Skocz do zawartości
kamil9595pl

FILM BLU RAY ROZMIAR RAZ TAKI RAZ INNY

Rekomendowane odpowiedzi

znam program i umiem sie nim obsluzyc FORMAT FACTORY. czy przy obrobce filmu przy standardowych zastosowaniach do MKV bedzie tak samo jak przy pliku WEJSIOWYM?

jakie sa wazne opcje zeby posiadal converter? encode pass 2? poprawia jakosc nie wiem czy to prawda ale tak tam pisze na tym programie ehehe , to jakie są wazne opce? matroska? co to jest tez sie gdzies to zaznacza? prosze opisac jakie sa wazne opcje przy konwerterowaniu i czy nadaje sie format factory ? bez uzyc jakis matrosk bo tego tam nie ma, wystarczy do mkv o standardowych zastosowaniach zrobic?

MICRO nie widziwiaj jestem swiezy w tym i sie chce dowiedziec co w tym dziwnego, chociaz co nie co powiedzcie co mozecie na to pytanie stwierdzic

W pierwszym zdaniu piszesz że znasz program a każdym następnym zdaniem potwierdzasz tylko że się nie znasz.

Weź kolego najpierw zatrudnij google i poczytaj o kontenerach, kompresji stratnej i bezstratnej, codekach, kodowaniu z bitrate stałym (CBR) i zmiennym (VBR), analizie a zarazem kodowaniu jedno i wieloprzebiegowym a jak już opanujesz tę wiedzę zabieraj się do zabawy w kodowanie na własną rękę.

A już na koniec, można w sieci znaleźć poradniki a nawet kalkulatory które pomagają w ustaleniu jak dobierać bitrate w zależności od zawartości materiału źródłowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.pcworld.pl/news/384786/Kontenery.formaty.wideo.i.standardy.napisow.html

witam przeczytalem , ja nie mowie o opisie kodeka lub kontenera tylko jak przejsc np z avi na mkv? czy to stratne bedzie? chyba nie bo h264 posiada avi i mkv czyli kodeki maja przejscie bezposrednie ale co z formatem avi z mkv straci widocznie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamil, niewiem ile masz lat ale piszesz tak chaotycznie ze nikt z tego nic nie rozumie. Napisz jeszcze raz co ty chcesz zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.pcworld.pl/news/384786/Kontenery.formaty.wideo.i.standardy.napisow.html

witam przeczytalem , ja nie mowie o opisie kodeka lub kontenera tylko jak przejsc np z avi na mkv? czy to stratne bedzie? chyba nie bo h264 posiada avi i mkv czyli kodeki maja przejscie bezposrednie ale co z formatem avi z mkv straci widocznie??

Jeśli chodzi ci o przekonwertowanie AVI na kontener mkv to może być stratne ale nie musi, pytanie tylko po co coś takiego robić. Jedyny sposób żeby zrobić dobra kopie stratna filmu to posiadać oryginalna kopie bd. Przerabianie przerobionego wcześniej filmu tylko pogorszy jego jakość.

Jeśli chcesz mieć dobrą kopie obrazu i dźwięku to albo kup oryginał, albo sciagnij z sieci kopie 1:1. Innego sposobu nie ma.

Edytowane przez kKadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty mowisz o tym samym kodeku przejsciowym h264 to mozliwe ze nie straci a powiedz mi teraz jak by wwygladala sytuacja .VOB kodek mpeg2video do .MKV kodeku h264???? mozliwe ze nie straci zauwazalnie? i jak sie przechodzi z innych kodekow na inny kodek czy straci po zrobieniu z inny na inny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są kodeki stratne, zawsze przy takich będziesz miał pogorszenie jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie sa kodeki bez stratne, a jakie stratne daj mi strone zebym podłapał wlasnie to i juz bede troche wiedzial w przyszlosc, tylko prosze niech ktos wlasnie kodeki stratne i niestratne mi dobra przejrzysta strone znajdzie o tym z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a i co ty gadasz na mkv h264 to stratny? to chyba najlepszy jeden kodek i kontener, chyba w druga strone na mpeg2 vob stratny ci chodzilo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W komercyjnej obróbce video nie używa się kodeków bezstratnych, ponieważ nieskompresowany strumień video zajmuje bardzo dużo miejsca, mowa tutaj o setkach GB danych. Filmy ktore pokazywane są w kinach cyfrowych są też stratne i zajmują 300-500 GB. Jak śmiesznie przy tym wygląda film Blu Ray który zajmuje 20-50 GB. Jedyne bezradne kodeki jakich się teraz komercyjnie używa to kodeki audio, w kinie takie jak DTS-HD MASTER AUDIO czy DOLBY TRUHD, a w muzyce masz bardzo dziś popularny FLAC.

