Skocz do zawartości
chris

Amoi Advent LD40AF2E

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś coś wie o tym modelu?

Interesuje mnie TV z zakresu 40-42"
TV chcę podłączać do "n" i PC (wiec wskazane są 2x HDMI), PC jest oddalony o 7m od TV kabel analogowy raczej odpada.

kwestia kilku tunerów jest imho fajna, tv będzie dodatkowo koncentrykiem podłączony do kablówki.

I ostatnie pytanie - czy ma szybkę? Mam 3latka któremu zdażyło się już walnąć klockiem w TV (obecnie CRT Samsunga), w przypadku uderzenia w matrycę efekt może być opłakany..

I jak się sprawują te AMOI? po dłuższym okresie czasu... jakoś nie mam zaufania do "chińszczyzny"

z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przymierzam się do AMOI LD40AF2E, co więcej nawet już go zamówiłem...

Sęk w tym, że nadal nie mam 100% pewności, że to dobry zakup:

Podobają mi się parametry i szyba (zabezpieczenie przed dziećmi), ale martwi mnie, że w sieci nawet testów tych TV nie ma... Jak przeglądam zagraniczne serwisy to AMOI pojawia się sporadycznie...

Jaki jest tego powód???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='chris' post='32412' date='02.01.2007, 08:29 ']Przymierzam się do AMOI LD40AF2E, co więcej nawet już go zamówiłem...

Sęk w tym, że nadal nie mam 100% pewności, że to dobry zakup:

[b]Podobają mi się parametry i szyba (zabezpieczenie przed dziećmi), ale martwi mnie, że w sieci nawet testów tych TV nie ma... Jak przeglądam zagraniczne serwisy to AMOI pojawia się sporadycznie...[/b]

Jaki jest tego powód???[/quote]

No już na tym forum chyba wszystko zostało powiedziane na temat tych telewizorów. Chyba najwięcej ze wszystkich telewizorów gdyż mamy tutaj oficjalnego dystrybutora pod ręką. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ... niby zostało wszystko powiedziane ale .... ale ten akurat model nie jest opisany ani przetestowany ....... powód?
Bardzo proste. Jest to bardzo, bardzo nowy model.

Ja też mam na niego ochotę.
Parametry wyposażenia po prostu powalają na kolana.
Kilka tunerów TV, czytnik kart, USB ... no i Media Player HD!
Firma Amoi zapowiadała już od jakiegoś czasu że wypuści TV z takim czytnikiem.
Kwestia co on potrafi. Ale o tym się tak szybko nie przekonamy.
Digitalo właśnie zmieniło termin dostawy tych TV na 20.02.2006

A z opini urzytkowników poprzednich modeli wygląda że to dobry zakup.
Napaliłem się na niego :rolleyes:

Pozdrawienia dla wszystkich w Nowym Roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Fantom' post='32417' date='02.01.2007, 09:49 ']No właśnie ... niby zostało wszystko powiedziane ale .... ale ten akurat model nie jest opisany ani przetestowany ....... powód?
Bardzo proste. Jest to bardzo, bardzo nowy model.

Ja też mam na niego ochotę.
Parametry wyposażenia po prostu powalają na kolana.
Kilka tunerów TV, czytnik kart, USB ... no i Media Player HD!
Firma Amoi zapowiadała już od jakiegoś czasu że wypuści TV z takim czytnikiem.
Kwestia co on potrafi. Ale o tym się tak szybko nie przekonamy.
Digitalo właśnie zmieniło termin dostawy tych TV na 20.02.2006

A z opini urzytkowników poprzednich modeli wygląda że to dobry zakup.
Napaliłem się na niego :(

Pozdrawienia dla wszystkich w Nowym Roku[/quote]

A to ten z odtwarzaczem HD :rolleyes: Też jestem ciekaw co on potrafi ale poki nie będzie go na stanie nie mozna nic napisac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='32420' date='02.01.2007, 12:06 ']A to ten z odtwarzaczem HD ;) Też jestem ciekaw co on potrafi ale poki nie będzie go na stanie nie mozna nic napisac.[/quote]


Nie dokońca się zrozumieliśmy... na forum wiele osób wychwala AMOI... ale w zasadzie tylko tutaj na forum, przeglądałem zachodnie serwisy WWW i grupy dyskusyjne.. i tam AMOI jest tak często spotykany jak Lamborghini na polskich ulicach (oby to było właściwe porównanie :)

Ale nawet wśród uzytkowników tego forum AMOI jest nieco egzotyczny...
[url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=3742"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=3742[/url]

3 osoby na 230 głosów... :lol: tu jak widać króluje Sony, Panasonic, Samsung mimo iż na forum nie są to wychwalane marki (cena)...



