Skocz do zawartości
mmpeg-4

Modele LG NA 2014 rok, czy zaszły jakieś istotne zmiany w nowych modelach ?

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejna recenzja modelu LB700V, telewizor dostał rekomendację i został pochwalony za równomiernosć podświetlania i dobrą czerń w konfiguracji z aktywnym wygaszaniem stref :

http://www.avforums.com/review/lg-lb700-42lb700-42lb700v-42-lb700v-full-hd-led-lcd-tv-review.10481

I ustawiania :

http://www.avforums.com/threads/lg-42lb700v-reviewers-recommended-best-settings.1891533/

Czyżby seria 7 miała nieco inaczej zrealizowane podświatlanie ?.

EDIT:

Taka moja mała uwaga, w sklepach w dość wielu modelach LG suwak regulacji >odcień< bywa dość mocno przesunięty w prawo (bywa że nawet całkowicie), co powoduje buraczkowy odcień, zrównoważone ustawienie powinno być ustawione na 0 (pozycja środkowa) po tej regulacji obraz od razu przestanie być ''nieco'' dziwny.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnice w podświetlaniu matryc i wyniki pomiarów pomiędzy serią 7 : (dane z testów avforums)

LG 47lb730v :

>Rodzaj podświetlania matrycy: Backlight

>ANSI contrast ratio : 753:1

>Najniższy poziom czerni : 0.1cd/m2

LG 42lb700v :

>Rodzaj podświetlania matrycy: Full

>ANSI contrast ratio : 775:1

>Najniższy poziom czerni : 0.10cd/m2

Pomiary są oczywiście przeprowadzane bez załączonego wygaszania strefowego.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z załączonym wygaszaniem? Bo 750 : 1 póki co zabija... ale śmiechem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W powyższym moim poście nie wkleiłem rodzaju podświetlania dla modelu LB730V, prawidłowo ma być wpisane >Edge<.

A z załączonym wygaszaniem? Bo 750 : 1 póki co zabija... ale śmiechem ;)

No ale w poniższych recenzjach przecież chwalą czerń z załączonym wygaszaniem, no i nie wiem czy jest to też argument, ale np graficzne monitory EIZO za kilkanaście tysięcy też są na IPS i też nie zachwycają kontrastem ale już kolorami tak, a wygaszania nie mają, zresztą monitor graficzny nie mógłby go raczej mieć.

LB730:

http://www.avforums.com/review/lg-lb730-47lb730-47lb730v-full-hd-1080p-led-lcd-tv-review.10452

LB700:

http://www.avforums.com/review/lg-lb700-42lb700-42lb700v-42-lb700v-full-hd-led-lcd-tv-review.10481

I taka ciekawostka, jak się źle trafi to clouding na nowym Samsungu (z dobrą natywną czernią) może wyglądać gorzej (i jest widoczny cały czas) od chwilowego efektu halo na IPS przy mocniejszych ustawieniach wygaszania :

http://www.hdtv.com.pl/forum/1066131-post470.html

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zebrałem do kupy wypowiedzi doświadczonych użytkowników plazm mających zarazem spore doświadczenie z telewizorami IPS, tak że raczej nie posądzałbym ich o brak wiedzy czy jakąś manipulację. Wypowiedzi pochodzą z forum audiostereo:

SlawekR

Po latach obcowania z tym zagadnieniem, stwierdzam, że każdy człowiek inaczej postrzega obraz. To jest jak z dźwiękiem. To czego jeden nie jest w stanie znieść, (judder, smużenie, dithering itd. ) bo wywołuje u niego odruchy wymiotne, tego wszystkiego ktoś inny nie widzi wcale. A dokładniej, to jego mózg tego po prostu nie rejestruje.

Krótko mówiąc, jeden patrzy, a drugi nie tylko patrzy, ale i widzi :). Co ciekawe, "widzenie" też można w sobie wypracować. Zdarza się, że przez 5 lat ktoś ogląda obraz na danym telewizorze, wszystko jest ok. A Ty mu palcem pokażesz "o tu". I już jest pozamiatane, nie jest w stanie dalej akceptować obrazu, z którym obcował przez lata.

