Skocz do zawartości
Gmeru

Zapowiedź telewizorów Sony Bravia 2014

Rekomendowane odpowiedzi

Także w moim przypadku, to chyba zostanie w7 42 cale vs. et60 vs f6400 46 cale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu powinny pojawić się pierwsze testy na naszym portalu.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjemnie byłoby zobaczyć w nowych testach podobnego rodzaju tabelkę pokazującą wyniki działania upłynniaczy :

http://www.tvtest.pl/wp-content/uploads/tabela_cr.jpg (tabelka dotyczy poprzedniej wersji modelu W8)

Wtedy znacznie łatwiej byłoby porównywać te parametry pomiędzy poszczególnymi modelami.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już wiecie jak sprawy się mają :) Ale to chyba lepiej, że tańsze modele są tak dobre... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru a czy jakikolwiek model Sony ma wygaszanie strefowe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby mieć 100% pewności odpowiem na to pytanie w weekend najbliższy. Wtedy robię sobie drugą sesję z W8 i W955

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nowy W8 jest wiele gorszy od zeszlorocznego W9 jesli chodzi o obraz (ten sam typ matrycy)? Czy jest sens rzucać się na starego W9 poki jeszcze jest w magazynach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.I jest bardzo źle z tegoroczynym modelem Sony KDL-55W955B po przeczytaniu powyższych recenzji ,które Panowie zapodaliście.Po cichu liczyłem na ten model.Okazuje się ,że jest to najgorszy flagowiec jaki kiedykolwiek firma Sony wyprodukowała.Jakość obrazu (czerń,kontrast) jest bardzo rozczarowująca w tym modelu.

Po prostu sądzę,że firma w tym roku raczej odpuszcza modele full HD i chce się raczej skupić na 4K Ultra HD.

Ps.Gmeru,(napiszę jak kolega wyżej) czy jest sens wogóle zawracać sobie głowę w 55" W829B?Czy to możliwe ,że jakościowo(czerń ,kontrast,,płynność obrazu itp.) może być podobny do zeszłorocznego flagowca Sony 55" KDL-W905A?

W905A minus u mnie otrzymał za kąty widzenia i design (to prostokątne to coś z logo firmy-tragedia,podstawa-tragedia,ale całe szczęście będę tv wieszał).Pozostałe minusy trzeba będzie niestety przeboleć.Ale jednak wolę postawić na jakość obrazu niż na wygląd,bo 55W955B tylko design ma poezja!
Pozdrawiam.

Edytowane przez andrju75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak: w tym momencie brałbym póki są: W905 mimo, że są słabiej dopakowane bajerami chociaż i tak mają mnóstwo rzeczy. Potem W8B bo też jest wypas (i dokupił do tego pilota dotykowego) a potem W955. Widziałem też już nowe 4K i jakbym chciał mieć flagowca to właśnie w to bym w maju szedł. Nowe X9 to takie WT600 ale z idealną płynnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś miał okazje porównać modele 50W805B oraz 50W829B. Obecnie różnica cenowa sięga 600zł. 50W829B jest do dostania za 4.400zł, natomiast 50W805B już za 3.800zł. Z tego co wiem różnica jest tylko jedna i sprowadza się, że ten droższy ma lepszą matrycę (200Hz) i stąd podają wyższą częstotliwość odświeżania (Motionflow XR 800) . Akurat matryca to najważniejszy element, ale czy w codziennym użytkowaniu ta różnica widoczna. Do modelu 50W829B na portalach zagranicznych jest już dużo testów, a do 50W805 trochę brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Planowalem kupic nowego Sony 55 W955B,juz dwa tygodnie temu mialem okazje zobaczyc go.I co mi sie w nim podobalo : to ten nowy pilot... One-Flick Remote... i jakosc dzwieku jest lepsza niz W905 i nic pozatym.W poniedzialek kupilem W905 (Gmeru dzieki za porade !!!!) do tej pory w duzym pokoju wisial Pioneer 50 508 XD -co nadal twierdze ze jakosc obrazu byla(jest bardzo dobra),ale to co widze teraz w W905( te kolory,kontrast i ta czern!!!!) to poprostu chyba moim zdaniem najlepszy Full HD LED co do tej pory widzialem !!! Naprawde bardzo polecam ten model(a jeszcze mozna go kupic :) )

Moim zdaniem Sony KDL 55 W955B to juz calkiem inna liga !!!!!!

