Skocz do zawartości
lis22

Uniwersalny transport płyt vs odtwarzacz Blu - Ray

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

od niedawna posiadam LED Smart tv Samsunga: 40" F6770 Smart 3D LED, oglądam nań filmy BD z konsoli PS3 ale znajomi mówią mi, że po podłączeniu stacjonarnego odtwarzacza BD uzyskam lepszy obraz i dźwięk

nie mam kina domowego, nie mam nań ani kasy ani miejsca, myślałem o jakimś tańszym odtwarzaczu BD w granicach 700 zł ale powiedziano mi, ze lepiej dołożyć i kupić coś lepszego - w oko wpadł mi sprzęt marki Denon, np. Denon DBT - 1713UD tyle, ze nie jest to odtwarzacz lecz " transport " BD - czym to się różni?

znalazłem coś takiego:


Ponieważ wszystkie technologie audio i wideo są już wbudowane w amplitunery, Denon zdecydował się ożywić swoją koncepcję transportu Blu-ray, oferując odtwarzacz koncentrujący się na swojej podstawowej pracy: odtwarzaniu płyt i dostarczaniu niezmienionego sygnału cyfrowego poprzez wyjście HDMI do amplitunera. Tym samym jest on doskonałym partnerem dla jednego z nowych amplitunerów serii AVArt, zarówno pod względem wzornictwa jak i funkcjonalności. Oprócz swojej uniwersalnej zdolności czytania płyt (w tym Super Audio CD i DVD Audio), urządzenie wspiera strumieniową transmisję takich materiałów wideo, jak YouTube czy Netflix.

zrozumiałem to tak, że bez amplitunera nie uda mi się odtworzyć na tym filmów z płyt BD ani płyt CD, czy dobrze myślę?

jeśli źle to proszę mi wyjaśnić o co tu chodzi?

ewentualnie, jaki odtwarzacz BD zakupić aby na w.w. tv cieszyć się jak najwyższą jakością obrazu i dźwięku z płyt BD bez kina domowego?

z góry dzięki za odpowiedź.

Edytowane przez lis22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Transport jak już sam poniekąd znalazłeś i wywnioskowałeś różni się tym od odtwarzacza, że ma tylko wyjścia cyfrowe, najczęściej po prostu HDMI i będziesz potrzebował amplitunera, który ten sygnał odbierze i zdekoduje. Transport jedynie transportuje sygnał bezpośrednio z płyty do wyjścia (w dużym uproszczeniu), nie posiada więc żadnych dekoderów czy to dźwięku (dts itd.) czy to obrazu, żeby wypuścić je po jakimś wyjściu analogowym.

Ja korzystam z topowego modelu Sony S790 i jestem zadowolony mimo, że też chętnie postawiłbym przy swoim amplitunerze sprzęt, który pasuje bardziej pasuje do niego wyglądem, czyli transport Denona, ale względy ekonomiczne jednak przeważyły. Odtwarzacz bez problemu łyka każdą płytę jaką mu wrzucę i w zasadzie tyle od niego oczekiwałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zakup takiego Denona odpada .... nie mam kasy na amplituner a nawet gdyby to nie mam miejsca na głośniki typu 5.1 lub 7.1, co najwyżej jakieś 2.0

a czy taki amplituner da się bezpośrednio podłączyć do tv, żeby z niego szedł dźwięk?, ewentualnie zakupić jakieś głośniki 2.0

jaki odtwarzacz Blu - Ray polecilibyście do mojego tv aby uzyskać lepszej jakości obraz i dźwięk niż na PS3? - parę innych propozycji poza w.w. Sony ;)

P.S: A czy sam tv nie posiada tych dekoderów, których nie ma w sobie ów " transport " Denona?

tzn. czy po podłączeniu transportu do tv poprzez HDMI będę miał obraz i dźwięk, czy tylko obraz, czy nic?.

Edytowane przez lis22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...