Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Musisz poczytac o kalibraci i wejsc na skalibruj tv tam sie dowiesz jak i co i za co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc :)

Jakie parametry mam wprowadzić by prawidłowo skalibrować

Sony KDL-42W705B ;)

Prawidłowa kalibracja telewizora wymaga sensorów, odpowiedniego oprogramowania i generatora obrazu. Taką usługę należy zleciś profesjonaliście, możesz to zrobić np. na http://skalibrujtv.pl.

We własnym zakresie możesz wybrać optymalny tryb obrazu i dopasować suwak podświetleni do własnych preferencji. Optymalny tryb to Kino-1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tryb kino < to w sumie jedyne co możesz zrobić sam żeby miało to sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tryb kino < to w sumie jedyne co możesz zrobić sam żeby miało to sens.

Mam ten telewizor. Tryb kino jest ciemny i mocno przezieleniony. To że wyłączone są bajery i włączona opcja - ciepłe barwy nie oznacza, że nadaje się do oglądania.

Moim zdaniem lepiej już utworzyć swoje tryby na bazie obrazu 'standard' - jeden dzienny i drugi do oglądania w słabym lub przy wyłączonym oświetleniu. Ewentualnie poprawić to 'kino' do nocnych seansów.

Wiesz może jak w trybie kinowym usunąć tą wszędobylską zieloność, bez zaburzania innych barw? Którymi suwakami i ile? Jeśli na przykład redukuję wzmocnienie zielonego w jasnych scenach, to co dzieje się z zielonym w scenach ciemnych i jak to jednocześnie wpływa na niebieski? Skomplikowane to wszysto dla amatora. Nie rozumiem dlaczego nikt w sieci nie chce podawać ustawień kalibracyjnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kilku powodow - TV nie sa do konca powtarzalne (mimo ze to ten sam model), a po drugie - z czego zyliby kalibratorzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalibratorzy? Czy oni się martwią z czego żyję ja? ;) Tyle ulic nie pozamiatanych...:D

Wiem, że sztuki różnią się minimalnie od siebie, ale gdyby w teście podali swoje ustawienia, to i tak łatwiej mi zacząć od nich i ewentualnie nieco skorygować, niż tworzyć coś po omacku od zera. Z drugiej strony, dzięki tej 'zmowie' testerów i kalibratorów zmuszony byłem poznać swój t-wizorek bardzo dokładnie, a to jeszcze zaprocentuje w przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wesze tu teorie spiskowa.... a to nie tak. Troche jak regulacja gaznika (przyznaje - jestem tak stary ze pamietam samochody z gaznikami): wyobrazasz sobie zeby ktos na forum podal ci dokladnie czym pokrecic I o ile obrotow zeby w twoim samochodzie bylo OK?

Ja to rozumiem... I przyznaje, ze sam nie dziele sie z mlodszymi lokalnymi pracownikami swoja cala wiedza I doswiadczeniem. Tak polisa ubezpieczeniowa - jak beda zawodowo rownie dobrzy jak ja to strace prace.... ;)

Nie wyobrazam sobie I nie wymagam zeby elektrycy, hydraulicy udzielali mi porad jak mam ulepszac swoje instalacje - z tego zyja i maja do tego prawo.

Edytowane przez Zolty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, chybiony 'szczał' , bo pełno na jutjubku porad od elektryków i hydraulików. :) Mam nadzieję, że znajdzie się wreszcie jakiś kalibrator ideowiec, który wzorem Janosika rozdającego dukaty, rozsieje po necie schematy ustawień. A może Sony wrzuci kiedyś takie gotowce na swoją stronę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ideowiec? Schematy ustawień? Kolego @Interiusz zejdź na ziemie. Wiedza dotycząca kalibracji ekranów jest powszechnie dostępna w Internecie. Problem w tym, że Ty za nic nie chcesz jej przyswoić. Każdy poradni, przewodnik, manual pisze na samym początku, że kopiowanie ustawień nie ma nic wspólnego z kalibracją, z różnych przyczyn (różnice między egzemplarzami itd). Nie ma drogi na skróty, sorry. Jakby istniały jakieś gotowe nastawy to wgrałby Ci je producent. To chyba oczywiste? Nikt nie broni Ci też wyłożyć sporo na sprzęt do kalibracji i spędzenia kilku tygodni na doktoryzowaniu się jak go używać. Droga wolna. Ideowcy napisali już Ci poradniki. Problem w tym, że ty nie chcesz poradnika tylko chcesz mieć coś zrobione w 3 minuty, bez zgłębiania wiedzy, interesowania się tematem i to jeszcze za darmo, a to już jest nie możliwe do spełnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, chybiony 'szczał' , bo pełno na jutjubku porad od elektryków i hydraulików. :) Mam nadzieję, że znajdzie się wreszcie jakiś kalibrator ideowiec, który wzorem Janosika rozdającego dukaty, rozsieje po necie schematy ustawień. A może Sony wrzuci kiedyś takie gotowce na swoją stronę?