Pozdrawiam

SB

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak: w tym momencie brałbym póki są: W905 mimo, że są słabiej dopakowane bajerami chociaż i tak mają mnóstwo rzeczy. Potem W8B bo też jest wypas (i dokupił do tego pilota dotykowego) a potem W955. Widziałem też już nowe 4K i jakbym chciał mieć flagowca to właśnie w to bym w maju szedł. Nowe X9 to takie WT600 ale z idealną płynnością.

Witam.Dziękuję za odp.Czy 55''W905A ma lepszą technicznie matrycę od 55"W829B ?Rozumiem Gmeru ,że w tej wielkości matrycy W829B nie miałeś możliwości testować.Ale wstępnie masz jakąś wiedzę na temat tej 50-tki W829B.Na papierze obie matryce są identyczne.Jedyna różnica to ekran Trilominus w W905A.Czy możesz wstępnie napisać coś na temat tych matryc,które są lepsze-ta użyta w W905A czy ta w W829B (czerń,kontrast,kąty oglądania,płynność itp.).Bo ten flagowy wynalazek FullHD 55"W955B raczej wymazuję z mojej pamięci.

Ps.Panowie,jaka jest najlepsza matryca w 55"W905A (no chyba,że jest tylko jedna na której bazuje cała seria 55" W905A to nie było pytania).

Pozdrawiam.

Edytowane przez andrju75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Planowalem kupic nowego Sony 55 W955B,juz dwa tygodnie temu mialem okazje zobaczyc go.I co mi sie w nim podobalo : to ten nowy pilot... One-Flick Remote... i jakosc dzwieku jest lepsza niz W905 i nic pozatym.W poniedzialek kupilem W905 (Gmeru dzieki za porade !!!!) do tej pory w duzym pokoju wisial Pioneer 50 508 XD -co nadal twierdze ze jakosc obrazu byla(jest bardzo dobra),ale to co widze teraz w W905( te kolory,kontrast i ta czern!!!!) to poprostu chyba moim zdaniem najlepszy Full HD LED co do tej pory widzialem !!! Naprawde bardzo polecam ten model(a jeszcze mozna go kupic :) )

Moim zdaniem Sony KDL 55 W955B to juz calkiem inna liga !!!!!!

Pozdrawiam

SB

Kolego takie same mam spostrzeżenia jak Ty . Ja stary plaźmiaż , który od lat miał tylko modele plazmowe od Kuraka po kilka modeli VT , właśnie przesiadłem się na W905 5 calowy i jestem w szoku jakie postępy poczyniły LCD LED . Wiem teraz z cała pewnością że te testy minn czerni nie mają nic wspólnego z realnym ogladaniem . Oglądam tak jak na plaźmie na Soniaku filmy w nocy i w cielmnym pokoju i czerń dla mnie idealna , zero kłopotów z nierównomiernością podświetlenia matrycy ( nie wiem czy wszystkie tak mają czy tylko ja na taki trafiłem) , kolorki idealne ( a jutro do mnie dopiero Pan Maciej wpadnie na kalibracje , więc pewno wyciśnie z niego coś więcej ) . Zdecydowanie polecam starym plaźmiarzą . Ta płynność , zero powidoków , cisza zupełna bez bzyczenia . Wreszcie mam uniwersalny tv i ogladam sobie na luziku czy to TVN 24 HD czy inne kanały informacyjne . Owszem trzeba się przyzwyczaić do obrazu innego od plazmy , takiego bardziej ostrego ale kwestia ustawień TV i przyzwyczajenia się . Zdecydowanie polecam ten tv . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Użytkuję telewizor firmy Sony KDL-46W905A od kilku miesięcy . Jestem zadowolony z obrazu , dźwięk mógłby być lepszy . Szkoda tylko , że nie ma Ambilight , które jest zastosowane w telewizorach firmy TP Vision z logo Philips .

Kolega Peterka1000 widzę zmienił zdanie i przekonał się do telewizora firmy Sony KDL-55W905A . Niestety telewizor firmy Sony KDL-55W955B z tego roku trudno

nazwać "topowym". Nowe menu i pilot z gładzikiem , a po za tym nic co może skłaniać do jego zakupu . Widać , że firma Sony zgodnie ze swoimi zapowiedziami skoncentrowała swoją uwagę na telewizorach UHD .

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A jak wygląda sprawaSony kdl-60w855b w porównaniu z Sony kdl- 55w955b. Czy lepszym zakupem będzie ten pierwszy.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Budek00

Myslales moze ewentualnie o SONY KDL-65W855A,posiada Panel od Samsunga (zobacz link), no i we wszystkich testach do tej pory wypada o.k !,no juz lepiej niz SONY KDL 55 W 955B :) Cena Sony KDL 65W855A jest teraz tez bardzo dobra zaczyna sie juz od 8500 zl za (65) !!!

