Skocz do zawartości
Gmeru

House of Cards - mega serial warto obejrzeć

Rekomendowane odpowiedzi

Huh właśnie zakończyłem pierwszy sezon w serialach+ i powiem tak: naprawdę warto! Jeżeli tak wygląda polityka w US ale pewnie i trochę u nas to ja nie mam pytań... Rewelacyjna rola Kevina Spacey. Gdyby nie jeden incydent, którego dokonał miałby u mnie niezły szacun;D Ale tak to trochę dał ciała.

ydz1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, zacny serial :) Spacey świetny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Ogladalem "w dniach premiery", bo to produkcja NETFLIXA.

Jeden z niewielu seriali ktore obejrzalem, no moze nie do konca, bo po drodze zaczelo sie robic nudno.

Nie mniej produkcja z gornej polki.

Jeżeli tak wygląda polityka w US ale pewnie i trochę u nas to ja nie mam pytań

No wyglada, bo to serial wzorowany na brytyjskiej serii House of Cards, czy raczej ksiazki, na kanwie ktorej ja nakrecono

Tak wiec choc realia nieco inne, jednak tematyka uniwersalna ;)

Edytowane przez binary
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ciekawe jak to teraz pociągną bo czar jak znamy życie może szybko prysnąć ; ) Kiedy II sezon? hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmweb mówi, że drugi sezon dopiero w 2014.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny! Z ostatnich seriali politycznych równie dobry jest Boss ze wspaniałą rolą Kelsey Grammera. W odróżnieniu od dzisiejszego kina PG-13 w obecnych serialach jest miejsce na wszystko - porywającą fabułę, sex, przemoc, rozbudowane postacie.. Duchovny dał kiedyś o tym dobry wywiad. Niebawem rewelacyjny Homeland 3, a już w styczniu epic od HBO - True Detective. Uwielbiam produkcje tej stacji, które miały ogromny wpływ na kształt dzisiejszej telewizji (The Sopranos, Six Feet Under, The Wire, Rome, Kompania braci, Oz, itd).

Wygląda to już jak film, a nie serial :-)

http://www.youtube.com/watch?v=i8i5CR4kDjM

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+1

Jedna z najlepszych serialowych premier tego roku.

Może nie wszyscy wiedzą, ale netflix postanowił wydać House of Cards w dość niecodzienny sposób, bo wszystkie 13 odcinków udostępnili w dniu premiery. Mam nadzieję, że prędzej czy później i HBO pójdzie tą drogą bo oglądanie co tydzień po jednym odcinku (a czasami nawet trzeba czekać dłużej) w wielu przypadkach średnio się sprawdza i traci się na ogólnym odbiorze. Np. jak miałbym tak oglądać The Wire to nie ma bata aby został dla mnie najlepszym serialem wszech czasów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huh właśnie zakończyłem pierwszy sezon w serialach+ i powiem tak: naprawdę warto! Jeżeli tak wygląda polityka w US ale pewnie i trochę u nas to ja nie mam pytań... Rewelacyjna rola Kevina Spacey. Gdyby nie jeden incydent, którego dokonał miałby u mnie niezły szacun;D Ale tak to trochę dał ciała.

ydz1.jpg

widzę w seriale+ tylko 10 odcinek:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No trochę za późno zrobiłem topic bo serial się już kończy w serialach ale pewnie zaraz wskoczy do Canal+.

+1

Jedna z najlepszych serialowych premier tego roku.

Może nie wszyscy wiedzą, ale netflix postanowił wydać House of Cards w dość niecodzienny sposób, bo wszystkie 13 odcinków udostępnili w dniu premiery. Mam nadzieję, że prędzej czy później i HBO pójdzie tą drogą bo oglądanie co tydzień po jednym odcinku (a czasami nawet trzeba czekać dłużej) w wielu przypadkach średnio się sprawdza i traci się na ogólnym odbiorze. Np. jak miałbym tak oglądać The Wire to nie ma bata aby został dla mnie najlepszym serialem wszech czasów ;)

Hm ale z punktu widzenia mówienia o serialu to może jednak wpływać negatywnie. Szum pewnie nadal jest bo on się mocno broni ale jednak jak co tydzień wchodzi nowy odcinek to się o tym "mówi". W pracy, szkole i na mieście hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt, to jest druga strona medalu. Ale nie widzę problemu aby np. HBO puszczał swoje produkcje dwutorowo - w TV tak jak teraz w postaci cotygodniowych odcinków i na ich platformie HBO GO z dostępnymi wszystkimi odcinkami danego sezonu w momencie premiery (może być nawet za dodatkową opłatą).