Czy aby na pewno? Skad hydraulic "z netu" ma wiedziec jak u mnie wyglada instalacja, jakie przeplywy sa potrzebne (czyt. jaka jasnosc ekranu jest potrzebna)?

Skad (uwaga odchodze od elektrykow I hydraulikow w strone mojego (MZ) lepszego przykladu) - skad mechanik ma wiedziec jak dziala moj silnik przed regulacja a I po ("internetowej") tez nie bedzie wiedzial. Czy takie ustawienie gaznika bedzie cos warte? Dlaczego silniki stroi sie indywidualnie - I daje to lepsze rezultaty niz "box" z a..gro? Bo kazdy silnik jest inny, I aby wyciagnacbezpieczne maksimum trzeba znac jego parametry.

Oczywiscie ze youtube jest pelen porad, google rowniez - zapewne sporo o kalibracji serii W7 mozna tam znalezc... caly watek na pewnym anglojezycznym forum. Sam znalazlem - jak wiesz ;) .

Edytowane przez Zolty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ideowiec? Schematy ustawień? Kolego @Interiusz zejdź na ziemie. Wiedza dotycząca kalibracji ekranów jest powszechnie dostępna w Internecie. Problem w tym, że Ty za nic nie chcesz jej przyswoić. Jakby istniały jakieś gotowe nastawy to wgrałby Ci je producent. To chyba oczywiste? Nikt nie broni Ci też wyłożyć sporo na sprzęt do kalibracji i spędzenia kilku tygodni na doktoryzowaniu się jak go używać. Droga wolna. Ideowcy napisali już Ci poradniki. Problem w tym, że ty nie chcesz poradnika tylko chcesz mieć coś zrobione w 3 minuty, bez zgłębiania wiedzy, interesowania się tematem i to jeszcze za darmo, a to już jest nie możliwe do spełnienia.

Nastawy są wgrane Macieju, więc nie wiem o co ci chodzi. Takie na przykład tryby Kino - koszmarnie przezielenione. Tryb żywe kolory - koszmar sprawdzający się jedynie na wystawie sklepowej. Producent ma w nosie klienta, chce po prostu sprzedać produkt, przyciągnąć sztucznie podrasowanym obrazem. Wystarczy pogadać o tym na targach z fachowcami, żeby potwierdzić moje zdanie. Skąd wiesz, że nie chcę przyswoić wiedzy? Mylisz się, przeczytałem wszystkie poradniki w necie, nawet zacząłem malować, żeby uwrażliwić oko na barwy...wiem, że to brzmi śmiesznie, ale dopiero to pozwala mi lepiej poczuć się w kwestii kalibracji, a nie poradniki, które bardzo często pisane są przez kalibratorów w celach reklamowych. Nie widzę powodu, aby każdy miał tracić miesiące swojego życia na majstrowanie w ustawieniach telewizora - dlatego zamierzam dzielić się uzyskanymi przeze mnie efektami z każdym zainteresowanym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym się dłużej zajmować tym co nas różni. Mam pewien problem z telewizorem KDL - 32W706B.

Zauważyłem coś, co mógłbym nazwać roboczo "pływaniem" fragmentów obrazu. Z bliska efekt widać wyraźnie - na przykład w jednym filmie nakrycie głowy Angeliny Jolie minimalnie przemieszczało się względem jej twarzy, choć w żadnym razie nie powinno. Takie falowanie obszarów w obrębie jednej kompletnej struktury wygląda po prostu źle. Zastanawiam się, czy to nie przez, któryś z poprawiaczy. A może to kwestia nienajlepszej jakości sygnału, z którą silnik 'hyper reality pro' nie radzi sobie zbyt dobrze? Pytam, bo zagadnienia zniekształceń sygnału jeszcze do tej pory nie zgłębiałem. Ciekaw też jestem czy podobny problem występuje w modelach z pełnym Motionflow, np, serii W800.

Nie tylko mnie on drażni, wkleję tu posta z innego forum:

"This TV has to be the worst I have ever bought. It exhibits a most peculiar picture problem that I've never seen in any other model, and I've had quite a few.

Parts of the picture, particularly in dark scenes, seem to move about independently relative to the rest of the picture. Highlights too take on a life of their own, even the white lines on football pitches seem to dance about.

Turning off reality creation and all of the noise reduction options improves things somewhat but the effect is still noticeable.

It's so bad that after three weeks it's back in it's box and fit only for the tidy tip.

