Skocz do zawartości
synec

HITACHI 42 PD 8600

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='byczy' post='39442' date='19.02.2007, 11:16 ']ciekawe jak bedzie wygladal sygnal 1080p na nowych alisach o rozdzialce 1280x1080...co ma niedlugo hitachi wprowadzic do sprzedazy[/quote]
Jesli to znow Alisy to progresywnie moze byc co najwyzej polowa czyli 540 linii.
Z tego wniosek, ze 1080p sie nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wlasnie wrocilem z MM gdzie bylem poogladac troche to hitachi. Moje wrazenia sa jak najbardziej pozytywne, ladny czysty obraz z dvd (Gladiator), calkiem przyzwoity odbior ze zwyklej anteny naziemnej, i bardzo dobry z N-ki (tvp2) o HD Discovery juz nie wspominajac. Faktycznie czerń moglaby być bardziej czarna, czyli smolista itp, a niestety nie jest, tu PV60 radzi sobie lepiej. Ale za to na PV60 obraz z tego samego dvd (Gladiator) ma wiecej "kaszki" i nie jest taki czysty. Hitachi ma znowu wiecej szczegolow w ciemnych scenach. Tak wiec wybór jest właściwie trudny, nie ma tu jednoznacznego faworyta. Biorac jednak pod uwage ilosc negatywnych opinii o PV60, do tego urode Hitachi wlasciwie juz sie zdecydowalem na zakup PD8600. I tu jeszcze podam jedna ciekawostke statystyczną, w Gdanskim MM od czerwca 2006 do dnia dzisiejszego sprzedano 26 sztuk PV60, a od listopada 2006 do dzisiaj sprzedano Hitachi 42PD8600 - 48 sztuk, co daje kolosalna przewage zakupow tego drugiego 2 x taka w okresie o polowe krotszym. Byc moze świadczy to o sile przekonywania tutejszych sprzedawcow do tej marki ale być może jest też tak, że ludzie mają po prostu oczy i swój rozum .. i biorą to co wg nich jest lepsze. Albo też PV60 jest tanszy w innych sklepach (Jonczak) i tam je kupuja .... Ale mysle ze ta statystyka tez moze dac do myslenia .... ze skoro tyle osob kupilo ten model hitachi to gdzie sa ich wpisy na tym forum ? I tu ... konkluzja, ludzie tu zwykle pisza o problemach ze swoim sprzetem i szukaja ratunku, porady .. wiec moze oni nie pisza bo nie maja problemow z PD8600 ?? Pozdrawiam All i piszcie co o tym wszystkim sądzicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Darth_Vader' post='39784' date='21.02.2007, 21:34 ']wlasnie wrocilem z MM gdzie bylem poogladac troche to hitachi. Moje wrazenia sa jak najbardziej pozytywne, ladny czysty obraz z dvd (Gladiator), calkiem przyzwoity odbior ze zwyklej anteny naziemnej, i bardzo dobry z N-ki (tvp2) o HD Discovery juz nie wspominajac. Faktycznie czerń moglaby być bardziej czarna, czyli smolista itp, a niestety nie jest, tu PV60 radzi sobie lepiej. Ale za to na PV60 obraz z tego samego dvd (Gladiator) ma wiecej "kaszki" i nie jest taki czysty. Hitachi ma znowu wiecej szczegolow w ciemnych scenach. Tak wiec wybór jest właściwie trudny, nie ma tu jednoznacznego faworyta. Biorac jednak pod uwage ilosc negatywnych opinii o PV60, do tego urode Hitachi wlasciwie juz sie zdecydowalem na zakup PD8600. I tu jeszcze podam jedna ciekawostke statystyczną, w Gdanskim MM od czerwca 2006 do dnia dzisiejszego sprzedano 26 sztuk PV60, a od listopada 2006 do dzisiaj sprzedano Hitachi 42PD8600 - 48 sztuk, co daje kolosalna przewage zakupow tego drugiego 2 x taka w okresie o polowe krotszym. Byc moze świadczy to o sile przekonywania tutejszych sprzedawcow do tej marki ale być może jest też tak, że ludzie mają po prostu oczy i swój rozum .. i biorą to co wg nich jest lepsze. Albo też PV60 jest tanszy w innych sklepach (Jonczak) i tam je kupuja .... Ale mysle ze ta statystyka tez moze dac do myslenia .... ze skoro tyle osob kupilo ten model hitachi to gdzie sa ich wpisy na tym forum ? I tu ... konkluzja, ludzie tu zwykle pisza o problemach ze swoim sprzetem i szukaja ratunku, porady .. wiec moze oni nie pisza bo nie maja problemow z PD8600 ?? Pozdrawiam All i piszcie co o tym wszystkim sądzicie.[/quote]

