Skocz do zawartości
joys

odtwarzacz blu-ray do 1500zł pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zamierzam zakupić odtwarzacz blu-ray, a z czasem do niego ampli i głośniki. Rozglądając się za odtwarzaczami napotkałem 3 modele, tylko że nie wiem który najbardziej się opłaca http://www.neonet.pl/dvd_bdp_pioneer_bdp-450.html?aff_id=200759, http://www.saturn.pl/tychy/blu-ray-harman-kardon-bdt-30,id-145511?utm_source=porownywarki&utm_medium=ceneo&utm_term=ceneo&utm_campaign=xml&ceneo_spo=true, http://www.euro.com.pl/odtwarzacze-blu-ray/yamaha-bd-s673-tytan.bhtml?from=ceneo&p=1299.00&cr=0#opis. Dzięki ogromnie za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasonic 500 albo 700

To sprawdzony, znakomity sprzet(500). To co najistotniejsze - robi wzorowo i sprawnie

Pod każdym względem lepszy niż Twoje propozycje

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. To wezmę Panasonica 500 :) dlatego pytam fachowców, bo nie znam się znakomicie na sprzęcie :D

Edytowane przez joys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak - spokojnie bierz 500

Wydawanie grubo ponad 1.5k na bluray w przeddzień premiery odtwarzaczy 4k nie ma sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to 500 wezmę pod koniec miecha bo kasa wpłynie ) na razie 4k nie myślę bo mi nie wejdzie do domu :P może jak kiedyś znajdę własny dom to pomyślę o nowej technologii ;) full hd i 3 d na razie mi wystarcza :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może warto kupić PS4 ? ciekawy jestem jak z jakością odtwarzanych filmów - powinno być podobnie co na tych panasach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mie rób sobie żartów...

- operowanie padem ? pilot to wygoda

- mało co ps4 czyta (w zasadzie NIC) poza BD

- żre prąd jak smok (w porównaniu z panasiem)

- tylko 1 HDMI w ps4

- wygląd (co się lepiej komponuje a pozostałymi elementami systemu AV?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam ps 2 i ps4 nie mam zamiaru kupować :) konsole nie dla mnie :D Panas i tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ps3 nie mam problemów z użyciem pada - dla mnie to samo co pilot - a nawet lepiej bo na radiu - w ps4 też powinno być prosto.

Co do prądu to jak ktoś chce wydać 1200zł tylko dla obudowy gdy taką samą jakość będzie miał z bd za 400zł to raczej się o rachunki prądowe nie martwi.

A wygląd rzecz względna - mi się ps4 podoba i wolałbym możliwość zagrania i jednorodną czerń frontu niż to że front jest dwukolorowy - kwestia gustu - jeszcze rozumiałbym jakby wszystkie klocki były z tej samej serii i firmy ale jak każdy inny to i tak wyjdzie cepelia

jedyny problem to chyba ciągły brak wsparcia dla płyt cd - choć niby mają dodać go w przyszłości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na rachunki za prad zwracam uwagę mimo że spzętu trochę mam. Nie ograniczam się ale korzystam ze wszystkiego w sposób racjonalny

Jak to mówią - pieniądz zaoszczędzony to pieniądz zarobiony

W skali roku oszczędność robi się taka że człowiek może zjeść dobry obiad w knajpie z rodziną....

BD za 400zł rozpadają się w rękach zaraz po wyjęciu z pudła. Jakość ta sama - owszem - ale jakość wykonania jest KATASTROFALNA

Panasia 500 prywatnie mam (podobnie jak i tansze modele BDT320 i 330) i różnica jest kolosalna. Właśnie jeśli chodzi o wykonanie a przez to - przyjemność obcowania ze sprzętem. Konsole to sprzet dedykowany grom i moim zdaniem, nadaje się tylko i wyłącznie do gier. Chcociażby z tej prostej przyczyny, że w wypadku słuchania muzyki z płyt - do nawet najprostszej nawigacji musisz używać telewizora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi tam bdt-220 nie rozpada się w rękach - ot tani bd w którym może się zepsuć napęd lub płyta lub zasilanie - zasadniczo pod tym względem raczej trwałość będzie podobna do bdt-500 - bo i pewnie to ten sam napęd i ta sama płyta (z tej samej taśmy produkcyjnej) tylko soft przycięty.