Edytowane przez kKadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale robiac z gorszego kodeka i kontenera na (obojetnie) jakis lepszy to sie nie traci jakosci co nie? oczywiscie ustawiajac dobrze parametry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze się traci. To tak jakbyś z jednego mp3 chciał zrobić następne mp3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zle mnie zrozumiales, wiadomo ze sie straci cos niezauwazalnie przy kolejnej konwersacji, tylko czy ta sa juz perfekcyjne konwersje bazując na najlepszych kodekach ,np z mp4 do mkv ?konwersja wykonana bedzie prawidlowo? - przez zwykly konverter FREE MAKE VIDEO conveter uzywam tez czesto i FORMAT FACTORY

jakosc uzyskam taka sama praktycznie co mialem w mp4 co nie?

to konwersacje z gorszych kodekow na LEPSZE nic wiecej nie strace ? patrzac na plik wejsciowy (gorszy) nic nie straci on? ( niezauzalnie) to tak powinno sie robic jak konwerterowac to tylko na lepszy kodek co nie?

czy z kazdego kodeka ciezko wyjsc kodeka i trzeba wyciagnac zrodlo filmu i postawic na nowo cala konwersje w programie innym? czy ta pierwsza mysl moja dobra byla czy ta druga z zabawą?

wskrocie: konwertujac jak chce sie zmienic kodek to tylko patrzac na lepsze kodeki od wejsciowego pliku kodeku ?????( niezauwazalnie wiem ze straci sie cos ) tak to powinno wygladac jak juz cos? prosze dobrze zrozumiec i odpisac mi i z gory dziekuje

Edytowane przez kamil9595pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie proponuję zaprzestać karmić kolegę informacjami bo on i tak niewiele rozumie i do czasu gdy nie poczyta sam i nie zrozumie podstaw to nie ma o czym dyskutować bo po każdej informacji którą dostaje pojawia kilka nowych pytań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytalem wszystko co mi jasiek dal od rana czytalem tylko nie dowiedzialem sie czy przechodzac z innego kodeka na inny jakosc zostaje taka sama co bym przerabial na tem sam kodek?

i czy dla innego kodeka jest inny bitrate? prosze odpowiedziec mi odpowiedziec na te dwa pytania juz wprost

1. tak / nie a jak nie to jak sie przechodzi z innego kodeka prosilbym o opisanie

2. tak / nie a jak nie to prosze to wyjasnic i tyle tylko chcialem wiedziec , prosze te dwa pytania mi rozszerzyc wiedze

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czy i ile jakości utracisz przy transkodowaniu zależy od wydajności docelowego kodeka (najlepszy obecnie jest H.265) i docelowej przepływności danych, czyli ustawionego bitrate. Najlepiej sprawdza się zmienny bitrate i kodowanie dwu przebiego (2 pass), ale jaki musi być średni bitrate nikt Ci nie wywróży. Niektóre enkodery mają możliwość automatycznego doboru bitrate na podstawie jakości (procentowo), która ma zostać zachowana. Tak na pewno może x264, nie wiem, czy w x265 taka opcja została już zaimplementowana, bo nie śledzę tematu. Przyjemnym programem do kodowania jest ma przykład media coder.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeplot czy progresywne lepszy i jak to sie ustawia w konwerterze :( i jakie jeszcze wazne są ustawienia? 2 pass rozumiem juz to juz nie musicie pisac ,, zmienny bitrate tez rozumiem , bo mam program do bitrate min i max i ustawiam taki jak max pokazuje i h264 docelowy czyli strace najmniej praktycznie z dzwiekiem to juz rozumiem

to na to pierwsze pytanie odpisac w tym poscie :((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytalem wszystko co mi jasiek dal od rana czytalem tylko nie dowiedzialem sie czy przechodzac z innego kodeka na inny jakosc zostaje taka sama co bym przerabial na tem sam kodek?

