Skocz do zawartości
liet2

Toshiba L7453 - prośba o test

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.

Tegoroczny model wydaje się być bardzo ciekawym produktem z kilku względów:

1. Jasność 700 cd/m² - co może się przełożyć na niezły kontrast

2. Podświetlenie back-light, a nie, jak w innych telewizorach z porównywalnego przedziału cenowego, krawędziowe

3. Nieźle grające głośniki (2 x 15W)

4. Niski input lag, który ponoć łoi skórę telewizorom Sony

5. Cena (info z podównywarki): 42": 2999 zł; 47": 3635 zł; 55": 4845 zł

Innymi słowy jestem bardzo ciekawy jak w/w telewizor poradziłby sobie w starciu z trochę droższym Sony W829B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie przetestujemy ten model kiedyś, jednak nie jest zaplanowany na najbliższy czas. Chyba, że zaprosi mnie ktoś na kalibrację tej Toshiby, wtedy coś skrobnę ;)

Jak w temacie.

Tegoroczny model wydaje się być bardzo ciekawym produktem z kilku względów:

1. Jasność 700 cd/m² - co może się przełożyć na niezły kontrast

2. Podświetlenie back-light, a nie, jak w innych telewizorach z porównywalnego przedziału cenowego, krawędziowe

4. Niski input lag, który ponoć łoi skórę telewizorom Sony

1. Jasność w LCD nie przekłada się na kontrast. Ten jest stały niezależnie od intensywności podświetlenia. Po prostu jest to jasny telewizor ze względu na...

2. Podświetlenie - rozmieszczenie diod za ekranem nazywa się full led lub direct led, "back-light" nikt nie zrozumie ;)

4. Poniżej 20 [msec] to już trudno mówić o łojeniu skóry, raczej sztuka dla sztuki. Wszystko co ma laga krótszeg od tej wartości jest idealne do grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, utwierdziłeś mnie tylko w przekonaniu, że moja wiedza na temat parametrów obrazu jest więcej niż skromna.

Byłem przekonany, że kontrast określa różnicę pomiędzy jasnością najciemniejszego i najjaśniejszego punktu na wyświetlaczu. Przy telewizorze z podświetleniem direct led, wygaszaniem strefowym oraz jasnością na w/w poziomie powinno to skutkować wysokim poziomem kontrastu, zakładając poprawność podanej przeze mnie definicji.

Co do input lag'a, to w/g mojej wiedzy, poza Sony, w tym przedziale cenowym, nikt nie oferował telewizorów, które mogłyby się zbliżyć do magicznej wartości 20ms.

Żeby nie było tak różowo, to w/g mnie w tym telewizorze bardzo kiepsko działa filtr antyrefleksyjny. Nawet słabe źródło światła powoduje powstanie refleksów, które bardzo przeszkadzają w odbiorze wyświetlanych treści.

Edytowane przez liet2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten telewizor 47 cali od dwóch tygodni. Nie jestem ekspertem w elektronice użytkowej niemniej kwestie odwzorowaniabarw i problemy z tym związane są częścią mojej codziennej profesji. Podzielę się moimi czysto subiektywnymi wrażeniami. Jasność podświetlenia i skromne wygaszanie strefowe rzeczywiście zwiększają znacznie odbierany wizualnie kontrast zarówno w jasnym jak i ciemnym otoczeniu. Czerń w jasnym i ciemnym otoczeniu lepsza od W605b i W705b a przecież to ips ! Płynność aż nadto zadawalająca. Odwzorowanie barw fabryczne bardzo dobre, po dostosowaniu do własnych preferencji rewelacyjne. Dźwięk nie ma konkurencji w tej klasie (ulga dla uszu po dudniącym z blaszanego wiadra głosie w soniakach – to ten ich nowy bas reflex :))) - nie znajduję potrzeby zakupu soundbara. Co do powłoki antyrefleksyjnej to miałem poważne obawy, bo to prawie lustro. Nie mam pojęcia jak to Tosia zrobiła, ale problem odbić jest naprawdę znikomy. Wady - niedopracowane oprogramowanie - pierdoły, ale uciążliwe. Miałem w domu w/w soniaki i powiem że przy Tosibie wypadły jak tv że spożywczego :(.

Moja subiektywna ocena - nareszcie coś bardzo dobrego, fajnego w odbiorze za relatywnie niewielkie pieniądze.

Już go nie oddam! :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może udostępnisz na test (około 3h) u siebie w domu? :) W zamian za to będzie skalibrowany.