Zmierzam do tego, że każdy człowiek ma swoje prefejencje w kwestii obrazu. I pod siebie powinien dobierać sprzęt i obraz jaki ten sprzęt generuje.

Jeden nie znosi judderu, drugi smużenia, trzeci "draging black", czwarty "woskowych twarzy", piąty problemów z nieostrościami krawędzi, szósty ma problem z akceptacją wysokiego bezwzględnego poziomu czerni, znaczy dużej jej jasności.

Ja na ten przykład już wiem, że wolę matryce IPSowe, pomimo srebrzenia rogów, shiftu czerni w fiolet pod kątem i stosunkowo słabej czerni ogólnie. I wiem jednocześnie że nie znoszę matryc PVA, pomimo ich niektórych niewątpliwie pozytywnych cech Ale inne, te bardziej upierdliwe doprowadzają mnie do szewskiej pasji.

Smużenie mocno zależne od funkcji koloru, czyli wybiórcze, w zależności od tego jaki odcień jest wyświetlany, paw dalej niż widzę....
Uciekanie detali w cieniach, w zależności od kąta patrzenia, dla poziomów 0-20%, dla mnie dramat.

Zdecydowanie bardziej mój mózg akceptuje ogólny wysoki poziom jasności czerni, ale bez tego zaburzającego shifta dla 0-20%.

Krótko mówiąc, nie ma matryc złych i dobrych, są tylko te które bardziej lub mniej utrafiają w nasze preferencje.

Osobiście wolę dowolnego IPSa niż najbardziej wymyślnego PVA z wyśrubowanym poziomem czerni.

Wolę kolory z matrycy IPSowej i to dla mnie priorytet. Smużenie, chociaż teoretycznie wyższe niż w PVA, ale za to równomierne w funkcji koloru, kompletnie mi nie przeszkadza. Za to kometa za kolorem buraczkowym w PVA/MVA już jak najbardziej.

Dlatego monitor przy komputerze mm IPS, tylko IPS i wyłącznie IPS. A telewizor plazmę Panasa ST60, bo uważam, że jakością obrazu, w odniesieniu do ceny, leje na łeb 99% LCDków. A posteryzacja i efekt tęczy mi nie przeszkadza, bo mój mózg akceptuje to jako normalne zjawisko.

Jak widać, punkt widzenia, zależy od prefejencji własnych. I dlatego zawsze i wszędzie każdego gorąco namawiam, najpierw sam obejrzyj, potem kupuj. Nie opieraj się na opisach i testach, bo to Ty płacisz i Ty będzie później tę żabę łykał, jak Ci telewizor nie spasuje.

Moim zdaniem, tu zaznaczam, że to moje własne prywatne odczucie. Jako dla dotychczasowego użytkownika plazm, najbardziej zjadliwe są telewizory na IPSie w Panasach i LG. Ale rzecz oczywista brakuje nieco kontrastu. Aczkolwiek reszta cech obrazowych jest do przyjęcia, w tym odwzorowanie ruchu, jako że IPSy mają najmniej zmienny czas reakcji w funkcji wyświetlanego koloru. Ewentualna druga grupa "zjadliwych", dla użytkownika plazmy, ekranów to matryce Sharpa. A które można spotkać tu i tam w konstrukcjach telewizorów w małych przekątnych różnych firm. Na przykład, co może być dziwne.. w Philipsach.

Najmniej "zjadliwe" niestety to ekrany PVA Samsunga. Co prawda dają najlepszą czerń, ale z resztą cech obrazowych to już bywa różnie. Wysokie czasy reakcji dla niektórych przejść kolorystycznych i to naprawdę wysokie. Słabe kąty, a co gorsza nierównomierny shift kolorów, w zależności od poziomu jasności danego odcienia. Oznacza to że kolory o jasności dajmy na to 10-20% bledną szybciej, niż te o jasności 80%. Czyli leci to nierównomiernie dość. Najszybciej odjeżdżają więc detale w cieniach, czyli mamy osławiony black crush. To zjawisko najtrudniej mi było zaakceptować w tych matrycach. Niestety dotyczy to też modeli Sony, tych opartych o matryce Samsunga.

