Skocz do zawartości
Gmeru

Co to jest Ultra HD i 4K? Czym tak naprawdę jest technologia, która właśnie podbija rynek?

Rekomendowane odpowiedzi

To fakt. Dlatego trzeba uważać. Ja to się dziwię komuś kto np kupi w tej chwili coś od Nvidii chociażby... szczególnie GeForce GTX Titan Z :blink::blink::blink:

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na targach AngaCOM prawie wcale nie ma set top boxów.

Humax pokazal prototypy boxa 4K, H.265 z HDMI 2.0. Wprowadzenie na rynek w gudniu tego roku w Korei i prawdopodobne pod koniec 2015 w Europie do jedengo z duzych operatorow. aniemieckk SKY prowadzi testy.

Taka jest rzeczywistosc na dzien dzisiejszy jesli chodzi o dystrybucję przez satelitę.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@pmcomp a Technisat nic tego segmentu nie pokazał ? Jakoś w Humaxa przestałem wierzyć, wystrzelą na wysoką orbitę a potem tylko bezwładność.

Edytowane przez netquest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Technisata na targach nie było.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W weekend znów byłem w Media Markcie (żona mnie wyciągnęła "na sklepy").

Miałem okazje pooglądać 65" model Sony 4K z serii X900.

Obraz oglądany z odległości 1.5-2m wgniótł mnie w fotel. Takiej szczegółowości obrazu nigdy nie widziałem.

Porównałem go z 65" modelem full HD w alejce obok. Nie było porównania. Piksele były widoczne gołym okiem.

Zamierzasz w domu oglądać filmy i grać na wielkim erkanie z odległości 1.5m ? Co innego chwila w markecie, co innego kilkugodzinne patrzenie w tv. Nie wyobrażam sobie szczególnie grać z takiej odległości bo skupiając wzrok, oczy męczą się bardzo. Pamiętam jak jeszcze niedawno na tym portal wyczytałem z jakiej odległości już nie zauważy się różnicy pomiędzy FHD a UHD. Mam wrażenie, że robi się to nieaktualne i nagle wszyscy zaczną widzieć różnicę z większej odległości a FHD będzie po prostu passe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet na IFIE było spore stoisko SKy itd i można było spokojnie sobie popatrzeć jak to wszystko działa. Ale z tego co wiem nie każdy nawet tam dotarł ; ) Tylko tam było sat a teraz inna droga zaczyna rządzić chociaż jeszcze tego nie widać na zewnątrz.

Ja wam mówię, że stream 4K jeszcze nie raz nas zaskoczy i nie będziemy czekać żadnych 2-3 lat. To już się dzieje. Tylko, że najpierw trzeba biznes do tego wymyślić więc chyba nikt się nie spodziewa, że ktoś to zapowie w tej chwili.

Jak ja tu czytam, że 2 -3 lata np. granie to się pytam podobnie jak chociażby Fantom pisał: jakie lata? Od roku napinam w 4K i tak, wydałem na to 5tys ale dla fana takich zabawek? Jeden ładuje w samochód, drugi w chatę a trzeci w wakacje albo.. sprzęt;). To nie jest duża kasa dla kogoś kto tym żyje i to jest jego hobby. Jak tylko wyjdą nowe karty z HDMI 2.0 od razu robię podmianę (kompa zmieniam na bieżąco w sensie grafikę więc nie wiele się traci). A teraz do 4K z w miarę dobrym fpsem wystarczy jedna mocna karta. To już jest i niech mi tu nikt nie gada, że drogo czy za 3 lata. Wystarczy wejść na fora nvidia czy ati. Albo na polskie fora PC. Ludzie mają, grają.

