Skocz do zawartości
Gmeru

Testujemy: Telewizor 4K 3840 x 2160 za 699$ > Seiki Digital SE39UY04 39-Inch 4K Ultra HD 120Hz LED TV

Rekomendowane odpowiedzi

Miło mi zakomunikować, że dzisiaj rano dotarł do naszej redakcji bardzo ciekawy sprzęt a mianowicie jeden z najtańszych na rynku światowym - telewizor 4K firmy Seiki! Przypomnę, że kosztuje on jedyne 699$. Wersją jaką mamy to 39". Posiada rozdzielczość natywną 3840 x 2160. Zobaczymy jak sprawuje się zarówno przy współpracy z PC jak i przy normalnej telewizji. Cały czas mamy jeszcze w testach model Sony X9005 4K (co widać na foto). W związku z tym będzie o czym pisać!

Miło mi zakomunikować, że dzisiaj rano dotarł do naszej redakcji bardzo ciekawy sprzęt a mianowicie jeden z najtańszych na rynku światowym telewizor 4K firmy Seiki! Przypomnę, że kosztuje one jedyne 699$. Wersją jaką mamy to 39". Posiada on rozdzielczość natywną 3840 x 2160. Zobaczymy jak sprawuje się ten ekran zarówno przy współpracy z PC jak i przy normalnej telewizji. Cały czas mamy jeszcze w testach model Sony X9005 4K (co widać na foto). W związku z tym będzie o czym pisać!

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Kliknij tutaj aby zobaczyć artykuł

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D no ba. Aż mnie skręca, że dopiero wieczorem będę mógł odpalić. Po prostu cholernie mnie to ciekawi bo cena przecież szokująca ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie sprzęty - mimo że akurat dla mnie to egzotyka są dla nas BARDZO WAŻNE

Dzięki nim ceny katalogowe markowych urządzeń relatywnie szybko znormalnieją

Dlatego im więcej Seikaki, Funai tym lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale kaki kaki;-)))) jest moim zdaniem grubo przecenione.... czy to nie jest przesada? 700 dolców za 39" 4K? Nawet jak będzie mega średnie jakościowo? Asus 12tys... wiem, że ma Display Port no ale bez jaj... trochę grubo pojechali. Ciekawe jak w PL się coś popsuje jak to ogarnąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako monitor do kompa idealny, bo do home cinema to tak nie za bardzo pewnie, ten mierny kontrast. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idealny nie na 100% bo nie ma Display Port zatem tylko 30Hz :( Ale tak jak napisałeś: jakbym miał to nabyć to tylko pod monitor - do grania jak ulał - za taką kasę :))) idealne. Ale ciekawe będzie jak to świeci ;p przy filmach hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że mimo wszystko przesiadka na ten TV z mojego 27 calowego monitora LG to byłoby coś ;) ;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaką masz grafikę, AMD ? zapomnij ,zbyt prymitywne sterowniki ,nvidia? daje rady jeśli ją odpowiednio skalibrujesz i pogrzebiesz w zaawansowanych ustawieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klamot podłączony :)

ttg4.jpg

Włożyłem kabel a na TV od razu pojawił się z kompa pulpit w 4K a na drugim monitorze ładnie nadal działa Full HD. Do tej pory musiałem ręcznie się bawić.

Kurczę no jest całkiem spoko. Kąty trzyma wyjątkowo dobrze. Góra, boki > wyjątkowo pozytywnie.

Będę pisał więcej. To pierwsze minuty ; ) Ale przestrzeń do pracy naprawdę daje radę... : >

Za tydzień zbadamy go już pomiarami > tak z ciekawości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu badziewne sony? Za taką kase wszystko jest badziewne:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i to jest dopiero telewizor a nie jakieś badziewne Sony Full HD za tę samą kasę !

hehe nie ma co żartować ;D Ten SEIKI jest tylko z nazwy telewizorem. Uwierz mi, że telewizor w tej cenie ma znacznie więcej do powiedzenia. I nie chodzi tylko o Sony ale każdy. Jednak jest jeden magnes: 4K : ) Szczegóły wkrótce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem zapytanie do Seiki w sprawie braku obsługi 120Hz przy 1080p bo najwyższa wartość jaka udało mi się wymusić to 100Hz.