Bardzo dobrze oddaje ten problem poniższy film:

http://www.youtube.com/watch?v=LOkGjFru4x0&feature=player_embedded

Matryce IPS nie mają tego problemu. Co prawda pod kątem obraz blednie nieco i czarny wpada w kolor śliwkowy. Ale generalnie odbywa się to wszystko bardziej równomiernie i jest mniej upierdliwie drażniące. Oczywiście wiele zależy też od indywidualnej wrażliwości każdego człowieka, na dostrzeganie tych zjawisk i ich wkurzający wpływ na całościowy przekaz.

------------------

BOBCAT

Szcegółowość w ciemnych scenach jest nieco gorsza naż na plaźmie, ale nie można tego nazwać "zżeraniem". Jest ono tylko wtedy, gdy przesadzi się z polepszaczami czernmi i kontrastu, a jest tego w menu sporo.

Czytałem gdzieś jak działa to 16-strefowe wygaszanie LED Plus. Tekst był bardzo techniczny, nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Jeśli nie - proszę znawców tematu o skorygowanie mnie.

Telewizor ma podświetlenie krawędziowe. Ale nie jest tak, że powierzchnia ekranu została podzielona stale na 16 niezmiennych podpowierzchni. Owszem, jest 16 podobszarów, ale są one zarządzane dynamicznie, w załeżności od potrzeb. Każdy z nich ma oddzielne sterowanie podświetleniem i jest 16 niezależnych układów sterowania. Jakim obszarem każdy z nich zarządza w danym momencie - regulowane jest na bieżąco w czasie rzeczywistym, w zależności od obrazu na ekranie.

Jeśli jest sytuacja, że na ekranie pojawia się jakiś jeden malutki szczególik, który ma być bardzo czarny - wówczas odpowiednia strefa zostaje zmniejszona do najmniejszych możliwych rozmiarów, w założeniu - do rozmiarów owego (w intencji: bardzo czarnego) szczególiku. Nie zawsze jest to możliwe, dlatego czasem strefa ta jest nieco większa. I przyciemniane, bądź nawet całkowicie wygaszane są tylko te diody LED (czasem nawet jest to jedna dioda) odpowiedzialna za podświetlenie tego właśnie fragmentu ekranu. Wtedy inne strefy potencjalnego przyciemniania są chwilowo powiększane, lecz to nie jest problem, gdyż tam w danym momencie nie trzeba nic przyciemniać. Dlatego matematycznie rzecz ujmując - stref przciemniania/wygaszania jest bardzo, bardzo dużo, raz jedne są małe, inen powiękzone, kiedy indziej jest sytuacja odmienna - inne. To różni krawędziowy LED Plus od Full, gdzie stref jest 200 (albo i więcej), ale są one stałe.

Powtarzam: ja to tak zrozumiałem. Nie wiem czy dobrze.

--------------------------------------------------------------------------

don111

Każdy tv z local dimming będzie miał głębszą i lepszą czerń od zwykłego LCD.
Na IPS-ach normalnie masz najmniejszy clouding, tyle że czerń w standardzie jest słaba.

Pisałem wyżej na przykładzie tego mojego LG - nawet jeśli podwyższymy jasność tak aby czerń nie wygaszała się do całkowitego zera (sens jest jeśli chcemy mieć możliwie najlepsze szczegóły w cieniach i zminimalizować/zlikwidować efekt halo), to i tak czerń jest świetna, może odrobinę gorsza od ST60, w okolicy - strzelam 0,02cd/m2. No i to jest też czerń z całkowitym brakiem cloudingu przy włączonym local dimming (przy wyłączonym lekki jest, choć to IPS).

------------------------------
BOBCAT

Szcegółowość w ciemnych scenach jest nieco gorsza naż na plaźmie, ale nie można tego nazwać "zżeraniem". Jest ono tylko wtedy, gdy przesadzi się z polepszaczami czernmi i kontrastu, a jest tego w menu sporo.

---------------

don111

Ja bym to określił inaczej, szczegółowość (widoczność detali) może być ta sama, tylko z nieco gorszym efektem z powodu słabszego kontrastu jaśniejszych elementów - na plaźmie będzie lepiej wiadomo dlaczego, każdy piksel = 1 strefa.

