Skocz do zawartości
szumi

Kalibracja projekrtora

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy jest aż taka przepaść po kalibracji ,a w szczególności 3D że warto wybulić parę stówek?

Chodzi konkretnie o Epsona 6100. Podobno jest nieźle skalibrowany przez producenta na tle konkurencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat w przypadku projektora to każdy warto skalibrować a już na pewno tej klasy. Zawsze możesz prosić o zwrot kasy a raczej nie zapłacić jak nie będziesz widział różnicy. I to jest chyba fajne. A 3D ma to do siebie, że tym bardziej warto ustawić. Ja bym spróbował. W przypadku LCD TV jest różnie ale projektory to trochę jak plazmy: nie zobaczyć różnicy to naprawdę trzeba nie ogarniać ;p Spróbuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę:) Skoro masz już doświadczenie to może jesteś w stanie polecić kogoś takiego? Warszawa i okolice. Wole zapłacić parę zł więcej byle tylko nie trafić na jakiegoś średnio zaawansowanego technika:)

Wracając do tematu to właśnie mam takie wrażenie , że można jeszcze wyciągnąć co nieco z tego sprzętu więc chyba spróbuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam się ;) jak masz jakieś pytania to wal śmiało.

Edytowane przez Maciej Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chciałbym skalibrować projektor. Mailowo pogadamy? Prowadzisz własną działalność gosp. związaną ze sprzętem czy tak od kuchni kalibrujesz?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chciałbym skalibrować projektor. Mailowo pogadamy? Prowadzisz własną działalność gosp. związaną ze sprzętem czy tak od kuchni kalibrujesz? :)

Zajrzyj na stronę Macieja: http://skalibrujtv.pl/ :)

Ze swojej strony mogę polecić, jakiś rok temu kalibrował mi Optomę w 2D i 3D, jeszcze starym sprzętem i już wtedy widać było różnicę.

Pozdrawiam,

silver666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wielka moim subiektywnym okiem? Bardzo wielka w 3D, spora w 2D.

Zniknęły przekłamania kolorów, które u mnie były największym problemem.

Gmeru ma rację, poczytaj wątek który podsunął.

Pozdrawiam,

silver666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na JVC to była przepaść (zarówno 2D jak i 3D). Ale przecież w testach możecie niekiedy przeczytać, że nie zawsze telewizor jest słabo ustawiony fabrycznie i często po kalibracji jest po prostu na maxa dopracowany ale nie można mówić o żadnych przepaściach. Projektory, plazmy > tutaj w sumie zawsze jest największy efekt bo jest co z nich wyciągać. W LCD jest różnie. Ale różnica zawsze musi być. W końcu telewizor skalibrowany za pomocą tak wyrafinowanych i profesjonalnych urządzeń (to jest właściwie najlepsze co może być...) musi odwdzięczyć się maksymalnymi swoimi możliwościami. Ja to często porównuję z zalewaniem auta 100 na Shellu ; ) Ktoś się zawsze zapyta: czujesz różnicę? ; ) Jak mam dobrą furę to stać mnie na dobre paliwo chociażby żeby mieć spokojne sumienie, że wyciągam max na tym polu działań ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko dzięki Panowie:) Poczytam lekturę:)

Dziś już mało kto tankuje do pełna;) 50zł 100zł ale do pełna już długo nie słyszałem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys zatankowałem nowiutkie auto a na zajutrz auto zaje...ne

Od tego czasu mój stosunek do motoryzacji uległ radykalnej zmianie

Wsiadam, odpalam i jadę - nic więcej /poza klimą latem/ mnie nie interesuje :)

Edytowane przez mobor
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wypowiedź i pomoc ale jednak zrezygnowałem.Powód prosty: cena zaporowa czyli 1/5 ceny projektora:) , a przecież podobno trzeba to poprawiać po roku czy 2 -bezsens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

, a przecież podobno trzeba to poprawiać po roku czy 2 -bezsens.

Równie dobrze można by napisać, że bezsensem jest próbować projektor skoro po pół roku kolor jest inny niż na początku, przecież bez kalibracji też się zmienia po czasie :)

Natomiast na pewno skalibrowany nie wróci do swojego stanu początkowego nawet po 10 latach. Rekalibracja jest dla tych, którzy chcą utrzymać topowe parametry przez cały czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obrażaj się:) Po prostu zacytowałem Ciebie:) Sam napisałeś , że po kalibracji obraz ponownie traci na jakości i co wtedy? Mam znów wydać fortunę na poprawę?:)

Myślałem , że jak na początku podziękuję serdecznie to wystarczy żeby nie zostać posądzony o atak:) Mając kasę nie znaczy że mam kupić proja 4K:) i oglądać "nic":)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obrażaj się :) Po prostu zacytowałem Ciebie:) Sam napisałeś , że po kalibracji obraz ponownie traci na jakości i co wtedy? Mam znów wydać fortunę na poprawę? :)

Myślałem , że jak na początku podziękuję serdecznie to wystarczy żeby nie zostać posądzony o atak:) Mając kasę nie znaczy że mam kupić proja 4K:) i oglądać "nic":)

A za co ja miałbym się niby obrazić? Ja mam lepsze rzeczy do roboty niż się obrażać na kogoś :) Jedynie nie rozumiem tego zdziwienia, że coś takiego jak rekalibracja jest potrzebna, by utrzymać parametry. Jak wspomniałem - teraz obraz też traci parametry w czasie. Przejmujesz się tym? Jeśli nie to i pewnie rekalibracją nigdy byś się nie musiał przejmować. Ponad 3/4 parametrów, które wpływają na odbiór obrazu jest stałe po kalibracji i nigdy nie wróci do stanu fabrycznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zdziwiony tylko umiar ważny jest wszędzie mój padawanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obrażaj się:) Po prostu zacytowałem Ciebie:) Sam napisałeś , że po kalibracji obraz ponownie traci na jakości i co wtedy? Mam znów wydać fortunę na poprawę?:)

Myślałem , że jak na początku podziękuję serdecznie to wystarczy żeby nie zostać posądzony o atak:) Mając kasę nie znaczy że mam kupić proja 4K:) i oglądać "nic":)

A po co jesz codziennie? I jeszcze wydajesz na to mnóstwo kasy?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...