Skocz do zawartości
Rewident

Xtreamer MK1 z 2009 roku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od ok 4 lat jestem zadowolonym posiadaczem sprzętu z tytułu postu. Jedynym mankamentem tej zabawki zawsze był pilot, trzeba było dobrze "wycelować" żeby cokolwiek zrobić. Po pewnym czasie pilocik zaprzestał współpracy, pomogło czyszczenie styków itp. Niestety parę dni temu dokonał swego żywota już na amen. I teraz moje pytanie, czy ktoś ma wypróbowany model innego pilota który by chciał współpracować z tym urządzeniem ?

Niestety orginalnego nie udało mi się znaleść mimo licznych telefonów do sprzedawców nowych xtramerów.

Proszę o sugestie, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba kupię nowy odtwarzacz, bo cena pilota powala....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. Na allegro używany za 60-80 zł kupisz.

Możesz kupić jakiś uniwersalny pilot z "biedronki" za 20 zł.

Tylko musisz znaleźć kolegę który użyczy ci oryginalnego pilota do zaprogramowania.

Tak czy inaczej twój Xtreamer to już niemal historyczny zabytek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może historyczny, ale daje radę ;-)

Z wszystkiego co kupiłem w życiu w zakresie audio/video to był jeden z najlepszych moich zakupów, chyba go przebiła tylko stara składana wieża Diory z końca lat 80-tych...

A co do tych uniwersalnych pilotów, to miałem kiedyś coś takiego ale do starego tv i nie był potrzebny stary pilot. Myślisz że tu trzeba go zaprogramować inaczej ?

Niby to marne 20 zł, ale też nie chcę tego wyrzucać w błoto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uniwersalne piloty mają bazę najpopluarniejszych telewizorów/magnetowidów/dvd itp.

XTreamer nie jest standardowy.

Musisz mieć programowalnego pilota i go "nauczyć" kodów.

Do tego potrzebujesz oryginalnego pilota.

Rozumiem że to może by trudne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coś muszę zrobić, szkoda xtramerka, tym bardziej że napracował się przez te parę lat. Dostałem w końcu maila z serwisu że istnieje szansa na dostawę pilotów które będą pasować, nie znam jeszcze ceny, ale chyba tragedii nie będzie.

A z programowalnym pilotem to byłby problem, nie znam nikogo osobiście z mojej okolicy kto by miał taką zabawkę jak moja ;-(

Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to powrót do tematu. Nowych pilotów nie mają ;-(

Pozostaje mi szukać pilota zastępczego i kodów do xtramerka...

A serwis kodów nie posiada, koło się zamyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym sklepie za ok. 70 zł. Tylko musiałbyś się dowiedzieć, czy to jest pilot, który wygląda jak oryginalny, czy zaprogramowany zamiennik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm.. Warte sprawdzenia, doszukałem się w sieci takiego samego przypadku co mój, udało się pilota uratować poprzez przelutowanie diody nadawczej z innego pilota. W Środę mój kuzyn elektronik mi to zrobi, ale jeśli się to nie uda to pewnie zamowie tego pilota z linku, i nieważne czy oryginał czy nie, byle działał.

Inna rzeczą jest to że mój wiekowy Xtreamer idzie na sprzedaż. W jego zastępstwie chcę kupić coś co będzie miało wbudowany dysk SATA 3,5" i koniecznie działającego klienta Torrent. Myślałem o Xtreamer Prodigy lub o Dune HD Base 3D, ale ten ostatni nie ma torrentow (chociaż w różnych sklepach różnie piszą).

Pośpiechu z zakupem nie mam, więc jak ktoś by miał doświadczenia z klientem torrent na tego typu sprzęcie to bym prosił o swoje spostrzeżenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba za niego duzo kasy nie dostaniesz. O ile znajdziesz kupca.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo nie chcę, a kupiec już czeka. Od dawna mnie namawiał na sprzedaż. 150zł z dyskiem 120GB to chyba dobra cena:-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc pilot uratowany !!!!

Jeżeli kogoś na przyszłość to zainteresuje, to w przypadku padnięcia takowego w 90% jest to awaria diody nadawczej. Znalazłem kilka przypadków w sieci i udało się pilota naprawić w dokładnie ten sam sposób jak w jednym z przypadków. Naprawa polegała na przelutowaniu diody ze starego pilota z dekodera Cyfrowego Polsatu i tyle. Pilot śmiga jak nowy ;-)

Jeszcze w tym tygodniu pożegnam się z Xtramerkiem, a muszę znaleść dla niego zastępstwo. W grę wchodzą dwa urządzenia:

- Xtreaner Prodigy (silver lub black)

- Mede8er MED800X3D

Dylemat mam troszkę, trochę więcej negatywnych opini znalazłem na temat X-a, ale jego można kupić taniej bo jest sporo urządzeń używanych na rynku, co do drugiej zabawki to ma lepszą opinię, ale jest sporo droższa.

Może ktoś z Was miał mozliwość przetestowania obu i może coś mi doradzić ?

Dziękuję za porady i sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...