Skocz do zawartości
Gmeru

Testuję: kamera 4K Sony FDR-AX100 EB dla ludu : )

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba zartujesz sobie, większość osób narzeka dlatego filmy zaczęli kręcić w większej ilości klatek po następne to amatorska kamera a tam potrzeba więcej klatek to nie są ujęcia statyczne i jeszcze krecacy chodzi i kręci z kamerą, 25klatek tego nie wytrzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie zartuję. Ludzie 24p oglądają OD DZIESIECIOLECI

narzekają ? Gdyby tak było nie chodziliby do kina i nie kupowali płyt z filmami

Teraz sytuacja MOŻE się zmieni wraz z premierą 4k BD...ale to jeszcze rok

I nie wiadomo czy filmy będą korzystały z tych 50p na które pozwala system...

Klatek im więcej tym lepiej ale wyższy klatkarz nie każdemu jest potrzebny - a już szczególnie w kamerze typowo rodzinnej czy nawet na chautury...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w kamerze rodzinnej się bardzo przydaje miałem 25 i 50 i nigdy nie zrezygnuje z tego, świat idzie w ta stronę wszystkie kamery (prawie) maja 50p.

Prawie bo ta tylko nie ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem do czego Tobie się przydaje bo np. ja az tak nie narzekam. Testy z kamery wiszą na pierwszej stronie - każdy sam oceni czy mu czegoś brakuje

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty to nie Ja. Od dawna jest 50p i chwała za to.

I tak na bank ta kamera będzie miała 50p w 2015.

Jak tez wspomnailem ta kamera to po prostu klocek i dla nagrań rodzinnych ani turystycznie nie polecam.

Jednak chętnie się im przygladam mowa o AX100 i CX900.

Za taka cenę i za takie możliwości to juz wolę Panasonic X900.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz. Zafiksowałeś się i basta

A ja wiosną tego roku zjeździłem bliski wschód z kamerą 3D nagrywającą w "marnym" 50i .... Dla każdego który to oglądał materiał pierwsza klasa od strony technicznej (i nie tylko)... A sprzęt do 50p też mam - a jakże.

I jeszcze Ci powiem że posiadam w arsenale sprzęt do zadań specjalnych /klasy broadcast/ którego maksimum to ....30p (matryca chłodzona AKTYWNIE, rozpiętość tonalna 13 stopni przesłony, bitrate 220 megabitów i nagrywa w profesjonalnym codecu - ProRes) Efekt ? Możesz ocenić oglądając dowolny blok reklamowy w TV

Nie samym klatkażem człowiek żyje :) Jest wiele innych parametrów które decydują ile sprzęt tak na prawdę jest wart... I potwierdzi Ci to każdy poważny filmowiec

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy wybiera co lubi ja 3D nie cierpie i mi wystarczy dobre 2D.

Każdy niech wybiera to co lubi ja czekam na następcę AX100 :)

Nie rozumiem jezdziles z 3D a nie z 4K ? Z tego co pamiętam masz ja od dawna.

Może kiedyś opiszesz wrażenia z AX100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak - jeździłem z 3D a nie z 4k

Wolę 2k w 3D (ale nie jako jakieś dziadowskie SBS tylko 2x1080) niż 4k 2D - pisałem już o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wole brunetki

To po co Ci 4K nie widzę sensu w Twoich wypowiedziach.

Jednak liczę na ciekawy opis z życia Twojej kamery, koszyk doświadczeń masz duży wiec na pewno cos ciekawego napiszesz:)

Edytowane przez Seba_Fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seba przypominam o gipsie dłoni mobora ;DDDDDDDD (z cyklu: rozluźniam atmosferę ;DDDDDDDDDDDDDD)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mineło sporo czasu i jak się sprawuje na tle z konkurencją tzn tańszą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedza niejakiego mobora jest porażająca. Nie zna w gole sprzętu z zabiera głos. To żenujące że tacy ludzi wypisują głupoty na forum uważając się za znafców. Wszystko co napisał w kwestii kamery ax100 to stek bzur. Użytkuje ja prawie 2 lata i nie ma lepszej. Nic się nie zgadza z jego opisami. Współczuje osobom które korzystają z jego porad. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...