Skocz do zawartości
GameKeeper71

Kalibracja TV LED Samsung UE46F6770 (2013)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich formumowiczów!

Chciałbym dokonać kalibracji w ustawienieniach obrazu wspomnianego w temacie telewizora.

Nadmineiam, że ustawienia fabryczne dostępne w tym TV LED nie błyszczą. Z góry dziękuję

za pomoc i porady.

GameKeeper71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz jakieś urządzenia do tego? Inaczej możesz dokonać tylko ustawień na oko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerlnik do wątku albo do testu o kalibracji.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mario, niestety nie posiiadam żadnego sprzętu do przeprowadzenia tego typu operacji.

Myślałem o zastosowaniu wzorników krążących po sieci. Jednak nie wiem, czy jest sens

ponieważ po zakupie stwierdziłem występujący na panelu Clouding (przykladowy link...).

http://bitshare.com/?i=8wtgyly3

Edytowane przez GameKeeper71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mario, niestety nie posiiadam żadnego sprzętu do przeprowadzenia tego typu operacji.

Myślałem o zastosowaniu wzorników krążących po sieci. Jednak nie wiem, czy jest sens

ponieważ po zakupie stwierdziłem występujący na panelu Clouding (przykladowy link...).

http://bitshare.com/?i=8wtgyly3

Witaj,

clouding w Twojej matrycy wygląda dosyć typowo. Nie sądzę, by mógł być podstawą do reklamacji i nie sądzę byś dostał lepszy egzemplarz. Jeśli chcesz coś równomiernie podświetlonego to tylko plazma, aczkolwiek są pewne modele LCD, które wypadają typowo lepiej np. Sony W905, tylko, że to nie ta półka cenowa.

Jeśli chodzi o kalibrację to wymaga ona przyrządów pomiarowych, często kilkudziesięciokrotnie droższych niż sam telewizor. Dlatego lepiej taką usługę zlecić komuś (patrz link w mojej stopce). Samemu możesz ustawić kilka bazowych parametrów, ale te są przeważnie poprawnie ustawione już z fabryki, więc dużo samodzielnie nie zrobisz.

BTW w innym wątku pytałeś o tym swojej matrycy, możesz to sprawdzić oglądając ekran pod lupą i posiłkując się tematem: http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/artykuly/rodzaje-matryc-sub-pixele-o-co-chodzi-jaka-r489

Edytowane przez Maciej Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Myślę, że skorzystam z przysługującego mi prawa i odeślę ten telewizor

do sklepu.Miałem nadzieję, że otrzymam aegzemplarz telewizora o lepszym podświetleniu (równomiernym) martycy.

Powyższe wyniakło z faktu, że z roku na rok poprawia się jakośc produkowanych matryc. Jednak z tego co zdążyłem

się zorientować to LED-y tak już mają, w większym lub mniejszym stopniu.

Pozdrawiam

P.S. Zamierzam teraz kupić Panasonica TX-L47DT60. Wziąłbym plazmę Panasonica ST, jednak 42" za mało, a 50" za duzo.

Opinia mile widziana. Z góry dziękuję.

Edytowane przez GameKeeper71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opinii o ST masz tyle na forum (meeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeega ilość), że radzę najpierw poszukać a nie pytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. Zamierzam teraz kupić Panasonica TX-L47DT60. Wziąłbym plazmę Panasonica ST, jednak 42" za mało, a 50" za duzo.

Opinia mile widziana. Z góry dziękuję.

i w czym Ci mamy pomóc?

Kup pile i tnij albo plazme albo mebloscianke :).

Za duzo to mozesz miec obowiazkow i pracy ale nie cali w TV.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i w czym Ci mamy pomóc?

Kup pile i tnij albo plazme albo mebloscianke :).

Za duzo to mozesz miec obowiazkow i pracy ale nie cali w TV.

