Skocz do zawartości
HDTK

1080p vs 4K

Rekomendowane odpowiedzi

Czy Ty zauważasz różnicę?

Spójrz na te dwie fotografie zbliżenia 4K i 1080p i zauważ różnicę. Wow, 4K pomyślisz to jest to. A teraz oddal od siebie laptopa, w moim przypadku około 1.5m przy 14,5" i znajdź ponownie różnicę w jakości tych dwóch obrazków. Wciąż widzisz różnicę?

http://www.rtings.com/info/4k-ultra-hd-tv-resolution-explained

Bo ja nie:)

Konkluzja ogólnie znana, 4K ma sens tylko i wyłącznie wtedy gdy siedzisz bardzo blisko albo masz ogromny tv. Jednakże te zdjęcia, ten test wzroku pokazuje dobitnie jak żaden inny cały sens 4K.

P.S sorry ale nie umiem tu wklejac obrazków dlatego załączam oryginalny link powyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w kinie też zawsze siadasz w pierwszym rzędzie ;) ?

Masz rację, przy 4K trzeba sie przysunąć bliżej. Dlatego będą rządzić projektory 4K albo TV z przekątną powyżej 60".

I o to chodzi, wtedy jest kino w domu.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przeciętnej odległości oglądania czyli jakieś 3,5-4 metry ekran w 4K musi mieć co najmniej 84 cale aby były z niego korzyści lepsze od 1080p, a i tak nie wiem czy dojrzy wszystkie szczegóły.Raczej 90 cali było by tu prawidłowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Identyczna dyskusja jak w przypadku telefonów czy monitorów. Obraz 4k będzie miał więcej szczegółów, jeden zauważy różnicę, drugi nie. Każda zmiana na lepsze rozwija technologie.

Jacek N3

Edytowane przez mrstatler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Ty zauważasz różnicę?

Spójrz na te dwie fotografie zbliżenia 4K i 1080p i zauważ różnicę. Wow, 4K pomyślisz to jest to. A teraz oddal od siebie laptopa, w moim przypadku około 1.5m przy 14,5" i znajdź ponownie różnicę w jakości tych dwóch obrazków. Wciąż widzisz różnicę?

http://www.rtings.com/info/4k-ultra-hd-tv-resolution-explained

Bo ja nie:)

Eksperyment jest całkowicie bez sensu, jeśli nie przeprowadzimy go na monitorze 4k. Konkluzja natomiast powinna być wszystkim znana. Za każdym razem pisze, że 4K nie ma sensu z odległości większej jak 4cm na cal ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co ten obrazek zmienia, różnica zawsze bedzie widoczna, kwestia tylko odległości.

Jednak rozdzielczość panelu to jedno (tak czy inaczej 1080p już jest wystarczajace w przeciętnych warunkach), drugie to natomiast REALNA rozdzielczość filmu. Na BD obecne filmy niby są w 1080p, ale dla mnie większość wygląda REALNIE na jakieś 720p czy nawet mniej. Przykładowo zróbcie sobie zdjęcie aparatem rejestracji auta, które jest na drugim planie, później nawet jak zmniejszycie rozmiar tej foty do 1080p to i tak będziecie w stanie przeczytać bez problemu tą rejestracje. Natomiast przy filmach BD (które mają niby 1080p), to jest już często bardzo trudne, dopiero przy referencyjnych wydaniach, zwłaszcza tych skanowanych w 4K widzę zdecydowaną poprawę w czytelności detali, a już zwłaszcza dobrze to wygląda, gdy film był nagrany nową kamerą (cyfrowo) np. oblivion, the counselor, JB skyfall.

Dodam też, że ja sprawdziłem tez sporo demek 4K, to nawet na swoim panelu 1080p bez problemu widziałem poprawę w jakości obrazu względem filmów BD :). Na tych demkach wszystko jest ostre jak na zdjęciach z aparatu, także o ile mam dystans do kupowania panelu 4K, o tyle chciałbym zobaczyć filmy w tak zapisanej jakości, gdyż poprawę widać nawet na panelu 1080p.

