Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Finalnie wyszło tak:

GA-Z97-D3H, Z97

i5-4690K

GTX770 4GB DDR5 OC

DDR3 8GB (2x4GB) RipjawsX 1600MHz CL7

ZALMAN Z3

SSD840 EVO 120GB SATAIII 2.5'', (540MB/s, 410MB/s)

Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache

CORSAIR 750W Modular 80+ GOLD CP-9020078-EU

Chłodzenie Spartan Pro SilentiumPC

Myślę że za 4100zł taki komp do radę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cacuszko ! Przemyśl tylko HDD - może warto kupić cichszy i trwalszy ? np. WD RED.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem od lat zwolennikiem Seagate, dlatego że na 6 komputerów jakie miałem uwaliły mi się 3 dyski WD. Może teraz jest lepiej , ale uraz zostaje. Tylko zastanawiam się czy nie pospieszyłem się z grafiką bo już wychodzą gtx 970,980 i nie wiadomo jak się będą miały cenowo. Chociaż do grania moim zdaniem na fHD wystarczy GTX 770.

Jak poskładam do kupy to rzemiosło to podzielę się wrażeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potencjalnie gtx960 będzie miał pełne hdmi 2.0 - na pewno będzie to wiadome za 3 dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super sprzęcicho, fakt faktem nigdy bym tyle na kompa nie wydał, i w sumie nawet nie zazdrościłbym sprzętu bo jakimś zapartym graczem nie jestem ale wygląda na prawdę dobrze ten sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na podobnym zakupie. Sklaniam się ku:

płycie MSI Z97 GAMING 9 AC

I5 4690K

Radeon GTX 970 rownież od MSI

Fractal Design Define R3 Black Pearl

Dysk systemowy SSD, drugi WD RED(takie mam w NAS)

zasilanie i DDR podobnie jak u slawkor ;)

W przyszlości bedę pewnie chcial spiąc dwie karty.

Nastawiony jestem głównie na gry, w tym wykorzystanie Oculus Rift DK2.

Ponieważ dawno nie jestem w temacie PC sugestie mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komp zakupiony. trochę się pośpieszyłem z zakupem grafiki chociaż ceny gtx 970 jeszcze nie pospadały, to na chwilę obecną gtx 7704gb daje radę.

Największe przyspieszenie daje ssd (start windowsa 7 - 7 sekund). Z testowanych gier tomb raider, nfs rivals, nfs run, wszystko chodzi na ultra w 1080p. Jeszcze nie testowałem watch dogs ale to przede mną.

Mogę śmiało polecić taką konfigurację. Cisza, zapas mocy na parę miesięcy może rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze tylko monitor 4k z g-sync i będzie komplet ;-)

Gratuluję zakupu i życzę dobrej zabawy !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no do 4k to raczej potrzebne będą dwie karty i to gtx 970

a monitory 4k z g-sync w ogóle są?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałeś moda na lepszą grafę? :DDDD trochę mówiąc delikatnie ma większe wymagania ale wygląda to jeeeeeeeeeeeeeeeszcze lepiej :D

http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=390948

ps. Jakby ktoś chciał to na pewno będę sprzedawał dwa GTXy 780 w SLI. Gdyby ktoś coś to pisać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałeś moda na lepszą grafę? :DDDD trochę mówiąc delikatnie ma większe wymagania ale wygląda to jeeeeeeeeeeeeeeeszcze lepiej :D

http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=390948

ps. Jakby ktoś chciał to na pewno będę sprzedawał dwa GTXy 780 w SLI. Gdyby ktoś coś to pisać :)

Czyżby przesiadka na GTX 980? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sens "odświeżania" starego kompa mojej pociechy? Obecnie i5-3450, Ramu 8 G i Nvidia 560, płyta główna na Z77. Myslę nad dolozeniem SSD pod system i zmianą grafiki na gtxa 970 (nie wiem czy jest sens przy tak starym procku). I pytanie dodatkowe - jakie zasilacze są godne uwagi - obecny chyba zapobiegawczo wypadałoby wymienić?

Wychodzi na to że ze starego komputera niewiele zostanie....;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby przesiadka na GTX 980? :)

Tak ale kurczę widać, że nadal to tylko "trochę" lepiej bo dla 4K ciągle wąskie gardło. W sumie to 3way sli dopiero da radę tak na płynne 60fps... tutaj dobre testy: http://us.hardware.info/reviews/5623/nvidia-geforce-gtx-980-sli--3-way-sli--4-way-sli-review

Przepaści nie ma między starszymi SLI. Ale chciałbym też byśmy już do testów mieli hdmi 2.0. Bo tak to spokojnie 1.4 daje radę ale na testy musi być PRO :D

Tutaj np.: http://us.hardware.info/reviews/5623/4/nvidia-geforce-gtx-980-sli--3-way-sli--4-way-sli-review-benchmarks-crysis-3

Crysis 3 ma nadal mało fps. Panie 3-4way dopiero daje radę :blink: :blink: :blink: O_O U mnie jakoś 23-29fps średnio więc jak widzę nie ma żadnej przepaści. Wąąąąąskie gardło 4K cały czas : /

A może zrobić 3waya hahaha to już by było grubo ; ) Ogólnie zasilacz mam, miejsce też. LOL się zobaczy. Może coś testowego się zmontuje. Wtedy to w sumie można być już dłużej potrzymać taką konfigurację.

Czy jest sens "odświeżania" starego kompa mojej pociechy? Obecnie i5-3450, Ramu 8 G i Nvidia 560, płyta główna na Z77. Myslę nad dolozeniem SSD pod system i zmianą grafiki na gtxa 970 (nie wiem czy jest sens przy tak starym procku). I pytanie dodatkowe - jakie zasilacze są godne uwagi - obecny chyba zapobiegawczo wypadałoby wymienić?

Wychodzi na to że ze starego komputera niewiele zostanie.... ;)

Ja myślę, że warto - karta graf. to podstawa. Chociaż myślę (mam nadzieję ;p) wypowiedzą się mądrzejsi w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że warto - karta graf. to podstawa. Chociaż myślę (mam nadzieję ;p) wypowiedzą się mądrzejsi w temacie.

Procesor jest podstawą. W momencie, gdy karta graficzna nie daje rady, obcinasz detale i rozdzielczość, grasz płynnie dalej. W momencie, gdy masz za słaby procesor, obcinanie detali i zjeżdżanie z rozdzielczością nic nie daje.

Ps - ten komputer nie jest zabytkiem. I5 na pokładzie jest, grafika lepsza i już, po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale kurczę widać, że nadal to tylko "trochę" lepiej bo dla 4K ciągle wąskie gardło. ...

Przepaści nie ma między starszymi SLI. Ale chciałbym też byśmy już do testów mieli hdmi 2.0. Bo tak to spokojnie 1.4 daje radę ale na testy musi być PRO :D

Gmeru sądzisz, że warto w tym momencie zamieniać 780Ti na 980 ? To taki trochę odświeżony Maxwell.

Na duży przyrost wydajności musimy poczekać jak pojawią się procki wykonane w 20 nm.

DisplayPort do testów nie zapewni PRO ;)

Edytowane przez netquest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a czy jest sens wymieniać HD7950 (wykręcony na 7970) na gtx 970 ? Proc to Intel Core i7-920 - wykręcony na 4 Ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...