Skocz do zawartości
ARE

Panasonic TX-P65VT60E

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem TV Panasonic TX-P65VT60E i mam pytanie jak sprawdzić ile godzin ma na liczniku nie mogę znaleźć menu serwisowego bo ludzie piszą że kupili z dużym przebiegiem to chyba w sklepie był grany.Proszę o pomoć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MENU>POMOC>informacja o systemie>ID modelu 4 i Axxxx-00000 i ta wartość xxxx to godziny przepracowane tv , po 200 godz A zmieni się na C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki kupiłem 16.04.2014 i w tej chwili jest 39 godzin jeszcze raz dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru: ROMAN38 > nie ma co wciskać mitów&kitów.

Edytowane przez Gmeru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz nówke ale pamiętaj o prawidłowym wypaleniu pikseli przez 500 godzin http://obywatelhd.pl/index.php/2011/10/23/wypalanie-plazmy-jak-dbac-o-swoj-nowy-telewizor-pdp/

Proponuje odpuścić sobie. Nie ma jakichkolwiek empirycznych dowodów, że docieranie plazmy cokolwiek daje. Pojawiają się w zamian za to dowody, że obraz nie zmienia się wcale po pierwszych 100 godzinach: http://hdtvpolska.com/topic/29711-docieranie-plazm-i-kalibracja-obalamy-mity-panasonic/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma też absolutnie żadnych dowodów, że docieranie plazmy nic nie daje... W kwestii powidoków oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie w sprawie tego TV Panasonic TX-P65VT60E a mianowicie chciałbym troszkę wzmocnić głos czyli dźwięk tego TV i chciałem kupić coś takiego: Panasonic SC-HC38,SC-HC49.SC-HC57EG-K to są takie micro wieże bezprzewodowe Bluetooth a ten telewizor ma audio bluetooth czy mi się połączy z tą wieżyczką bez kabla bo nie cierpię jak kable mi się plączą proszę o pomoć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiada ktoś jakąś profesjonalna kalibracja do modelu 65 vt 60 ?

Patrz post nr 5 tego wątku, szczególnie autora poszukaj, jedyna szansa na kalibracje.

Z sieci możesz też ustawić ale szanse że będzie to profesjonalka w twoim tv są znikome, każdy panel jest inny. Póki co oglądaj na pro 1 czy 2 z włączonym orbiterem, nie szalej ze statycznymi obrazami, logosami zbyt długo, podświetlenie na małe albo średnie a po jakiś 100+h skontaktuj się z http://SkalibrujTV.pl

Miłego użytkowania, masz 1 z najlepszych tv na świecie.

pozdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moke osobiste doswiadczenia z 5-oma plazmami, ktore mialem mówią, że warto je docierać.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jadę na ustawieniach standardowych wszystko na 50 oraz wyłączony czujnik światła. Max zoom żeby pozbyć się loga i czarnych pasów.

Heh no tak wątpię żeby Pan Maciej podzielił się kalibracja za darmo :)

Czy o czymś jeszcze powinnam pamiętać przy docieraniu plazmy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh no tak wątpię żeby Pan Maciej podzielił się kalibracja za darmo :)

Kalibracją nie da się podzielić, możesz podzielić się ustawieniami i perswadować sobie, że tak właśnie ma wyglądać obraz ;)

Wiele razy odwiedzałem już osoby, które kopiowały moje ustawienia zrobione na cudzym TV, tudzież ustawienia kalibracyjne z zagranicznych stron. i nie było zbyt świetnego rezultatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak oto mi chodziło żeby porównać sobie ustawienia tv od osób które juz miały zrobiona kalibracje z tymi co ja posiadam na przykład z forum.de

Zdaje sobie sprawę ze każdy tv świeci inaczej ale póki co poszukuje dobrych ustawień :) a nóż mi podpasuja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tylko co jest odkrywczego w tego typu zabawach. Co jest punktem odniesienia? Czy Pan w programie ma dobry makijaż? :)

Jak chcesz zrobić coś co nie koniecznie musi być zgodne ze sztuką, ale pasujące Ci to ściągnij sobie aplikację Panasonic Remote 2.0, a w nim masz zakładkę pozwalającą na graficzną regulację parametrów wyświetlania. Możesz zmieniać odcienie obrazu, nasycenia poszczególnych barw, wodząc palcem po ekranie i widzieć zmiany na żywo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu chce przetestować kilka ustawień tyle. Jeśli będę nie zadowolony zrobię kalibracje , tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauwazyłem w tv że przy ruchu np.na twarzach robia sie przebarwienia z dominacja czerwieni.czy to normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale szybko idzie się do tego przyzwyczaić. Mnie to na początku raziło niesamowicie, a dziś widzę to jakby mniej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się nigdy do tego nie przyzwyczaiłem - już wolę smużenie na 50hz lcd niż ten efekt na plaźmie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak. Mam ten sam TV P65VT60E od grudnia i dopiero teraz zdecydowałem się na zrobienie profesjonalnej kalibracji. Myslałem, że to niewiele da bo obraz w zasadzie mnie zadowalał a dodatkowo wpisy na forum wskazywały, że na aspekty obrazu, które mi najbardziej przeszkadzały kalibracja i tak niewiele pomoże. Po kalibracji mogę powiedzieć tylko, że żałuję, że zdecydowałem się dopiero teraz. Plastyczność obrazu i oddanie szczegółów w szarościach blisko czerni w trybie ISF NOC jest teraz po prostu powalająca. W obu trybach ISF NOC i ISF DZIEŃ wreszcie biel jest biała a nie kremowa, różowa czy brudna. W 3D wreszcie obraz nie męczy i nie migocze a sam efekt jest jeszcze lepszy niż wcześniej.

Co najbardziej przeszkadzało mi wcześniej?

- jakość bieli (była kremowa, brudna, złamana) - tu poprawa jest ogromna. Biel jest wreszcie taka jak powinna być czyli czysto biała. Z drugiej strony oczywiście typowego mankamentu plazmy czyli lekkiego przygasania ekranu w bardzo jasnych scenach nie da się wyeliminować ale okazało się, że samo doprowadzenie bieli do perfekcji ma wpływ na odczuwalność tego zjawiska, które teraz jest jakby bardziej strawne dla oka i już tak nie przeszkadza

- czerń, która jednak nie zlewa się z ramką przy oglądaniu nocnym (może miałem za duże oczekiwania, w końcu to nie OLED) - na pewno wzrosła teraz znacznie plastyczność obrazu i kontrast w trybie ISF NOC z 20000:1 do prawie 23000:1. Myślę, że sprawę czerni ostatecznie załatwi lampka za TV

- ziarno w nocnych scenach i w szarościach - okazało się, że za to zjawisko odpowiadają dwie różne kwestie niezwiązane z samym TV: kiepski bitrate na wielu kanałach HD w NC+ i efekt artystyczny zamierzony przez reżysera na niektórych filmach, z którym nie powinno się walczyć

- wszystkie kolory są teraz dużo bardziej żywe i naturalne i jest to widoczne na pierwszy rzut oka

- jasność wzrosła z ok. 100 cd/m2 w trybie THX CINEMA do ok. 115 cd/m2 w trybie ISF NOC i ok. 130 cd/m2 w trybie ISF DZIEŃ

Obraz w trybach ISF NOC i ISF DZIEŃ po kalibracji jest dużo lepszy niż w fabrycznych trybach THX CINEMA, THX BRIGHT ROOM i KINOWY, z których do tej pory korzystałem.

Edytowane przez Milos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...