Skocz do zawartości
morpheustm

Laptop (Lenovo G500) nie wykrywa TV(Toshiba 40RL933) przez HDMI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Mam nadzieję, że komuś uda się mi pomóc w rozwiązaniu pewnego problemu.

Otóż jakiś czas temu dokonałem zakupu nowego laptopa Lenovo G500 z systemem Windows 8. Poprzedni laptop posiadał wyjście tylko i wyłącznie VGA więc tutaj chciałbym wykorzystać fakt możliwości podpięcia TV do komputera przez HDMI.

Niestety po podłączeniu kabla do TV (oczywiście wcześniej wyłączonego) nic się nie dzieje.

Wchodzę w ustawienia rozdzielczośći w systemie, próbuję wykryć monitor funkcją "Wykryj" ale zupełnie nic, żadnego efektu.

HDMI działa bez problemu przy podłączeniu konsoli PS3 natomiast komputer tak jakby zupełnie nie wykrywał TV.

Laptop posiada fabryczną kartę graficzną Intel® HD Graphics 4000 oraz AMD Radeon HD 8570M, wyczytałem gdzieś że właśnie jest to częsty problem posiadania 2 kart graficznych na komputerze ale szczerze próbowałem już wszystkiego (tak mi się wydaje) i nic nie daje efektu.

Podejrzewam, że może chodzi o najnowszą aktualizację dla TV ale przy próbie wyszukania aktualizacji w tv (on air - czy coś w tym stylu) wyskakuje komunikat o braku możliwości w tej chwili pobrania aktualizacji.

We właściwościach grafiki Intela mam pokazuje mi tylko "wbudowany wyświetlacz":

http://img862.imageshack.us/img862/7204/aaaaaaaaaaaadr.jpg (zdjęcie znalezione w sieci)

W rozdzielczościach wyskakuje tylko komunikat "Nie wykryto dodatkowego ekranu" po wykonaniu opcji "Wykryj".

Pozdrawiam i liczę na pomoc. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę prosić o dokładne instrukcje? Przepraszam ale jestem laikiem w tej sprawie (z biosu korzystałem niegdyś tylko przy próbie formatowania systemu i to dawno temu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...