Edytowane przez pawel86ck
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pobudziłem dyskusje:) ale link który podesłałem z całkiem rzetelnego portalu testów HDTV mówi nam wprost że nie może być różnicy na panelu 4K który upscaluje sygnał 1080p. Upscaling nie tworzy i nie dodaje żadnych nowych informacji dla sygnału 1080p czy niższego. Mało tego, teoretycznie sygnał 1080p na panelu 4K może być mniej wyraźny, blur. Dla nie to brzmi dość logicznie tym bardziej że nawet technicznie dobry panel 200 czy więcej hz FHD powinien wyraźniej pokazać nam sygnał 1080p niż panel 100/120hz 4K upscalując do swojej natywnej rozdzielczości. Maciej ma racje, faktycznie aby test był w pełni rzetelny powinno się to zrobić na panelu 4K. Tu pole do popisu dla posiadaczy 4KTV aby obiektywnie sprawdzili.

Prośba do Macieja albo Gmera

Jako obyci na co dzień z tymi sprzętami możecie powiedzieć czy

-sygnał 1080p upscalowany do natywnej rozdzielczości panelu 4K wygląda tak samo jak na panelu 1080p,

-gorzej-jakiś blur, rozmycie lekkie znane nam np. z tunerów sat skalujących sygnał 576 do 1080i,

-a może lepiej bo gęściej upchane pixele

Powiem szczerze że co portal to inna konkluzja. Dla jednych nie ma żadnej różnicy np. D.Katzmaier z CNET, inni widzą minimalną poprawę S.Withers z avforums a jeszcze inni wręcz małą degradację sygnału 1080p skalowanego do 4K np. goście z HDTVTest. I bądź tu mądry:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upscaling zawsze powoduje zmiękczenie obrazu lub artefakty, zależnie od tego jakie parametry się dobierze. Panowie z rtings zapominają jednak o jednej ważnej rzeczy, która jest kluczowa dla jakości obrazu. Matrca 4K pozwala zmniejszyć dystans z którego widoczna jest struktura ekranu.

Temat wyczerpująco opisałem w teście AX800 i WT600. Czytałeś?

Na koniec ciekawostka jeżeli chodzi o wyświetlanie obrazu Full HD na matrycy 4K. Mamy tutaj trochę więcej przemyśleń, bo zajmując się Panasonic AX800 mieliśmy okazję bardzo dokładnie to przetestować. Wyświetlacz posiada bowiem funkcję pozwalającą "skleić" piksele tak, że z ekranu 4K robi się ekran Full HD. Można tym sposobem w prosty sposób przetestować czy lepiej prezentuje się treść przeskalowana do 4K, czy wyświetlona na telewizorze Full HD o tym samym rozmiarze. Wnioski?

Patrząc na ekran w odległości odpowiedniej dla full HD czyli np. 2,5m dla 65" ostrzejszy obraz jest na wyświetlaczu Full HD tej samej wielkości. Siadając bliżej, dużo lepiej wygląda ekran z rozdzielczością 4K nawet jeżeli materiał jest tylko skalowany (nie mówiąc już o natywnym). Trzeba nadmienić, że różnice są jednak dosyć małe.
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że oglądanie statycznych obrazów w "4K" ma się inaczej do rzeczywistości czyli porównania do 1080p niz oglądanie obrazów ruchomych, szczególnie w poziomie :).

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako obyci na co dzień z tymi sprzętami możecie powiedzieć czy

-sygnał 1080p upscalowany do natywnej rozdzielczości panelu 4K wygląda tak samo jak na panelu 1080p,

-gorzej-jakiś blur, rozmycie lekkie znane nam np. z tunerów sat skalujących sygnał 576 do 1080i,

-a może lepiej bo gęściej upchane pixele

Powiem szczerze że co portal to inna konkluzja. Dla jednych nie ma żadnej różnicy np. D.Katzmaier z CNET, inni widzą minimalną poprawę S.Withers z avforums a jeszcze inni wręcz małą degradację sygnału 1080p skalowanego do 4K np. goście z HDTVTest. I bądź tu mądry:)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Odp:

Sygnał 1080p upscalowany do rozdzielczości uhd na panelu 4k jest delikatnie rozmyty. Postacie na pierwszym planie są delikatnie rozmyte (mgiełka). Natomiast postacie w głębi ekranu są rozmazane. Na filmach z blureya np. tablice rejestracyjne są rozmyte. Na panelu fullhd są wyraźne.

Wiem co pisze bo miałem prawie miesiąc Sony 4k 55 X9005a i oddałem bo filmy z blureya czy telewizja hd obraz był rozmyty.

Gry PS3/4 też poszarpane...........

