Skocz do zawartości
grosso

Sony STR-DA2400ES + Sony BDP-S790 - Nie można uruchomić DTS HD MA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie więc piszę tutaj z nadzieją że nareszcie zobaczę napis w moim amplitunerze DTS HD MA i niebieską lampkę, zamiast LPCM. Więc w odtwarzaczu bluray dźwięk z hdmi ustawiony jest na auto jest jeszcze jedna opcja LPCM po przełączeniu na nią dalej na wyświetlaczu w ampie mam LPCM i do tego w dwóch kanałach. Muszę w ampie przełączyć na tryb esurround abym słyszał zwięk 5.1, na trybie auto tylko 2 kanały. Kabel hdmi mam ver. 1.4. Gdy podłączę ps3 do amp to oczywiście od razu dekoduje DTS HD Ma, dlaczego nie ma tak z bluray s790?

Przepraszam za słowotok i nieskładność ale już jestem na skraju swoich możliwości i nerwów co do tego sprzętu. Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu.

Pozdrawiam i czekam na porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

U mnie na s790 wygląda to tak jak poniżej. Na ampli palą się lampki DTS HD MA. HDMI na wejściu Video czyli 1. Masz tak samo?

yopj.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.Dzięki Gmeru za szybką odpowiedz. Zrobiłęm jak u Ciebie i zadziałało. Tylko że teraz muszę oglądać poprzez amp. Czy to zanczy że z hdmi nr 2 nie jest przesyłany dźwięk w dts hd? Chciałbym oglądać niedługo filmy w 3d a ten amplituner niestety nie obsługuje 3d więc dlatego kupiłem bluray z dwoma hdmi.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaa rozumiem. Korzystasz z dwóch HDMI. I nie idzie po dwóch żeby była flaga dts hd na ampli? Muszę to sprawdzić.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie gdy tylko podłączam na 1 hdmi a drugim do amp-a to (ciekawostka mała) przy sygnale dts hd ma jest lpcm, przy sygnale zwykłym dolby digital dekoduje normalnie, dziwne. Po włożenieniu kabli na odwrót dokładnie taki sam efekt. A tak przy okazji jakiego ampa używasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wcześniejszą pomoc gmeru. Już nie musisz sprawdzać już wszystko działa :). Z pomocą przyszedł jeszcze inny kolega z forum. Może przyda się innym użytkownikom z takim samym problemem. Aby poprawnie odtwarzać dźwięk z drugiego hdmi trzeba w ustawieniach systemu uruchomić opcję rozdzielenia sygnału. I wszystko gra :).

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...