Skocz do zawartości
swmariusz

mocne HTPC -ocena zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Proszę o ocenę złożonego zestawu .przeznaczenie multimedia.

Obudowa OrigenAE S16 v(używana ok.1100zl. Stan idealny)

http://www.morele.net/obudowa-origen-ae-s16v-atx-htpc-vf-display-czarna-s16v-black-505214/

Płyta główna Asus Gryphon Z87

http://www.agito.pl/plyta-glowna-asus-gryphon-z87-79-856825.html?utm_medium=Feed&utm_source=ceneo.pl&utm_campaign=wszystkie&utm_content=856825

Procesor i5 4670k

Ram +2x4GB ram Patriot Black Mamba

http://www.ram.net.pl/mobile/pl_PL/p/Patriot-DDR3-8GB-2x4GB-Viper-3-2400MHz-CL10-XMP/288926

Dysk Seagate 3.5'', 2TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST2000DM001)

http://www.morele.net/dysk-seagate-3-5-2tb-sataiii-7200rpm-64mb-cache-st2000dm001-434392/

Lite-On odtwarzacz Blu-ray 4xBD ROM 8xDVD ROM, SATA, black, retail

Kod producenta: iHOS104-32

Zasilacz Seasonic, x-560 Gold za 280zł( uzywany na gwarancji, mam watpliwosci dot.jego mocy)

Chłodzenie procesora PHANTEKS PH-TC14CS BLACK( także używane w cenie 180zl.)

Edytowane przez swmariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje , ze rozumiesz , ze to zart. Aczkolwiek, nie jest on przypadkowy, ani bezcelowy.

Na pierwszy rzut oka, widac, ze stawiasz na efekciarstwo, nie zas na efekty.

No bo do czego ma sluzyc ten komputer? Jesli do ogladania filmow i sluchania muzyki, to jest to "przerost formy na trescia". Chyba, ze nastawiasz sie glownie na sluchanie wentylatorow i ogladanie (z niedowierzaniem) relacji kolegow, ktorzy wybrali lepiej, placac mniej.

Jesli to ma byc skrzynka do grania, co moznaby podejrzewac, zwlaszcza w obliczu komentarza o za slabej mocy zasilacza, to gdzies Ci sie zapodziala karta graficzna. Wogole dobor wszystkich podzespolow wydaje sie byc przypadkowy. Zamierzasz wydac tyle kasy na obudowe, a nie kupic dysku SSD?

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

binary ma rację.

Jeśli to ma być HTPC to szkoda tyle kasy wydawać i słuchać wentylatorów.

Jeśli chcesz na nim hardcorowo grać to zestaw zdecydowanie za słaby.

Jednak napisałeś zestaw multimedialny więc podpowiem:

- obudowy nie dotykam ... chcesz wydać 1500 zł ... droga wolna

- procesor zdecydowanie za mocny i za prądożerny. Może raczej np: Intel i3-4330T (TDP 35W)

- płyta ok ... chociaż przerost formy nad treścią

- pamieć ok

- dysk SSD na system (wystarczy 64GB) + magazyn filmów (jaki chcesz)

- zasilacz PICO 160W (bezgłośny!)

A inna bajka że dla mnie najfajniejszy jest mały ITX zamknięty z obudowie 22x22x7cm.

Można go złożyć za 1500 zł. Czyli w koszcie twojej obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HTPC ma służyć generalnie do multimedów.

Obudowa ma mi pasować do klocków kina domowego a moge ją dostać za 1100pln , odpowiada wizualnie i na niej chcę stworzyć HTPC.

Chcialbym nie modernizowac zestawu jak najdłużej dlatego może przesadzilem z podzespolami.

Zestaw nie bedzie służył do gier, aczkolwiek gdybym jednak zmienił zdanie chcialbym go zmodernizowac jak najnizszym kosztem poprzez dodani tylko grafiki ( dlatego procesor i5, oraz ta plyta główna )

A zasilacz PICO 160W (bezgłośny!) To ten

http://www.itx-sklep.pl/zasilacze/zasilacze_picopsu/zasilacz_pico_carpc_m2-atx_160w_6-24v.html

Bedzie on pasował do obudowy?

Edytowane przez swmariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pakowanie teraz drogich elementów aby "za jakiś czas zaoszczędzić" nie ma kompletnie sensu. Przepłacisz dwukrotnie.

Jeśli użyjesz prądożernego procesora to tego PICO może ci zabraknąć.

Poza tym im więcej energii pożeranej tym głośniejsza praca. Jak ci będzie komputer warczał przy oglądaniu filmu to nie będziesz zadowolony.

Kup sobie tanią płytę + procesor I3 z TDP 35W + PICO i będziesz miał sprawny i cichy sprzęt.

Pico to ten (no chyba, że chcesz przepłacić pięcio krotnie):

http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-Z2-ATX-160-160W-high-power-24pin-mini-ITX-DC-ATX-power-supply-PICO/553791740.html

Umieszcza się go bezpośrednio w złącz zasilania płyty. Pasuje do nawet ultra cienkich obudów.

Musisz do niego dokupić jeszcze zewnętrzny zasilacz 12V 12.5A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się podepnę. Opłaca się brać następujący zestaw:

-buda- Streacom FC8 Evo,

- proc Intel Core i3-3225,

- płyta: Asus P8H77-I,

- ram- G.SKILL RIPJAWS 2x4GB DDR3 1600M

- dysk; -Samsung 2.5" SSD 840 Evo 120GB

+ picopsu 160W.

