Skocz do zawartości
marianowic

Yamaha RXV-465 - YAPO W-3 (problem z SUBem)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od tygodnia jestem (naj)szczęśliwym posiadaczem kolumn Dali Zensor 7, Zensor 1 i Zensor Vocal.

Kolumienki... rewelacja. Bardzo dynamiczny dźwięk, fajny basik no i oczywiście piękne wykonanie.

Niestety natrafiłem na poniższy problem:

Po podłączeniu kolumn do mojej Yamahy RX-V465, zrobiłem auto kalibrację YAPO (wszystko według książki).

Niestety, ale na koniec kalibracji został wyświetlony komunikat: W-3: LEVEL ERROR.

Pierwsza myśl padła na subwoofer (Canton AS 225 SC), gdyż bardzo głośno dudnił podczas kalibracji, gdy przychodziła na niego kolej.

Po odłączeniu SUB-a, kalibracja przebiegła pomyślnie - więc pierwsza myśl była prawidłowa.

Więc podłączyłem z powrotem SUBa, przeprowadziłem jeszcze raz auto kalibrację i ręcznie ustawiłem SUBa a amplitunerze.

Niestety, ale cały czas bas jest bardzo mocny, trochę dudni i przy większej głośności jest już denerwujący - a przecież nie o to chodzi.

I teraz pytanie do Was:

czy ktoś się spotkał z podobnym problemem i jeżeli tak, to jak go rozwiązał?

czy macie jakieś pomysły czy sugestie aby poprawić (ujarzmić) bas?

Może jakieś triki przy manualnej konfiguracji?

Poniżej moja aktualna konfiguracja (do wszystkiego: TV, BD, Muza):

Amplituner:

Używany tryb: 7ch Enhancer

Bass Out: Both

Front: Large

Center: Small

Sur. LR: Small

Sur. B: None

Level SWFR: prawie MIN

Subwoofer:

Volume: -16 dB

Crossover: 200 Hz (Max)

Phase: 0

Dzieki wielkie za pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmien:

Center: Large
Sur. LR: Large

Jak masz ustawiony cross w apli (powinien byc nie wyzej niz 80Hz, sprawdz jak gra na 60Hz)

Enhancer podbija wysokie i niskie czestotliwosci byc moze dlatego sam bas wydaje sie dudniacy.

Podczas kalibracji glosnosc suba najlepiej ustawic na 50% a cross na maxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.
Z radością mogę oznajmić iż opisany problem został usunięty.
Przyczyna była banalna, dlatego też pewnie się jej nie spodziewałem: sub był uszkodzony, a dokładniej jego jednostka zasilająca.
Dzięki bardzo miłym Panom z Horn i błyskawicznej gwarancji (w 5 dni sub został wysłany, naprawiony i odesłany z powrotem) wszystko teraz działa poprawnie.
Także dla osób, które mogą mieć podobne problemy, na początku polecam sprawdzenie sprzętu, które powinno być oczywiste, a w moim przypadku tak nie było .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...