Dzisiaj odbieram kamerę Sony FDR-AX100 EB 4K. Mała, poręczna. Będziemy testować na portalu. I już wszystko z wakacji itd będzie w 4K. Nie ma odwrotu ;p To robi zbyt duże wrażenie, żeby w ogóle myśleć o innym formacie w tej chwili. Jeden kupi to sobie teraz a drugi za 2 lata. Jak z każdym sprzętem. Jednego stać innego nie. Nie odkrywam tutaj chyba żadnej Ameryki. Jak wchodzę na audiostereo i widzę co tam ludzie mają i za ile tysięcy zł to 4K to jest pikuś. taniocha ;p Czyli dobry telewizor a do tego kamera na wakacje i dobrej klasy Piec do grania. A Na stream i blu jeszcze chwilę trzeba poczekać.

4K jest, będzie i nie ma tutaj mowy o żadnych latach. Zobaczycie w 2015 roku co się zacznie dziać. Dlatego tak dużo o tym piszemy / piszę gdyż 2015 = Ultra HD. A już ten rok jest / będzie bardzo mocnym akcentem w tym kierunku. A przed nami IFA / CES. Tam będzie tylko 4K.

Jak już wykopano to "z satysfakcją" napiszę, że mamy koniec 2015 roku i w temacie 4K nad Wisłą cisza jak po śmiercii organisty ;).

Na początku 2016 wejdzie do Polski Netflix, zobaczymy co będzie dalej. Cyfrowy Polsat coś się odgraża o Mistrzostwach Europy w piłce kopanej w 4K. Ciekawe skąd wezmą dekodery. Chyba że na modułach CAM. Będzie to czysty marketing bo sami wiecie ile sprzedaje się tv 4K z tunerem SAT pozwalającym na odbiór 4K. Ilości śladowe.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz co może zdziałać sila sugestii??? Ogłoszą urbi et orbi, że nadają w 4k, a tak naprawdę zwiekszą troszke przeplywność i 90% widzów zobaczy 4k (w jakosci FHD takiej jak powinna być zawsze :P ). Pozdrawiam.

Edytowane przez Gandalf2305

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogladam wlasnie, na Netflixie, pierwszy odcinek serialu Scorpion w 1080p. Zadne tam 4k , choc w 4k pewnie nakrecone. Nie wiem jeszcze jak wyglada ten material na telewizorze FHD, ale na byle jakim hu6900 wyglada to oblednie szczegolowo. Zakladam ze bitrate nie przkracza 5,5 Mbps (dotychczasowy standard dla FHD w Netlixie)

Kazda maruda powinna sobie obejrzec i przemyslec stanowisko odnosnie mozliwosci wzrostu jakosci obrazu nadawanego w telwizji.

Edytowane przez binary
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie dla tych co mają kompy i tv 4k - jaki kabel hdmi używacie.

mi z bólami 4k 60hz działa na jakimś kabelku hi-speed - ale mam tylko 4k 60hz i chrome chyba 4:2:0 lub 4:2:2

zgodnie z info z poniższych linków:

http://www.crestron.com/downloads/pdf/product_misc/4k_whitepaper.pdf

http://hiddenwires.co.uk/2014/the-hd4k-column-an-introduction-to-hdmi-2-0/

kabel co mam działa pewnie w trybie max. 10.2Gbps (na kablach też określana jako 340MHz)

i tak się zastanawiam czy aby odpalić chrome 4:4:4 nie jest czasem potrzebny jakiś "uber" kabel na którym formalnie będzie pisać hdmi 2.0a i bandwidth 18Gbps/600Mhz ?

w sumie takiego kabla nigdzie nie widziałem.

jest coś takiego?

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wczesniejszej informacji o tym, ze Sky Italia ma zaczac nadawanie audycji w HDR juz w marcu b.r., przyszla pora na brytyjski Sky Q. tylko patrzec jak Niemcy zapowiedza podobny ruch.

http://www.dday.it/redazione/25554/sky-formula-1-in-esclusiva-per-i-prossimi-3-anni-anche-in-4k-e-hdr-su-sky-q

https://www.pocket-lint.com/tv/news/sky/143786-sky-q-getting-loads-of-new-features-from-march-including-spotify-and-more-4k-content

 

F1 w 4k HDR.... hmmm?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...