Uwaga na Tv 4k!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Edytowane przez R_e_k_i_n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja pamietam na tym forum nie jedna dyskusje ktora miala miejsce pare lat temu - po co Full HD jak 720p jest ok. Jak sie siedzi dalej od TV to nie widac roznicy miedzy 720p a 1080p a teraz chyba nie ma osoby ktora chciala by kupic TV 720p a nie 1080p. Podobnie bedzie z TV 1080p i 4k :)

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: jak ktoś wydaje dużo to i tak trafi na panel 4K. Jak mniej to będzie Full HD. Trzecia grupa to budżetowe 4K i tutaj jest największa bolączka. Kupować taki trochę słabszy TV czy lepszy ale Full HD. Brałbym na ten moment lepszy Full HD czyt: np. większa przekątna.

Ja np. uważam, że TV ładnie upscalują do 4K i nie ma mowy o tym, że obraz jest gorszy. Ale ile ludzi tyle opinii bo każdy coś tam innego widzi. Jednak z punktu widzenia działania a nie widzenia (czyli subiektywnego podejścia) to warto zwrócić uwagę w teście Panasonica np. na funkcję:

http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/testy/telewizory-lcd/panasonic/test-panasonic-seria-ax800-ultra-hd-4k-tx-65ax-r976

Cytuję:

Na koniec ciekawostka jeżeli chodzi o wyświetlanie obrazu Full HD na matrycy 4K. Mamy tutaj trochę więcej przemyśleń, bo zajmując się Panasonic AX800 mieliśmy okazję bardzo dokładnie to przetestować. Wyświetlacz posiada bowiem funkcję pozwalającą "skleić" piksele tak, że z ekranu 4K robi się ekran Full HD. Można tym sposobem w prosty sposób przetestować czy lepiej prezentuje się treść przeskalowana do 4K, czy wyświetlona na telewizorze Full HD o tym samym rozmiarze. Wnioski?

Patrząc na ekran w odległości odpowiedniej dla full HD czyli np. 2,5m dla 65" ostrzejszy obraz jest na wyświetlaczu Full Hd tej samej wielkości. Siadając bliżej, dużo lepiej wygląda ekran z rozdzielczością 4K nawet jeżeli materiał jest tylko skalowany (nie mówiąc już o natywnym). Trzeba nadmienić, że różnice są jednak dosyć małe.


[td]tmzk.jpg[/td][td]wj7t.jpg[/td][td]9qv5.jpg[/td][td]zcmn.jpg[/td]

Aż trudno uwierzyć, że z bliskiej odległości Full HD jest tak poząbkowane. Tak jednak to wygląda na 65" wyświetlaczu. Skalowanie daje tu świetne efekty. Jeśli siedzimy odpowiednio blisko obraz będzie lepiej wyglądał niż na wyświetlaczu Full HD o tym samym rozmiarze.



Jak zatem widać duża rozdzielczość ekranu w tej chwili prawie nie krzywdzi, a pomaga dużo jeśli siedzimy na prawdę blisko, czyli tak jak to do 4K potrzeba. Gdy odległość robi się mniejsza niż zalecana do Full HD to ekran 4K zaczyna mieć dużo do powiedzenia. Krawędzie robią się gładsze i znika ta cała pikseloza.

A tak w ogóle to Maciek wyżej napisał przecież... http://hdtvpolska.com/topic/33390-1080p-vs-4k/?p=335700

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja pamietam na tym forum nie jedna dyskusje ktora miala miejsce pare lat temu - po co Full HD jak 720p jest ok. Jak sie siedzi dalej od TV to nie widac roznicy miedzy 720p a 1080p a teraz chyba nie ma osoby ktora chciala by kupic TV 720p a nie 1080p. Podobnie bedzie z TV 1080p i 4k :)

pozdr. dawmac

Zgoda. Tylko po co mi tv 4k skoro pogarsza obraz w fullhd.

Poczekam jak wszystkie filmy z blureya i gry będą w Uhd + telewizja będzie nadawać w 3840x2160 wtedy pobiegnę do sklepu po taki Tv.

Może za 5 , 10 albo 20 lat ............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: jak ktoś wydaje dużo to i tak trafi na panel 4K. Jak mniej to będzie Full HD. Trzecia grupa to budżetowe 4K i tutaj jest największa bolączka. Kupować taki trochę słabszy TV czy lepszy ale Full HD. Brałbym na ten moment lepszy Full HD czyt: np. większa przekątna.