Wysłane z mojego LT22i przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek_Ludwik, propozycja Macieja jest wręcz niebywałą okazją, myślę że każdy rzeczywisty miłośnik dobrego obrazu nigdy by żywcem czegoś takiego nie przepuścił, no i oczywiście Maciej wszystko ci bardzo dokładnie pomierzy, czerń, kontrast itp. Maciej ma też bardzo dobre testy sprawdzające działanie upłynniacza, i potem po tych wszystkich pomiarach dokładnie ci powie czy masz dobre wyczucie na tzw oko, jeżeli chodzi o porównanie wrażeń subiektywnych z tymi modelami które wcześniej porówbywałeś z tą toshibą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macieju, sory ale nie udostępnię – nie dysponuję czasem w rozsądnych godzinach a weekendy są dla mnie „święte”, niemniej dziękuję bardzo z propozycjęJ.

mmpeg-4 – od bardzo wielu lat pracuję w poligrafii (grafika, DTP, Prepress, druk) aspekty odwzorowania barw, kalibracji sprzętu są mi znane, jeszcze od czasów monitorów crt.

Uwierz, że o niczym nie muszę się przekonywać J.

Jak opisałem wcześniej to moje subiektywne odczucia - po wprowadzeniu drobnych korekt nie znajduję potrzeby kalibracji.

Nie oznacza to, że nie można jeszcze bardziej zbliżyć go do ideału – tylko, po co?

Moją subiektywną porównawczą opinię o wspomnianych Soniakach podtrzymuję.

Żeby nie było aż tak słodko to słyszałem, że kilku nabywców już uwaliło się firmware zbytnio próbując aktywować sortowanie programów.

W moim egzemplarzu jest też dirty screen effect (DSE) widoczny - jeśli wiesz czego szukać J.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie ;) @mmpeg-4 możesz podrzucić propozycję na inne fora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem posiadaczem 55" Toshiby i co mogę o niej powiedzieć to na pewno to, że jest w dobrej cenie. Oczywiście pojawił się Samsung 55H6400 w jeszcze lepszej cenie ale to i tak wciąż ciekawy tv w tym przedziale cenowym.

Ciekawy pod warunkiem, że trafi się w dobrą sztukę. Niestety ale tv nie jest idealny (pytanie czy takie istnieją). Pomimo podświetlenia direct-led występuje banding (mniejszy lub większy zalezy jak się trafi) oraz przede wszystkim DSE. O ile oglądanie filmów nie ujawnia tych problemów zbyt mocno to już włączenie transmisji sportowej (mecz piłki nożnej lub hokeja) ukazuje nam DSE w całej rozciągłości. Oczywiście nie każdemu może to przeszkadzać. Jednak jak już się raz zauważy owe "plamy" to później skutecznie rozprasza oglądanie meczu. Z tego też względu rozważam możliwość wymiany tego tv na Samsunga 55H7000 jednak tu blokadą jest jak na razie kwota dopłaty.

Co do kolorów i czerni to nie wypowiadam się bo to zawsze jest kwestia gustu. Po odpowiednich zabiegach każdy dopasuje coś dla siebie ;)

Dosyć mocno odbijają się w ekranie przedmioty z pokoju co czasami wkurza ale da się z tym żyć (najlepiej mieć ciemną kanapę ;) )

Dźwięk rzeczywiście przyzwoity i na pewno bije na głowę wiele innych tv pod tym względem.

Podsumowując: przy trafieniu odpowiedniego egzemplarza i przymknięciu oka przede wszystkim na DSE tv dostarczy wielu przyjemnych chwil podczas oglądania, szczególnie filmów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem i nawet daje rade. Przesiadka z 37' na 55' jest na początku ciężka, ale można się przyzwyczaić :)

Obraz jest bardzo fajny, jeśli jest dobry sygnal. Niestety moja telewizja (dialog/netia) takiego nie dostarcza, więc zamiast oglądać tv, przerzuciłem sie na filmy i seriale.

Do grania też w miarę się nadaje, chociaż w grid2 zauważyłem dziwne linie przebarwień w pewnych momentach.

Ale Disney WoW, Born to be wild to uczta dla oczu.

Btw. ile kosztuje kalibracja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Btw. ile kosztuje kalibracja?

Zależy oczywiście u kogo ;)

http://skalibrujtv.pl/kalibracja-oferta

Btw będę miał taką Toshibę u siebie za ok. 10 dni. Na pewno napisze wtedy trochę spostrzeżeń.

Edytowane przez Maciej Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro zależy, to już jedną cenę mam :)

Niestety nie widzę zaplanowanego łódzkiego, więc muszę szukać dalej.