Pozdrawiam

SB

http://uhdtv.ro/tech/101-ghid-specificatii-tv-led-sony-generatia-2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mamy 14 marca :) ja się pytam gdzie testy ???
BTW wczoraj nie wytrzymałem czekania i kupiłem kdl-55W905A, swoja drogą niezły wałek jest w MM z ratami 30x0%, jak się nie znasz to wciskają Ci kartę kredytową z opłatą roczną 80zł jako kartę którą możesz zapłacić za towar w MM, jak wyśmiałem człowieka i powiedziałem że rezygnuje i zacząłem wstawać z fotela, zaproponował że możemy zapytać bank o "normalne raty" ale nie jest pewny czy przyznają jeszcze, po godzinie jak już byłem w domu telefon że zapraszamy na podpisanie umowy ratalnej koleś wyraźnie nie zadowolony że nawet z ubezpieczenia zrezygnowałem. Jak czekałem na swoją kolej 3 klientów w ciągu 15 minut odeszło "szczęśliwych" z kartami kredytowymi o wielkich możliwościach :)

ps tv jest super, znacznie lepszy obraz i kolory od ES8000 którego mam obecnie w sypialni oraz Z5500 którego dałem rodzicom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego takie same mam spostrzeżenia jak Ty . Ja stary plaźmiaż , który od lat miał tylko modele plazmowe od Kuraka po kilka modeli VT , właśnie przesiadłem się na W905 5 calowy i jestem w szoku jakie postępy poczyniły LCD LED . Wiem teraz z cała pewnością że te testy minn czerni nie mają nic wspólnego z realnym ogladaniem . Oglądam tak jak na plaźmie na Soniaku filmy w nocy i w cielmnym pokoju i czerń dla mnie idealna , zero kłopotów z nierównomiernością podświetlenia matrycy ( nie wiem czy wszystkie tak mają czy tylko ja na taki trafiłem) , kolorki idealne ( a jutro do mnie dopiero Pan Maciej wpadnie na kalibracje , więc pewno wyciśnie z niego coś więcej ) . Zdecydowanie polecam starym plaźmiarzą . Ta płynność , zero powidoków , cisza zupełna bez bzyczenia . Wreszcie mam uniwersalny tv i ogladam sobie na luziku czy to TVN 24 HD czy inne kanały informacyjne . Owszem trzeba się przyzwyczaić do obrazu innego od plazmy , takiego bardziej ostrego ale kwestia ustawień TV i przyzwyczajenia się . Zdecydowanie polecam ten tv . Pozdrawiam

I jak wrażenia po kalibracji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś porównałem w sklepie 55W905A i 50w829b. Cholerka bardziej mi się podoba 55W905A, Obraz, wygląd podstawki i jego jednolita grubość.

829b ma tą d_u_pkę na dole taką że od ściany będzie odstawał. Już sam nie wiem..

Edytowane przez adamo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mamy 14 marca :) ja się pytam gdzie testy ???

BTW wczoraj nie wytrzymałem czekania i kupiłem kdl-55W905A, swoja drogą niezły wałek jest w MM z ratami 30x0%, jak się nie znasz to wciskają Ci kartę kredytową z opłatą roczną 80zł jako kartę którą możesz zapłacić za towar w MM, jak wyśmiałem człowieka i powiedziałem że rezygnuje i zacząłem wstawać z fotela, zaproponował że możemy zapytać bank o "normalne raty" ale nie jest pewny czy przyznają jeszcze, po godzinie jak już byłem w domu telefon że zapraszamy na podpisanie umowy ratalnej koleś wyraźnie nie zadowolony że nawet z ubezpieczenia zrezygnowałem. Jak czekałem na swoją kolej 3 klientów w ciągu 15 minut odeszło "szczęśliwych" z kartami kredytowymi o wielkich możliwościach :)

ps tv jest super, znacznie lepszy obraz i kolory od ES8000 którego mam obecnie w sypialni oraz Z5500 którego dałem rodzicom.

No i dobrze zrobiłeś ; ) A testy jak pisałem: po weekendzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xisio ,gratuluje dobrego wyboru !!

Peterka 1000 ..... tak samo jak Asters pytam sie jakie sa wrazenia po kalibracji ?

Ja juz swoj pare dni ustawiam i wyniki sa coraz to lepsze (no nie zawsze) ale staram sie, i nadal twierdze ze zrobilem udany zakup !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak się spodziewałem... wolę na stoliku ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...