Ja np. uważam, że TV ładnie upscalują do 4K i nie ma mowy o tym, że obraz jest gorszy. Ale ile ludzi tyle opinii bo każdy coś tam innego widzi. Jednak z punktu widzenia działania a nie widzenia (czyli subiektywnego podejścia) to warto zwrócić uwagę w teście Panasonica np. na funkcję:

http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/testy/telewizory-lcd/panasonic/test-panasonic-seria-ax800-ultra-hd-4k-tx-65ax-r976

Cytuję:

Na koniec ciekawostka jeżeli chodzi o wyświetlanie obrazu Full HD na matrycy 4K. Mamy tutaj trochę więcej przemyśleń, bo zajmując się Panasonic AX800 mieliśmy okazję bardzo dokładnie to przetestować. Wyświetlacz posiada bowiem funkcję pozwalającą "skleić" piksele tak, że z ekranu 4K robi się ekran Full HD. Można tym sposobem w prosty sposób przetestować czy lepiej prezentuje się treść przeskalowana do 4K, czy wyświetlona na telewizorze Full HD o tym samym rozmiarze. Wnioski?

Patrząc na ekran w odległości odpowiedniej dla full HD czyli np. 2,5m dla 65" ostrzejszy obraz jest na wyświetlaczu Full Hd tej samej wielkości. Siadając bliżej, dużo lepiej wygląda ekran z rozdzielczością 4K nawet jeżeli materiał jest tylko skalowany (nie mówiąc już o natywnym). Trzeba nadmienić, że różnice są jednak dosyć małe.

Aż trudno uwierzyć, że z bliskiej odległości Full HD jest tak poząbkowane. Tak jednak to wygląda na 65" wyświetlaczu. Skalowanie daje tu świetne efekty. Jeśli siedzimy odpowiednio blisko obraz będzie lepiej wyglądał niż na wyświetlaczu Full HD o tym samym rozmiarze.

Jak zatem widać duża rozdzielczość ekranu w tej chwili prawie nie krzywdzi, a pomaga dużo jeśli siedzimy na prawdę blisko, czyli tak jak to do 4K potrzeba. Gdy odległość robi się mniejsza niż zalecana do Full HD to ekran 4K zaczyna mieć dużo do powiedzenia. Krawędzie robią się gładsze i znika ta cała pikseloza.

A tak w ogóle to Maciek wyżej napisał przecież... http://hdtvpolska.com/topic/33390-1080p-vs-4k/?p=335700

Nie wiem jak jest w Panasonic ale w Sony , który jest liderem w produkcji 4k obraz fullhd jest rozmyty.

Może dlatego, że Panasonic posiada funkcję, która na nowo skleja pixele.....

Ale żaden Tv tego nie posiada i jest kicha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pobudziłem dyskusje:) ale link który podesłałem z całkiem rzetelnego portalu testów HDTV mówi nam wprost że nie może być różnicy na panelu 4K który upscaluje sygnał 1080p. Upscaling nie tworzy i nie dodaje żadnych nowych informacji dla sygnału 1080p czy niższego. Mało tego, teoretycznie sygnał 1080p na panelu 4K może być mniej wyraźny, blur. Dla nie to brzmi dość logicznie tym bardziej że nawet technicznie dobry panel 200 czy więcej hz FHD powinien wyraźniej pokazać nam sygnał 1080p niż panel 100/120hz 4K upscalując do swojej natywnej rozdzielczości. Maciej ma racje, faktycznie aby test był w pełni rzetelny powinno się to zrobić na panelu 4K. Tu pole do popisu dla posiadaczy 4KTV aby obiektywnie sprawdzili.

Prośba do Macieja albo Gmera

Jako obyci na co dzień z tymi sprzętami możecie powiedzieć czy

-sygnał 1080p upscalowany do natywnej rozdzielczości panelu 4K wygląda tak samo jak na panelu 1080p,

-gorzej-jakiś blur, rozmycie lekkie znane nam np. z tunerów sat skalujących sygnał 576 do 1080i,

-a może lepiej bo gęściej upchane pixele

Powiem szczerze że co portal to inna konkluzja. Dla jednych nie ma żadnej różnicy np. D.Katzmaier z CNET, inni widzą minimalną poprawę S.Withers z avforums a jeszcze inni wręcz małą degradację sygnału 1080p skalowanego do 4K np. goście z HDTVTest. I bądź tu mądry:)

Sygnał 1080p upscalowany do rozdzielczości uhd na panelu 4k jest delikatnie rozmyty. Postacie na pierwszym planie są delikatnie rozmyte (mgiełka). Natomiast postacie w głębi ekranu są rozmazane. Na filmach z blureya np. tablice rejestracyjne są rozmyte. Na panelu fullhd są wyraźne.

Wiem co pisze bo miałem prawie miesiąc Sony 4k 55 X9005a i oddałem do sklepu bo filmy z blureya czy telewizja hd obraz był rozmyty.

