Skocz do zawartości
Gmeru

Zapowiedź telewizorów Sony Bravia 2014

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy one są brzydkie, czy są po prostu brzydkie zdjęcia :)

obstawiam zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak rozwiązane graficznie EPG jak jest pokazane w artykule, było dostępne w najwyższych europejskich modelach z zeszłego roku a w Japońskich modelach takie było już w modelu W6, ciekawe czy w tym roku takie będzie już we wszystkich europejskich modelach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po awarii mojego Philipsa czekam na nowe modele innych firm, ale nie wiem czy czekać... czy te ceny są niższe niż po oficjalnych premierach sklepowych ? nie chcę kupować kota w worku. Wolałbym zobaczyć je na zywo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie te opcje społecznościowe to akurat minus. Ale pewnie dla większości osób będzie spory plus. Ja akurat nie mam konta na facebooku i nie zamierzam mieć. Wygląd jest bardzo ładny według mnie, nie wiem tylko na ile praktyczne to będzie, ale to się okaże. A seria 7 będzie miała 3d? Szkoda, że za 705 w 42 calach będzie trzeba zapłacić koło 3 tysięcy. Znowu będzie trzeba czekać sporo miesięcy aby cena spadła do 2500zł.

Czekam teraz na to co będzie miał Panasonic do zaoferowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet podoba mi się Skype + mecz czy inny program. To akurat bym wykorzystywał. Facebooka też nie posiadam więc jest mi obojętny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby tylko Sony nie poszło tą drogą co Samsung do niedawna bajery bajery bajery, a zapomnieli po co tak naprawdę jest telewizor. A pierwszą sprawą w tv powinien być jak najlepszy obraz. Jeżeli sony pogodzi obie kwestie będzie to tv idealny.

Wysłane z mojego C6903 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony chce (czyt musi)sprzedawac, czyli bedzie pchac do Tv to co sie sprzedaje. Czasy sie zmienily.

To juz bedzie druga generacja tv Sony tanszych od OBU swoich koreanskich konkurentow.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale Sony MUSI ładować dodatki bo mocno odstawało do tej pory pod tym względem. Pilot dotykowy to mus!

Gmeru jak testy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł Sony z touchpadem jest na pewno ciekawym pomysłem, ale lepiej sprawuje się pointer w pilocie Philipsa i klawiatura. Wolę mieć fizyczne klawisze do sterowania TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawimy się. Tak działa nowe menu i pilot dotykowy:

r0wl.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie trochę to że w705B jest tylko o 100zł tańszy niż w805b. Ale to tylko przedsprzedaż i pewnie cena się zmieni gdy produkty będą dostępne. W każdym razie dla mnie za drogo. Już pomijam kwestię iż potrzebowałbym więcej niż 42 cale. Myślałem już nawet nad obecną R, ale tej chyba nie można powiesić na ścianie.

A będzie jakaś zapowiedź/info o nowych Panasonicach?

Edytowane przez BarteqW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny i parametry nowej serii TV Sony (dane z euro agd)

-----------------------------------------------------------------------------------------
Sony KDL-55W955B + mobilny serwer multimediów WG-C20NB cena 6 999 zł
Technologia 3D: pasywna (polaryzacyjna) Technologia odświeżania: Motionflow XR 400 Hz
-----------------------------------------------------------------------------------
Sony KDL-50W805B cena 4 299 zł
Technologia 3D: aktywna (migawkowa) Technologia odświeżania: Motionflow XR 400 Hz
--------------------------------------------
Sony KDL-50W829B cena 4 299 zł
Technologia 3D: aktywna (migawkowa) Technologia odświeżania: Motionflow XR 800 Hz
----------------------------------
Sony KDL-42W829B cena 3 399 zł
Technologia 3D: pasywna (polaryzacyjna) Technologia odświeżania: Motionflow XR 400 Hz
------------------------------------
Sony KDL-42W805B cena 3 299 zł
Technologia 3D: pasywna (polaryzacyjna) Technologia odświeżania: Motionflow XR 200 Hz (w innych źródłach podają Motionflow XR 300Hz)
---------------------------------
Sony KDL-42W705B cena 3 199 zł
Technologia odświeżania: Motionflow XR 200 Hz
-------------------------------------------

Bawiłem się dzisiaj w Saturnie krótką chwilkę nowym W8 50'', ogólne menu z ustawieniami i EPG wygląda jak w poprzednich modelach. Tego dodatkowego menu z funkcjami entertainment nie testowałem bo nie było neta podłączonego, ale jest w kolorze zielonym (w odróżnieniu od głównego). Na pilocie jest nowy tryb obrazu futbol, włączenie tego trybu nieco rozjaśnia obraz. O porównanie jakości obrazu z innym tv Sony obok się nie pokuszę bo musiałbym na drugim tv wyłączyć płytę z prezentacją.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo płynnie to na tym filmiku wszystko chodzi, nie widać żadnych dropów, zacięć i tym podobnych zjawisk :) . Bardzo mnie ciekawi obraz jaki emituje ten model W955, dobrze by było porównać do W905.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowym modelu 42W705B zastosowano matrycę T420HVF06 :

http://forum.ixbt.com/post.cgi?id=attach:62:21356:2763:2.jpg

W zeszłorocznym modelu 42W655A jest matryca o nieco niższym oznaczeniu T420HVF04

http://forum.ixbt.com/post.cgi?id=attach:62:21356:2763:1.jpg

EDIT:

Gosć co zrobił fotkę menu serwisowego 42W705B nie znalazł w jego menu trybów motionflow.

W menu serwisowe wchodzimy w następujący sposób : [i+] [5] [vol-] [power]

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzenie użyte w artykule cyt. "jeden z najlepszych modeli telewizorów na rynku czyli serię W9. Jej głównymi zaletami była znakomita czerń...", uważam za duże nadużycie!

Z wielką niecierpliwością czekam na test @Gmeru modelu KDL-50W805B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.W Sonym KDL-55W955B matryca raczej będzie od Samsunga,bo pasywne 3D z TRILUMINOS to z tego co wiem to oni tylko produkują.Ciekawe jaki wpływ na jakość będzie miał X-Reality PRO ,którym Sony chwali się ,że dzięki tej technologii, uzyskuje się głęboką skalę czerni, bardziej szczegółową gradację oraz wyższe tony.Czy to przy użytej matrycy IPS wystarczy aby ten model nazwać godnym następcą b.dobrego modelu z 2013r.Sony KDL-55W905A?Trochę w to wątpię.

Ps.Działanie ,,gładzika" w KDL-55W955B prezentuje wysoki poziom.Jest szybki:

Ps 2.Ciekawe czy jest możliwość powieszenia tego TV na ścianie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest kolejne potwierdzenie kolejnej osoby, tym razem z avforums, że model W7 nie ma w menu funkcji motionflow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ostateczne rozwianie tej wątpliwości, poniżej jest oryginalna instrukcja do tego modelu:

Instrukcja do modelu KDL-42W706B
https://www.sony.pl/support/pl/product/KDL-42W705B

[Zaawansowane ustawienia] [Tryb ruchu LED]: redukuje rozmycie obrazu w ruchu.

Instrukcji dla modeli 42'' W8B (z różnymi oznaczeniami motionflow) na razie jeszcze nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W7 dostał naprawdę wysoką ocenę. Jak widać warto było czekać. Chociaż tak wysoka ocena i brak motionflow? Do czego to doszło żeby tak popularną i potrzebną funkcję umieszczać tylko w wysokich modelach?! Samsung ma to modelu za 2tys. .. i to jak widać po testach bardzo dopracowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...