Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam


Napiszcie co byście zmienili w takiej konfiguracji jaką sobie wymyśliłem:

Mobo ASUS Z97 PRO lub ASUSMAXIMUS VII RANGER

Procek i5 4590K (zwracają do 180zł za zestaw od intela)

Chłodzenie procka ARCTIC COOLING FREEZER i11

Grafa ASUS 770 GTX 2GB

Pamiątki G.SKILL RIPJAWS 2X8GB 1600mhz

Zasiłka CORSAIR VS 650W

Obudowa ZALMAN Z3

Dysk Seagate 2TB lub jakiś SSD 256GB


Ma to służyć głównie do grania i ewentualnie do filmów HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie kupuj przebajerowanych płyt głównych bo to niczemu nie służy. Będziesz to kręcil do kosmicznych rekordów? Tak? To szukaj płyty, która ma minimum 2 kości biosu i do tego, takie które nie są lutowane. Jeśli nie, to każda, nawet najtańsza spełni swoją rolę. Szukaj ewentualnie takiej, która ma określone walory użytkowe, których szukasz (u mnie wybierając Z97-HD3 od Gigabyte domagałem się: 2 kości biosów, specyficznego ułożenia pci/pcie ze wzlędu na to, że używam zarówno kart pci jak i kart pciex1. Dodatkowo wymagałem sprzętowego raidu, 1GB lanu oraz, co ważne, trzech wyjść wizyjnych, przy czym dsub traktuję jako dodatek, ale mam hdmi oraz dvi).

2.Asus? Poszukalbym czegokolwiek innego...

3.Pamięci - tak jak i punkt 1. Mając przebajerowane i tak de facto nic nie zyskasz...nie wierz w bzdety onanistów sprzętowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to ma być sprzęt do grania to koniecznie kup dysk SSD. Różnica w szybkości jest ogromna. Poza tym przy dzisiejszych wielkościach gier 256 GB może się szybko zapełnić. Tradycyjnego dysku bym nie kupował w ogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to ma być sprzęt do grania to koniecznie kup dysk SSD. Różnica w szybkości jest ogromna. Poza tym przy dzisiejszych wielkościach gier 256 GB może się szybko zapełnić. Tradycyjnego dysku bym nie kupował w ogóle.

Żartujesz...na dysku ssd trzymałbyś zdjęcia i cały swój soft? Dysk 3TB kosztuje w okolicy 400zł - kup za 400 zł tej pojemności SSD...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żartujesz...na dysku ssd trzymałbyś zdjęcia i cały swój soft? Dysk 3TB kosztuje w okolicy 400zł - kup za 400 zł tej pojemności SSD...

Na SSD trzymałbym gry. Do zdjęć itp można kupić zewnętrzny dysk albo NAS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie kupuj przebajerowanych płyt głównych bo to niczemu nie służy. Będziesz to kręcil do kosmicznych rekordów? Tak? To szukaj płyty, która ma minimum 2 kości biosu i do tego, takie które nie są lutowane. Jeśli nie, to każda, nawet najtańsza spełni swoją rolę. Szukaj ewentualnie takiej, która ma określone walory użytkowe, których szukasz (u mnie wybierając Z97-HD3 od Gigabyte domagałem się: 2 kości biosów, specyficznego ułożenia pci/pcie ze wzlędu na to, że używam zarówno kart pci jak i kart pciex1. Dodatkowo wymagałem sprzętowego raidu, 1GB lanu oraz, co ważne, trzech wyjść wizyjnych, przy czym dsub traktuję jako dodatek, ale mam hdmi oraz dvi).

2.Asus? Poszukalbym czegokolwiek innego...

3.Pamięci - tak jak i punkt 1. Mając przebajerowane i tak de facto nic nie zyskasz...nie wierz w bzdety onanistów sprzętowych.