Telewizor na 99% kupię bo nie widze raczej alternatywy, mam nadzieję, że nie będę później płakał jak Ci co kupili XD1 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.
Egzotyczna marka ale wśród (niewielu niestety) urzytkowników chwalona.
Poza tym te wyposażenie i cena ..... nie ma konkurencji.

Ja też szukałem na zachodnich stronach .... faktycznie egzotyka.

Sharp XD1 - tego też brałem pod uwagę (bardzo dobra jakość obrazu). Ale jak widać to nieporozumienie. Zbyt wiele bug'ów.

Na 99% kupię właśnie tego Amoi ..... i obym (tak jak chris) nie żałował :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Fantom' post='32475' date='02.01.2007, 17:12 ']Na 99% kupię właśnie tego Amoi ..... i obym (tak jak chris) nie żałował ;)[/quote]


to się przekonamy.. mi Digitalo obiecało na 11 stycznia... czyli na dzien po urodzinach powinienem go sobie sprawić :lol:...

żona się zgodziła.. wszak to moje 30 urodziny będą to i prezent odpowiedni :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurcze ....... to jak to koresponduje z informacją że te TV będą dostępne dopiero 20 lutego (informacja ze strony digitalo.pl) ?
Wiesz coś więcej chris?

Ja mam urodzinki 11 lutego ........ i bardzo bym się ucieszył z takiego prezentu.
Mogę go sobie nawet sam kupić .... gdybym tylko mógł :lol:

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Fantom' post='32480' date='02.01.2007, 17:33 ']O kurcze ....... to jak to koresponduje z informacją że te TV będą dostępne dopiero 20 lutego (informacja ze strony digitalo.pl) ?
Wiesz coś więcej chris?[/quote]

A tak mi napisało na digitalo na zamówieniu :(

Może zdążyłem zapisać się na pierwszą partię... oby bez problemową... :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki chris :(
Mam nadzieję że przetestujesz go dla nas ;)

Jestem bardzo ciekaw jak będzie chodził.
Szczególnie (poza jakością obrazu) zależy mi na bezproblemowej współpracy z komputerem w natywnej (1920x1080) rozdzielczości.
No i oczywiście ten HD Media player .... to strasznie kusi :)
Podobno można sobie podłączyć do tego TV dysk twarty przez USB i ...... oglądać filmy.
Poprzednie modele odtwarzały bez problemów Divx'y.
Sądząc z opisu ten model potrafi odtworzyć filmy w formatach HDTV.

Nie mogę się doczekać .... już ściągnąłem w domu całą sagę Star Wars w HDTV (720p).
Jestem ogromnie ciekaw czy pójdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Fantom' post='32515' date='02.01.2007, 20:19 ']Trzymam kciuki chris :ph34r:
Mam nadzieję że przetestujesz go dla nas :ph34r:[/quote]

Jeśli tylko go dostanę w swoje ręce to bardzo chętnie B)

[quote name='Fantom' post='32515' date='02.01.2007, 20:19 ']Jestem bardzo ciekaw jak będzie chodził.
Szczególnie (poza jakością obrazu) zależy mi na bezproblemowej współpracy z komputerem w natywnej (1920x1080) rozdzielczości.[/quote]

bawiłem się w Electro World Amoi Advent 37" i 1920 chodziło bez problemu, ale po HDMI, miałem wtedy jakieś kiepskie sterowniki w notebooku i po DSUB nie chciało mi grać wogóle powyżej 1280 ... teraz mam viste i nowe sterowniki i powinno działać, ale zobaczymy.

[quote name='Fantom' post='32515' date='02.01.2007, 20:19 ']No i oczywiście ten HD Media player .... to strasznie kusi :)
Podobno można sobie podłączyć do tego TV dysk twarty przez USB i ...... oglądać filmy.
Poprzednie modele odtwarzały bez problemów Divx'y.
Sądząc z opisu ten model potrafi odtworzyć filmy w formatach HDTV.

Nie mogę się doczekać .... już ściągnąłem w domu całą sagę Star Wars w HDTV (720p).
Jestem ogromnie ciekaw czy pójdzie :)[/quote]

W 37AF1E ten player po USB to pomyłka...
koszmarnie wolny, czyta kilka formatów (udało się JPG i jeden divx), i jak się coś odpali to nie ma jak tym sterować... na pilota nie reagował...

