Skocz do zawartości
andsie1

Amplituner Onkyo TX-NR929

Rekomendowane odpowiedzi

ivvv.jpg

Onkyo TX-NR929 to pierwszy amplituner Onkyo z tego roku wyposażony w dziewięć pełnozakresowych wzmacniaczy mocy (230W/kanał, 6 Ω, 1 kHz, 1 kanał wysterowany, JEITA).

Urządzenie jest wyposażone we wbudowane Wi-Fi zapewaniające streaming sygnału audio, który to proces można w pełni kontrolować swoim telefonem. Dodatkowo technologia Bluetooth uwalnia od przewodowego połączenia wszystkie współpracujące z amplitunerem źródła sygnału hi-fi.

Onkyo TX-NR929 ma dziewięć wejść HDMI 4K i dwa wyjścia HDMI (jedno ARC, drugie Zone 2). Dziewięć efektywnych wzmacniaczy zapewnia nagłośnienia w dwóch dodatkowych strefach Zone2 i Zone3 i to z jakością identyczną jak ta zastosowana w pomieszczeniu głównym. Praca i wybór źródła w dodatkowych pomieszczeniach mogą być obsługiwane z wykorzystaniem dostępnego oprogramowania Onkyo na iOS lub Android.

Onkyo TX-NR929 może odbierać stacje internetowe, a także korzystać z plików audio umieszczonych w chmurze. Posiada: port USB obsługujący sygnał cyfrowy z iPoda/iPhone`a/iPad`a, wejście HDMI współpracujące z urządzeniami wyposażonymi w technologię MHL, podgląd z wejść HDMI - InstaPrevue™, skalowanie sygnału wideo do 4K dzięki procesorowi Marvell Qdeo, korekcję Phase-Matching Bass Boost i wiele innych funkcji.

Cena: 6 499 zł

Pozdrawiam,

AndrzejS&

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanie: co to znaczy wejścia HDMI 4K. Czy to już nowe? No chyba tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Onkyo co rok nowy krok. Szkoda tylko, ze nie do konca jest tak z jakoscia.

Zamiast skupic sie na podstawowych parametrach to szprycuja dodatkami zeby mydlic oczy i utrzymywac sprzedaz.

Czym ze jest obecnie Bluetooth, USB czy nawet WiFi ?

Takie rzeczy w takich sprzetach powinny byc dodawana gratis a nie za dodatkowe pieniadze

Pozdrawiam

braavoo

Edytowane przez braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ba,

Taki co ma dobry dźwięk to kosztuje krocie.

Japończycy nigdy nie byli dobrzy jeżeli chodzi o jakość dźwięku. Ich produktu są nafaszerowane nowymi układami elektronicznymi i co chwila wypuszczają nowe modele.

Jest niewiele firm japońskich, które są w stanie wyprodukować sprzęt z dźwiękiem na poziomie Hi-End, ale i cena jest adekwatna do jakości.

Pozdrawiam,

AndrzejS&

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby te cuda miały HDMI pod 4K to już naprawdę byłoby dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanie: co to znaczy wejścia HDMI 4K. Czy to już nowe? No chyba tak?

Eee, nie sadzę.HDMI for 4K Passthrough, Upscaling & High Resolution Playback. Jakby to było nowe HDMI, to by się tym chwalili.

Moja Yamaha też ma 4K Pass-Through and upscaling.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej na 100% HDMI 1.4 zresztą z jakiej okazji miałoby być inaczej... chyba, że będzie można zrobić upgrade ale wątpię bo w przypadku ampli zawsze trzeba kupić nowy;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki, jest to HDMI 1.4, ale jak ładnie brzmi "HDMI 4K"

Pozdrawiam,

AndrzejS&

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No najbliższe miesiące to będzie piękne marketingowe bełkotanie ; ) Ciekawe ile osób się w tym połapie a ile nabierze (forum nie czyta;p)

Osobiście jaki by nie był to sprzęt w tej chwili kupowanie ampli to trochę lipa... chyba, że jednak nie będzie lipy i da się przez to przepuścić 4K. Chodzą słuchy, że update'y mogą być realne... właśnie ze względu na okres przejściowy. A wydać tyle kasy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pozbyłem się ampli i mimo, że mój Meridian nie posiada na pokładzie dekoderów audio HD to zdecydowanie wolę jego niż japoński wytwór.

W czasach moich początków z audio byłem zafascynowany wyrobami japońskimi i nie przyjmowałem do wiadomości, że są inne firmy np. angielskie, które potrafiły robić to lepiej.

Kupowałem na giełdach broszurki różnych firm japońskich i studiowałem dane techniczne, zniekształcenia, które były podawane w setnych procentach. Jak trafił mi się sprzęt nie japoński i zniekształcenia opiewały w pełnych procentach to taki urządzenie było przeze mnie dyskwalifikowane mimo, że grało lepiej.

Pozdrawiam,

AndrzejS&

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pozbyłem się ampli i mimo, że mój Meridian nie posiada na pokładzie dekoderów audio HD to zdecydowanie wolę jego niż japoński wytwór.

W czasach moich początków z audio byłem zafascynowany wyrobami japońskimi i nie przyjmowałem do wiadomości, że są inne firmy np. angielskie, które potrafiły robić to lepiej.