Przykład najgorszy dla tv z local dimming - gwieździste niebo. TV wygasza się możliwie najciemniej ale nie może do końca tego zrobić, dlatego tam jest jakiś algorytm, który kontroluje jasność, ograniczając jasność gwiazd z normalnego poziomu do trochę niższego, tak aby ciemnego pola dookoła nie rozświetlić za bardzo. Czyli na plaźmie tutaj mamy normalnie świecące gwiazdy a na LED local dimming trochę ciemniejsze, no i czerń dookoła gwiazd jest jaśniejsza (efekt halo), no ale to najgorszy możliwy przypadek, generalnie tego efektu halo tak często nie widać. Natomiast jeśli zwiększymy jasność aby tv nie wygaszał się do zera to efektu halo nie będzie widać, ciemna otoczka gwiazd wyrówna się (nie będzie widać "plam" efektu halo) do poziomu trochę gorszego od plazmy.

Nie wiem dokładnie jakie zalety oprócz lepszej czerni mają matryce VA w stosunku do IPS, ale w przypadku local dimming natywna czerń matrycy przestaje mieć chyba jakiekolwiek znaczenie. IPS mają na pewno równiejsze podświetlenie i kąty dobre.

-------------

BOBCAT

Miałem i mam. LG model LV5500. Czyli żaden topowy. Ma 16-strefowe wygaszanie nazwane przez producenta LED Plus. Czasem puszczam na obydwu ten sam program HD z NC+ i biegam pomiędzy pokojami, porównując. Przez ciekawość.

Uważam, że czerń na tym LCD-ku jest całkiem dobra. A co za tym idzie - kontrast również. Dlatego protestuję zawsze gdy ktoś zaczyna biadolić nad czernią na IPS. Jest głęboka bez polepszaczy czerni i kontrastu, a ten model ma takich regulacji sporo. Dotyczy to normalnego obrazu, np. ktoś na ekranie ma czarny garnitur. Polepszacze powodują zanik szczegółów w ciemnych scenach i na ciemnych fragmentów obrazu.

Oczywiście nie ma co porównywać tego z plazmą, gdzie czerń jest jeszcze (dużo) głębsza, a ciemne fragmenty ekranu (również dużo) bardziej szczegółowe. Ale skłamał bym mówić że mojego LCD-ka się niefajnie ogląda. Również sceny z miasta nocą, nie zauważyłem jakiegoś specjalnego problemu ze zjawiskiem halo. Jednak to samo miasto nocą na PDP wychodzi o wiele bardziej spektakularnie.

Jest ewidentna różnica w sytuacji takiej jak koniec filmu, czarny ekran i pośrodku biały napis, np. z nazwą producenta. Na plazmie jest tak jak być powinno: smolista czerń i te białe litery. Na LCD-ku czerń w rzędach, gdzie w środku ekranu jest napis - jest ewidentnie jaśniejsza.

-------------------

don111

Ja miałem z kolei LX9500 na IPS (coś koło 200 stref local dimming), wygaszał się do zera. W sumie bardzo fajnie to działało, wcale nie zżerało szczegółów w czerni, no może odrobinę w porównaniu do plazmy (ale to żaden problem). Lekkim problemem natomiast w porównaniu do plazmy jest efekt halo. W sumie rzadko go widać, można go też zlikwidować, zwiększając nieco jasność, wtedy czerń nie wygasza się do zera i jest na poziomie podobnym lub ciut słabszym od ostatnich plazm Panasa.
Generalnie jak całkowicie się wygasza, to niektóre sceny mogą wyglądać nawet trochę lepiej niż na plaźmie (super efekt), są też takie gdzie plazma wygrywa mimo że nie wygasza się do zera - ogólnie przewaga tych drugich.

Natomiast wyłączenie local dimming w tym LG = paskudna czerń i widać nieco nierówne podświetlenie matrycy, no może jak się zjedzie z podświetleniem w okolice zera to od biedy dałoby się oglądać taką czerń, ale wtedy jasność jest bardzo niska. Także od zwykłego IPS bez wygaszania radzę uciekać najdalej jak się da to, w nocy taki tv jest nie do oglądania, choć kolory może mieć ładne. Zresztą kontrast to nie wszystko, plazma ma obraz po prostu ładniejszy i przyjemniejszy. Coś jak wzmacniacz lampowy, niby zniekształcenia większe ale słucha się go przyjemniej od tranzystora, tak samo tutaj obraz niby mniej dokładny (np czcionka) ale jednak wydaje się bardzo nasycony, szczegółowy i naturalny. Jest wrażenie trochę większej głębi tak jak Bobcat pisał. Na tym LG to trochę tak jakby ktoś strzelił "polerkę", obraz dokładny ale pozbawiony tej "faktury". Na każdym LCD widzę ten efekt, w różnym stopniu ale nie wiem czy to zależy od rodzaju matrycy (IPS, PVA czy inna) czy od czegoś innego

