Skocz do zawartości
dewey

Nie mogę odtworzyć filmów MKV w sieci, z pendrive'a działają...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kupiłem dzisiaj WD TV Live Media Player, podłączyłem kabelki (na razie bezpośrednio kablem HDMI z moją plazmą Panasonica), podpiąłem go do sieci, ściagnąłem najnowszy firmware, wszedłem w serwer multimediów i mym oczom ukazała się lista filmów, które udostępniam (nadmienię przy okazji, że mam router UPC firmy Thomson). Niesety przy próbie odpalenia jakiegokolwiek filmu w formacie MKV (przeważnie 1080p, pliki powyżej 8 GB) dostaję komunikat: "Nie można odtworzyć wybranego pliku. Sprawdź listę obsługiwanych formatów plików w podręczniku użytkownika". I tak przy każdym z kilkudziesięciu filmów... Odpaliłem dla testu jakiś zwykły film XVID i działa bez zarzutu...

Nie zrażony tym, przegrałem jeden z tych filmów MKV na pendrive'a i spróbowałem tak go odpalić na WD LIVE. Poszedł bez problemu, piękna jakość :) Czy ktoś wie o co może chodzić? Coś źle udostępniłem w sieci? Dodam tylko, że pliki z filmami pojawiły się na WD LIVE dopiero jak ustawiłem w Windows Media Player w zakładce "Strumień" opcję "Automatycznie zezwalaj urządzeniom na odtwarzanie moich multimediów" oraz dla pewności zaznaczyłem "Zezwalaj na zdalne sterowanie moim odtwarzaczem". Wtedy dopiero pojawiła się listra z filmami, ale tak jak pisałęm wyżej, żadnego nie mogę odpalić, działają dopiero po zgraniu i uruchomieinu z pena.... Może coś jeszcze powinieniem zaznaczyć/odhaczyć?

EDIT: Jedną rzecz odkryłem. Jak wchodzę na WD TV LIVE w serwer multimediów, to jest wyżej opisana kaszana z MKV, ale jak wszedłem w udział sieciowy, windows shares, home, to zobaczyłem katalog users i w nim kilka podkatalogów (min. z moim imieniem). Kiedy wrzuciłem na kompie film MKV do tego katalogu, to film odpalił normalnie po sieci na WD LIVE :D Wychodzi więc na to, że coś robię źle z udostępnianiem plików. Jakieś sugestie?

Edytowane przez dewey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo mylisz pojęcia.

To co zrobiłeś później to jest właśnie właściwe udostępnianie plików, to co zrobiłeś najpierw to udostępnianie mediów przez serwer DLNA a jak doświadczenia pokazują działa to bardzo nieprzewidywalnie, poza tym udostępnianie plików w ten sposób wymaga dużo większej mocy komputera który pliki te tak naprawdę przetwarza lokalnie i strumieniuje je do odtwarzacza.

Proponuję żebyś po prostu udostępnił katalog w którym znajdują się filmy które chcesz oglądać i odtwarzać je tak jak już sam to odkryłeś.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasiek właśnie przed chwilą pojawił mi się kolejny folder, ten docelowy, w zakładce udział sieciowy, wszystkie filmy hulają :) Z tego co pamiętam, kilknąłem prawym klawiszem na folderze, wybrałem udostępnij --> określonym osobom, następnie rozwinąłem pasek, wybrałem opcję "wszyscy" --> dodaj, dałem jej prawa odczytu i kliknałęm ok. Po jakiejś chwili pojawił się ten folder w udziale sieciowym. Nie wiem tylko czemu MKV nie działają w opcji "Serwer mulimediów", ale w sumie co za różnica, którą opcję wybiorę w WD LIVE...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...