Skocz do zawartości
mjasinsk

No i mała niespodzianka PCH A410 PRO

Rekomendowane odpowiedzi

Mamy już nieco więcej danych dot. płyty audio i przetworników:

dla wyjścia 7.1 : AKM AK4440

dla wyjścia 2.0: AKM AK4390

dla XLR: 2 x TI Burr-Brown DRV-135

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AKM AK4440 - koszt 4.98$

AKM AK 4390 - koszt 15$

BB DRV-135 - 11$ (za oba)

dodajmy do tego koszt elementów dyskretnych - mieścimy się w 150zł

Zdaję sobie sprawę z tego że można sobie zrobić lub zlecić DIY ale nie o to tu idzie. Rzecz w tym, że firma życzy sobie za ten dodatek nieprzyzwoicie wysokie pieniądze wziąwszy pod uwagę jej mało-audiofilską konstrukcję. Kto widział aby sekcja zasilania (wyjątkowo skromna swoją drogą) była w tak bliskim sąsiedztwie elementów newralgicznych dla toru sygnałowego audio ?

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minęły te czasy bezpowrotnie gdzie kalkulacja była odzwierciedleniem jakości wyrobu.

Teraz ceny kalkuluje się ile można dostać za dany wyrób a to nie ma nic wspólnego z jego wartością finalną.

Pozdrawiam,

AndrzejS&

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się

Tylko ja patrzę na to w jeszcze inny sposób. Skoro mam zapłacić za taki dziadowski tor audio ok 2k zł, wolałbym za te pieniądze kupić zewnętrznego DAC'a który zrobi swoją robotę lepiej

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... tylko skąd pewność, że zewnętrzny DAC (np. firmy NuForce) nie ma toru audio zbudowanego elementów wartych 25usd...

Może lepiej i taniej będzie konstruować wszystkie elementy audio samemu...

Elektronika odtwarzacza Dune, który kosztuje kilkaset złotych pewnie warta jest maksymalnie 100zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego że dla mnie wyznacznikiem jakości nie jest NuForce. Bardziej sobie cenie rozwiązania stosowane masowo przez. Marantza który stosuje o wiele bardziej wyrafinowane konstrukcje. Np. kondensatory Elna for HiFi w sekcji zasilania SAMEGO tylko toru audio. Ponadto znajdziemy tam odrębny, w pełni ekranowany transformator TYLKO dla toru audio (w PCh zapewne będzie to odczep od impulsowego). Topologia ścieżek zgodna z przyjętymi w prawdziwym HiFi standardami (ścieżki kanałów nie biegną obok siebie co eliminuje przesłuchy) że nie wspomnę o tym że u Marantza tor audio nie kończy się na samym przetwoniku jak u NuForce'a....Jedynie w torze stereo zastosował jakiś bliżej nieokreślony bufor w postaci scalaka smd

Żeby nie być gołosłownym- poniżej zdjęcie. Dla ułatwienia - przetwornik DA jest na samym dole (kość CS) a dalej mamy ok 12-13 cm laminatu,elementów dyskretnych /oba kanały są oddzielone od siebie na ok 3cm/, po prawej widać sekcję zasilania /stabilizacji/ dla toru audio z w/w kondensatorami/
I mówimy tu o niedrogim odtwarzaczu CD za 1300zł .... Można zrobić lepiej bez obdzierania ze skóry ? Można...

http://postimg.org/image/nz8z9wnwt/

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie (poprawcie mnie jeżeli się mylę) ale nowoczesne ampli do kina domowego a przecież takiego popcorna kupuje sie do tego, przy słuchaniu plików audio jest w stanie przyjąć po sieci i przetworzyć na swoich wewnetrznych układach (być może takiej samej jakości bądź zdecydowanie lepszych) zupełnie bez pośrednictwa innego urządzenia i efekt bedzie ten sam lub nawet lepszy. WYdaje mi się że na tym poziomie sprzetu posiadacze ampli sieciowych marantza, onkyo czy ywamahy wogóle nie powinni sobie zawracac tematem głowy. Fani jeszcze lepszego dźwięku stereo z zasobniejszym portfelem i tak kupują sprzęt klasy Linna lub podobny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo masz rację. Dla mnie ten sprzęt (Pch) to wyrzucanie pieniędzy w błoto....ale jest grupka ortodoksyjnych audiofili dla których każdy etap obróki sygnału wymaga oddzielnego klocka lub - przynajmniej - aby dekodowanie sygnału odbywało się na poziomie urządzenia odtwarzającego. Dla takich osób taki sprzęt to - teoretycznie - strzał w dziesiątkę. Musi być wszakże spełniony zasadniczo jeden warunek - tor audio musi być na prawde ponadprzeciętny aby cała zabawa miała jakikolwiek sens. Każdy system audio jest tylko tak dobry jak jego najsłabszy element. Jeśli ktoś ma w domu dzielony system (osobno procesor osobno końcówki) odpowiednio wysokiej klasy - nie wydaje mi się aby dla takiej osoby płytka przedstawiona na poprzedniej stronie była tym czego oczekuje (a już szczególnie jej sekcja multi channel. Stereo sobie podarujmy bo do tego są znacznie lepsze i często tańsze konstrukcje dedykowane)

