Skocz do zawartości
chiboogi

The Hunger Games: Catching Fire

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

wie ktos moze kiedy u nas premiera ?? i najwazniejsze....... czy proporcje obrazu beda zmienne jak w innych krajach ( normalna kamera 2.40:1 IMAX 1.78:1) ??

doszedl do mnie steelbook z UK i jak ktos chce to prosze:

www.redeemmovie.co.uk

code: KCTW9WX4CVBC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie przesyłka dotrze najprawdopodobniej w środę lub w czwartek i cieszę się z tego, że brytyjski Amazon nie sprawił mi przykrego psikusa. Wydanie Blu-ray z dodatkową kopią UV to zawsze coś przyjemnego, a zwłaszcza dlatego, że wydanie UK W pierścieniu ognia (jak wynika z recenzji i opinii przeczytanych przeze mnie) wygląda niemal identycznie jak wydanie amerykańskie. Blisko 150 minut dodatków specjalnych to zawsze świetne uzupełnienie filmu, który w niektórych przypadkach zrobił na mnie równie duże wrażenie, co obsypana Oscarami Grawitacja.

Z tego, co myślę, mimo blisko 700-tysięcznej frekwencji w polskich kinach Monolith Video nie sprawi radosnej niespodzianki fanom Everdeen, Mellarka i Abermathy'ego. Jestem prawie pewien, że aspect ratio w naszym wydaniu będzie podobnie skopane jak w wydaniu niemieckim (sceny kręcone metodą IMAX są tam pokazane w formacie 2.40:1). Co do dodatków, to też boję się, czy gdyby wrzucili cały 145-minutowy dokument o powstaniu filmu "Przeżyć Igrzyska", to nie odbiłoby się to dość poważnie na jakości obrazu i dźwięku samego filmu. Premiera w wypożyczalniach planowana jest na 27 marca, więc w sklepach film pojawi się prawdopodobnie w połowie kwietnia.

Dla niecierpliwych, unboxing wersji kolekcjonerskiej:

http://www.youtube.com/watch?v=4EtgF5PA-uo

Edytowane przez 18szomi16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być i w kropki.

Dla mnie ten film to największa porażka zeszłego roku. Zupełnie nie rozumiem na co ludzie tak tłumnie walili do kin.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uwazam, ze to najlepsze kino mlodziezowe jakie widzialem od lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobrze, że już nie jestem młodzieżą.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja troche zaluje ;)

Choc nie z powodu rzadko ogladanych filmow dla mlodziezy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tego filmu nie uważam za "porządne kino dla młodzieży", ale za "porządne kino budujące napięcie". Gdy byłem na tym filmie w IMAXie, efekt końcowy pracy Francisa Lawrence'a i jego współpracowników przerósł moje oczekiwania. Poza tym jest on jednym z moich ulubionych reżyserów, o ile nie ulubionym. Sam wracam często do oglądania filmów jego autorstwa takich jak Jestem legendą. Na brak emocji nigdy tu nie można narzekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, no. Film dla młodzieży i to tej mniej rozgarnietej. Po tragicznej jedynce nie sadzilem ze może być gorzej. Nie jest tylko dlatego, ze kilka scen faktycznie robi wrażenie ( mgła tu rządzi ). Poza tym tragedia i jeszcze raz tragedia.

Wysłane z mojego LG-P880 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zapowiedziach bluedvd jest informacja o 2.40:1 a nic o 1.78:1

Zazwyczaj monosyf daje powiekszane i obcinane 1.78:1 , ciekawe jak tu bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Innymi słowy pytanie jest w jakich proporcjach obrazu jest druga część filmu - od sceny na arenie @ ~1h23min praktycznie do samego końca ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli cały film w 2.40:1. Projektorowicze z ekranami CIH się ucieszą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurczę, ŻADNYCH dodatków :) ? Myślicie, że to rental, będzie druga płyta z extrasami czy jakaś kompletna porażka i z 2,5-godzinnego dokumentu nic się nie ostanie? (bo w wypadku Monolithu na komentarz reżysera nie liczę ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotarła do mnie przesyłka z Amazon UK. Brytyjskie wydanie to, krótko mówiąc, bardzo dobra jakość obrazu (wliczając Imax), trzy ścieżki audio do wyboru (ośmiokanałowe DTS-HD MA, audiodeskrypcja i komentarz reżysera oraz producentki) i dodatki specjalne w HD (także sceny usunięte). Od razu wiedziałem, że Monolith spartaczy swą robotę i dobrze, że nie sięgnę po ich sknocone wydanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak dodatków w oczach wielu dyskredytuje polskie wydanie, ale na tyle na ile mogę ocenić kadrowanie na podstawie kilkunastu screenów to szczerze bardziej mi pasuje 2.40:1 w tym filmie (również dla scen IMAX'owych) i prawie każdy kto ma jakieś pojęcie o kadrowaniu przyzna mi rację ;)

Inna sprawa, że przeskakiwanie między AR nie należy do rzeczy, które mają moje poparcie i nawet biorąc pod uwagę, że w tym filmie ma to miejsce kilka razy, a nie kilkadziesiąt jak w Dark Knight Rises, to i tak uważam, że to jest słabe - wszyscy powinni wydawać tego typu produkcje tak jak w przypadku japońskiego wydania gdzie na 1 płytce jest wersja ze stałym 2.40:1, na drugiej płytce 2.40/1.78:1 (i na trzeciej dodatki) i tym sposobem wszyscy byliby uszczęśliwieni :)

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monosyf do n-tej potegi.... Badziewia jakies wydaja w przerabianych do 1.78:1 a oryginalne 1.78:1 przerabiaja na 2.40:1 !!!! Debile

Pytanie czy majac bluray z uk moge jakims cudem dodac napisy PL poprzez usb ?? Jest jakis sposob ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepszego sposobu nie znam, jak totalne olanie polskiej dystrybucji i w zamian korzystanie ze stron torrent;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś jeszcze chciał skorzystać z kopii UltraViolet z wydania UK, podaję swój kod do Lionsgate Redeem:

FHXW7F3J27W7

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia Saturday, September 03, 2016 o 09:31, grzegorz288 napisał:

W USA już zapowiedzieli wszystkie części The Hunger Games na UHD BD.

http://www.blu-ray.com/news/?id=19748

7421_tn.jpg

Widać że w USA rozpędzają się z tymi filmami na UHD BD. Monolith teraz twój ruch ?

 

Tylko nie Monolith.
Praktycznie każdy film wydane przez nich na BD ma coś skopane, więc niech oni się za to nie biorą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...