Gry PS3/4 też poszarpane...........

Uwaga na Tv 4k!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale chyba tylko w przypadku gdy masz nos w ekranie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale chyba tylko w przypadku gdy masz nos w ekranie.

Ja tam lubię oglądać nosem w ekranie...... i na moim fullhd wszystko mam wyraźnie.

Tym bardziej powinno tak być na panelach 4k przecież są stworzone do takiego oglądanania.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wszystko niby jasne.... ale mam pytanie o wszelkiego rodzaju artefakty (np przy przeostrzonym obrazie) - teoretycznie z tej samej odleglosci powinny byc mniej widoczne na 4k (z racji mniejszego rozmiaru pixeli). Niestety przy ruchomych obrazachchyba nie ma zbytniej poprawy - sądząc po pomiarach w testach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wszystko niby jasne.... ale mam pytanie o wszelkiego rodzaju artefakty (np przy przeostrzonym obrazie) - teoretycznie z tej samej odleglosci powinny byc mniej widoczne na 4k (z racji mniejszego rozmiaru pixeli). Niestety przy ruchomych obrazachchyba nie ma zbytniej poprawy - sądząc po pomiarach w testach.

Przy ruchomych obrazach na Sony 4k artefaktów nie ma. Sony jest mistrzem jeżeli chodzi o odwzorowanie ruchu na ekranie.

Nie wiem jak jest z innymi markami ale widziałem np. Samsunga w sklepie materiał 4k - obraz bajka. Ale poprosiłem sprzedawce, żeby przełączył na telewizje fullhd to tragedia. Obraz rozmyty.

Fullhd na panelach 4k wygląda troche gorzej - spada ostrość obrazu, szczególnie z bliska 1-2 metry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja np. uważam, że TV ładnie upscalują do 4K i nie ma mowy o tym, że obraz jest gorszy. Ale ile ludzi tyle opinii bo każdy coś tam innego widzi. Jednak z punktu widzenia działania a nie widzenia (czyli subiektywnego podejścia) to warto zwrócić uwagę w teście Panasonica np. na funkcję:

Nie prawda. Obraz jest gorszy - delikatnie rozmyty.

Skalowanie 1080p do 4k nie poprawia jakości obrazu ale pogarsza! Algorytm nie może wiedzieć, co znajduje się pomiędzy pikselami. Może się tylko domyślać. To sprawia, że ​​obraz zamazany!!!!!!!!

Z płyt blu-ray jest to samo.

http://www.rtings.co...ution-explained

Proszę zrobić fotkę np. meczu i pokazać trybuny albo tablice rejestracyjne auta na dalszym planie i porównać np. Sony W905a fullhd i X9005a 4k.

Różnica będzie spora na korzyść panelu fullhd. Sprawdzałem i wiem o czym piszę.

Dziwię się trochę takim expertom, że nie widzą różnicy...............

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat mam Sony - najpodlejszego 4k (49X8505) i na skalowanie sensownego sygnalu nie narzekam, ale pewnie na natywnym FHD byloby lepiej. Poza tym Sony ma sensowne (MZ) oszukiwacze wzroku (Reality Creation itp). Zaluje tylko ze nie ma TV z matryca jak w X9005, ale bez bocznych glosnikow. Na razie mam mieszane uczucia - czasem obraz jest rewelacyjny, a czasem porazka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat mam Sony - najpodlejszego 4k (49X8505) i na skalowanie sensownego sygnalu nie narzekam, ale pewnie na natywnym FHD byloby lepiej. Poza tym Sony ma sensowne (MZ) oszukiwacze wzroku (Reality Creation itp). Zaluje tylko ze nie ma TV z matryca jak w X9005, ale bez bocznych glosnikow. Na razie mam mieszane uczucia - czasem obraz jest rewelacyjny, a czasem porazka.

Matryca w Sony X9005a jest nie wiele lepsza. Z tymi głośnikami to też porażka. Ogląda się na nim jak na telewizorach 10 lat temu. Wrażenie jest takie jak obudowa tv byłaby duża a obraz mały :) Po prostu wygląda jak przestarzały telewizor.

Nie wiem co szczeliło ludziom do głowy, żeby produkować tv 4k. Może to jest dobre na Japonie..... :(

To tak samo jak zaczeliby produkować tv fullhd 30 lat temu .......... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęście, że producenci nie myślą tak jak ty by inaczej siedziałbym ciągle przed monitorem/TV Full HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...