Skocz do zawartości
jgs

55PFL7007-efekt teatru przy każdym włączeniu.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam pytanie w związku z dziwną przypadłością mojego tv. Przy każdym uruchomieniu tv występuje efekt teatru codziennie muszę wchodzić w ustawienia i wyłączać perfect natural motion który widnieje już jako wyłączony, a dokładnie zmieniam na minimum następnie wyłączam i problem znika jednak na drugi dzień sytuacja się powtarza. Nie jest to może straszny problem jednak jest to uciążliwe i denerwujące.Chciałem więc zapytać czy ktoś spotkał się z czymś podobnym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie masz czasem włączonego trybu sklepowego? Soft najnowszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda ja mam model 5507 ale też walczyłem z efektem teatru. Okazało się, że nie wystarczy wyłączyć uplynniacz obrazu, trzeba włączyć (tak, włączyć) opcję clear LCD (czy jakoś tak). Dopiero po tym zabiegu efekt teatru znika.

Wysłane z mojego GT-I9070 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walczenie to jedno ale to co opisuje kolega wyżej to rzeczywiście wygląda tak jakby TV nie trzymał ustawień czyli zachowuje się jak w trybie sklepowym. Powrót do ustawień fabrycznych a tam wybór: dom a nie sklep :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc, przywróciłem fabryczne ustawienia wgrałem najnowszy soft i teatr zniknął :) jednak zgodnie z zasadą "jak nie jedno to drugie" na niektórych kanałach mam przycięty obraz z góry i z dołu lub po bokach przedtem tego nie było. Grzebałem w ustawieniach obrazu tv i dekodera jednak nic to nie daje. Czy mogę coś z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłeś w menu dotyczącym formatów ekranu? To wygląda na tzw. overscan.

Ustawienia telewizora > Obraz

gnma.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam ustawiony obraz nieskalowany, przy 16:9 strasznie rozciąga obraz przy innych ustawieniach nie ma większej różnicy. Rozumiem że starsze programy mogą być w formacie 4:3, ale dziś na canal+ hd leciał film sęp i był ucięty od dołu i góry gdzieś czytałem że wersje kinowe filmów mogą tak wyglądać nie wiem czy to prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To powinno być ok..

Tyle powinieneś widzieć (kadr z dzisiejszego SĘPa):

e0zg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...