Skocz do zawartości
forgotten79

SONY 905 KALIBRACJA

Rekomendowane odpowiedzi

witam
kilka dni temu zamieniłem swojego samsunga es8000 na sony w905
tak jak nie byłem zadowolony z jakości obrazu w samsungu tak nie do końca widzę zmianę na lepsze w sony
faktycznie kolory sa bardziej intensywne i pojawił sie wyraźny niebieski którego w samsungu brakowało jednak to nadal nie jest obraz który mógłby zachwycić

krótko mówiąc proszę posiadaczy sony w905 o podzielenie się swoją propozycją kalibracji obrazu, sam nie wiem jak go ustawić żeby obraz był zadowalający, jest bardzo dużo opcji do ustawienia a żadna ich zmiana mnie nei zachwyca :(

z góry dziękuję za pomoc i dobre chęci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz źródła sygnału?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na takich ustawieniach oglądam do tej pory:

Tryb obrazu: Standardowy
Podświetlenie Maks
kontrast Max
Jasność 50
Nasycenie 60
Odcień 0
Temp. - barw neutralne
Ostrość - 66
Redukcja zakłoceń - Auto
Red. MPEG - Auto
Red.Zak.Pkt - Auto
Tworzenie realizmu - Auto
Rozdzielczość - 65
Filt. zakłócen - min
Łagodna gradacja - duża
MotionFLow- Płynny
tryb - auto

Zaaw. Ust

Korekcja czerni - duża
Zaw.zwiększanie kon - duże
gamma - 0
Dynamiczna kon. led- standard
Auto.Ogran.Jasnosci - wył
Czystośc bieli - duża
zywy kolor - max
Uwydatnanie szczegolow - duże
Uwydatnianie krawedzi - duże
naturalny kolor skory wlączone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty sobie zarty robisz? ustawiłes ten telewizor tak jakbys koniecznie chciał zeby było zle.....poczytaj na forum ustawienia....daj najlepiej na kino 1 lub kino 2 wg uznania....oczywiscie ustawienia w inicjalizacji na dom a nie sklep zjedz z podswietleniem na połowe, kontrast 85 powiedzmy (korekcja wg uznania) powyłaczaj wszystkie ulepszacze włacznie z trybem automat ,korekcja czerni,bieli itd mf najlepiej standard poprostu wszystkie ulepszacze wyłacz oprócz dynamicznej kontroli led. Jasnosc , nasycenie po połowie ,pozniej wprowadzaj korekty pod siebie ale do obrazu , ulepszaczy poza kilkoma juz wspomnianymi nie właczaj.Reszte doczytaj na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amper dobrze gada ja na poczatku tez kombinowalem ale sie za wczasu opamiętałem z moim hx 850.

Ja tylko mam takie zboczenie ze ostrosc lubie miec mocno nastawioną,choc wiem ze za mocno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...