99% użytkowników wystarczy player jedynie z wyjściem HDMI. Pozostały 1% powinien pomyśleć raczej o zewnętrznym DAC'u lub customizacji odtwarzacza DuneHD 3D Base. Jedyny istotny plust tego modelu to wyświetlacz....ale nie za TAKIE pieniądze

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację.

Przykładowo, mam C200, miałem go sprzedać ale pozostawiłem do samej muzyki, ładnie wczytuje tagi z utworów, jest podłączony cyfrowo do G68, który robi cała robotę.

I jak dla mnie PCH A410 Pro nic nie wniesie do jakości a wybulenie ponad 40000 zł to jest zdzierstwo.

Za mniejsze pieniądze można kupić Yamahę CD-N500 i oddzielny odtwarzacz do filmów.

Pozdrawiam,

AndrzejS&

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zresztą nie ma co sobie zbyt zawracac głowy. Ten produkt umrześmiercia naturalną lub pojawi się w wersji 410 bez PRO ew. PRO jako opcja.. zainteresowanie na forum jest więcej niż znikome więc w sprzedaży też będzie podobnie. Wywalanie teraz 4000-5000 na klocka niekoniecznie dobrej jakości w sytuacji kiedy przyszły rok będzie raczej stał pod znakiem pierwszych playerów 4K jest bez sensu. Dokładnie jak wyżej napisał Kolega Yamha lub Pioneer do odsłuch budżetowego plików lub samo ampli. Do tego jeszcze świetnie wyglądaja na półce. Chociaż z ampli sam mam zgryz bo zakup musiałem odłożyć do 2q 2014 bo pewnie dopiero na CES producenci pokazą modele z HDMI2.0 więc kupowanie tegorocznych serii jest bez sensu.

Edytowane przez mjasinsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na HDMI 2.0 możesz spokojnie poczekać i dłużej. Dużo wody upłynie nim pojawią się pełnoprawne źródełka 4k (żadne tam protezy skalujące 2k->4k)

Odtwarzacze sieciowe będą miały sens dopiero po premierze nowych płyt BD 4k a na te ostatne jeszcze trochę poczekamy....

Tak więc spokojnie... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wiem masz rację ale ampli kupuje raz na kilka lat i już na wstępie kupowac na w pół funkcjonalny sprzęt to głupota a nie dopuszczam rozwiazań jakie proponuja sprzedawcy "na luzie" czyli " no przecież jak już będzie 4K to Pan sobie bezpośrednio do TV podepnie i będzie ok." :) w sumie kupowanie odtwarzacza sieciowego (do video) też nie ma sensu w tym roku wiec moje c200 moze czuc sie bezpieczne póki co :)

Na HDMI 2.0 możesz spokojnie poczekać i dłużej. Dużo wody upłynie nim pojawią się pełnoprawne źródełka 4k (żadne tam protezy skalujące 2k->4k)

Odtwarzacze sieciowe będą miały sens dopiero po premierze nowych płyt BD 4k a na te ostatne jeszcze trochę poczekamy....

Tak więc spokojnie... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim jedynym problemem jaki mnie dotknął w użytkowaniu a100, a300 i a400 to, to...że sprzedałem a300.

Nie pokuszę się o zainwestowanie w a410 PRO, bo to jednak naciąganie klienta, jeśli porównywać go do a300 czy nawet mocno, wiecznie poprawianego, a400!

Edytowane przez grz3si3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasy zachwytu pierwszym modelem Popcorna minęły bezpowrotnie., a po kolejne modele nie ustawiały się kolejki. nie wróżę więc nowemu modelowi sukcesu. oczywiście znajdzie niszę, w ilości hmmm kilku tysięcy egzemplarzy (world)? ale nie więcej. sam mam c200, ale jak na dzisiejsze czasy, niczym mnie juz nie zachwyca. osobiście wole odtwarzać filmy na atv.

poza tym konkurencja nie zasypia gruszek w popiele i jest taki wybór, że jedynym magnesem jaki mi przychodzi do głowa przy zakupie a410pro jest cena... niska cena.

Edytowane przez -=pUnIsHeR=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...