Skocz do zawartości
Czarna Marylin

Komentarze do MEGA TEST : Panasonic 4K Smart VIERA TX-L65WT600E (HDMI 2.0, DisplayPort)

Rekomendowane odpowiedzi

Wstęp

Rzadko kiedy spotyka się telewizor jak WT600 - o tak wyraźnie zdefiniowanych wadach i zaletach. Jest to niewątpliwie mocny konkurent w segmencie 4K. Przed zakupem trzeba jednak dobrze się zastanowić jakie cechy telewizora sobie cenimy a jakie nas irytują.

TEST Panasonic WT600 w dziale testy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

27 990 zł.

Sporo ale z drugiej strony sprzęt wyposażony w końcu jak należy. Ciekawe jak świeci. I jak się ma do 65"X9005.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być ciekawie, bo na IFIe podejrzałem, że ma (na 99%) matryce MVA marki Chi Mei. Wyglądała na całkiem stabilną pod kątem no i na pewno będzie miała wyższy kontrast od IPS'ów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie test na forum? :D

Ogromnie ciekawy jestem tego telewizora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasonic TX-L65WT600E, zaprezentowany podczas tegorocznych targów IFA w Berlinie wchodzi do sprzedaży w Polsce. Jest to pierwszy na świecie telewizor Ultra HD z wejściem 4K 50/60 Hz opartym na specyfikacji HDMI 2.0 i DisplayPort 1.2a.

Panasonic TX-L65WT600E jest obecnie najbardziej zaawansowanym modelem w ofercie Panasonic. Jego sugerowana cena detaliczna nie jest jednak niska. Telewizor wyceniono na 27 990 zł. W sprzedaży w Polsce pojawi się jeszcze w październiku.

panaosnic-ifa2103-telewizor-4k-660.jpeg

TX-L65WT600E o przekątnej 165 cm (65 cali) jest dostosowany do wymagań kina domowego, co potwierdza certyfikat THX 4K. Dzięki technologii skanowania Back Light Scanning (BLS) z częstotliwością 2000 Hz panel zapewnia odpowiednią ostrość ujęć w ruchu. Wejście nowej generacji 4K 50/60p jest oparte na specyfikacji HDMI 2.0 i DisplayPort1.2a. Zgodność z tymi standardami zapewnia długi czas zgodności tego modelu z przyszłymi odtwarzaczami, przystawkami i konsolami do gier obsługującymi rozdzielczość 4K. Funkcja 4K Intelligent Frame Creation umożliwia telewizorowi TX-L65WT600E płynne wyświetlanie do 120 klatek na sekundę, nawet przy użyciu źródeł Ultra HD. Telewizor analizuje także złożone sceny obejmujące ruch z wielu kierunków i optymalizuje wyświetlanie każdego obiektu z osobna. Technologia Infinite Contrast umożliwia uzyskanie wysokich wartości kontrastu.

Układ Local Dimming Pro i funkcja Gamma Area Control zwiększają szczegółowość ciemnych i jasnych obszarów obrazu. Nowy procesor 4K Hexa-Processing Engine maksymalizuje jakość obrazu nagranego w rozdzielczości niższej niż 4K. Układ tego procesora generuje wyższą rozdzielczość przez interpolację brakujących elementów obrazu oraz odtworzenie nieistniejących danych. W efekcie powstaje obraz o jakości zbliżonej do obrazów ze źródeł 4K.

Miłośnicy gier PC mogą podłączyć swoje komputery do telewizora TX-L65WT600E za pośrednictwem gniazda DisplayPort obsługującego szybkość klatek 60p. Wbudowana przeglądarka internetowa jest zgodna ze standardem HTML5 i powinna bezproblemowo wyświetlić większość stron, także z elementami Flash. Obraz generowany przez przeglądarkę jest również obrazem w jakości 4K, co może okazać się przydatne np. podczas przeglądania map.

TX-L65WT600E jest także pierwszym w branży telewizorem z wbudowanym dekoderem H.264 (MPEG4) 4K. Umożliwia on odtwarzanie nie tylko plików wideo o rozdzielczości 4K z pamięci USB czy karty SD, ale - co jeszcze ważniejsze - zawartości 4K bezpośrednio z Internetu. Miłośnicy fotografii mogą wyświetlać zdjęcia z karty SD przy użyciu funkcji 4K Photo Viewer SD albo bezprzewodowo przesyłać zdjęcia ze smartfonu lub tabletu w rozdzielczości Ultra HD przy użyciu funkcji 4K Swipe & Share.

Model TX-L65WT600E uzyskał także certyfikat isf i jest kompatybilny z oprogramowaniem do kalibracji CalMAN.Aplikacja Panasonic TV Remote 2 oferuje także funkcję Smart Calibration, dzięki której użytkownicy mogą szczegółowo ustawiać krzywe korekcji gamma, punktu bieli oraz nasycenia kolorów za pośrednictwem smartfonu albo tabletu z systemem Android lub iOS.

Telewizor można także sterować za pomocą głosu używając funkcji Voice Interaction. Za jej pomocą można sterować telewizorem, mówiąc do mikrofonu pilota z touchpadem albo smartfonu lub tabletu z zainstalowaną aplikacją Panasonic TV Remote 2.