Możecie polecić jeszcze jakąś inną firmę, zajmującą się kalibracja tv?

Ja swoją oceniam na codzień i żałuję, że nie kupilem plasmy.

Telewizor nie jest zły, co więcej pewnie bardzo dobry dla osób, które od lat korzystają z lcd.

Niestety występuje dużo wkurzajacych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro zależy, to już jedną cenę mam :)

Niestety nie widzę zaplanowanego łódzkiego, więc muszę szukać dalej.

Możecie polecić jeszcze jakąś inną firmę, zajmującą się kalibracja tv?

W łódzkim będę w sierpniu, jak nie chcesz poczekać miesiąc to albo przyjazd indywidualny, albo do szanownej konkurencji ;) np: http://audiofast.pl/main.asp?idm=55&r=0&wersja=0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, jeśli w sierpniu to spokojnie mogę poczekać.

Chyba, że konkurencja ma naprawdę konkurencyjne ceny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, jeśli w sierpniu to spokojnie mogę poczekać.

Chyba, że konkurencja ma naprawdę konkurencyjne ceny :)

Nie wiem jakie ceny ma konkurencja, ale na pewno nie ma spektroradiometru Jeti Specbos 1211 ;)http://skalibrujtv.pl/sprzet-do-kalibracji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, no skoro to takie ważne :)

Ok, jak będzie wiadomo dokładnie kiedy Pan będzie w okolicach Łodzi, to proszę o informację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam zakupu tego telewizora, a jeśli już ktoś koniecznie musi, to proponuje kupno w sklepie internetowym - baardzo dokładne sprawdzenie go w domu.

Telewizor miałem 3 tygodnie (z czego tydzień byłem na wakacjach) - clouding na powierzchni 1/3 matrycy zaczął mi bardzo przeszkadzać.

Odesłałem do serwisu lokalnego (skąd wysłali go do serwisu centralnego w Warszawie), gdzie po 3 tygodniach otrzymałem informację, iż clouding miesci się w normach producenta i nie podlega reklamacji.

W drodze powrotnej telewizor został uszkodzony - odstająca ramka, którą mieli naprawić w serwisie lokalnym. Szczęście w nieszczęściu dopatrzyli się martwych pikseli i telewizor wraca do serwisu centralnego... Czyli zbliżamy się do miesiąca bez telewizora, który swoje kosztuje.

Obsługa, podejście do klienta Toshiba Polska to jedno wielkie nieporozumienie. Musiałem wykonać paręnaście telefonów, straciłem kilka godzin na próby dodzwonienia się, nikt nawet raz (poza serwisem lokalnym) nie przeprosił za zaistniałą sytuację, uszkodzenie mojego sprzętu.

A Pan Technik poinformował mnie, że mają szare i białe plansze testowe. Kiedy się go zapytałem jak chce zobaczyć mój problem, stwierdził, że dla niego on nie występuje...

Niestety skargi i reklamacje są rozpatrywane w Polsce więc do niczego to nie prowadzi.

Nigdy więcej Toshiby.

Edytowane przez abey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież to ips ! Płynność aż nadto zadawalająca.

Tak na marginesie - to jest coś, czego nie rozumiem. W większości tematów, komentarzy, postów, na tym forum, na innych, pada stwierdzenie, że matryce VA mają szybsze czasy rekacji, na nich nie wsytępuje smużenie (wspominany wszędzie H6400, który jako przedstawiciel VA jest polecany szerzej, od np. LG, będących na IPS), a tymczasem tutaj czytam o zadowalającej płynności...przy IPS'ie. Więc jak z tym jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest tak, że sama matryca nie składa się tylko i wyłącznie na efekt odwzorowania ruchomych obrazków... podświetlenie - wygaszanie stref, bloków, natywna częstotliwość odświeżania matrycy, chociaż prawda jest taka, że w pdp jak wiadomo tam już patrzymy nie na hz ale na czas reakcji matrycy - tam, na każdą rzeczywistą klatkę wyświetlającą obrazek, składa się jeszcze parę mignięć w obrębie piksela, to ma na celu wygenerować odcień pośredni bo sama matryca niestety ale nie jest zdolna, żeby wyświetlać odpowiednią liczbę tychże odcieni w sposób tradycyjny.