Zobaczymy jak tutaj będzie, ale ja bardziej stawiam na zakup jakiegoś Playera stacjonarnego podłączanego do ethernetu (lokalnej sieci w domu)... ale ten temat poczeka na później :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
amoi 37" w electro world to zupełnie inna bajka !
nie pochodzą z dystrybucji EU, posiadają zupełnie inny soft, po vga max 1280x720, obsługa mediów po starszym fw itd...
nie sa objęte obsługa d2d, tak jak modele europejskie

modele produkowane w EU posiadają pełną obsługę playera z pilota, działa on bardzo sprawnie i bezproblemowo,
przy odpowiedniej grafice w pc, mamy 1080p nie tylko po hdmi ale i Component i VGA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='olatigid' post='32548' date='02.01.2007, 23:06 ']amoi 37" w electro world to zupełnie inna bajka !
nie pochodzą z dystrybucji EU[/quote]

dla mnie jasne jest że są trzy serie AMOI jedna na Europę, jedna na Azję i jedna do USA... nie wiem czym rozdzielają Europę na jedną i drugą...
[quote name='olatigid' post='32548' date='02.01.2007, 23:06 ']posiadają zupełnie inny soft, po vga max 1280x720, obsługa mediów po starszym fw itd...[/quote]
rozdzielczość wyższa niż 1280 poszła ale z problemami (był fragment obrazu itp...) ale na 100% powodem był moj notebook, bo przy starych sterownikach nie miał opcji HDTV

[quote name='olatigid' post='32548' date='02.01.2007, 23:06 ']nie sa objęte obsługa d2d, tak jak modele europejskie[/quote]

A to się akurat zgadza, choć jak się okazuje nie jest zgodne z prawem :ph34r:

Mam nadzieję, że u Was ... odpukać ... jakby coś się stało to szybko się problemy rozwiąże B)

[quote name='olatigid' post='32548' date='02.01.2007, 23:06 ']modele produkowane w EU posiadają pełną obsługę playera z pilota, działa on bardzo sprawnie i bezproblemowo,
przy odpowiedniej grafice w pc, mamy 1080p nie tylko po hdmi ale i Component i VGA[/quote]

na to liczę.. 11 stycznia już za tydzień :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ja również czekam z niecierpliwością na 11 stycznia :ph34r:

Tylko proszę chris nie zapomnij o nas i daj znać jak tylko go przetestujesz.
Bardzo chciałbym zrobić sobie prezent na urodziny a z tego co widzę to trzeba się ustawić w kolejce aby dostać ten model :ph34r:

A tak z innej bajki to ściągnąłem sobie manuala (po angielsku) do wcześniejszych modeli Amoi (LC40AF1E/LC40A1E).
Niestety już nie pamiętam skąd to było więc linka nie podam.
Jakby ktoś chciał mogę przesłać na maila.

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Player będzie miał tylko sens gdy poradzi sobie płynnie z .ts (do 20mbps) Inne pliki się nie liczą. Ale to tylko dodatek do telewizora więc nie ma co się cudów spodziewać. Ciekawe co odpowiada za ten player? Jaki chip.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile będzie kosztował,myślę że to jest na miejscu pytanie,bo jak cena będzie kosmiczna,to lepiej kupić stacjonarkę.Ja przedtem bardzo byłem zainteresowany tym srzętem,ale mocno się zastanowiłem ,serwis dla mnie jest sprawą kluczową .Wybieram taki model gdzie mam gwarancję naprawy na miejscu ,a nie bawić się wysyłanie i czekać nie wiadomo ile na naprawę.Owszem tv jest ciekawy,przede wszstkim ,z opinni jak i testow gra dobrze/starsze modele/,z tego co wyczytałem będzie taki sam jak "starszy brat"tylko ma byc dodany player hd.Więc cena będzie magnesem do jego zakupu.
pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='robert5' post='32604' date='03.01.2007, 12:01 ']Ile będzie kosztował,myślę że to jest na miejscu pytanie,bo jak cena będzie kosmiczna,to lepiej kupić stacjonarkę.Ja przedtem bardzo byłem zainteresowany tym srzętem,ale mocno się zastanowiłem ,serwis dla mnie jest sprawą kluczową .Wybieram taki model gdzie mam gwarancję naprawy na miejscu ,a nie bawić się wysyłanie i czekać nie wiadomo ile na naprawę.Owszem tv jest ciekawy,przede wszstkim ,z opinni jak i testow gra dobrze/starsze modele/,z tego co wyczytałem będzie taki sam jak "starszy brat"tylko ma byc dodany player hd.Więc cena będzie magnesem do jego zakupu.
pozdrawiam[/quote]
mylisz się co do serwisu,
90% TV jest obecnie naprawiana poza PL, nie ma naprawiania na miejscu, odróżnijcie w końcu, że serwisy są obecnie w większości marek centralne, a te za każdym rogiem tzw, serwisy autoryzowane to tylko przyjmowacze towaru do serwisu,
w przypadku amoi nie bawisz się w wysyłanie, jako nieliczna firma daje obsługę d2d, to do ciebie przyjezdzają, więc raczej nie siej błednych info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru ... masz rację. Z drugiej strony róznica w cenie pomiędzy modelami Amoi'a: LD40AF2E a LC42T1E to tylko/aż 1100 zł.
Niby dużo ale różnica w wyposażeniu to nie tylko HD player:
- 3 tunery
- 2 złącza DHMI
- lepszy kontrast matrycy (1000 a nie 1200)
- HD player (choćby nie chodził idealnie to jednak jest)
- nie wspomnę nawet o odtwarzaniu MP3, JPG, DIV'x itd
Jak dla mnie .... wystarczy :huh:

Co do serwisu. olatigid ma rację. Większość (o ile nie wszystkie) TV ma centralne punkty serwisowe.
Lokalne zajmują się tylko zbieraniem uszkodzonego sprzętu. Naprawa i tak odbywa się "gdzieś tam".
Z tego co wiem to digitalo.pl faktycznie świaczy usługę [b]door2door[/b]. I to mnie przekonuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Advent ma szybę, Elite nie to jedna z różnic
3 tunery owszem, ale dwa są normalne a trzeci to DVB-T (o ile pamiętam) ... swoją drogą TVP nadale coś w DVB.. będzie to kompatybilne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
olatigid,nie sieję błędnych informacji, owszem jest uwas usługa d2d,ale to na okres gwrancji.Chodzi mi o to co poźniej.Co do serwisów autoryzowanych ,nie wypowiem się bo nie znam tematu,ale zastanawiam się po co one sa ,do czego słuzą jak nie do naprawy ,chyba że wystąpi bardzo istotna wada ,wtedy pewnie jedzie gdzieś dalej.Troche to wszystko dziwne jak kupuję brykę to serwis jest na miejscu ,gdzie poprawiają usterki wynikłe w czasie eksploatacji,a nie wysyłaja auto po za granicę.
pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
różnica polega na tym, że usterkowośc jest stosunkowo mała vs CRT, nie opłaca sie producentom trzymać masę serwisantów, druga sprawa to aplikacje serwisowe, które są coraz bardziej drogie i wyrafinowane, co za tym idzie nie kazdy chce się niby dzielić z firmami trzecimi, jakimi sa autoryzowane punkty, po trzecie szkolenia kosztuja obecnie potężne pieniadze, wiekszości tych firm na to nie stać, po czwarte nikt nie trzyma często drogich komponentów zapasowych, a sprowadzanie wydłuża czas,
serwisy takie oraniczają się coraz częściej tylko do przekazania dalej, a zarabiają choćby na tym, te sprawy regulują stosowne umowy...
w przypadku amoi po gwarancji nic sie nie zmienia, tylko usługi naprawy wówczas są odpłatne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za cenne uwagi,wyjaśniłeś mi sprawę ,więc ponownie zastanowię się nad Amoi.
pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak ...... jeśli sądzicie że kupicie np. Samsunga i po okresie gwarancji ktoś go wam naprawi na miejscu to .....
gratuluję optymizmu :)

Tak jak pare osób stwierdziło większość firm ma serwis centralny gdzieś tam w europie.
Z każdym zepsutum TV będzie problem (będzie wysyłanie i to kosztowne).

Ale dla mnie teraz jest najważniejsze że mam przez 2 lata gwarancje door2door.
Jeśli przez 2 lata się nie zepsuje jest spore prawdopodobieństwo że pochodzi kolejne 2-3 lata.
Co będzie za 5 lat ... to ja nawet nie probuję sobie wyobrazić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do tematu posta.

Amoi LD40AF2E ... co prawda nie ma go na stronie producenta ale różne niemieckie strony opisują już ten model.
Podawana data wejścia na rynek ......... luty/marzec. Cena sugerowana 2.599 €

Ciekawe kiedy naprawdę digitalo będzie go miało w swej ofercie. Biorąc pod uwagę cene za którą go wystawili (8 tyś) :_bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...