Has anyone else noticed this problem or do I just have a faulty example?"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nastawy są wgrane Macieju, więc nie wiem o co ci chodzi. Takie na przykład tryby Kino - koszmarnie przezielenione. Tryb żywe kolory - koszmar sprawdzający się jedynie na wystawie sklepowej. Producent ma w nosie klienta, chce po prostu sprzedać produkt, przyciągnąć sztucznie podrasowanym obrazem. Wystarczy pogadać o tym na targach z fachowcami, żeby potwierdzić moje zdanie. Skąd wiesz, że nie chcę przyswoić wiedzy? Mylisz się, przeczytałem wszystkie poradniki w necie, nawet zacząłem malować, żeby uwrażliwić oko na barwy...wiem, że to brzmi śmiesznie, ale dopiero to pozwala mi lepiej poczuć się w kwestii kalibracji, a nie poradniki, które bardzo często pisane są przez kalibratorów w celach reklamowych. Nie widzę powodu, aby każdy miał tracić miesiące swojego życia na majstrowanie w ustawieniach telewizora - dlatego zamierzam dzielić się uzyskanymi przeze mnie efektami z każdym zainteresowanym.

Ja również nie rozumiem o co chodzi. Skoro malujesz i czytasz poradniki to mam do Ciebie pytanie: Jak chcesz się podzielić uzyskanymi przez siebie efektami?

Starałem się w poprzedniej wiadomości wytłumaczyć Ci, że Twój egzemplarz W705 nie jest taki jak kolegów z forum. Ktoś ma wyprodukowany miesiąc wcześniej, miesiąc później. Na innych partiach komponentów, na matrycy wyciętej z innej części substratu. Jak wprowadzisz do innego modelu swoje ustawienia to obraz nie będzie taki sam.

Więc pytam się, czy uważasz, że jesteś w stanie opracować bardziej uniwersalne ustawienia niż zrobiła to fabryka i sztab inżynierów? Oni już postarali uśrednić się błędy różnych egzemplarzy i umieścić receptę na nie w odpowiednim trybie obrazu, który wg. Ciebie jest zielony i być może tak właśnie jest faktycznie, więc jeśli już zdobyłeś wiedzę o kalibracji, której jest w internecie pełno to zainwestuj teraz kilka tysięcy złotych w sprzęt i sobie skalibruj, lub zamów kalibrację i miej zrobione lepiej, sprzętem droższym o rząd wielkości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz się podzielić uzyskanymi przez siebie efektami?

Jak wprowadzisz do innego modelu swoje ustawienia to obraz nie będzie taki sam.

Więc pytam się, czy uważasz, że jesteś w stanie opracować bardziej uniwersalne ustawienia niż zrobiła to fabryka i sztab inżynierów? Oni już postarali uśrednić się błędy różnych egzemplarzy i umieścić receptę na nie w odpowiednim trybie obrazu, który wg. Ciebie jest zielony i być może tak właśnie jest faktycznie, więc jeśli już zdobyłeś wiedzę o kalibracji, której jest w internecie pełno to zainwestuj teraz kilka tysięcy złotych w sprzęt i sobie skalibruj, lub zamów kalibrację i miej zrobione lepiej, sprzętem droższym o rząd wielkości.

Jeśli jest tak jak piszesz, to po co właściwie tak obszerne testy modeli w internecie z bardzo konkretnymi wnioskami i szczegółowymi ocenami, skoro drobne różnice materiałowe wprowadzą odczuwalne zmiany parametrów? Może w takim razie testować każdą serię i po każdej kolejnej porównywać jakościowo i statystycznie wyniki? ;) Żartuję oczywiście.

Wyjaśnię to tak - wolę otrzymać lub podać niedoskonałe nastawy, od których mam bliżej do celu i wyciągam z nich jakąś naukę, niż wykonywać od zera setki ruchów suwakami, nie będąc pewnym czy mają sens. Jeśli nawet jest to droga na skróty (z twojej perspektywy), to co w tym złego? Jestem amatorem, który chwilowo fascynuje się możliwościami swojego ekranu. Gdyby Sony podawał jakieś przybliżone nastawy do swoich fabrycznych trybów, byłoby mi łatwiej...ale też nie poznałbym tak dobrze telewizora. To fajna przygoda, zabawa na chwilę, ale pod warunkiem, że nie startuje się po omacku. Proste poradniki z neta niewiele tak naprawdę wyjaśniają. Podkreślam, że jestem tylko amatorem, bez aspiracji zostania kimś więcej w tej dziedzinie. Nie potrzebuję i nigdy nie skorzystam z profesjonalnej kalibracji. Nie rozumiemy się, ponieważ funkcjonujemy na zupełnie innych poziomach. Ty jesteś profesjonalistą, masz ogromną wiedzę i doświadczenie, a ja tu zajrzałem liznąć jakichś podstawowych informacji, podpatrzeć innych amatorów, nieco bardziej zaawansowanych ode mnie. Do nich się też zwracam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...