Ok tyle że podobno płyta w tym zakresie cenowym ma więcej faz zasilania procka co przekłada się na osiągi. Może płyta to przesada ale wychodzę z założenia że to szkielet kompa i ma trochę pochodzić. Płyta ta ma świetny kodek audio i ponadto kupując ją razem z tym prockiem intela (musi być Asus) mam zwrot min.150zł które można przeznaczyć na inne podzespoły. Chyba kupię SSD 256gb tylko nie wiem jakiej firmy?

Co do pamięci to moim zdaniem nie jest chyba przesada bo cena w porównaniu z mniej znanymi nie jest aż taka wielka rzędu 30-50zł. Zawsze kupowałem wszystko co markowe i się nie zawiodłem.

A tak od siebie co byś wybrał jakbyś składał dla siebie kompa do grania w fullHD w ultra ?

Tak powiedzmy od 3000-4000zł im mniej tym lepiej ale za całość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra konfiguracja !

Dysk systemowy to musi być oczywiście SSD !!!!!!!!!!! Dysk 256GB nie starczy na gry jak ktoś jest zapalonym graczem. Proponuję dysk SSD 128GB tylko na system, a wszystkie gry i programy będą instalowane na drugim dysku. Proponuję dysk typu WD RED do przechowywania danych, gier itp. Cichy i przeznaczony do ciągłego użytkowania.

A jaki monitor będzie w zestawie ?

Edytowane przez Piopio
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użyję 32 calowy telewizor Panasonica . Już spełniał rolę monitora także po co mi kolejny mebel. rozważam też taką opcję z dyskami ale jeszcze to przemyślę.

Kolega wyżej twierdzi że lepiej kupić tańszą płytę tylko jaką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto oszczędzać na płycie. Te droższe mają lepsze zasilanie. Możesz zaoszczędzić z 150 zł. kupując tańszą. Pytanie czy Cię to urządza.

Wierz mi, że konfiguracja z dwoma dyskami jest najrozsądniejsza. Chyba, że Cię stać na 512GB SSD ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A intel i5 starczy do grania czy powinno się kupić i7. Różnica w cenie około 400zł to raczej sporo. Rozważałem i5 4690k lub i74790k

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no szczerze mówiąc to lepiej i7. ale idąc tym tropem to musiałbyś kupić wszystko z najwyższej półki ;-)

a jeśli Cię interesuje w przyszłości granie w 4K to musisz się zaopatrzyć w dwie karty graficzne ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok tyle że podobno płyta w tym zakresie cenowym ma więcej faz zasilania procka co przekłada się na osiągi. Może płyta to przesada ale wychodzę z założenia że to szkielet kompa i ma trochę pochodzić. Płyta ta ma świetny kodek audio i ponadto kupując ją razem z tym prockiem intela (musi być Asus) mam zwrot min.150zł które można przeznaczyć na inne podzespoły. Chyba kupię SSD 256gb tylko nie wiem jakiej firmy?

Co do pamięci to moim zdaniem nie jest chyba przesada bo cena w porównaniu z mniej znanymi nie jest aż taka wielka rzędu 30-50zł. Zawsze kupowałem wszystko co markowe i się nie zawiodłem.

A tak od siebie co byś wybrał jakbyś składał dla siebie kompa do grania w fullHD w ultra ?

Tak powiedzmy od 3000-4000zł im mniej tym lepiej ale za całość?

Więcej faz = większe osiągi? Gdzie o tym czytałeś? Większa ilość faz ma znaczenie tylko, gdy zamierzasz bardzo mocno kręcić procesor. Bez tego jest w ogóle pomijalna, a po mocnym oc inne osiągi są oczywiste. Zresztą, przepłacasz za [beeep]erele. Nawet na najtańszych płytach procesor będzie chodzić stabilnie bo gwarantuje to producent, jeśli zamierzasz bawić się w oc, co innego, przy czym nie ważna jest sama ilość faz, ale chośby ich "jakość" - obciążalność prądowa, temperaturowa i to jakej mocy użyto mosfetów. Masz pewność, że 4 fazy "cyfrowe" nie będą np. lepsze od 10 "analogowych", dla przykładu? Nie, bo nikt nie poda Ci specyfikacji mosfetów, złacz i wydajności prądowej.