Czyli świadoma decyzja nie korzystania z gęstych formatów. To dosyć odważne. Ale nie popadasz obecnie w drugą skrajność oczywiście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie,

Jest to świadoma decyzja i bardzo mi z tym dobrze i nie zamierzam tego zmieniać.

Pozdrawiam,

AndrzejS&

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Korzystam z CORE DTS i przy klasie Meridiana jest trudny do odróżnienia z formatem DTS HD.

Pozdrawiam,

AndrzejS&

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo.

To trzeba posłuchać, żeby wyrobić sobie zdanie.

Opisałem na tym forum inny procesor Meridiana 568.MK2, który jest porównywalny z tym co ma teraz.

Pozdrawiam,

AmdrzejS&

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobrze. Nareszcie ktoś nie ma wielkich pretensji do dźwięku DOLBY Digital. A już myślałem że jestem w tej kwestii samotny. Dzięki za odpowiedź.

Pozdrowienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... przypomniał mi się taki klient, który miał niesamowitej jakości odtwarzacz DVD (marki quadral), bo jak twierdził jest fanatykiem jakości obrazu i dlatego lubił inwestować grube pieniądze, by filmy wyglądały jak najlepiej na jego plazmie. Gdy zapytałem go czemu nie przesiądzie się po prostu na standard blu-ray, wzruszył ramionami i powiedział: "nie wiem".

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Moderatorze,

Odbiegamy od głównego tematu, ale odpowiem,

Mam możliwość porównania DVD i Blu-ray. DVD z odtwarzacza OPPO DV-981HD

przeskalowane DVDO DUO i niektóre filmy Blu-ray nie różnią się od DVD. A jak miałem poprzedni procesor VP50 z SDI to filmy DVD niewiele ustępowały Blu-ray.

Tak samo jest z dźwiękiem. W ślepym teście nie odróżnisz Core DTS od DTS HD z Meridiana G68.

Pozdrawiam,

AndrzejS&

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, odbiegamy od tematu, ale ten temat poboczny jest bardzo ciekawy, szczególnie dla takich ignorantów jak ja. Czyli, że oni tam wymyślają te różne rzeczy, żeby tylko kasę wyciągnąć od nas. Skoro przy Twoim dobrym sprzęcie nie widac różnicy pomiędzy DVD i BD, to tym bardziej nie widać chyba różnicy pomiędzy VHS i DVD, bo tam różnice w specyfikacji są mniejsze, poza tym co analog to analog jednak, a nie jakieś tam sztuczne mnożenie bitów w nieskończoność. Można było zostać przy VHS, a oni już nam jakieś 4K zaczynają wciskać. Jaki ja mam do niczego sprzęt, bo u mnie DVD i BD znacznie się różni, ale cóż kwestia środków. A powiedz jeszcze jakie masz kable, chyba marketowe, bo zmiany jakie one mogą wnosić w porównaniu do różnicy specyfikacji pomiędzy DVD i BD są pomijalnie małe.

Edytowane przez jurass
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kable VDH.

Nie jest tak do końca cacy, że nie ma różnicy pomiędzy DVD i Blu-ray. Podałem skrajny przykład. Bardzo dobra płyta DVD i kiepskie Blu-ray, których jest dużo. To tak ja z płytami CD, których jakość zależy od wytwórni i sposobu masteringu. I tak samo jest z płytami Blu-ray i dźwiękiem Audio HD.

Do tego potrzebny jest sprzęt wysokiej klasy za duże pieniądze. Odtwarza z wyjściem SDI + procesor obrazu z wejściem SDI HD i można porównywać.

Przy audio sytuacja jest analogiczna. Dźwięk DTS-HD czy Dolby TrueHD jest masterowany gdzie na jego jakość wpływa wiele czynników. Jest to kompresja bezstratna (czytaj stratna).

Tylko z bardzo dobrych procesorów audio jest trudno odróżnić Core DTS od DTS-HD a przy filmach jest to praktycznie niemożliwie.

Oczywiście jak wspomniałem musi być dobry procesor audio np. Meridian G68. Meridian 861. 861v8 to Reference Digital Surround Sound Controller, którego cena wynosi ponad 65 tys., zł. W tych prosesorach zastosowane są przetworniki o rozdzielczości 48 Bit. Są to jedyne przetworniki o takiej rozdzielczości zastosowane do obróbki sygnału audio, Żadna inna firma nie stosuje tak wysokich przetworników ze względu na cenę i sposobie ich wytwarzania. Obecnie stosowane są przetworniki 32bitowe a w amplitunerach z dolnego, średniego pułapu cenowego są montowane niezbyt dobrej jakości kości 32 bitowe ze względu na cenę finalną urządzenia.

Pozdrawiam,

AndrzejS&

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Core DTS Surround z DTS-HD MA lub DTS-HD HRA gra bardzo dobrze. A jak gra Core DOLBY Digital z DOLBY True HD ?

True HD nie ma core

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że ma. Nie zawsze jest dodawany ale jest taka możliwość.

Pierwszy napotkany przykład: G.I. Joe: Retaliation (2013) [Theatrical cut] Blu-ray 3D CEE 1080p AVC DD5.1

Dolby TrueHD Audio English 4419 kbps 7.1 / 48 kHz / 4419 kbps / 24-bit (AC3 Embedded: 5.1 / 48 kHz / 640 kbps / DN -4dB)

Edytowane przez Wicked

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...