Osobiście nie wyobrażam sobie oglądania co tydzień serialu, w którym każdy z odcinków jest ściśle ze sobą powiązany (w tym m.in House of Cards) i od dłuższego czasu stosuję w tego typu produkcjach praktykę polegającą na tym, że nagrywam sobie poszczególne odcinki i po zakończeniu sezonu robię sobie piątkowo-sobotnio-niedzielny maratonik.

Niestety, czasami w przypadku mega interesującej mnie pozycji, zdarza się, że nie wytrzymuję do zakończenia sezonu i dawkuję sobie emocje, ze szkodą dla mnie samego ;) np. 1 i 2 sezon Gry o Tron oglądałem cotygodniowo, dodam, że drugim sezonem byłem dość mocno rozczarowany, ale jak go sobie obejrzałem ponownie zaraz przed 3-cim sezonem, tym razem ciurkiem na Blu-ray'u, to odbiór całości był zupełnie inny, w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg Netfix-a (dane USA) jedynie ok pol procenta subskrybentow obejrzalo 13-sty, ostatni odcinek juz w sobote 2 lutego, tj dzien po premierze. Mnie sie ta sztuka nie udala nawet w ciagu calego weekendu, ale pamietam ze ogladalismy po 3 czesci ciurkiem.

Mnie, choc nie jestem entuzjasta seriali, czekania na nowy odcinek Gry o Tron, czy Borgiow tez "meczylo", ale nie wyobrazam sobie aby HBO mialo isc w slady eksperymentu Netflixa i wydawac cala serie jednoczesnie. Widzialem w sieci materialy skopiowane z VoD-a Apple'a i podejrzewam (choc nie znam sie na tym), ze mozna to samo uczynic z materialami z innych VoD-ow. Chocby z tego powodu, wydanie serii w jednym rzucie, nie wydaje mi sie najlepszym strategicznie pomyslem. Wprawdzie i dla mnie byloby to idealne rozwiazanie, mysle jednak, choc media, zwlaszcza ostatnio zmieniaja sie dynamicznie, ze przyjdzie nam jeszcze poczekac na taki model.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodane do kolejki.

Od siebie polecam brytyjskie kino: "Broadchurch" wzruszający kryminał i dramat, jeszcze świeży, z 2013 roku 8 odcinków.

Gorąco polecam koneserom dobre europejskie, ambitne kino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serial może być , ale moim zdaniem BOSS jednak lepszy.

Wielka szkoda ze nie ma już być więcej żadnego sezonu.

Jeśli takie rzeczy są pokazane w tych serialach , to lepiej nie wiedzieć co naprawdę się dzieje na wyższych szczeblach władzy.

Edytowane przez wachi40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że przeszła by polska wersja?hehe chyba jeszcze nie dorośliśmy do takich ekranizacji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Emisja tego serialu w sobotę w Ale Kino+ HD o 22:00 (po dwa odcinki), od 19 października

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche trzeba bylo poczekac, ale + jest jeden. Przynajmniej bedzie w HD. Bo to co sie wyprawia w Seriale+ to zenada... wszystko w SD jak na nowa generacje inaczej nazwac nie mozna, do tego platne extra. Szkoda slow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem produkcja drugiego sezonu dobiega konca I powinnien byc dostepny w lutym przyszlego roku.

Przy okazji, producent Rick Cleveland "wygadal sie", ze serial moze skonczyc sie na drugiej serii. Zreszta poczytajcie sobie.

http://www.idigitaltimes.com/articles/20351/20131014/house-of-cards-season-2-release-date.htm

Sent from Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie mialem zapytac, czy cos wiadomo o drugim sezonie. Straszy niedosyt miałem po zakończeniu pierwszego sezonu... Dla mnie mistrzostwo świata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś jeszcze nie oglądał drugiego sezonu to w Ale Kino będzie maratonik: 30 maja od 20:10 do 01:00 odcinki 1-6, i 31 maja od 20:10 do 02:00 odcinki 7-13.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie oglądam pierwszy sezon i mnie zaczyna nudzić, nudna tematyka jak dla mnie, są lepsze seriale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kończę drugi. Dobra masakra ; ) Dla mnie serial mistrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszym sezonie mam zdecydowanie zaostrzony apetyt.

Przede mną maraton z sezonem drugim :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem oba sezony jest naprawdę świetny...

Zal tylko że nie mam 4K bo korzystam z netfilixa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...