i czy dla innego kodeka jest inny bitrate? prosze odpowiedziec mi odpowiedziec na te dwa pytania juz wprost

1. tak / nie a jak nie to jak sie przechodzi z innego kodeka prosilbym o opisanie

2. tak / nie a jak nie to prosze to wyjasnic i tyle tylko chcialem wiedziec , prosze te dwa pytania mi rozszerzyc wiedze

Z góry dziękuję.

A więc tak:

1 zawsze będzie utrata jakości bo robisz rekompresję z kodeka stratnego na kodek stratny i tak naprawdę największy wpływ ma to jak jest to zakodowane w źródle bo to jak Ty to zakodujesz możesz sobie ustalić.

2 równiez zależy od parametrów które ustawisz bo równie dobrze możesz ustawić dokładnie taki sam bitrate dla różnych kodeków i wtedy pliki wynikowe będą miały ten sam rozmiar z tym że plik zakodowany efektywniejszym kodekiem powinien mieć lepszą jakość

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeplot czy progresywne lepszy i jak to sie ustawia w konwerterze :( i jakie jeszcze wazne są ustawienia? 2 pass rozumiem juz to juz nie musicie pisac ,, zmienny bitrate tez rozumiem , bo mam program do bitrate min i max i ustawiam taki jak max pokazuje i h264 docelowy czyli strace najmniej praktycznie z dzwiekiem to juz rozumiem

to na to pierwsze pytanie odpisac w tym poscie :((

Facet jak idziesz się załatwić to też pytasz na forum którą ręką się podetrzeć?

Jeśli masz pojedynczą rzecz do zrobienia i nie chcesz zgłębiać tematu to zleć to komuś komercyjnie, a jeśli chcesz się czegoś nauczyć to zacznij to robić, bo udzielanie odpowiedzi tak lub nie, przeplot lub progresywny do niczego nie prowadzi. Wygoogluj pierwszy lepszy artykuł o przeplocie i odpowiedź Ci się od razu nasunie.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do kodeka zrodlowego sie ustala ten sam bitrate nie wiekszy dla innych? to co ma dac kodek jakosciowo to tylko pierwotnie sie daje bitrate co nie?

a co do przeplotu i progresywny gdzie to sie ustawia w konverterach ? :( a jak nie ma konverter takkiej opcji to ktore sobie ustawia automatycznie

Edytowane przez kamil9595pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do kodeka zrodlowego sie ustala ten sam bitrate nie wiekszy dla innych?

Kolego ustawienie bitrate większego niż materiale źródłowym jest bez sensu bo jak to mówią " z gów... bicza nie ukręcisz".

I to jest już moja ostatnia odpowiedź na Twoje pytania bo jak widać czytanie i wyciąganie wniosków w Twoim wypadku się nie zgrywa i dalsza dyskusja nie ma sensu.

Nie pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam nauczylem sie robic interlace ale tylko przy skopiowaniu zrodkowego kodeku, a przy postawieniu h264 , przy rozdzielczosci ( 1920i ) nadal nie ma interlace. dlaczego? program to format factory :( help :C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za KOSZMAR ?

Kolego, przede wszystkim popracuj nad merytoryczną i stylistyczną formą dokonywanych wpisów.

Interpunkcja, jak widzę, też jest Ci obca. Wątek, ze względu na zawarty w nim bełkot, nadaje się

do usunięcia ... Jeśli nie zmienisz formy i nie sprecyzujesz swoich pytań, spotka go taki właśnie los.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opisując to lepiej to przy robienie konwersji jak daje kodek COPY to jest interlace a jak przerabiam na h264 to nie ma pomimo ustawien 1080i

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie może tego posprzątać :angry: ?

nikt , kazde pytanie ma swoja odpowiedz,poco takie glupoty piszesz skoro nic nie rozumiesz

Edytowane przez kamil9595pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...