nie wiem jak wyglada sprawa porownania z panasoniciem ale widzialem w porownaniu z 9700 i mi sie bardziej obraz na 8600 podobal byl tak jak piszesz bardziej soczysty.......
ale podobno jeden byl podpiety po hdmi i component wiec nie wiadomo jak to wygladaloby przy takim samym podpieciu a dodatkowo tv nie byly skalibrowane....
na obu byla puszczona byla n-ka i kanaly typu tvp wygladaly calkiem przyzwoicie, discovery HD bardzo ladnie

ja czekam na 9700 wiec jak dotrze do mnie to sie pochwale uwagami.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='byczy' post='39817' date='22.02.2007, 08:22 ']nie wiem jak wyglada sprawa porownania z panasoniciem ale widzialem w porownaniu z 9700 i mi sie bardziej obraz na 8600 podobal byl tak jak piszesz bardziej soczysty.......
ale podobno jeden byl podpiety po hdmi i component wiec nie wiadomo jak to wygladaloby przy takim samym podpieciu a dodatkowo tv nie byly skalibrowane....
na obu byla puszczona byla n-ka i kanaly typu tvp wygladaly calkiem przyzwoicie, discovery HD bardzo ladnie

ja czekam na 9700 wiec jak dotrze do mnie to sie pochwale uwagami.......[/quote]

byczy, a moge wiedziec w jakiej cenie masz 9700 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Darth_Vader' post='39830' date='22.02.2007, 12:36 ']byczy, a moge wiedziec w jakiej cenie masz 9700 ?[/quote]

ja to ide po bandzie jak ruski hokeista......zamowilem przez kumpla w UK w empiredirect.co.uk za 930Ł i ma mi to poslac firma kurierska (sprawdzona przez znajomych) do polski koszt jakies ~55Ł (wraz z zubezpieczeniem na 10k PLN)

jeden wielki minus takiej opracji to ze z gwarancja bedzie jazda (odpukac w niemalowane jak by cos padlo) ale szczeze mowiac procz tego ze mozna trafic na walniety zasilacz (na avforums duzo tego jest) to niedoczytalem sie u angoli o jakiejs porazajacej ilosci TV co padaja na amen. Problem maja jeszcze niektore egzemplarze z mruganiem przy ciemnych scenach ale to podobno mozna zniwelowac pewnymi ustawieniami tak ze nie jest uciazliwe......a wrecz niewidoczne :)
w kazdym badz razie nie wyglada to narazie zle...:rolleyes:


dodatkowo jeszcze no czas takiej operacji mial wyosic 3tyg (zakup-dostawa w UK, pare dni na testy, przesylka do polski~5dni) a juz teraz wiem ze ten czas sie przedluzy bo kumplwoi sciagneli 3x z karty :) i mu ja zablokowali no ale w ramach rekompensaty ma dostac jakiegos DVD playera (kolo 100Ł) no wiec firma widac dba o klienta :) a druga sprawa to kiedy zamawial TV to juz poszly z magazynu i czekaja na dostawe max 10dni (mam nadzieje ze w przyszlym tygodniu sie okaze ze sa na magazynie a nie ze sorry out of stock......)

pozyjemy zobaczymy.......

rok temu wypatrzylem sobie ten telewizor wiec jakos jeszcze wytrzymam te pare tygodni....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='byczy' post='39836' date='22.02.2007, 15:14 ']Problem maja jeszcze niektore egzemplarze z mruganiem przy ciemnych scenach ale to podobno mozna zniwelowac pewnymi ustawieniami tak ze nie jest uciazliwe......a wrecz niewidoczne :rolleyes:[/quote]


To miganie to rzecz normalna w technologii plazmowej... Przecież żeby uzyskać ciemniejszy kolor komórki migają z mniejszą częstotliwością, a jaśniejszy z większą. Tak to po prostu działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no witam, od wczoraj jestem jak na razie szcześliwym użytkownikiem tej plazmy tj. hitachi 42PD8600. Na chwilę obecna jestem bardzo zadowolony i myślę że moge ją ze spokojem sumienia polecić. Natomiast na ostateczne opinie to jeszcze musze poczekać aż dokładnie zapoznam sie z tym TV, jego zaletami i wadami. Aktualeni ma podpiety sygnał z tv kablowej UPC i obraz bardzo dobry, z DVD rewelacja. To tyle na te chwile, bo bawiłem się nim jakieś 3 godzinki dopiero. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Darth_Vader' post='39922' date='23.02.2007, 10:02 ']no witam, od wczoraj jestem jak na razie szcześliwym użytkownikiem tej plazmy tj. hitachi 42PD8600. Na chwilę obecna jestem bardzo zadowolony i myślę że moge ją ze spokojem sumienia polecić. Natomiast na ostateczne opinie to jeszcze musze poczekać aż dokładnie zapoznam sie z tym TV, jego zaletami i wadami. Aktualeni ma podpiety sygnał z tv kablowej UPC i obraz bardzo dobry, z DVD rewelacja. To tyle na te chwile, bo bawiłem się nim jakieś 3 godzinki dopiero. Pozdrawiam[/quote]

no to elegancko...mi pozostaje czekac cerpliwie.... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Sober' post='39848' date='22.02.2007, 15:08 ']To miganie to rzecz normalna w technologii plazmowej... Przecież żeby uzyskać ciemniejszy kolor komórki migają z mniejszą częstotliwością, a jaśniejszy z większą. Tak to po prostu działa :([/quote]
Czy aby na pewno czestotliwosc jest zmienna? Wydawalo mi sie, ze to raczej reguluje sie wypelnieniem sygnalu,
tak jak przy sterowaniu tyrystorowym w sciemniaczach oswietlenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pawel_71' post='41722' date='13.03.2007, 14:27 ']Czy aby na pewno czestotliwosc jest zmienna? Wydawalo mi sie, ze to raczej reguluje sie wypelnieniem sygnalu,
tak jak przy sterowaniu tyrystorowym w sciemniaczach oswietlenia.[/quote]

Hmmm... Tak, masz rację:

[url="http://www.tomshardware.pl/display/20050309/lcd_vs_plasma-06.html"]http://www.tomshardware.pl/display/2005030..._plasma-06.html[/url]

Cyt:
"Ponieważ piksele plazmowe potrzebują wyładowania elektrycznego, aby wyemitować światło, są one albo zapalone albo zgaszone, ale nie istnieje stan pośredni. Dlatego też do kontrolowania ich jasności używana jest modulacja impulsowa-kodowa (Pulse Code Modulation - PCM). Aby piksel był jasny, jest zapalany wielokrotnie. Aby uzyskać ciemniejszy odcień piksel zapalany jest rzadziej. Oko ludzkie dokonuje uśrednienia. Ta metoda się sprawdza, ale wiąże się z nią kilka problemów. Działa ona dobrze dla średnich i jasnych kolorów - natomiast z powodu zredukowanej kwantyzacji trudniej jest rozróżnić dwa ciemne odcienie."

Tylko że nawet przy tej PCMce (ciekawe z jaką częstotliwością leci ten sygnał sterujący?) nie zmienia to faktu że biały będzie super stabilny a ciemny kolor będzie wyraźnie migał z 50Hz...

Natomiast nie widzę problemu żeby zrobić plazmę 100 Hz i wtedy nie powinno być tego problemu (może są takie?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Sober' post='41729' date='13.03.2007, 12:58 ']Tylko że nawet przy tej PCMce (ciekawe z jaką częstotliwością leci ten sygnał sterujący?) nie zmienia to faktu że biały będzie super stabilny a ciemny kolor będzie wyraźnie migał z 50Hz...

Natomiast nie widzę problemu żeby zrobić plazmę 100 Hz i wtedy nie powinno być tego problemu (może są takie?).[/quote]
Wlasnie to mnie zastanawia - dlaczego nie zrobia odswiezania 2x czesciej, co za problem zrobic
generator z innym zegarem. W moim przykladowym sciemniaczu aby nie nabijac kosztow
korzysta sie z faktu, ze siec elektryczna daje sinusoide 50Hz, ale tutaj mamy telewizor.
Moze problem jest w tym, ze komorki plazmowe nie nadazalyby za sygnalem
przelaczajacym taktowanym wyzsza czestotliwoscia?
Chociaz ostatnio w kilku prospektach widzialem haslo "szybki krypton",
ktory domieszkuje sie do gazow w TV i moze to wlasnie pomaga im
szybciej reagowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Darth_Vader' post='39922' date='23.02.2007, 10:02 ']no witam, od wczoraj jestem jak na razie szcześliwym użytkownikiem tej plazmy tj. hitachi 42PD8600. Na chwilę obecna jestem bardzo zadowolony i myślę że moge ją ze spokojem sumienia polecić. Natomiast na ostateczne opinie to jeszcze musze poczekać aż dokładnie zapoznam sie z tym TV, jego zaletami i wadami. Aktualeni ma podpiety sygnał z tv kablowej UPC i obraz bardzo dobry, z DVD rewelacja. To tyle na te chwile, bo bawiłem się nim jakieś 3 godzinki dopiero. Pozdrawiam[/quote]

Witam
I jak po miesiącu użytkowania?
W salonie zwróciłem uwagę na znaczne odbicia na ekranie pochodzące od świateł sklepowych.Nie ma z tym problemu ? Mam jasny pokój,w którym ustawię plazmę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='monat' post='42037' date='17.03.2007, 13:31 ']Witam
I jak po miesiącu użytkowania?
W salonie zwróciłem uwagę na znaczne odbicia na ekranie pochodzące od świateł sklepowych.Nie ma z tym problemu ? Mam jasny pokój,w którym ustawię plazmę.[/quote]
monat, w salonach sklepowych chyba takie odbicia sa na wszystkich TV, masz takie oswietlenie u siebie w domu ? Jesli o mnie chodzi to w pokoju gdzie stoi TV mam porzadne ciemne rolety i moge sobie ogladac nawet w sloneczny dzien, oczywiscie najlepiej oglada sie kiedy w pokoju panuje polmrok, albo calkowite zaciemnienie. Moje dziecko jednak meczy TV w ciagu dnia glownie kreskowkami i tez nie widze problemu z odbiciami swiatla. Przy wylaczonym TV ekran dziala troche jak lustro i faktycznie odbija wszystko dookola, ale wtedy raczej na niego nie patrze, chociaz TV sam w sobie ladny jest. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Darth_Vader' post='43211' date='28.03.2007, 19:46 ']monat, w salonach sklepowych chyba takie odbicia sa na wszystkich TV, masz takie oswietlenie u siebie w domu ? Jesli o mnie chodzi to w pokoju gdzie stoi TV mam porzadne ciemne rolety i moge sobie ogladac nawet w sloneczny dzien, oczywiscie najlepiej oglada sie kiedy w pokoju panuje polmrok, albo calkowite zaciemnienie. Moje dziecko jednak meczy TV w ciagu dnia glownie kreskowkami i tez nie widze problemu z odbiciami swiatla. Przy wylaczonym TV ekran dziala troche jak lustro i faktycznie odbija wszystko dookola, ale wtedy raczej na niego nie patrze, chociaz TV sam w sobie ladny jest. Pozdrawiam[/quote]

Darth - możesz podać, gdzie kupiłeś Hitachi. Jestem z Gdańska i obiło mi się o uszy, że gdzieś w okolicy jest tani sklep (ok. 5300)? Jak Twoja ocena tego modelu, na który jestem zdecydowany na 95%?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...