Skocz do zawartości
Marek M.

Kupiłem dziś Amoi Advent LC40AF1E

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='Marek M.' post='33173' date='06.01.2007, 13:29 ']witam
dzis za kilka godzin bede mial okazje pobawic sie w domowym zaciszu najtanszym modelem sony 32u2000 (3100zl).
dokladnie go zbadam z sygnalu analogowego, dvd, komputer i wieczorem sie wypowiem.

pozdrawiam[/quote]

No tak, kto by pomyślał że to wątek o AMOI !!!! Niech wszyscy teraz napiszą co jedli na śniadanie, gdzie pracują itd, itp.
A tak na poważnie to ten Amoi jest o wiele lepszy od tego modelu SONY. Jest to oczywiście moja prywatna ocena po około godzinnym porównaniu w sklepie. Mało tego, porównywałem go też z Samsungiem i LG (HD ready) - pobił wszystkich. Teraz mam niezłą zagadkę co kupić. Jedyne co mi się nie podoba w nim to "szyba" w której jak wiadomo odbija się światło. Nie rozumiem po co ją tam zamontowali - czyżby była powodem tak ładnego obrazu (szczególnie na SD)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zamówiłem sobie następce tego modelu ....... czyli LC40AF2E. Czekam z niecierpliwością na dostawę.

Co do szyby to fakt może i odbija światło (jeśli na nie pada) ale zapewnia też polepszenie (wizualne) kontrastu.
Więc coś za coś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Fantom' post='33630' date='08.01.2007, 16:36 ']A ja zamówiłem sobie następce tego modelu ....... czyli LC40AF2E. Czekam z niecierpliwością na dostawę.

Co do szyby to fakt może i odbija światło (jeśli na nie pada) ale zapewnia też polepszenie (wizualne) kontrastu.
Więc coś za coś :)[/quote]

...jeśli szyba w amoi go dyskwalifikuje, to dotyczy to dokładnie wszystkich plazm ! Nie zauważyłem aby ktoś nie kupił plazmy z powodu szyby ! Szyba w amoi to nie tylko szyba, ale filtr itd....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanko do kolegi Fantoma :
gdzie kupiłes nowego Amoica bo na digitalo jeszcze nie ma a tez jestem nim zainteresowany
pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie kupiłem ..... na razie zamówiłem go sobie w digitalo :)
Czekam ........

...... i właśnie przeczytałem na stronie digitalo że przesunięto date dostawy na 4 kwietnia :)

Bardzo mnie to niepokoi.
Zresztą zobaczymy. [b]chris[/b] twierdzi że digitalo obiecało mu dostawę na 11 stycznia.
Jeśli to się sprawdzi to będzie oznaczać że może ja się załapię na drugą dostawę 20-go lutego ... ?

Ale coś mi się zdaję że digitalo ma kłopoty z dostępem do tego modelu.
Jest tak nowy że nigdzie go nie opisują (nawet na stronie firmowej Amoi) ... czyli że może data premiery się odwleka.

Pożyjemy zobaczymy.

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten model jest tak nowy, ze go nikt jeszcze nie widział.
Nawet Digitalo.
I nie wiadomo, czy go ktoś zobaczy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='ewasz57' post='33737' date='09.01.2007, 00:32 ']Ten model jest tak nowy, ze go nikt jeszcze nie widział.
Nawet Digitalo.
I nie wiadomo, czy go ktoś zobaczy :D[/quote]

tego się boję... bo w sieci jest on tylko na digitalo.pl :D

jak nie będzie w tym tygodniu to muszę się za czymś innym rozejrzeć... w cenie max 8k, i panelem 40-41"


moze toshiba... 42WL67Z ... co prawda 1080i a nie 1080p, ale czy tą różnicę będzie widać? A zawsze to 2" więcej...

Edytowane przez chris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='chris' post='33760' date='09.01.2007, 02:33 ']moze toshiba... 42WL67Z ... co prawda 1080i a nie 1080p, ale czy tą różnicę będzie widać? A zawsze to 2" więcej...[/quote]

A dlaczego nie Amoi 40AF1E ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='blur' post='33767' date='09.01.2007, 06:31 ']A dlaczego nie Amoi 40AF1E ?[/quote]

Odpowiedz jest chyba prosta i oczywista ..... to nie full HD.
Ma rozdzielczość tylko 1366x768.
Ja go chcę używać również jako monitora komputerowego. Odpada.

Raczej gdybym się miał zastanawiać to w grę wchodzi raczej:
Amoi Elite LC42T1E ..... full HD ale mało złącz HDMI, bez media playera, bez USB, bez czytnika kart, tylko jeden tuner. No i brak szyby. A ona jednak poprawia kontrast.

A co do Toshiby to słyszałem od ludzi że ustępuje jakością Amoi. Oczywiście jak zawsze jest to zdanie subiektywne. Więc na dobrą sprawę nie wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Fantom' post='33775' date='09.01.2007, 10:42 ']Odpowiedz jest chyba prosta i oczywista ..... to nie full HD.
Ma rozdzielczość tylko 1366x768.
Ja go chcę używać również jako monitora komputerowego. Odpada.

