Skocz do zawartości
Rewident

EPG w TV Vectra moduł CAM zła godzina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od jakich 3 lat mam TV Samsung LE40C650 i jestem z niego bardzo zadowolony. Na początku używałem na nim wyłącznie telewizji cyfrowej naziemnej, przewodnik po kanałach EPG pokazywał wszystkie kanały tak jak trzeba, program, godzina trwania, itp. były ok.

Od około 3 miesięcy mam telewizję cyfrową od Vectry, ponieważ nie chciałem zewnętrznego dekodera, czekałem aż do oferty wejdą dekodery Cl+ tzw moduły CAM. Instalacja modułu poszła ok, kanały HD i SD działają super, jest tylko jedno małe ale...

W EPG programy i sam czas pobierany od Vectry są przesunięte o godzinę, np post piszę ok 13.30, EPG pokazuje 12.30. Teleexpress według EPG jest o 16-tej.. gdy ustawię czas ręcznie programy pokazuje tak samo ale z godzinnym poślizgiem.

Konsultant z infolinii powiedział że powinienem ustawić kraj TV na Polski, ale ja cały czas taki język mam ustawiony ;-/

Ma ktoś jakiś pomysł żeby wszystko działało poprawnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie język tylko kraj instalacji.

przywróć ustawienia fabryczne i z menu wybierz kraj instalacji jako Polska. Język wybierasz potem.

Tak jest w każdym normalnym TV.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź też, czy w samym telewizorze (w menu) nie masz opcji ręcznego ustawienia strefy czasowej. Dla przykładu w TV Panasonic jest możliwość ustawienia Auto lub GMT z korektą od -12 do +13. U mnie, GT60, aby była wyświetlana prawidłowa godzina w EPG musi być ustawione na Auto lub GMT+2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie język tylko kraj instalacji.

przywróć ustawienia fabryczne i z menu wybierz kraj instalacji jako Polska. Język wybierasz potem.

Tak jest w każdym normalnym TV.

Pozdro

Tak zrobiłem, dalej to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź też, czy w samym telewizorze (w menu) nie masz opcji ręcznego ustawienia strefy czasowej. Dla przykładu w TV Panasonic jest możliwość ustawienia Auto lub GMT z korektą od -12 do +13. U mnie, GT60, aby była wyświetlana prawidłowa godzina w EPG musi być ustawione na Auto lub GMT+2.

Chyba u mnie tego nie ma, a ręczne ustawienie godziny nic nie daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie się nie chwalą, a dostępne są co najmniej od Czerwca.

Mieszkam w Pruszczu Gdańskim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...