Co był składał? Szybki, bardzo szybki procesor i dobrą grafikę, a nie [beeep]erele rzędu odbajerowany ram i płyta główna bo to świecidełka, które nie wypływają na wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no szczerze mówiąc to lepiej i7. ale idąc tym tropem to musiałbyś kupić wszystko z najwyższej półki ;-)

a jeśli Cię interesuje w przyszłości granie w 4K to musisz się zaopatrzyć w dwie karty graficzne ;-)

Nie do końca. I7 od I5 różni tylko obecność HT, a udowadniano nie raz, że HT w grach potrafi powodować niższą wydajność...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca. I7 od I5 różni tylko obecność HT, a udowadniano nie raz, że HT w grach potrafi powodować niższą wydajność...

Proszę o link to takiego testu w którym i5 jest szybsze od i7 (oczywiście zakładamy pracę z tą samą szybkością zegara).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli reasumując z waszych wypowiedzi wynika że nie ma co przepłacać za sprzęt. Wydaje mi się że wystarczy i5 4690 + płyta za około 300-350zł + dobra grafika 770GTX + i tu pytanie 8 czy 16 bg ramu? + markowy zasilacz + ssd?

Wlałbym wydać mniej na tego kompa bo właśnie posypał mi się rower i tu też niemałe wydatki mi się szykują.

A może kupić coś używanego i dozbroić? Nie starszego niż 1 rok?

Edytowane przez slawkor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś spuszczasz z tonu ... wiem, miło sobie pomarzyć ;-)

Skończy się na kompie za 1000 zł ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłbym tamten zestaw co wcześniej pisałem ale przez rower mam inne wydatki też nie małe (taka pasja). Napisz mi tylko proszę czy na dzień disiejszy wystarczy 8gb czy 16 gb ramu do swobodnego grania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o link to takiego testu w którym i5 jest szybsze od i7 (oczywiście zakładamy pracę z tą samą szybkością zegara).

http://forum.pclab.pl/topic/978753-i5-vs-i7-4-czy-8-w%C4%85tk%C3%B3w-do-gier/

Plus te, z testów, tego portalu - btw, Sideband jest odpowiedzialny za kilka artów + optymalizację sterów nvidii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wątek i nic nie rozumiem. Jak byk stoi tam, że i7 jest szybsze od i5 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8GB starczy go grania. 16GB nigdy nie jest wykorzystane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Sideband stwierdził, że HT przeszkadza. Tabelka z wynikami mówi jednak co innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że tabelka wynikowa nie oddaje płynności, ani wrażenia płynności, a przedstawia jedynie informacje o konkretnym FPS w danym przedziale czasowym. To suche dane. Zapewne słyszałeś o mikroprzycięciach, tak zwanym microstruttingu itd. Dokładnie podobna sytuacja była z multigpu, gdy zgłaszano, że na 2 kartach teoretycznie powinno być szybciej, lepiej, a nie było ze względu na obciążenie procesora, znacznie większe obciążenie procesora przez sterownik graficzny - nikt w to nie chciał dać wiary do momentu, gdy zaczęto stosować w testach FCATA, a nie FRAPS i nagle zaczęto o tym wspominać...gdy redaktorzy dawnej egieldy (kilku z nich jest w PCLAB.PL) wspominało o tym.

Edytowane przez firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. HT jest niepotrzebne ale nie zmienia to faktu, iż i5 nie jest szybszy od i7. Choć do gier nie opłacalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. HT jest niepotrzebne ale nie zmienia to faktu, iż i5 nie jest szybszy od i7. Choć do gier nie opłacalny.

I7 to lipa na chwile obecną wystarczy w zupełności i5. Nawet 4k zależy bardziej od grafiki niż proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy do czego używamy tego i7. Czasami te 8 wątków się przydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...