Raczej gdybym się miał zastanawiać to w grę wchodzi raczej:
Amoi Elite LC42T1E ..... full HD ale mało złącz HDMI, bez media playera, bez USB, bez czytnika kart, tylko jeden tuner. No i brak szyby. A ona jednak poprawia kontrast.

A co do Toshiby to słyszałem od ludzi że ustępuje jakością Amoi. Oczywiście jak zawsze jest to zdanie subiektywne. Więc na dobrą sprawę nie wiadomo.[/quote]

do braku media playera i USB mógłbym się przyzwyczaić, na upartego mogę sobie kupić jakiś mały barebone PC i zrobić media center...

natomiast HDMI potrzebuję min 2, bo po złączu VGA nie da się uzyskać pełnej rozdzielczości

szybę ma tylko Amoi Advent... wygląda to bardzo dobrze...



Mnie w przypadku AMOI narazie zabolały dwie rzeczy
- to, że firma mało znana itp, to mogę przeboleć, ma serwis Digitalo itp... ale boję sie co będzie po gwarancji, niby serwis jest, ale tylko jeden, a jak firma zrezygnuje ze sprzedaży AMOI ... z dowolnego powodu???
- drugie to fakt iż ten TV który mi się najbardziej podoba jest tylko w zapowiedziach i nawet producent się do niego nie przyznaje... wogóle o marce AMOI znaleść coś w internecie to jakaś masakra...

Patrząc na głosowania na forum (kto ma jaki TV) widac, ze jednak prym wiodą znane marki...

Na sony, panasonica itp napewno się nie zdecyduję bo jest za drogi, dlatego zerkam w stronę np. Toshiby, firma mi dobrze znana (mam m.in. notebooka), miałem okazji obejrzeć ten TV i zachowywał się dobrze...

Muszę dziś podjechać do digitalo i porozmawiać z nimi na miejscu... i zdecydować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='chris' post='33788' date='09.01.2007, 10:12 '][cut....] Muszę dziś podjechać do digitalo i porozmawiać z nimi na miejscu... i zdecydować[/quote]

Jeśli możesz to zrobić to bardzo proszę jedź.
Dowiedz się co z tym modelem.

Prawdę mówiąc to ja bym nawet do 4 kwietnia wytrzymał ale obawiam się że dali taki termin bo ....... bo coś musieli napisać. Pewnie jest to kolejne pobożne życzenie. Obym się mylił ;)
Sprawdz to [b]chris[/b] i daj znać.

A co do Amoi. Dwa lata gwarancji to sporo.
Jak ktoś gdzieś tam na forum napisał awaryjność LCD'ków nie jest duża. Jeśli pochodzi bez problemów 2 lata ....... pochodzi dłużej. Zresztą za 4-5 lat będzie wart tyle że pewnie wstawię go do pokoju dziecka (do oglądania bajek) :)

Większość ludzi którzy kupili Amoi są zadowoleni (nie mówię tylko o polsce, śledziłem fora niemieckie i angielskie).
Stosunek cena/jakość bezkonkurencyjny.
Nie boje się. Jeśli będzie dostępny w najbliższym czasie ... kupię go.
Choć nie ukrywam .... czas jest istotny. N'box już stoi .... i szkoda aby się marnował :)

--------------- chwilę później ----------------

Zobaczcie na to:
[url="http://www.koenig-ag.ch/service/171/06_11_10_AMOI_Preisliste_Brutto_hnool.pdf"]http://www.koenig-ag.ch/service/171/06_11_...rutto_hnool.pdf[/url]
pojawił się już model LC40AF2E nie tylko u digitalo.pl Co prawda pomylili się co do rozdzielczości w opisie ale obok jak byk stoi naklejka 1920x1080 full HD.
Dostępny od ...... 7 lutego. Może jednak ...... :)

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Fantom' post='33814' date='09.01.2007, 14:13 ']Prawdę mówiąc to ja bym nawet do 4 kwietnia wytrzymał ale obawiam się że dali taki termin bo ....... bo coś musieli napisać. Pewnie jest to kolejne pobożne życzenie. Obym się mylił :)[/quote]

Obserwując stronę firmy Digitalo obawiam się, że zanim nowy model AMOI pojawi się on w sprzedaży to termin jeszcze kilka razy się przesunie... Naprawde szkoda bo czekałem na niego.

Edytowane przez -=PFR=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='olatigid' post='33019' date='05.01.2007, 13:36 ']dodatkowo przechodzi w tęczę, i jakoś Philips nie wymienia Klientom na nowe egzemplarze, podobnie Sharp, który posiada z urzędu kilka dodatkowo wad fabrycznych gratis[/quote]


Hej,
A czy mozesz mi powiedziec jakie fabryczne wady ma sharp ;-)?
Myslalem o zakupie LC 32BV9E ...

tnx!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...