

m9cBdW.jpg
LTkjMo.jpg
9qHUCi.jpg
Sc79Fn.jpg
KyuUaP.jpg

Dzieki.

Już kupiłem telewizor ale z chęcią przeczytam test.

Wraz z małżonka wybraliśmy Samsunga UE78HU8500 i jak na tę chwilę jesteśmy niesamowicie zadowoleni.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłbyś jakieś foto tej 78 i wrzucił do tematu tego Samsunga? Chciałbym zobaczyć jak to wygląda w domu: sam chcę wejść w taką przekątną. Tutaj temat: http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/testy/telewizory-lcd/samsung/test-ue55hu8500l-samsung-curved-zakrzywiony-ul-r856

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłbyś jakieś foto tej 78 i wrzucił do tematu tego Samsunga? Chciałbym zobaczyć jak to wygląda w domu: sam chcę wejść w taką przekątną. Tutaj temat: http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/testy/telewizory-lcd/samsung/test-ue55hu8500l-samsung-curved-zakrzywiony-ul-r856

Aktualnie przebywam poza granica. Do kraju wracam pod koniec Stycznia. Wtedy postaram sie cos podeslac, o ile bede wiedzial jak to zrobic :D Jestem swiezy w sprawach forumowych, a w szczegolnosci w dodawaniu zdjec do tematow hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...