co do wyglądu to na pewno nie ma co porównywać - dlatego napisałem - dopłaca się za ładną obudowę - a oba pod względem elektronicznym pewnie zepsują się po tym samym czasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mam jeszcze jedno pytanie co do odtwarzacza, gdzieś czytałem że niektóre skalują z DVD do 1080p i czy przekłada się na jakość oraz czy ten Panasonic tą opcję posiada? Obecnie DVD wygląda tak, że nie da się na to patrzeć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie to chyba większość BD potrafi przeskalować dvd do 1080p

dla mnie dvd nie da się oglądać - nie wiem czemu ale ja widzę większy syf i pikseloze niż na kanałach sd z satelity (np. tvn sd)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie chciałem zobaczyć bajkę z młodymi oryginał w dodatku i taka pikseloza że wyłączyłem, ale zależy od tego jak zrobili, inne dvd o niebo ładniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mam jeszcze jedno pytanie co do odtwarzacza, gdzieś czytałem że niektóre skalują z DVD do 1080p i czy przekłada się na jakość oraz czy ten Panasonic tą opcję posiada? Obecnie DVD wygląda tak, że nie da się na to patrzeć...

Proponuję zobaczyć możliwości upscaling'u DVD do wyższych rozdzielczości w wykonaniu Panasonic'a. Mam w swojej kolekcji koncert Scorpions'ów DVD (wersja akustyczna), który nie doczekał się wersji HD (BD). Obraz na 50" porażka!, dźwięk DTS b.dobry. Do dziś wyczekuję wydania BD - niestety bezskutecznie. Pożyczyłem sobie na test Panasa BDT-330. Do tego momentu upscaling traktowałem bardziej jako zagrywka marketingowa - coś poprawi, ale bez żartów -, jednak to co zobaczyłem, przeszło moje oczekiwania. Nie sądziłem, że będę chciał jeszcze to wydanie oglądać. Nie jest to co prawda BD, ale jakość akceptowalna. Tu szacun dla Panasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BD za 400zł rozpadają się w rękach zaraz po wyjęciu z pudła. Jakość ta sama - owszem - ale jakość wykonania jest KATASTROFALNA

Panasia 500 prywatnie mam (podobnie jak i tansze modele BDT320 i 330) i różnica jest kolosalna. Właśnie jeśli chodzi o wykonanie a przez to - przyjemność obcowania ze sprzętem. Konsole to sprzet dedykowany grom i moim zdaniem, nadaje się tylko i wyłącznie do gier. Chcociażby z tej prostej przyczyny, że w wypadku słuchania muzyki z płyt - do nawet najprostszej nawigacji musisz używać telewizora

.

Mobor, jako, że jesteś użytkownikiem trzech modeli BD Panas'a pytanko kieruję do Ciebie.. Pomijamy kwestie wyglądu i wykonania.. czy mając porównanie pod względem wyświetlanego obrazu (w tym upscaling'u DVD), oraz dźwięku jest różnica między tymi trzema modelami 230, 330 i 500? Pytam ponieważ użytkowałem tylko 330 i nie wiem, czy warto dopłacać do 500, a może wystarczy 230 ?? Zależy mi na obrazie (w tym świetnym upscaling'u DVD) i dźwięku.

P.s. Najchętniej kupiłbym odtwarzacz sieciowy np. Mede8er MED800X3D, ale nie mam porównania i boję się, że stracę na jakości (obraz, dźwięk).

Edytowane przez Pixeel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak model 220 ale 330 i 500 maja ten sam UniPhier LSI chip,obraz bedzie taki sam...

Edytowane przez micro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po HDMI jest to samo... ale jak już powiedziano - pilot, obudowa, wrażenie estetyczne itp....to jest dla mnie sprawa równie istotna jak to co idzie po kablu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...