Wczoraj nadeszła odpowiedz ,że znają problem kompatybilności tablicy EDID i nowe oprogramowanie do seiki 39" będzie niebawem dostępne do pobrania ze strony producenta.

Przypomnę ,że model 50" cierpiał na dokładnie tą samą przypadłość a lekarstwo można już pobrać ze strony Seiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Okazało się podczas live testu, że z tym TV tak łatwo nie ma i niestety ale dużo robi sam - nie na wszystko mamy wpływ gdy chcieliśmy go porządnie skalibrować. Zalatuje TCL-Thomson, który też wyprawia różne cuda...

Najlepszy wyszedł kontrast: 4500:1 :o:wub: ;D W dodatku ten ekran ma lokalne wygaszanie! No to jest ciekawa wiadomość w kontekście ceny.

Menu podstawowe oddane użytkownikowi posiada zaledwie kilka opcji. Ale ale... kilka minut szukania w sieci i jesteśmy w menu serwisowym. A tam już wszystko czego potrzebujemy. Niby można regulować podświetlenie itp ale nadal telewizor głupieje...

Po walce i zestawieniu go z innym LCD by jakoś ręcznie go naprostować ogólnie wyszedł nam w miarę dobry obraz chociaż da się zauważyć gołym okiem, że zieleń dominuje. Ale kurczę nie ma dramatu ; ) Jeżeli chodzi o płynność to smuży. I nic z tym nie zrobimy gdyż nie ma on żadnego wspomagania płynności ruchu. Co wydaje się oczywiste przy tej cenie. Chociaż przy graniu ja przynajmniej tego nie odczuwam specjalnie.

CDN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziliście jaki to ma input lag ? Testy w grach były robione z włączoną czy wyłączoną synchronizacją pionową ?.

Gmeru mam prośbę ,jeśli masz przejściówkę z DVI do VGA to zrób proszę test w 1080p na tym wejściu oraz na HDMI ,jeśli na Twoich kartach 1080p będzie znośne to rozważę wymianę tandemu hd7970 na dwa flagowce od konkurencji.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy gapy bo sprawdziliśmy laga na Soniaku R a tutaj nie. Późno było : / Ale jeszcze sprawdzimy.

Przejściówkę ogarnę > powinienem mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie taki telewizor można zakupić? Jestem zdecydowany na zakup takiej zabawki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam:

Czy robiliście testy po zmianach ustawień w menu serwisowym? z nowym biosem?

Nowy bios wprowadza 120Hz przy 1080P. Jeżeli będzie planować test imputlag proszę zróbcie przy 2160P@30Hz i 1080P@120Hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można go kupić w USA.

Co do testów to Gmeru chyba zapomniał ,że niektórzy czekają na szczegóły.

Korwin Mikke uważa ,że powinna zostać przywrócona kara chłosty,

....czasami myślę ,że coś w tym jest . :lol:

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kiedyś dodałem ten TV do koszyka w amerykańskim Amazonie to razem ze wszelkimi podatkami i cłem wyświetliło mi cenę lekko powyżej 4000 zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem nieco poniżej 3500zł .

699 dolarów tv

150 dolarów dodatkowe opakowanie plus przesyłka do UK

119 FUNTÓW Podatek Vat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam:

Czy robiliście testy po zmianach ustawień w menu serwisowym? z nowym biosem?

Nowy bios wprowadza 120Hz przy 1080P. Jeżeli będzie planować test imputlag proszę zróbcie przy 2160P@30Hz i 1080P@120Hz

Nowych testów nie robiliśmy jeszcze. Laga nie zmierzymy przy innych ustawieniach, ponieważ Leo Bodnar Lag Tester pozwala jedynie na rozdzielczość 1080p60, a jak producent twierdzi, zmiana rozdzielczości zazwyczaj nie wpływa na laga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy mozna sie spodziewac innych testow tv 4K ?

Samsung, Toshiba, LG i inne marki juz sa na rynku na co warto zwracac uwage przy kupnie ultra HD ?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...