Skocz do zawartości
lolek126

Koncert Europe LIVE AT SWEDEN ROCK

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś oglądał ten koncert ? Jak wrażenia odnośnie samego koncertu jak również jeśli chodzi o dźwięk i obraz tego koncertu? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacytuje recenzje Kolegi z innego forum odnosnie tej pozycji :

"Witam. Czas spełnić obietnicę.
Nigdy nie byłem jakimś super wielkim fanem Europe, choć ich sztandarowy kawałek "The Final Countdown" traktuję jako kultowy hicior. Jeszcze w latach osiemdziesiątych zeszłego wieku zaszufladkowałem ich jako przedstawicieli "cukierkowego hard rocka" mając w pamięci takie kawałki jak: "Carrie", "Cherokiee", czy "Rock The Night" i nie specjalnie śledziłem ich poczynania. Ponieważ jestem dość sentymentalny, to właśnie z sentymentu zakupiłem jednak sobie na Amazonie blu-ray z ich koncertem. Koncert z okazji 30 lat istnienia zespołu, zagrany na festiwalu Sweden Rock 7.06.2013.

Płytka niemieckiego wydawnictwa Edel poleżała na półce kilka tygodni, zanim trafiła do odtwarzacza i... totalne zaskoczenie. Już od początku zespół zabrzmiał zupełnie "niecukierkowo". Solidne rockowe granie!!! Rozkręcające się z utworu na utwór, z szybką gitarą, energiczną sekcją rytmiczną, bez wybijania się na pierwszy plan klawiszy, a nawet głos Tempesta jakiś drapieżniejszy mi się wydał ( no może to zbyt mocno powiedziane, ale to takie subiektywne odczucie nawiązujące do niesprawiedliwie chyba przypiętej w przeszłości łatki ). Nawet dialog z publicznością w bodajże piątym kawałku, typu - "Łooo..., łooo..." nie razi. Pewnie każdy kto bywa na koncertach wie, że jak pierwsze kawałki rozkręcą publikę, to każdy się wciąga w taką zabawę z zespołem, nawet największe sztywniaki. Są też goście specjalni - Scott Gorham z legendarnego Thin Lizzy, z którym zagrali "Jailbreak" z repertuaru tegoż zespołu, oraz - Michael Schenker, do wspólnego "Lights Out" grupy UFO ( w którym zresztą i John Norum też miał epizod ). Jest zabawne solo na perkusji, a także kawałek prawie akustyczny.
Nie ma może wielkich efektów specjalnych odwracających uwagę od muzyków, ale świateł jest wystarczająco. Jednym zdaniem: sam koncert jak dla mnie bardzo fajny.
Co zaś się tyczy samej realizacji, to obraz HD żyleta! i za bardzo nie ma co się rozpisywać; dźwięk tylko DTS-HD MA 5.1 oraz DTS-HD MA 2.0 innych opcji nie ma i wystarczy. Słychać wszystko zajefajnie i mnie to zadowala. Oczywiście o ile moją opinię można traktować autorytatywnie, mając na uwadze budżetową klasę mojego zestawu KD, oraz jego konfigurację bez suba, a tylko 5.0.
Podsumowując: jak najbardziej polecam, czysty niezły rock bez zbędnych fatałaszków, dobrze pokazany i zrealizowany ( na dodatki zza sceny, pokazy zdjęć i inne extra materiały już brakło mi dziś czasu ).
I taki mały paradoks: zespoły grają koncerty, żeby zachęcić fanów do kupowania płyt - ja kupiłem płytę, która spowodowała, iż przy najbliższej okazji wybiorę się na ich koncert."
__________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się koncert Europe podobał z względu na fajny rock który w dzisiejszych czasach jest na co dzień mało słyszalny.

BD Info z koncertu Europe.

DISC INFO:

Disc Title: EUROPE Live At Sweden Rock
Disc Size: 40 607 573 043 bytes
Protection: AACS
BD-Java: Yes
Extras: 50Hz Content
BDInfo: 0.5.8

PLAYLIST REPORT:

Name: 01002.MPLS
Length: 2:19:36.959 (h:m:s.ms)
Size: 34 727 749 632 bytes
Total Bitrate: 33,17 Mbps

VIDEO:

Codec Bitrate Description
----- ------- -----------
MPEG-4 AVC Video 24989 kbps 1080i / 25 fps / 16:9 / High Profile 4.1

AUDIO:

Codec Language Bitrate Description
----- -------- ------- -----------
DTS-HD Master Audio English 1653 kbps 2.0 / 48 kHz / 1653 kbps / 16-bit (DTS Core: 2.0 / 48 kHz / 1509 kbps / 16-bit)
DTS-HD Master Audio English 4578 kbps 5.1 / 48 kHz / 4578 kbps / 24-bit (DTS Core: 5.1 / 48 kHz / 1509 kbps / 24-bit)

FILES:

Name Time In Length Size Total Bitrate
---- ------- ------ ---- -------------
00004.M2TS 0:00:00.000 2:19:36.959 34 727 749 632 33 165

Pozdrowienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...