Skocz do zawartości
mobor

Nowe firmware do Dune ...

Rekomendowane odpowiedzi

Po aktualizacji dwóch odtwarzaczy Dune - zauważyłem problemy na dyskach które mam do nich podłączone

Pojawiają się kłopoty z dostępem do plików (niemożność ich skopiowania). Problem zauważyłem na 3 filmach na jednym dysku, teraz zauważyłem to samo na drugim dysku, który jest podłączony na co dzień do drugiego odtwarzacza Dune

Windows wykrył problemy z tablicą partycji na obu dyskach - błędy naprawił ale pliki pozostały uwalone (nie można ich skopiować. Podczas kopiowania wyświetla się w pewnym momencie komunikat o braku możliwości odczytania pliku z dysku)

Od czasu do czasu pomniejsze pliki kopiuję/usuwam poprzez sieć (Total Commander) - do tej pory nie miałem żadnych problemów. Wg mnie - tu może tkwić przyczyna (Dune może robić bajzel w tablicy partycji)

Radzę uważać. Innej możliwości niż zwalone firmware nie widzę.

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio to te aktualizacje zamiast poprawić działanie sprzętu to robią odwrotnie, psują działanie sprzętu. Ostatnio to aż strach coś aktualizować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale za obsługę dysków, przez USB czy też przez sieć odpowiada system operacyjny - linuks. Oprogramowanie (firmware) to tak naprawdę spakowany linuks, w którym większość usług obsługi urządzeń wejścia/wyjścia, sieci itd realizują standardowe biblioteki pisane przez autorów linuksa. Na tym linuksie działa jeden progam odpowiedzialny za interfejs użytkownika pokazywany na ekranie TV. I w tym grzebie Dune. Jest jeszcze część pisana przez Sigmę dla danego modelu procesora. To wpływa na obsługę plików AV, dekodowania, napisy do filmów itd. Dyski ciężko tym popsuć.

To tak jakby pisać że na PCie przeglądarka stron WWW w nowej wersji uszkadza strukturę plików na dysku... No jest to możliwe, ale przeglądarka musiałaby odwoływać się do systemu na niskim poziomie aby dysk modyfikować. Tylko po co. Przeglądarka służy do czego innego, a za obsługę dysków odpowiada system.

Czy zatem linuks na ww urządzeniach ma błędy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co jest przyczyną - nie mam 100% pewności stąd napisałem "MOŻE" a nie że tak się dzieje...

Podejrzewam firmware ponieważ jedna z wersji FW do serii SMART (grudniowa) po instalacji spowodowała że odtwarzacz nie widział nie tylko dysków USB ale nawet wbudowanego dysku SATA. A skoro tak, tzn że firma coś musiała majstrować przy sterownikach....stąd moje podejrzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś jest w tym co piszecie koledzy. Ostatnie wersje są hmmm lekko niedopracowane. Najstabilniej u mnie na dwu Dunach działa wersja z maja 2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim :

Zdemontuj dysk, podłącz bezpośrednio do taśmy w kompie, dokonaj sprawdzenia logiki dysku poprzez systemowy "naprawiacz dysków".

Po wszystkim przeprowadź test i odczyt parametrów SMART. DUNE ma funkcję sprawdzania plików, jeśli wiesz które to, to możesz próbować naprawić.

Jeśli masz bady, to będzie tylko gorzej - przenieś dane na nowy dysk, a stary można poddać procesowi zerowania i blokady badów.

Dyski nie są wieczne, a poddawane dużym temperaturom i częstym wyłączeniom (także poprzez utratę zasilania) szybko się "starzeją".

Pokaż SMART-a , zobaczymy co tam siedzi. (CrystalDiskInfo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czytania latami roznych changelogow wynika jasno, ze problemy z montowaniem woluminow i klopoty z prawami dostepu, zdarzaja sie w roznego rodzaju urzadzeniach opartych na linuksie, nierzadko. Nie musi to byc wina dysku.

Ja wprawdzie z HDD w Dune odtwarzam tylko pliki BD-iso i nie wykonuje zadnych operacji dyskowych poprzez Dune, ale i tak nie zamierzam ryzykowac update-u. Pooki co prawie wszystko dziala, a nie chcialbym nieoczekiwanie stracic funkcjonalnosci, typowej dla Dune. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio kupiłem okazyjnie Smarta B1 - na jakim firmware najlepiej go używać (w kontekście powyższych problemów)?

wgrałem ostatnią stabilną wersję softu "140827_0132_b9" (the latest stable version)

ale jest też jakaś beta która po niej wyszła "150227_0032_b9" (BETA version)

czy lepiej przejść na tą betę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą betę olej. Ja działam na sofcie jeszcze wcześniejszym - bodaj z czerwca....

Plus w Dune jest taki że możesz swobodnie aktualizować i wracac do softu który chcesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko działa jak powinno na nowy software, bety nigdy nie instaluję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nowego wnosi Version "140827_0132_b9" [base3d] (stable version)?

Na stronie Dune nie ma żadnych informacji o tej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem dzisiaj do Smarta H1 najnowszą betę 150227_0032_b9 ,bo dawno nic nie było i wszystko działa jak powinno . Zmian nie zaobserwowałem żadnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nowego wnosi Version "140827_0132_b9" [base3d] (stable version)?

Na stronie Dune nie ma żadnych informacji o tej wersji.

Jak na razie jeszcze ani razu nie zaliczył zwiechy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak są różnice w sofcie. Na poprzednim i na wszystkich innych , co jakiś czas (czasami tydzień , czasami dwa ) przy wyłączaniu odtwarzacz zawieszał się (na wyświetlaczu error , restart, error). Na najnowszym sofcie ta sama sytuacja występuje przy włączaniu. Wracam do starszej wersji , wolę zawiechę przy wyłączaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...