Skocz do zawartości
Cezy001

Stary LCD kontra nowe modele – jakość obrazu

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Czego w kwestii jakości obrazu można się spodziewać zmieniając wysłużoną Toshibę Z3030 (47 cali) na jakiś model ze średniej półki z 2013 roku?

Pytanie dotyczy tylko jakości obrazu a nie funkcji dodatkowych. Przez średnią półkę rozumiem TV do 4000 PLN a chętnie poniżej 3000 np. Samsung Samsung UE46F6500.

Edytowane przez Cezy001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy, czy w swojej Toshibie masz matrycę VA, czy IPS, bo z tego co pamiętam to od 52" montowano VA, ale mogę się mylić. Możesz sprawdzić jak wygląda matryca pod szkłem powiększającym, w stosunku do tego artykułu? http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/artykuly/rodzaje-matryc-sub-pixele-o-co-chodzi-jaka-r489

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pod zwykłym szkłem powiększającym to raczej nie zobaczy, ja mam takie co na nim widać tj z mikroskopu.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy mogę poprosić o obie wersje odpowiedzi ;)

Np: Jak masz IPS to będzie podobnie lub lepiej. Jak masz VA to będzie gorzej. Obecne LED-owe LCD będą miały zauważalnie lepszą jakość obrazu. Obecne mają podświetlenie krawędziowe więc nie może być lepiej………

Mi chodzi o to czy po zakupie nie stwierdzę, że właśnie wydałem 3k PLN i jedyne co się poprawiło to to że mam „Smart TV”. Co jest oczywiście atutem ale nie wiem czy powodem do zmiany TV. TV ma już z 7 lat co też pewnie nie jest bez znaczenia bo „świetlówki” też się chyba wypalają. Może ktoś taką przesiadkę zaliczył i napisze subiektywną opinię? Może warto poodkładać na wyższy model? Poczekać na modele z tego roku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym problem, że możesz stwierdzić, że właśnie wydałeś 3k na Smart TV ;) Będzie tak jeśli do tej pory miałeś matrycę VA. Jeśli miałeś IPS to będzie przeskok z kontrastem.

Może rozważ plazmę? Wtedy zrobisz postęp bez względu na matrycę jaką miałeś do tej pory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że jeżeli chodzi o jakość obrazu to w tej cenie tylko plazma a potem dłuuugo nic J. Problem w tym, że TV jest włączony po 5-8 dziennie a ja mam małego fioła na punkcie oszczędzania energii. Dodatkowo mam stosunkowo mało miejsca na TV i oglądamy w odległości 1,5-3 metrów a jak plazma to 50 cali i „ramka”. Dlatego celuję w 46-47 cali i cieniutką ramkę nowych LCD J



Nie mam jak sprawdzić tej matrycy ale znalazłem coś takiego:


http://hdtvpolska.com/topic/7263-ips-czy-s-pva-lcd-panel/



Czyli wychodzi że IPS


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak chcesz smart tv to androida w patyku za 100zł kupisz.

Właśnie dokupiłem do starego LCD samsung 46". A w salonie, nowy led tv 60".

Różnicy w jakości obrazu wielkiej nie widzę ale ja wymieniłem dla rozmiaru dla 3d i dla cyfrowego tunera HD.

Wysłane z mojego GT-I9300

Edytowane przez raf7775

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi że IPS

To będziesz miał znacznie lepszy kontrast i odwzorowanie barw, dodatkowo odwzorowanie ruchu będzie lepsze przy odpowiednich ustawieniach. Niestety mocno pogorszą się kąty widzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...