---------------------

BOBCAT:

Kolory na IPS są troszeczkę bardziej plastikowe (w porównaniu z plazmą). Na VA są po prostu plastikowe. Nawet bardzo. To jest oczywiście moja subiektywna opinia.

----------------------------------------

kRAKON
Czyli dobrze ustawiony IPS posiadający tryb wygaszania stref jednak jest lepszym rozwiązaniem od VA ?

BOBCAT

Moim zdaniem: tak. Z uwagi na ładniejsze kolory i większe kąty oglądania bez pogarszania jakości obrazu. "Wrodzona słabość" IPS w postaci gorszej czerni (i co za tym idzie: gorszego kontrastu) przestała być problemem z chwilą gdy opracowano dobrze działające układy wygaszania i przyciemniania ekranu. Nie jest to czerń jaką ma plazma, ale też nie można się specjalnie do tej czerni przyczepić.

Natomiast IPS bez tych układów ma czerń faktycznie bardzo taką sobie.
-------------------------

Jeżeli coś w tych powyższych komentarzach wymagałoby sprostowania, to prosiłbym Macieja aby się ustosunkował do konkretnych wypowiedzi.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kupiłem LG 47lb670

Czy to normalne ze po włączeniu LG Store nie pojawia się nic oprocz komunikatu "usługa chwilowo niedostępna" Ta "chwila" trwa już kilkanascie godzin. Oczywiście skonfigurowałem WI-FI.

Co zrobić by to ruszyło.

Aplikacja do skype jest w LG Store!?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak oceniasz jakość obrazu oraz jego płynność w dynamicznych scenach?

Przyznam szczerze, że mam ogromną chęć na LB od LG. Imho to jedyna grupa odbiorników, która mnie mocno zainteresowała (dość dobra cena, wygaszanie), jednak boję sie wypalania obrazu, a i problemów z płynnością tegoż. Czytałem wyżej przytoczone posty i trochę ciężko mi uwierzyć w to, że IPS z wygaszaniem daje lepszy obraz niż VA bez wygaszania. Mam monitor na IPS, z którego jestem zadowolony, ale telewizor mam na VA (Toshiba 7335DG). Zaciekawił mnie ten ustęp o cloudingu - ponoć na IPS jest mnniejszy, lub go w ogóle nie ma względem VA.

Seria 67x mająca wygaszanie ma dla mnie zbyt cienką ramkę, stąd bardziej patrzę na 700, bo ponoć to jest to samo co 67x, ale inaczej wyglądają - tak pisano na forum.

Edytowane przez firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seria lb670 jest dla mnie totalną porażką ze względu na plamy w narożnikach.

Podobno w lb730 tego nie ma, ale niech mnie poprawią Ci co sie znają.

Ja zastanawiam się teraz albo nad lb730 albo przejściu na Sony

Może ktoś rzuci pare słów na temat wyboru pomiędzy Sony 50w829 a Sony 47w905 - można je dostać w podobnej cenie.

829 dużo nowszy, ale 905 z wyższej półki :)

Edytowane przez Goompie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plamy, czy raczej zaciemnienia? Jeśli mówimy o tym drugim, ma to każdy telewizor od rozmiaru 42 cali. Widziałem to na Samsungach, na Panasonicach...im większa matryca, tym bardziej wydoczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z załączonym wygaszaniem? Bo 750 : 1 póki co zabija... ale śmiechem ;)

Z ciekawości, wspominany Samsung H6400 ma lepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości, wspominany Samsung H6400 ma lepszy?