To już inna i skomplikowana sprawa, długo by gadać ale przy va i ips-ach rzeczywiście głównie va przoduje pod tym względem.

właściwie to po co ja pisałem o pdp??? ;p no mniejsza ale np. pewne 200hz w jakimś telewizorze może oznaczać, że w telewizorze zamontowane są 2 procesory odpowiedzialne za układ kompensacji ruchu czyli jego odwzorowanie co daje podwójną moc obliczeniową. W trumotion od lg 200hz oznacza już, że sam telewizor posiada pewną jednostkę obliczeniową która ma status 100hz, do tego układ modulacji podświetlenia który sztucznie generuje i wytwarza czarne klatki, które mieszczą się pomiędzy klatkami głównymi. Inaczej może 200hz też wyglądać, gdy telewizor ma jeden procesor dsp kompensacji ruchu posiadający średnio 2x większą moc obliczeniową niż modele o oznaczeniach 100hz. W żadnym telewizorze 200hz matryca nie ma prawa ani takiej możliwości, by pracować z odświeżaniem równym 200hz. Nie jest to właściwie możliwe. Matryce va i ips w telewizorach nawet najwyższej klasy mają "prawdziwe" jedynie 100hz... i to jest ważne, by w telewizorze było rzeczywiste, natywne 100hz i by to 100hz pracowało na tyle dobrze, by dało się jakikolwiek obraz oglądać w miarę płynnie, bez artefaktów i smużenia... natomiast jak ktoś wierzy w napisy typu; 1200hz, 1600hz, 2500hz (i nie chodzi mi o pdp) to niech mi udowodni że ten telewizor rzeczywiście wyświetla 2500 klatek na sekundę... to jest w tym momencie zupełnie niemożliwe. :)

Edytowane przez maciek876

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profil Darek_Ludwik jest dla mnie dosyć podejrzany. 1 post, zachwyt nad telewizorem, ok, ma prawo. Propozycja bezpłatnej kalibracji, czyli oszczędzenie 300 zł i jednocześnie "zrobienie dobrze" wielu osobom na tym forum, którzy dostaliby recenzję telewizora - odrzucona, bo co? Bo nie można zagospodarować 3 godzinami w tygodniu? Nie wierzę, sorry. Po prostu brak chęci, z różnych powodów, tylko zastanawiam się jakich. Poza tym - i nagle co, okazuje się, że osoba ta zna się na tego typu sprawach, więc nie jest laikiem i twierdzi, że nie potrzebuje kalibracji - no bo po co szukać ideału. Zbieg okoliczności. No ale można i tak.

Ale to tylko moje odczucia.

Do redakcji - myślę, że prośba o test tej Toshiby jest cały czas aktualna. Pseudotest na "konkurencyjnej" stronie o bardzo podobnie brzmiącym adresie jest totalnie nieobiektywny i wybrakowany.

Aha, oto wyszukane przeze mnie testy tego modelu, od amatorskich do profesjonalnych, większość opinii umiarkowana do dobrych:

http://www.trustedreviews.com/toshiba-47l7453_TV_review

http://www.avforums.com/review/toshiba-l74-55l7453-tv-full-hd-led-lcd-review.10486

http://www.areadvd.de/tests/test-mit-display-basic-check-toshiba-55m7463d/

http://www.whathifi.com/toshiba/47l7453db/review

w tym dwa polskie:

http://obywatelhd.pl/index.php/2014/07/29/toshiba-l74-praktyczny-telewizor-test/

http://antyweb.pl/naprawde-wielkie-ogladanie-test-55-calowej-toshiby-l74/#

Edytowane przez elektronicznypank

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toshiba L7453 stoi już u mnie w mieszkaniu gotowa do testu, niestety nie miałem jeszcze czasu żeby ją nawet włączyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem czy faktycznie słabo działa to podświetlenie w szybkich zmianach np. biały czarny biały czarny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem słabo - no ale widziałem tylko w sklepie. Wyobraź sobie, że jest obraz z dużą przewagą czerni... I po prostu jest płasko, bo nie świecą lampy. Ponowne włączenie lamp to kwestia sekundy co najmniej, więc początek następującej jasnej sceny będzie również ciemny.

W takim razie czekam na test, mam nadzieję, że nie potrwa to długo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Innymi słowy, coś ala kontrola podświetlania w mojej Tośce 7335. Nie używam tej funkcji bo mnie denerwuje. Mając ciemną scenę, mamy za ciemno, niewiele widać, mając jasną scenę, ma się rozbłysk i tak non stop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toshiba L7453 stoi już u mnie w mieszkaniu gotowa do testu, niestety nie miałem jeszcze czasu żeby ją nawet włączyć ;)

i jak tam, spojrzałeś już na niego czy jeszcze w pudełku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...