Dzięki tunerom Twin HD można oglądać jeden program na żywo i nagrywać jednocześnie drugi, a dwie osoby mogą jednocześnie oglądać dwa różne programy na ekranie telewizora i tabletu. Nie jest do tego potrzebna żadna zewnętrzna przystawka.

Telewizor posiada wbudowaną łączność z siecią LAN. Korzystając z transmisji strumieniowej DLNA, można wyświetlać zawartość multimedialną z sieci domowej.

Cena: 27 990 zł

AndrzejS&

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj widziałem w mm obok siebie sony i samsunga ten drugi wpadał dużo lepiej nie wiem czy to wina materiału który leciał ale był bardziej plastyczny i wyraźniejszy zobaczmy jak ten panas wypadnie bo cena dużo wyższa.

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie wrócić do Seiki... i 30Hz...

9ex2.jpg

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Granie w 4K to musi być coś pięknego. Tylko pozazdrościć testerom takich możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto chciałby kupić technologie która jest tylko półśrodkiem ? Bo dla mnie właśnie jest tym LCD z 4K, którego obecnie i tak nie ma jak wykorzystać poza grami.

Mam 60" Kuro i obecnie nie ma dla mnie lepszego TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Japonii dostępna jest specjalna aplikacja w Smart TV z materiałami 4K (coś a'la Sony FMPX1), w Europie nie ma już takiej możliwości?

Na jakim oprogramowaniu był testowany TV?

Ver. 3.017

Dec. 10, 2013

http://panasonic.jp/support/global/cs/tv/download/fw/index.html

Edytowane przez slimak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W recenzji są odniesienia do samsunga F9000, Panie Maćku miał Pan możliwość kalibracji tego TV?

Zastanawiające jest zjawisko Crosstalku w TV 4K z aktywną technologią, w moim przekonaniu(błędnym) takie coś w ogóle nie powinno występować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale cross nie ma nic do ekranu 4K. On jest bo to aktyw ale jest minimalny. Nie spotkałem się z technologią aktywną bez jakichkolwiek śladów podwójnego obrazu. On zawsze trochę będzie widoczny... Ale za to rozdzielczość jest Full HD na każde oko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cros jest i w pasywnym (TV jak i kino), biorąc pod uwagę różnice w cros między st (duży) a vt (zdecydowanie mniejszy), kwestia procesorów/mocy obliczeniowej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qazar w domowych warunkach technologia pasywna z założenia (tak działa) jest pozbawiona crosstalku. Widać go tylko jak spojrzysz na ekran z góry lub z dołu. Wtedy znika efekt 3D. Technologia aktywna natomiast zawsze będzie miała ziarno crosstalku. Mniejsze lub większe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz porównajcie sobie ten test z testem na "czarnym forum". Żal mi Pana KiKi. Chłopaki szacun bo widzę, że macie nowy, odjechany sprzęt do kalibrowania. Granie robi wrażenia - wiele bym oddał za taki ekran :o:o:o:blush:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dole artykułu jest błąd:

Razem (wyłączając najlepszy tryb fabryczny): 73 / 100

Cena: Panasonic TX-P50VT60 Ceneo.pl: od 23199,00 do 23499,00 zł

Powinno być:

Cena: Panasonic TX-L65WT600E Ceneo.pl: od 23199,00 do 23499,00 zł

:D

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ups ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biorąc pod uwagę różnice w cros między st (duży) a vt (zdecydowanie mniejszy), kwestia procesorów/mocy obliczeniowej ?

a skąd ta teoria?

ja jak szukałem informacji o różnicach w crosstalku między ST60 a GT60,VT60 to w zasadzie nie znalazłem nikogo kto by taką zależność potwierdził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z osobistego doświadczenia, miałem (ST) mam (VT) i porównywałem w tych samych warunkach, ten sam materiał :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można też porównać z testem na "trzecim forum".

http://www.hdtvtest.co.uk/news/txl65wt600b-201312313499.htm

Do testu dodane jeszcze zostały ważne rzeczy o kolorach i czerni. Jest komplet :)

W Japonii dostępna jest specjalna aplikacja w Smart TV z materiałami 4K (coś a'la Sony FMPX1), w Europie nie ma już takiej możliwości?

Na jakim oprogramowaniu był testowany TV?

Ver. 3.017

Dec. 10, 2013

http://panasonic.jp/support/global/cs/tv/download/fw/index.html

3.006 innej w EU nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Szczęśliwego w Nowym Roku.

Mam pytanie o zdjęcia ze zbliżeniem oka. Po prawej stronie widać jakieś kółka (co to jest?), a po lewej tego nie ma. I czy je widać przy normalnym oglądaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3.006 innej w EU nie ma.

Przecież podałem że jest ;-)

Ver. 3.017

Dec. 10, 2013

Bezpośredni link nie działa.

http://panasonic.jp/support/global/cs/tv/download/fw/index.html --> Europe --> TX-L65WT600E

Dec. 10, 2013
Ver. 3.017 
Introduce Ziggo interactive function in Netherlands.
Improvement of HDMI connection.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...