Skocz do zawartości
Gmeru

Playstation 4, PS4 - temat dotyczący multimediów: formaty video, zdjęcia, muzyka

Rekomendowane odpowiedzi

Ja to widzę inaczej :)

Czy ktoś Wam obiecywał w reklamówkach, na kartonie ze kupujecie multimedialny kombajn ? odp - NIE

Firma od początku reklamuje konsolę jako sprzęt tylko do grania. Narzekanie czy czyta jpg, cd itd. nie ma najmniejszego sensu - ten sprzęt nie do tego służy i nie takie jest jego przeznaczenie. Jeśli komuś tych funkcji na prawdę brakuje - za równowartość JEDNEJ gry można sobie kupić sprzęt który odtworzy wszystko (a nawet więcej niż legendarne PS3 - także z domowego NAS'a)

Jakoś nikt nie rozdziera szat nad WiiU (o którym tez tu wspominano) zapominając jednocześnie że sprzęt Nintendo również nie wspiera żadnych multimediów... A pamiętajmy że leciwe Wii pozwalało na przeglądanie zdjeć. Czy ktoś z tego czyni zarzut ? Nie spotkałem się. Słaba sprzedaż konsoli nie wynika z braku wsparcia dla multimediów tylko z braku solidnej biblioteki gier.... Nintendo Wii pozwalało tylko na oglądanie zdjeć JPG a mimo to było liderem sprzedaży ostatniej generacji konsol Jestem przekonany że SONY wyciągnęło z tego odpowiednie wnioski

Od strony technicznej PS4 zadnych ograniczeń na pewno nie ma. Konsola bez problemu jest w stanie odtworzyć wszystko ale producent najwyraźniej zmienił koncepcję tego czym ma być PS4 dla użytkownika. Można się z tym oczywiście zgodzić lub nie ale pamiętajmy że od czasów PS3 sporo się zmieniło - także w samym SONY

Z tego względu narzekanie post factum jest trochę nie na miejscu. Oceniamy w takim wypadku konsolę z perspektywy nie czym ona jest tylko czym nigdy nie będzie

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mobor - mamy różne zdanie w sprawie PS4.

Pod względem funkcjonalności PS4 /obecnie/ to duży krok do tyłu w stosunku do PS3

A chyba nie tędy droga.

Idąc Twoim tropem można to wszystko doprowadzić do granic absurdu np.

telefon kom. ma służyć do rozmów więc nie powinien robić zdjęć odtwarzać mediów i.t.p i zamiast 1 urządzenia powinniśmy mieć ich kilka lub kilkanaście.

Takie pomysły można mnożyć po co np. USB w tv czy blueray playerach.Tylko ,że wówczas ilość urządzeń wzrośnie lawinowo - a tego ja osobiście nie pragnę i chyba

wielu myśli podobnie

Ja też nie jestem zwolennikiem kombajnów do wszystkiego ale jestem przeciwnikiem bardzo wąskiej specjalizacji a Sony przy PS4 poszło w tym kierunku .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie niepokoi co innego. A mianowicie ceny gier :( jakos tak dużo.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można ze sklepu kupić na 2osoby ;) wczoraj poprzez gametrade tak Fife 14 kupiłem.

Wysłane z mojego ZTE V987 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy sie jak ?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gościu mi wysłał login i pass do PSN, który wcześniej stworzył. Ja zalogowalem się na tym koncie. Uruchomiłem ściąganie i potem na głównym koncie widzę tę grę i mogę normalnie odpalić.

Dzisiaj sprawdzę czy gra sieciowa działa (wg zapewnień sprzedającego ma działać), bo PS+ mam tylko na głównym koncie.

Wysłane z mojego ZTE V987 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działać będzie wszystko bo niby czemu miało by być inaczej.

Wysłane z N4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ciekawa sprawa. Potestuje :)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś próbował podłączać do PS4 pada np. Logitecha? Czy może jesteśmy skazani tylko na oryginał Dualshocka4.

Wysłane z mojego ZTE V987 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z podlaczenie sprzetow: ampli h/k 245 z PS4, dekoder nc+ i tv. Moze ktos mi pomoc? Nic nie wychodzi dobrego z moich kombinacji. Nie wiem czy nie trzeba tez pozmieniac czegos s ustawieniech osd ampli :(

Pomozcie, proszę

Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps4 do HDMI in1 w ampli.

Nc+ do HDMI in2 w ampli.

Tv do HDMI out w ampli.

Masz wtedy wykorzystane wszystkie hdmi w Twoim modelu amplitunera.

W taki sposób łączysz?

Jeżeli nie masz dźwięku po hdmi to widocznie ampi nie przenosi/ albo ma to wyłączone w opcjach. Wtedy musisz użyć osobnego przewodu optycznego/coaxial do swoich urządzeń.

Wysłane z mojego ZTE V987 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez moonfall84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje moonfall84. Siąde wieczorem i bede grzebal dalej. Inaczej mialem. Zastosuje sie do Twojej rady. Najwiekszy problem chyba bede mial jednak z ustawieniem amplitunera bo trzeba tam odpowiednie wyjscia/wejscia poustawiac, a ja nawet nie moge menu ekranowego (osd) wywołac ...

Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W razie czego pisz to postaram się w miarę możliwości szybko odpisać.

Wysłane z mojego ZTE V987 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umarl wczoraj moj telewizor. Szwankowac zaczal od czasu gdy podlaczylem do niego ps4. Moze przypadek, ale wczoraj po dlugim graniu, gdy przelączylem na mecz po prostu sie wylaczyl i juz ani drgnie. Moze przypadek. Nie wiem. Plazma to byla. Zatem potrzebny mi na gwalt tv. Jestem laikiem, wiec prosze o pomoc. Czy ledy sony to dobre tv? Mysle o "55. Glownie konsola i mecze, czasami film, ale rzadko. Pokoj ciemny.

Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to sie nazywa merytoryczna odpowiedz..

Dziekuje Dawidowski, juz nieaktualny post

Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim!

Jak tam z tym PS4 po łatkach? Pociągnie mkv z NASa?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba żartujesz ;) jeszcze audio cd nie łyka a Ty byś MKV chciał i to jeszcze po sieci... Pfff może za 2 lata?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nieładnie. Bardzo nieładnie. A XO ma już tą jakże trudną do zaimplementowania funkcję? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co ty :D Tam też sobie "tylko" pograsz ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W PS5 będzie można też tylko grać, ale wpierw premium na rok będziesz musiał kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to się chyba obraziłem na konsole ;)

A już miałem marzenia o tylko jednym sprzęcie do oglądania filmów i grania... a tu masz rzeczywistością przez łeb :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem przed chwilą ostatni MI na PS3, wybrałem scieżkę Dolby Atmos, ampli dostał z konsoli Dolby TrueHD.

Tak się zastanawiam, czy PS4 "czyta" Atmos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz amplituner który obsługuje atmos?

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro PS3 "czyta" ale i bitstreamuje ; ) (sprawdzone), to dlaczego PS4 mialaby nie "czytac"?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...