Pozdro

:D :D

Nic dodać nic ująć, albo kup DT60 i powitaj na nowo clouding, banding, słaby kontrast i śliwkową czerń pod kątem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, opinii jest "na forum (meeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeega ilość)". Jednak nie spotkałem się z jedną konstruktywną dotyczącą własnie tego modelu.

Chciałem wyłącznie poznać opinię fachowców w tym zakresie. Z tego co zdążyłem sie zorientować to w telewizorach Sony (tych z wyższej półki) również montowane

są matryce IPS, jednak opinie zgola są w stosunku do DT60 inne co do jakości wyświetlanych obrazów (nie mam tutaj na myśli odwzorowania czerni), np. model W905.

Nadmineiam, że obecnie jestem w posiadaniu plazmy PanASONIC PV37 i musze przyznać, że obraz jest żyleta w porównanaiu do LED-ów. Jednak w związku ze zmianą

mieszkania chciabym dokonac zakupu czegoś większego, no i oczywiście z lepszymi funkacjami multimedialnymi.

@pmcomp - nie jestem może ekspertem w dziedzinie TV, jednak jeśli nie mam zdania na dany temat to po prostu nie zabieram głosu. Po co ten sarkazm?

"Opinia mile widziana" - więc jeśli nie ma się zdania lub nie chce się wyrazić swojej konstruktywnej opinii to nie należaoby się w ogóle wypowiadać. Chyba

można mieć swoje preferencje co do wielkości ekranu?

Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wyłącznie poznać opinię fachowców w tym zakresie. Z tego co zdążyłem sie zorientować to w telewizorach Sony (tych z wyższej półki) również montowane

są matryce IPS, jednak opinie zgola są w stosunku do DT60 inne co do jakości wyświetlanych obrazów (nie mam tutaj na myśli odwzorowania czerni), np. model W905.

Za nic nie mogę zrozumieć powyższego zdania. Co do matryc, to IPS jest jedynie w modelu W8.

Nadmineiam, że obecnie jestem w posiadaniu plazmy PanASONIC PV37 i musze przyznać, że obraz jest żyleta w porównanaiu do LED-ów. Jednak w związku ze zmianą

mieszkania chciabym dokonac zakupu czegoś większego, no i oczywiście z lepszymi funkacjami multimedialnymi.

To kup sobie nowoczesną plazmę z multimediami. Zarówno jakość obrazu jak i wygląd to przepaśc w stosunku do posiadanego przez Ciebie PV. Po co szukać LCD?

@pmcomp - nie jestem może ekspertem w dziedzinie TV, jednak jeśli nie mam zdania na dany temat to po prostu nie zabieram głosu. Po co ten sarkazm?

"Opinia mile widziana" - więc jeśli nie ma się zdania lub nie chce się wyrazić swojej konstruktywnej opinii to nie należaoby się w ogóle wypowiadać. Chyba

można mieć swoje preferencje co do wielkości ekranu?

Ale pmcomp dobrze prawi :) Spotykając się z wieloma posiadaczami nowych telewizorów wielu z nich miało dylemat rozmiaru i snuło dziwne wyliczenia typu: teraz mam 42", 50" wydaje mi się za duże, to może 46" by się przydało i... wszyscy z nich po zakupie jednogłośnie Twierdzili, że mogli jednak nawet więcej niż 50". Preferencje może Ci się wydawać, że masz takie w tej chwili. Będziemy odliczać czas aż napiszesz na forum "mogłem kupić większy" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"To kup sobie nowoczesną plazmę z multimediami. Zarówno jakość obrazu jak i wygląd to przepaśc w stosunku do posiadanego przez Ciebie PV. Po co szukać LCD?"

Co mam teraz powiedzieć. W dniu wczorajszym spędziłem dość czasu na ponownej lekturze opinii (różnego typu). W dniu dzisiejszym zamówiłem plazmę TX-P42GT60.

Cena korzystna 3800 zł.

P.S. Nie omnieszkam podzielić się swoimi spostrzeżeniami na forum.

Temat do zamknięcia (w tym wątku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...