Zestaw ma być strikte multimedialny - filmy + muza+ net.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nówka to się nie opłaca.

1. Czemu architektura Ivy Bridge, a nie nowszy i tańszy Haswell z nieco niższym poborem energii i bardziej precyzyjnym "wypluwaniem" 23.976 fps (brak gubienia klatek).

2. Jaki system ? Jeśli nawet Windows to 4GB RAM z nawiązką do Twoich potrzeb wystarczy.

3. Czy BD 3D cię interesuje ? Jeśli nie to Pentium/Celeron zamiast i3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chodzi o to że nie nówka. Mam możliwość nabycia obudowy z prockiem i płytą a resztę bym sam dołożył i dlatego zasięgam opinii kolegów czy taki zestaw się opłaca ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1200 zł za obudowę z prockiem i płytą. Narazie się wstrzymam z zakupem i dołożę do czegoś nowego. Złożyłem nowy zestaw (sugerowałem się zestawem kolegi swmariusz):

- Płyta główna Asus Gryphon Z87

- Proc- Intel i3-4330T (TDP 35W)

- Ram: 2x4GB ram Patriot Black Mamba

- Ssd: Samsung 2.5" SSD 840 Evo 120GB

+ picopsu 160W.

+ buda- Streacom ST-FC5B EVO

Razem mnie to wyjdzie coś koło 2500zł. Opłaca się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na co ci tyle RAM'u i do czego chcesz wykorzystać tę drogaśną płytę na chipsecie Z87 ? O giercowaniu i ostrym podkręcaniu procesora nie było mowy w Twoich wymaganiach więc B85/H81 spokojnie wystarczy.

Tak ogólnie to za 1/3 tej ceny spokojnie można złożyć zestaw, który w 100% spełni swoje zadanie, ale z drugiej strony kto bogatemu zabroni... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dutch

Nie opłaca się.

Zamiast i3 weź Celeron J1900. Są płyty główne od razu z wbudowanym tym prockiem. Bez wentylatora.

Za 1500-1600 dostaniesz:

Obudowa ST-FC7EVO, płyta główna z Celeron J1900, 8GB RAM, SSD 128 GB, nagrywarka DVD, karta WIFI.

Komputer bezgłośny, zasilany zwykłym zasilaczem komputerowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę się podpiąć, zastanawiam się na zrobieniem NAS/HTPC na 4 dyski ewentualnie Synology na 4 dyski model z tego co pamiętam 414, ale jest strasznie drogi 1600-2200zł, coś polecacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dutch

Nie opłaca się.

Zamiast i3 weź Celeron J1900. Są płyty główne od razu z wbudowanym tym prockiem. Bez wentylatora.

Za 1500-1600 dostaniesz:

Obudowa ST-FC7EVO, płyta główna z Celeron J1900, 8GB RAM, SSD 128 GB, nagrywarka DVD, karta WIFI.

Komputer bezgłośny, zasilany zwykłym zasilaczem komputerowym.

Imho na procesorze aż tak nie powinien oszczędzać, nawet patrząc przez pryzmat budowy sprzętu klasy HTPC. Tutaj procesor będzie grał główną rolę, gdy nie będzie mieć dekodowania na GPU, a więć ten musi dać sobie rade z każdym materiałem. Imho nie ma sensu aż tak oszczędzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J1900 to świetna opcja dla HTPC, TDP 10W, obsługa BD 3D, na bazie tego (płyta + proc) można złożyć taniutki bezwiatrakowy komputerek. Osobiście nie testowałem go, ale gdyby była taka potrzeba to zdziwiłbym się gdyby poległ przy dekodowaniu 1080p24 w trybie software.

Niestety ma jeden feler, który sprawia, że jeszcze nie mam J1900 u siebie - pod Windowsem brak obsługi bezstratnych formatów dźwięku, ale jak ktoś może się obyć bez systemu MS i postawi np. OpenELEC to tutaj nie ma problemu w tym względzie.

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>>pod Windowsem brak obsługi bezstratnych formatów dźwięku

A co przez to rozumiesz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze sygnały o problemach z bitstreamingiem DTS HD MA, TrueHD, itd. na procesorach z rodziny Bay Trail pod Windowsami miały miejsce chyba na początku tego roku więc nie robiłbym sobie większych nadziei, że coś się w tym względzie zmieni.

Chyba szybciej doczekamy się Braswella, oby z rozwiązanym problemem bitstreamingu dźwięku HD pod Windowsem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwoli ścisłości to nie kwestia samego procesora tylko sterowników obsługujących HDMI ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze sygnały o problemach z bitstreamingiem DTS HD MA, TrueHD, itd. na procesorach z rodziny Bay Trail pod Windowsami miały miejsce chyba na początku tego roku więc nie robiłbym sobie większych nadziei, że coś się w tym względzie zmieni.

Chyba szybciej doczekamy się Braswella, oby z rozwiązanym problemem bitstreamingu dźwięku HD pod Windowsem.

Mam ASRock Q1900DC-ITX i bez problemu uzyskuje na Windows 7 DD, DTS i DTS MA:
20150213_155641.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano, Intel w końcu się ogarnął i na nowych driverach działa bitstreaming DTS HD MA w Bay Trail.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...