No co Ty, testów nie czytałeś w ogóle na forum? :) W 55" robi aż 4500:1, a w 50 i 75 około 3500-4000:1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, czytałem, nawet komentowałem, ale sądziłem, że to jest coś innego, inny parametr bo w Samsungu był w "tysiącach", gdy w tym LG nie dobił do tego "tysiąca", wydawało mi się, że rozmawiamy o czymś innym, a ja czegoś nie rozumiem. Identycznie wysoko ma recenzowany Panasonic AS640, stąd ten wynik LG mnie mocno zmylił, zwłaszcza przecież, że ponoć IPS w Panasie jest od LG.

Edytowane przez firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firekage Ty to tak na serio? :) W AS640 jest matryca VA produkowana przez koncern chi-mei/innolux. Też piisałem o tym. Serio, czytałeś te testy czy jak? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytanie ze zrozumieniem w dzisiejszych czasach, szczególnie u młodego pokolenia, jest ... wyzwaniem jak widać :).

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firekage Ty to tak na serio? :) W AS640 jest matryca VA produkowana przez koncern chi-mei/innolux. Też piisałem o tym. Serio, czytałeś te testy czy jak? :)

Czytałem, z ciekawości (ciekawiła mnie opinia tutaj o tym, bo gdzie indziej miał świetną prasę). Widocznie całkowicie pomyliłem odborniki. Muszę sprawdzic bo jestem pewien tego, że któryś AS od Panasa ma matrycę IPS i to któryś z modeli 600 z upłynniaczem.

Czytanie ze zrozumieniem w dzisiejszych czasach, szczególnie u młodego pokolenia, jest ... wyzwaniem jak widać :).

Pozdro

Chciałbym być tym młodym pokoleniem...a jeśli chodzi o czytanie ze zrozumieniem, cóż, odpiszę tak - raczej z pamięcią...

Edytowane przez Maciej Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, z ciekawości (ciekawiła mnie opinia tutaj o tym, bo gdzie indziej miał świetną prasę). Widocznie całkowicie pomyliłem odborniki. Muszę sprawdzic bo jestem pewien tego, że któryś AS od Panasa ma matrycę IPS i to któryś z modeli 600 z upłynniaczem.

Wszystkie od AS650 do AS800 są na IPS jeśli mnie pamięć nie myli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie od AS650 do AS800 są na IPS jeśli mnie pamięć nie myli.

Znalazłem, daleko nie musiałem szukać - mój błąd;

Dla poszukiwacza idealnego obrazu oferta telewizorów Panasonic'a jest bardzo zróżnicowana w tym roku i niełatwa do rozgryzienia. Modele z segmentu niskiego i średniego takie jak np. AS550, AS600, i testowany AS640 wyposażone są w matryce VA produkowane przez koncern Chi-Mei/Innolux. Wyższe modele (od AS650 w górę) mają matryce IPS,

Eh, test 640, a mnie się ubzdurała 650, o której wspominano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To właśnie jest bardzo ciekawe... że niby 650 jest wyższym modelem ale ma już ips a nie matryce va, która jest zastosowana w niższym modelu a z reguły reasumując jest to lepsza matryca od ips'a... i cała ciekawość tkwi w tym, że chyba dzisiaj jednak ips staje się uważany przez producentów za "lepsze" rozwiązanie w kwestii; a co wpakujemy w ten najwyższy model - no pewnie że ips.

Moim zdaniem jest on nieładnie reklamowany marketingowo bo; "Panel IPS, charakteryzujący się wysoką przepuszczalnością światła, dzięki czemu uzyskamy szeroki kąt widzenia, lepszy kontrast między jasnymi i ciemnymi elementami obrazu oraz lepszą płynność obrazu ruchomego." /euro.com.pl/

No cóż, w praktyce to już tak pięknie nie wygląda a szkoda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku paneli IPS zastanowiła mnie jedna rzecz, o której tutaj dowiedziałem się - na IPS ponoć nie występuje clouding, zaś na VA jest i to często.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku paneli IPS zastanowiła mnie jedna rzecz, o której tutaj dowiedziałem się - na IPS ponoć nie występuje clouding, zaś na VA jest i to często.

A gdzie dokładnie dowiedziałeś się tu takiej rzeczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie dokładnie dowiedziałeś się tu takiej rzeczy?

W tym temacie, wcześniej przytaczano posty o IPS vs VA. Tam jest to napisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...