Jump to content
Gmeru

TEST: Philips 47PFS7509/12 seria 7500 / 7509 na 2014 rok

Recommended Posts

Faktycznie, to prawda. Philipsy od dawna powinny być w czołówce sprzedaży, ale są za mało popularyzowane w sieciówkach. Często się zdarza, że kładą konkurencję na łopatki pod względem technologicznym, a na półkach raptem dwa modele sprzed 2 lat... Szkoda, bo Philips na prawdę ma się czym pochwalić.

Kurde w okolicach czestochowy dostpny jest tylko ten model w sklepach Neonet, gdzie jest horrendalnie drogi.... tragediaaa. czekam z kupnem od pol roku.

Jest też coś takiego jak sprzedaż internetowa ;) euro.com.pl proponuję z dostawą darmową do danego, wyznaczonego przez Ciebie sklepu. W skrócie; wybierasz telewizor który chcesz, dzwonisz że chcesz go odebrać w sklepie 'takim i takim' w Częstochowie, za dwa dni jedziesz do sklepu i masz go w cenie jak na euro.com.pl. Życie jest lepsze gdy je sobie ułatwiamy ;)

Jeśli masz zamiar kupić telewizor to polecam tylko Media Markt i Saturn z prostego powodu - jedyna sieć, w której możesz oddać bez problemów towar do 30 dni, gdy nie spełnia oczekiwań (banding, clouding, dse), a w żadnym innym nikt ci na to nie pozwoli.

Jeśli masz zamiar kupić telewizor to polecam tylko Media Markt i Saturn z prostego powodu - jedyna sieć, w której możesz oddać bez problemów towar do 30 dni, gdy nie spełnia oczekiwań (banding, clouding, dse), a w żadnym innym nikt ci na to nie pozwoli.

Czy nie ma ryzyka otrzymania TV po kimś z bandingem, cloudingem lub dse? Sam będę kupował za dwa tygodnie 55 cali i jeszcze nie zdecydowałem gdzie.

Zawsze jest ryzyko, ale dotyczy to dowolnego zakupu i w każdym sklepie (wysyłkowo...). Dlatego warto sprawdzić czy nikt nie otwierał pudła, a i poprosić o odpalenie telewizora by zminimalizować, na ile to możliwe, problemy wynikające z defektów matrycy (banding, clouding, nierónomierność podświetlania). Dobrze byłoby wejść w menu serwisowe danego odbiornika i sprawdzić czy jest tam podany czas pracy matrycy, ale to chyba nie każdy telewizor pokazuje, a i nie do każdego da się wejść.

Jedyna sieć? Wątpię, w euro jest również coś takiego a to też zależy od samego sklepu, sprzedawcy. Właściwie to można oddać wszędzie tylko jak napisałem - zależy czy przyjmą.

Jedyna sieć? Wątpię, w euro jest również coś takiego a to też zależy od samego sklepu, sprzedawcy. Właściwie to można oddać wszędzie tylko jak napisałem - zależy czy przyjmą.

Ja nie pisałem o zwrocie towaru przy zakupie na odległość bo to jest akutat obowiązek sprzedawcy.

Ja nie pisałem o zwrocie towaru przy zakupie na odległość bo to jest akutat obowiązek sprzedawcy.

Ja również ;)

Jest też coś takiego jak sprzedaż internetowa ;) euro.com.pl proponuję z dostawą darmową do danego, wyznaczonego przez Ciebie sklepu. W skrócie; wybierasz telewizor który chcesz, dzwonisz że chcesz go odebrać w sklepie 'takim i takim' w Częstochowie, za dwa dni jedziesz do sklepu i masz go w cenie jak na euro.com.pl. Życie jest lepsze gdy je sobie ułatwiamy ;)

W euro.com.pl. niema pfs7509 caly w tym szkopul...

na konkrecyjnym forum pierwsi użytkownicy już się tak nie zachwycają wiec coś jest na rzeczy problem ze skalowaniem obrazu przy odtwarzaniu filmów.jest tam trochę tego do poczytania i jak na razie jakoś się wstrzyma z zakupem bo coś jest na rzeczy

na konkrecyjnym forum pierwsi użytkownicy już się tak nie zachwycają wiec coś jest na rzeczy problem ze skalaniem obrazu przy odtwarzaniu filmów.jest tam trochę tego do poczytania i jak na razie jakoś się wstrzyma z zakupem bo coś jest na rzeczy

Co to jest skalanie obrazu? ;)

Jak ten tv ma się do Sony KDL-W905A bo cena spadła .
Czy lepiej brać philipsa czy sony?

Zależy czy potrzebujemy kątów (philips) czy kontrastu (sony).

Tv do gier odległość ok 5m od czasu do czasu film w większym gronie
philips mnie zaciekawił ale te nieciekawe opinie mnie zraziły
nigdzie go nie mogę na żywo zobaczyć wiec szukam czegoś innego

To możesz zostać przy Samsungu. Z takiej odległości kąty nie mają krytycznego znaczenia. Tylko cali weź tyle ile Ci się zmieści w budżet ;)

To możesz zostać przy Samsungu. Z takiej odległości kąty nie mają krytycznego znaczenia. Tylko cali weź tyle ile Ci się zmieści w budżet ;)

chyba chodziło o sony ?

a jak ten model ma się do modelu 47PFS7109/12
różnice jakie udało mi się zobaczyć to Ambilight 2 strony który "Dostosowywanie się do koloru tapety "
w modelu testowanym 3 strony "Dostosowywanie się do koloru ściany " ciekawe?
Model testowany ma 800 Hz Perfect Motion Rate ;Super Resolution
model starszy 600 Hz Perfect Motion Rate nie ma super resolution
Trochę mało różnic

Ciekawy model, narazie poza moim zasiegiem cenowym ale moze w przyszlym roku ;) a poza tym slyszalem od znajomego ktory niedawno kupowal ze dosc mocno popracowali nad softwarem i jego 7509 dziala bez zarzutu

Warto kupić TV z kalibracja w cenie?

Na sąsiednim forum mam taka ofertę w cenie równej najniższej cenie na ceneo. Chodzi o użytkównika kiki.

Oferta wydaje sie rozsądna. Pytanie, czy warto kalibrować TV.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk