Skocz do zawartości
synec

HITACHI 42 PD 8600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Ostatnio przymierzam się do zakupu telewizorka, czytuję Szanownych kolegów posty i wyrabiam sobie opinie, za co jestem wdzięczny forumowiczom. Ostatnio wpadłem do Gdańskiego MM sprawdzić co tam mają na stanie, i wdałem się w ciekawą dysputę z panem mającym pomagać w wyborze. Mianowicie powiedziałem co by mi polecił w granicach 3-6 tys. i ku mojemy zdziwieniu bardzo zachwalał model HITACHI 42PD8600 (5900zł) [url="http://www.cinematic.com.pl/ekrany_plazmowe/Telewizor_plazmowy_Hitachi_42PD8600.html"]http://www.cinematic.com.pl/ekrany_plazmow...i_42PD8600.html[/url] troche mnie to zaciekawilo bo mało jest opini na forum na temat marki hatachi. Czy ktoś jest w stanie się wypowiedzieć na temat tego modelu albo chociaż na temat samej firmy jak sobie radzi z płaskimi TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo ciekawa rozdzielczość 1024x1080 daje podstawy sądzić, że będzie sobie bardzo dobrze radzić z wyświetlaniem mat. 1920x1080 - ilość linii horyzontalnych jest kluczowa. Cena też ok. Co do marki to nie wiem jaką ma opinię gdyż nie znam osobiście nikogo kto ma plazme Hitachi. Edytowane przez benek07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
;):D dla mnie bomba-ale też nie znam nikogo z tv tej firmy-ole parametry OK. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmm no wlaśnie pierwsze opinie zbiera pozytywne także na innych forach, jednak nigdzie nie znalazłem jakiś informacji odnośnie hmmm powiedzmy "przystępności dla polskiego użytkownika" brak serwisu w Polsce (szukałem ale nic nie znalazłem) brak polskiej instrukcji, brak polskiego menu. o czym to może swiadczyć ze firma jest słaba? czy że firma nie widzi polskiego rynku za rozwojowy i chłonny na tego rodzaju produkty. No i własnie pytanie które chciałbym zadać produkty które nie są popularne na naszym rynku zbierają naprawde pozytywne opinie np. TV Amoi. na naszym rynku bardzo słabo rozpowszechniony, alboTV Funai też nie najgorzej wypada. Jak myślicie warto inwestować, w sumie sporą gotówke, w taki sprzęt. Można by pomysleć ze się kupuje kota w worku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak w ogole to Hitachi na swiecie jest uznana marka ale jakos u nas sie nie promuje.
Z zainteresowaniem wysluchalbym jakis opini jak np. wyglada obraz (np HD z Blu-ray i SD DVD) wyswietlany na tym panelu w porownaniu np do LCD Full HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten telewizor ma tylko jedno wejście HDMI. Pytanie, czy będą Ci potrzebne 2 w przyszłości (zależy jakie urządzenia chcesz podłączyć.)
Ponadto rozdzielczość panela jest rzeczywiście ciekawa, bo topowy 42" model Hitachi ma 1024x1024

Pozdrawiam AParsley :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='AParsley' post='24884' date='28.11.2006, 12:12 ']
Ten telewizor ma tylko jedno wejście HDMI. Pytanie, czy będą Ci potrzebne 2 w przyszłości (zależy jakie urządzenia chcesz podłączyć.)
Ponadto rozdzielczość panela jest rzeczywiście ciekawa, bo topowy 42" model Hitachi ma 1024x1024
[/quote]

No własnie już druga osoba mówi że ma ciekawą rozdzielczość tylko chłopaki co to znaczy ze ma ciekawa? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a i jescze co oznaczają te opcję PaP / PaT / PinPC który posiada ten panel i czy ma PIP bo nie wiem czy to jakies inne oznaczenie czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='synec' post='24902' date='28.11.2006, 13:33 ']
a i jescze co oznaczają te opcję PaP / PaT / PinPC który posiada ten panel i czy ma PIP bo nie wiem czy to jakies inne oznaczenie czy co?
[/quote]


na konkurencyjnym forum jest post uzytkownika ktory ma 42pd9700 czyli ta sama matryca + inny procesor obrazu bo 8600 ma I3 a 9700 Picture Master HD......a 8600/8700 niema ruchomej podstawki (fajny bajer pilotem obracac telewizor)

w anglii bardza sobie chwala te plazmy.........

z tego co zauwazylem jest to plazma serii 6600 (1024x1024) opatrzona w nowa matryce (1024x1080)..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='synec' post='24902' date='28.11.2006, 15:33 ']
a i jescze co oznaczają te opcję PaP / PaT / PinPC który posiada ten panel i czy ma PIP bo nie wiem czy to jakies inne oznaczenie czy co?
[/quote]

Cześć. Ja mam ten TV od 2 tyg. Gra naprawdę fantastycznie, gwarancja dwa lata door-to-door, realizowana przez polskiego dystrybutora tzn. HORN lub GNT Polska. Zabezpieczenia jakie ma ekran przed wypaleniem i powidokami są najwyższej klasy. Nie ma ich nawet Pioneer. Z pewnością za takie pieniądze nie kupisz lepszego TV w Polsce. Porównywałem w Katowickim Saturnie z Pasikonikiem PV60 i pioneerem 427, LG42 i Philipsem 5331 wszystkie grały gorzej. Aco do PaP i innych to funkcje telegazety i obrazu w obrazie z podziałem na częci ekranu. Co do polskiej instrukcji to jest i mam ją nawet w wersji elektronicznej od dystrybutora.
Pozdrawiam ALADYN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to chyba pojawił się nieoczekiwanie jakiś lider w kategorii plazm za rozsądne pieniądze. Do tej pory wszyscy zachwalali Panasonica 42" PV60. Jak z wyświetlaniem sygnałów HD? Jak oceniasz różnicę w stosunku do plazm z mniejszą ilością linii oraz LCD Full HD lub HD Ready?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='benek07' post='24933' date='28.11.2006, 14:56 ']
No to chyba pojawił się nieoczekiwanie jakiś lider w kategorii plazm za rozsądne pieniądze. Do tej pory wszyscy zachwalali Panasonica 42" PV60. Jak z wyświetlaniem sygnałów HD? Jak oceniasz różnicę w stosunku do plazm z mniejszą ilością linii oraz LCD Full HD lub HD Ready?
[/quote]
No właśnie z tym liderem to ma duża szansę z tego co da się zauważyć. Jak byłem ostatnio w Gdańskim MM to w ciagu godziny wzięło ten model dwóch klientów, także popularność też zdobywa, ale możę to zasługa pana od pomocy, który polecał ten TV w tej klasie...

[quote name='aladyn' post='24924' date='28.11.2006, 14:34 ']
Cześć. Ja mam ten TV od 2 tyg. Gra naprawdę fantastycznie, gwarancja dwa lata door-to-door, realizowana przez polskiego dystrybutora tzn. HORN lub GNT Polska. Zabezpieczenia jakie ma ekran przed wypaleniem i powidokami są najwyższej klasy. Nie ma ich nawet Pioneer. Z pewnością za takie pieniądze nie kupisz lepszego TV w Polsce. Porównywałem w Katowickim Saturnie z Pasikonikiem PV60 i pioneerem 427, LG42 i Philipsem 5331 wszystkie grały gorzej. Aco do PaP i innych to funkcje telegazety i obrazu w obrazie z podziałem na częci ekranu. Co do polskiej instrukcji to jest i mam ją nawet w wersji elektronicznej od dystrybutora.
Pozdrawiam ALADYN
[/quote]

No to chyba znalazł się pierwszy forumowicz ktory ma ten telewizorek, Podłączałeś do niego kompa? albo enke? albo kablówe? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W specyfikacji dostępnej w sieci nie znalazłem nic na temat sygnałów HD jakie akceptuje na poszczególnych wejściach. To jedno HDMI to niestety minus. No i ten model 8600 chyba nie ma tunera tv? Tuner cyfrowy i analogowy (naziemny) ma model 8700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='synec' date='28.11.2006, 17:47 ' post='24943']
No właśnie z tym liderem to ma duża szansę z tego co da się zauważyć. Jak byłem ostatnio w Gdańskim MM to w ciagu godziny wzięło ten model dwóch klientów, także popularność też zdobywa, ale możę to zasługa pana od pomocy, który polecał ten TV w tej klasie...
No to chyba znalazł się pierwszy forumowicz ktory ma ten telewizorek, Podłączałeś do niego kompa? albo enke? albo kablówe? :)
Witam!
Podłączyłem kompa przez VGA i obraz "żyleta" jak na to łącze, mam n-kę i obraz w 1080i ekstra programah HD i na TVN również super natomiast 1 TVP tak jak u innych trochę słabiej, ale to wina n-ki a nie Plazmy. Myślę że jest dużo użytkowników tej plazmy tylko nie zaglądają na to forum. To wyświetlanie 1080 to jest chyba cała tajemnica tego obrazu.
Aladyn


[quote name='benek07' post='25040' date='28.11.2006, 23:02 ']
W specyfikacji dostępnej w sieci nie znalazłem nic na temat sygnałów HD jakie akceptuje na poszczególnych wejściach. To jedno HDMI to niestety minus. No i ten model 8600 chyba nie ma tunera tv? Tuner cyfrowy i analogowy (naziemny) ma model 8700.
[/quote]
Ten model (8600) ma tuner analogowy i na wejściu HDMI i component akceptuje 1080i (50 Hz i 60Hz) o ile dobrze pamiętam. Model 8700 ma tylko dodatkowo wbudowany tuner DVB-T i jak na razie nie jest on wykorzystywany więc nie ma powodu dopłacać ok. 1000zł. Tak myślę.
Aladyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='benek07' post='25040' date='28.11.2006, 21:02 ']
W specyfikacji dostępnej w sieci nie znalazłem nic na temat sygnałów HD jakie akceptuje na poszczególnych wejściach. To jedno HDMI to niestety minus. No i ten model 8600 chyba nie ma tunera tv? Tuner cyfrowy i analogowy (naziemny) ma model 8700.
[/quote]
Prawda nie ma DVB-T ale z tego co słyszałem narazie nie zanosi się zeby ten standard wdrożono. Były próby co prawda TVN'u i Polsatu ale TVP jakoś nie wykazała inicjatywy i plan wdrożenia odłożono. Także nie ma co się na to napinać. Co do jednego HDMI czy to jest aż taki minus? Może mi to ktoś jakoś udowodnić bo przecierz sygnał TV i DVD można puścić własnie przez DVD i problem odpada. Co byście chcieli jeszcze pdłączyć do drugiego HDMI??

Pozdrawiam Serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='synec' post='25171' date='29.11.2006, 14:40 ']
Prawda nie ma DVB-T ale z tego co słyszałem narazie nie zanosi się zeby ten standard wdrożono. Były próby co prawda TVN'u i Polsatu ale TVP jakoś nie wykazała inicjatywy i plan wdrożenia odłożono. Także nie ma co się na to napinać. Co do jednego HDMI czy to jest aż taki minus? Może mi to ktoś jakoś udowodnić bo przecierz sygnał TV i DVD można puścić własnie przez DVD i problem odpada. Co byście chcieli jeszcze pdłączyć do drugiego HDMI??
Pozdrawiam Serdecznie
[/quote]
Mnie na razie całkowicie wystarcza 1 łącze HDMI i 1 Component ale kiedy wejdzie Sony PS3 to może być mały problem. Wtedy trzeba będzie używać jakiegoś switch-a np. poprzez amplituner np Denona lub Yamachy. Chyba że pojawią się jakieś koncentratory wejść tak jak to jest z USB i SCART. Jak na razie to mogę ci polecić ten TV, bo lepszy od niego w tym rozmiarze to za minimum 8500zł. Więc jak to w życiu bywa wszystko zależy od kasy.
Pozdrawiam
Aladyn Edytowane przez aladyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='romanow74' post='24839' date='28.11.2006, 08:30 ']:_bezradny::_bezradny: dla mnie bomba-ale też nie znam nikogo z tv tej firmy-ole parametry OK. :_bezradny:[/quote]
Oglądałem ten telewizor w sobotę w Saturnie w Katowicach. Panu sprzedawcy zadałem pytanie, czy jest w stanie wskazać mi telewizor o podobnych parametrach i jakości za tę cenę. Odpowiedział mi, że nie ma takiego. Zadałem to samo pytani edzisiaj w Media Markt. Odpowiedź była dokładnie taka sama. To chyba o czymś świadczy. Ten tv ma jedną wadę: tylko jedno złącze HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W najbliższym wydaniu magazynu Kino Domowe - Magazyn DVD przedstawimy recenzję tego telewizora, lecz niestety naszym zdaniem jest on bardzo słaby. Owszem rozdzielczość ciekawa i udana, lecz całość psuje słaby procesor wideo. Przejścia tonalne skokowe (wyjątkowo, testowaliśmy kilka starszych plazm Hitachi i wypadały pod tym względem lepiej), głębia czerni przeciętna, ergonomia użytkowania niedostateczna - np. brak możliwości szybkiego przełączenia na złącze HDMI (aby tego dokonać trzeba pilotem poklikać ok 6 razy). Brakmożliwości przypisania wejścia audio do wejścia wideo. Jesli macie np. odtwarzacz DVD z HDMI 1.0 (bez audio) to stanowi problem. Generalnie w porównaniu do Panasonica PV60 to....w ogóle nie ma porównania. Inna klasa jakościowa Panasonica. Co innego model 9700, nieporównywalnie lepszy procesor Cine Master HD gwarantuje normalne, czytaj poprawne przejścia tonalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='juliuszk' post='37730' date='04.02.2007, 17:21 ']W najbliższym wydaniu magazynu Kino Domowe - Magazyn DVD przedstawimy recenzję tego telewizora, lecz niestety naszym zdaniem jest on bardzo słaby. Owszem rozdzielczość ciekawa i udana, lecz całość psuje słaby procesor wideo. Przejścia tonalne skokowe (wyjątkowo, testowaliśmy kilka starszych plazm Hitachi i wypadały pod tym względem lepiej), głębia czerni przeciętna, ergonomia użytkowania niedostateczna - np. brak możliwości szybkiego przełączenia na złącze HDMI (aby tego dokonać trzeba pilotem poklikać ok 6 razy). Brakmożliwości przypisania wejścia audio do wejścia wideo. Jesli macie np. odtwarzacz DVD z HDMI 1.0 (bez audio) to stanowi problem. Generalnie w porównaniu do Panasonica PV60 to....w ogóle nie ma porównania. Inna klasa jakościowa Panasonica. Co innego model 9700, nieporównywalnie lepszy procesor Cine Master HD gwarantuje normalne, czytaj poprawne przejścia tonalne.[/quote]

dokladnie. ja widzialem w dzialaniu model 6600 i nie zachwycal on wiec co do 8600 nie wpoinno byc inaczej bo procesor video jest identyczny jak w 6600.... panel tylko 1024x1080

widzialem tez 8600 i 9700 kolo siebie ale 9700 swieciolo wedlug mniej gorzej ale powiedziano mi ze nie jest ustawiony (no comments) wiec do konca nie wiem jak to wyglada......natomiast w testach w UK plazma 9700 jest uwazana za najlepszy zakup tak jak panasonic pv600 i ponieer.....

dodatkowo cena w polsce tych TV to jest jakas porazka (9700 w sklepie 9999 w promocji z nagrywara, 7500pln na allegro) w UK plazme 9700 mozna kupic za 940Ł (5600PLN) a 8600/8700 za 850Ł (5100PLN). Napisze jeszcze ze przesylka takiej plazmy z UK to koszt 55Ł (ubezpiecznie na 10k PLN) wiec zadne prawie pieniadze......

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cholera znowu mój faworyt pada :) a już myślałem że w końcu trafiłem na plazmę która bym chciał mieć (i na którą ,mnie stać) .... a tu znowu jakaś fatalna recenzja .. Wczęśniej moim faworytem był Panasonic TH-42PV60EH .... ale też jakieś węże i zwisy go zjadły. Jak tak dalej pójdzie to nigdy nowego TV nie kupie ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Tezcatlipoca' post='37722' date='04.02.2007, 18:35 ']Oglądałem ten telewizor w sobotę w Saturnie w Katowicach. Panu sprzedawcy zadałem pytanie, czy jest w stanie wskazać mi telewizor o podobnych parametrach i jakości za tę cenę. Odpowiedział mi, że nie ma takiego.[/quote]

Mnie w tym samym Saturnie dwóch panów z obsługi zdecydowanie wskazało Panasonica 42PV60. Mało tego - stwierdzili że po nim długo długo nic.
Zresztą mieli rację, tym bardziej, że kosztuje u nich trochę ponad 4600 zł.

Co do tego Hitachi, to ma zdycydowanie gorszą czerń od tego Panasa. Na plus design. Edytowane przez MaBri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Darth_Vader' post='39393' date='18.02.2007, 20:59 ']cholera znowu mój faworyt pada[/quote]


[b]Darth[/b] okaż trochę cierpliwości i nie mścij się biednych rebeliantach :lol:

(od kwietnia zaczną się pojawiać zapowiadane nowe modele z CES 2007 stare polecą więc moze warto poczekać
Toshiba LX177
Samsung F81
i PS3 wejdzie do europy to rozrusza cale towarzystwo
)

Edytowane przez darek_k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te nowe Hitachi z matrycami Alis to takie troche Full HD dla ubogich.
Dziala to w ten sposob, ze zawsze jest interlace a do adresowania linii
parzystych i nieparzystych uzywana jest polowa linii strerujacych.
To taki lowcost, ktory dobrze sie sprawdza przy sygnale 1080i,
ale wyklucza tryby progressive (wtedy sterowac trzebaby bylo
wszystkimi 1080 liniami jednoczesnie).
W praktyce taki TV nie wyswietla dobrze ani trybu
1080i (bo rozdzielczosc pozioma jest prawie 2x mniejsza)
ani 720p (po poziomo nadal <1280 a w pionie dziwne sterowanie
polowa linii + reskalowanie 720->1080i (oszukane 1080)).
Jak twierdza testy do 720p juz lepiej nadaje sie TV
z normalna matryca 1024x768.
Za to do HDTV z natywna 1080i takie telewizory dzialaja duzo
lepiej. Oczywiscie najlepiej byloby miec LCD FullHD, bo plazmy
tej wielkosci na razie jeszcze sie nie da zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pawel_71' post='39434' date='19.02.2007, 10:02 ']Te nowe Hitachi z matrycami Alis to takie troche Full HD dla ubogich.
Dziala to w ten sposob, ze zawsze jest interlace a do adresowania linii
parzystych i nieparzystych uzywana jest polowa linii strerujacych.
To taki lowcost, ktory dobrze sie sprawdza przy sygnale 1080i,
ale wyklucza tryby progressive (wtedy sterowac trzebaby bylo
wszystkimi 1080 liniami jednoczesnie).
W praktyce taki TV nie wyswietla dobrze ani trybu
1080i (bo rozdzielczosc pozioma jest prawie 2x mniejsza)
ani 720p (po poziomo nadal <1280 a w pionie dziwne sterowanie
polowa linii + reskalowanie 720->1080i (oszukane 1080)).
Jak twierdza testy do 720p juz lepiej nadaje sie TV
z normalna matryca 1024x768.
Za to do HDTV z natywna 1080i takie telewizory dzialaja duzo
lepiej. Oczywiscie najlepiej byloby miec LCD FullHD, bo plazmy
tej wielkosci na razie jeszcze sie nie da zrobic.[/quote]

ciekawe jak bedzie wygladal sygnal 1080p na nowych alisach o rozdzialce 1280x1080...co ma niedlugo hitachi wprowadzic do sprzedazy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...