Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem z moją plazmą, tj. panasonikiem TX-P50ST60E. Telewizor ma przepracowane ok. 1300 godzin - po tym czasie na górnej i dolnej części ekranu powstały silne powidoki. Część ekranu gdzie powinny znajdować się czarne paski od formatu 16:9 są idealnie białe (na białym tle) a reszta jest lekko różowawa - lepiej będzie to widać na załączonych zdjęciach. Te elementy nie znikają, podczas oglądania tv nie są jakoś specjalnie widocznie ale przy oglądaniu zdjęć są denerwujące.

Serwisant Panasonica odmówił wykonania naprawy gwarancyjnej, stwierdzając że paski powstały od oglądania telewizji non stop w formacie 16:9 - tak nie było, choć pewną część czasu telewizor może i tak pracował. Bynajmniej, dwie poprzednie plazmy panasonica pracują już ładnych kilkanaście lat i na takie problemy się nie skarżą. A i gdzieś na tym forum zauważyłem przypadek, że taki pasek powstał tyle że przy prawej krawędzi a gwarancja została uznana.

I teraz, co z tym zrobić? Da się zaradzić choć w jakiś sposób z tym? Czy może odwoływać się od decyzji serwisanta?

Pozdrawiam serdecznie.

251e452e66f2706em.jpg

ac8183f42350ed4am.jpg

6c26b42e2d75c83dm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No teraz to tylko siedź i płacz !!!! :( niestety ale wypalanie nowej plazmy to podstawa i nie ma zmiłuj , ja swojego 65VT60 wygrzewałem uważnie przez pierwsze 500 godzin , unikając pasów i jaskrawe loga i teraz oglądając format 2.35:1 nic mi nie zostaje na ekranie, tylko takie loga jak Tvn 7 HD czy AXH HD zostawiają powidoki ale lekko zauważalne.Takie coś niestety nie podlega gwarancji, nawet w instrukcji obsługi jest napisane aby nie oglądać obrazów z pasami ale nie powiedziane że tylko przez pierwsze 500 godzin.I szanowny pan Koper niech nie zaprzecza że wypalanie nie ma sensu. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, w instrukcji bardziej skupiają się akurat na logach, tak samo nie ma mowy o wygrzewaniu. Mądry polak po szkodzie - problem znika bo i plazmy znikają z rynku. Sądziłem że bezszkodowa jazda na 2 poprzednich plazmach panasonica spowoduje że i tu wszystko będzie cacy. Najlepsze jest to, że dalej nie uważam żeby oglądane było tyle w formacie 16:9 żeby coś takiego mogło wystąpić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście, że wypalanie nie ma sensu, a usterkę moim zdaniem dasz radę zareklamować. Znam osoby które z uporem reklamowały TV na taka przypadłość i dopięły swojego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak zrobię - chociaż serwisant zachował się okej, bo mimo odmowy poradził jak się odwoływać do centrali panasa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm mialem to samo ,kupilem ostatni tv w sklepie gdzie byly wyswietlane na nim reklamy i dopiero w domu zobaczylem takie same paski ,ale po jakiś 2 miesiącach same znikly;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...