Skocz do zawartości
Gregor50

odtwarzenie z PC nie działa Perfec Pixel HD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów, to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość.

Mam następujący problem, kupiłem sobie komputer HTPC EeeBox EB1505 - Asusa i gdy wyświetlam z niego filmy na telewizorze Philips 46PFL9705H nie działa mi system polepszania obrazu Perfec Pixel HD a dokładnie dwie opcje - Perfect Natural Motion oraz 400 Hz Clear LCD.

Zależy mi na tych systemach bo bardzo poprawiają one płynność i czystość obrazu.

Dodam że filmy wyświetlam przy pomocy programu XBMC.

Podłączenie mam następujące: z komputera HDMI do TV i osobno z komputera optyk do ampli - czyli standard

I jeszcze jako ciekawostkę dodam że raz na kilkanaście włączeń opcje te działają ! Ale wystarczy wyłączyć i włączyć TV i znowu jest po staremu :/ To mi mówi że jednak opcje te mogą działać z komputerem ale jest gdzieś jakiś problem.

Zrobiłem eksperyment i podłączyłem odtwarzacz multimedialny Philipsa HMP5000 (taka mała czarna skrzyneczka) i okazuje się że wszytko pięknie działa.

Mój tok rozumowani jest taki, odtwarzacz nie ma karty graficznej i działa bez problemu, komputer HTPC ma kartę grafiki i myślę że to ona gryzie się z telewizorem, pytanie tylko czy da się coś z tym zrobić?

Bardzo proszę o podpowiedzi bo jestem w kropce :/

Acha! Próbowałem ustawiać już wszystkie możliwe częstotliwości odświeżania na kompie, nie pomaga

tv.jpg

Grzegorz

Edytowane przez Gregor50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze dane wejście w TV jest w trybie PC albo w trybie Gra, u mnie na Sony tak jest ze jak sie włączy np. funkcje na wejściu Gra/Tekst to funkcja odpowiedzialna za poprawę płynności ruchu "MotionFlow" jest wtedy nie aktywna.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kompa idą kolory 4:4:4 i gdy TV to wykreje, to stara się automatycznie przełączyć w tryb PC. Wydaje mi się, że niestety przy tym trybie nie wszystkie polepszacze obrazu mogą wtedy działać, gdyż większość z nich mogło być zaprojektowane pod tryb 4:2:0 lub 4:2:2.

Ja natomiast miałem inny problem, tzn. aby wymusić na TV przełączenie się w 4:4:4 po podłączeniu kompa. Co z tego, że w 4:2:2 miałem możliwość włączenia różncych polepszaczy obrazu, jak same kolory były do kitu, dopiero 4:4:4 dało mi normalną jakość koloru, a dodatkowa ostrość przy sygnale z kompa i tak nie była mi potrzebna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast miałem inny problem, tzn. aby wymusić na TV przełączenie się w 4:4:4 po podłączeniu kompa. Co z tego, że w 4:2:2 miałem możliwość włączenia różncych polepszaczy obrazu, jak same kolory były do kitu, dopiero 4:4:4 dało mi normalną jakość koloru, a dodatkowa ostrość przy sygnale z kompa i tak nie była mi potrzebna.

Kwestia innych ustawień obrazu dla PC i dla Video, bo sama różnica pomiędzy 4:4:4, a 4:2:2 jest mikroskopijna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten tryb PC jak widać na zdjęciu też jest nie aktywny i pewnie macie rację ale zastanawiam się dlaczego czasem to działa ? :) To jest ciekawostka

A czy nie znacie jakieś programu który by coś pomógł w tym temacie.

Szkoda mi tego Perfect Natural Motion bo naprawdę daje niesamowity efekt, szczególnie w scenach dynamicznych.

Kompa mam podłączonego pod HDMI1 a w TV muszę dodać urządzenie i zdefiniować typ urządzenia i właśnie przyszedł mi do głowy pomysł, może nie będę wybierał że to jest komputer tylko wezmę coś innego, może to coś da.

Napiszę jak spróbuję.

Puki co dzięki za podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i sprawa rozwiązana !!! :)

Okazuje się że przy dodawaniu urządzenia w TV trzeba wybrać np. kino domowe a nie komputer czy konsolę i po sprawie, wszystko działa.

A ja uparcie wybierałem opcję komputer i TV sam przełączał się w tryb PC. Ehhhh

Wielkie dzięki Panowie za inspirację i pomoc.

Mam nadzieję że i inni skorzystają z tego

pozdrawiam wszystkich

Grzegorz

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sama różnica pomiędzy 4:4:4, a 4:2:2 jest mikroskopijna.

Kiedyś czytałem recke tv panasa na jednej angielskiej stronie, to było zaznaczone, że procek potrafi "obrabiać" obraz wyłącznie w 4:2:2, natomiast przy 4:4:4 już tego nie potrafi. Było więc wyjaśnione, dlaczego przy sygnale z kompa te wszystkie "polepszacze" były wyłączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem czegoś takiego w jakimkolwiek Panasonic'u. Telewizor musi z resztą skonwertować 4:2:2 do 4:4:4 samodzielnie, a później jeszcze do RGB, jeśli takiego sygnału nie dostał od razu. Co często się zdarza to konwersja w dół do 4:2:2 nawet jeśli podaliśmy gotowe RGB. Wtedy, gdy podłączy się komputer to niewielkie kolorowe czcionki są wyświetlane niepoprawnie. Receptą jest włączenie trybu gra, który zapobiega takiej konwersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mój Philips sobie spokojnie radzi z obróbką sygnału z kompa, wczoraj nawet obejrzałem sobie cały filmek :) Śmiga że aż miło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...