Skocz do zawartości
elae

WiiU - czy opłaca się kupić tę konsolę? Jakie są plusy i minusy?

Rekomendowane odpowiedzi

Marych ? obowiązkowo. Kupuje wszystko z Marianem - i to na 3DS jak i na WiiU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja czekam za swoją sztuką WiiU. Zastanawiam się dlaczego dopiero teraz wpadłem na pomysł zakupu WiiU. Powód był prosty - Wąsaty Hydraulik- :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka która jest niedobrym prognostykiem dla polityki Nintendo

Knack sprzedaje się w UK lepiej od mariana ....Ten ostatni jest dopiero na 14 pozycji UK Charts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale to przykre. lata temu pisałem że Nintendo powinno odpuścić sobie produkowanie stacjonarnych konsol.

Moment premiery wybrali znakomity ale sprzęt bez gier nie istnieje.... Z tak słabym portfolio gier, konsola nie ma zadnych szans - nawet z takimi tytułami jak marian który w pojedynkę nie nakręci sprzedaży całego systemu

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sega też próbowała kilka razy, a jak skończyła wszyscy dobrze wiemy.

Ale jakoś ciężko mi jest sobie wyobrazić świat gier bez Mariana.

A tym czasem :D

ur31.jpg
Edytowane przez Dawidowski1000
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sega to nie Nintendo. Nie mają Miyamoto i takich marek jak Nintendo.. To zupełnie inny sort

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się, że na Wii jest możliwość odpalania gier z Gamecuba, czy na WiiU też istnieje taka możliwość ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie

dlatego trzymam Wii które pozwala na ...... duuużo rzeczy :)

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale WiiU ponoć tez można "przerobić" by miał możliwości jak "przerobione" Wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sega też próbowała kilka razy, a jak skończyła wszyscy dobrze wiemy.

Ale jakoś ciężko mi jest sobie wyobrazić świat gier bez Mariana.

A tym czasem :D

ur31.jpg

To twój zestawik? Mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm : > miazga

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że nowy Marian jest genialny. IMO najlepszy od czasu Mario 64 :)

Edytowane przez Dawidowski1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pomyśleć, że na początku sądziłem, że to jakiś porcik marny z 3DSa czy jakoś ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porcik to nie jest ale powiedzmy sobie szczerze - szkielet gry jest niemal identyczny z 3D Land które dla mnie jest grą świetną ale bardziej widzę ją jako współczesną wersję Super Mario Bros niż pełnoprawne Mario 3D

Mi osobiście najbardziej podobał się Mario Sunschine.... Lubię biegać Marianem gdzie chcę, po całej planszy, nie mieć przy tym presji czasu ani narzuconej z góry marszruty. Pełna swoboda.

Oczywiście , nie wątpię w to że 3D World to dobra gra. Dla mnie Must Have

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No takiej swobody jak w Sunshine to może i nie uświadczysz, ale gwarantuję jest mega zabawa.

Nie pamiętam kiedy ostatnio się tak dobrze bawiłem przy konsoli....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość ale kupowanie e-wersji jest nieopłacalne.

1 - są droższe od płyt

2 - są przywiązane do konsoli. (padnie ci konsola=utrata wszystkich zakupów)

Osobiście jestem za e-zakupoami ale tylko wtedy gdy cena takiej wersji nie będzie wyższa niż 30-40% wersji pudełkowej i zakupione oprogramowanie będzie powiązane z moim kontem a nie z konkretną konsolą. Nintendo jednak powoli idzie w tym kierunku. Ostatnio znieśli durne ograniczenie dotyczące max 5 krotnej możliwości migracji zainstalowanego oprogramowania z jednej konsoli na drugą w ramach platformy 3DS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj pogrywam w New Super Mario Bros U.

Chyba zacząłem od doopy strony grając w pierwszej kolejności w Super Mario 3D World.

NSMBU to już nie ta liga :(

Edytowane przez Dawidowski1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie

New Super powstał dokładnie na tym samym silniku gry co wersja na Wii - i to wyraźnie widać. Nintendo pojechało po bandzie z tym tytułem /że nie wspomnę o wersji z Luigim/. Wystarczy porównać sobie z wersją na Wii - a nawet z wersją na 3DS i okazuje się że to wszystko w zasadzie to ta sama gra. Koncepcyjnie, stylistycznie i graficznie

W mojej ocenie seria New Super w swojej pierwotnej postaci powinna wyginąć zaraz po edycji na DS i Wii.

Jej miejsce powinno zająć właśnie Super Mario 3D World oraz jego kieszonkowa wersja SUper Mario 3D Land.

Obie gry nawiążują wyraźnie do serii New Super prostoliniowością (idziemy z punktu A do B na końcu którego mamy do zaliczenia flagę) jednak wprowadzają element przestrzeni 3D - i chwała im za to (tradycyjne platformery 2D już raczej nie mają szans na spektakularną sprzedaż)

Tylko że w takiej koncepcji pojawia się poważna luka. Brakuje pełnoprawnego, dużego Mariana na miarę Mario 64 czy Super Mario Sunschine czyli gry z bardziej zarysowanym wątkiem fabularnym, z dużymi planszami w których wykonuje się ROZMAITE misje i w których gracz ma pełną swobodę poruszania się bez niepotrzebnej presji czasu

3D World jest grą bardzo dobrą ale tytuł cierpi na brak innowacji. Jedyny poziom który się wyróźnia to ujeżdżanie na wodnym smoku ale jest to wciśnięte na siłę. Poza tym jest to zrzynka z Mario 64 gdzie zjeżdżało się na tyłku w wyścigu z pingwinem

Można było sięgnąć po jakiś poziom w którym Mario lata na parolotni która jest obecna w Mario Kart 7 i będzie również w ósmej części w/w serii, wyścigi na wodzie które też już były obecne ale powodowały że gra nie była taka jednorodna itp.

3D World to świetna gra ale moim ideałem wciąż jest Super Mario Sunschine...

Shigeru coraz mniej czasu poświęca na czynny udział w procesie developingu i to niestety widać. Zresztą całe Nintendo jest przynajmniej o 5 lat zapóźnione i to również jest widoczne na statystykach sprzedaży. Stworzyli konsolę pod siebie, nie badając oczekiwań rynku. Do tego gry first party ukazują się z rocznym poślizgiem (mario 3d world powinno się ukazać w dniu premiery platformy zamiast crapa New Super Mario) W efekcie przez rok sprzedali mniej konsol niż Sony PS4 i M$ XO w ciągu lunch-window. Do tego nie mają w swoim portfolio dużych, poważnych przygodówek typu Uncharted, Tomb Raider itp. (na Zeldę poczekamy jeszcze przynajmniej rok) Do tego wszystkiego należy dołożyć zapóźnienie technologiczne konsoli która jest 4-6 razy słabsza od odpowiednio X0 i PS4. Poza tym system ma zupełnie inną architekturę. Wszystko powyższe oznacza tylko jedno - nie będzie na WiiU wielu dużych tytułów które zobaczymy na PS4 czy X0 /tak było z GTAV/.

Kupując WiiU byłem tego świadom ale konsolę Nintndo warto kupić TYLKO dla gier od samego Nintendo. Seria mario, Donkey Kong, Zelda... do poważnych gier konieczna jest jednak druga konsola - PS4 lub X0

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...