Skocz do zawartości
klaus71

jak w końcu działa ten PSN+

Rekomendowane odpowiedzi

jakiś czas temu miałem aktywny PSN+ (chyba kod z facebooka),
ostatnio aktywowałem jakiś kod który dostałem od kolegi (chyba go dostał z jakąś grą) na drugim użytkowniku.

i co dziwne (przynajmniej dla mnie) gry które kiedyś ściągnąłem z PSN+ nie działają.
Dotąd byłem przekonany że jak ściągnąłem grę na dysk i mam aktywnego (w PSN+) usera to mogą w takie dawno ściągnięte gry zagrać. A tu przenosi mnie do zakupów bo wymaga niby ponownej aktywacji gry.

Stąd pytanie - czy ja czegoś nie aktywowałem? Czy po prostu ta usługa tak ma?
A jak tak ma to jak grać na dwóch userach w gry z PSN+ - rozumiem że nie da się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry Z PSN+ są przypisane do konta na którym zostały ściągnięte.

Jeśli dane konto jest w tej chwili nie aktywne, a aktywowałeś na innym koncie plusa, nawet jeśli jest to jedna konsola, to nic Ci to nie da.

Musisz pobrać sobie gry jeszcze raz od nowa albo wykupić przedłużenie na starym koncie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jak chciałbym rozdzielić by junior miał osobne konto i grał na grach ściągniętych na moim userze to nie da rady?

poza tym czy jest jakaś możliwość "odzyskania" gier które kiedyś ściągnąłem - rozumiem że muszę mieć aktywnego PSN+ na tym pierwszym userze.

i tak z ciekawości czy istnieje jakaś możliwość uzyskania dostępu do gier które były darmowe w przeszłości w PSN+ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 Prawdopodobnie jest to możliwe. Sprawdzę jak wrócę do domu. Nigdy nie miałem takiej potrzeby grania na dwóch kontach :-)

Ad.2 Wszystkie gry które były "kiedyś" ściągnięte są na liście pobierania dostępnej na sklepie PSN. Wystarczy pobrać ponownie

Ad.3 Niestety :-( Gry których nie pobraliśmy przed wykupieniem plusa nie są dostępne. A szkoda :-)

Polecam poczytać w wolnej chwili ;-)

http://www.ps3site.pl/forum/topic/77570-playstation-plus-czytaj-pierwszy-post/

Edytowane przez jas74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad.1

jakoś nie wiem jak to miałoby działać ale jak możesz sprawdzić to poproszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i działa :-) Na koncie głównym mam Plusa i ściągnięte kilkanaście gier. Po zalogowaniu na drugie konto WSZYSTKIE gry są widoczne i można je odpalić. Wszystkie patche i dodatki również są już zainstalowane wiec można się od razu bawić. Grać trzeba od początku bo sejwy się nie przenoszą. Tak że Ty i junior możecie grać niezależne w te same gry :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie dlatego że masz gry ściągane na jednym koncie.

a ja mam część ściągniętych na jednym a część na drugim - i te ściągnięte kiedyś nie działają (np. LPB2) - pewnie to psuje sytuację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie działają dlatego że ściągnąłeś je na koncie które jest teraz nie aktywne. Usuń je z konsoli i zainstaluj od nowa na koncie z aktywnym plusem. Będą widoczne dla obu kont

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale tego chyba nie da się zrobić.

bo LBP2 już nie jest darmowe. czyli musiałbym mieć albo aktywnego plusa na tym pierwszym koncie albo zapłacić.

no chyba że coś nie rozumiem?

bo gdyby tak można było to przecież wystarczyłoby znaleźć kogoś z plusem i dać mu zalogować się na mojej konsoli i zainicjować downloady z jego konta a dokończyć na moim aktywnym userze i w ten sposób uzyskać dostęp do starych gier darmowych z psn+/. a to chyba nie działa?

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upss, faktyczne LBP2 już zniknął z oferty Plusa :-( W takim razie zostaje kupić przedłużenie Plusa na pierwszym koncie na co najmniej 3 miesiące (ok. 60 PLN), lub najlepiej na rok (195 PLN) i dobrze się bawić razem z synem :-) Zdecydowanie polecam, najlepsza usługa na Playstation 3 :-)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok - pewnie tak zrobię tylko wtedy nie będę miał części gier które ściągnąłem na drugim koncie (bo na nim abo się właśnie skończyło).

jak rozumiem taki mechanizm jak poniżej nie działa?

znaleźć kogoś z plusem i dać mu zalogować się na mojej konsoli i zainicjować downloady z jego konta (na gry darmowe które on ma na swojej liście pobrań z PSN+) a dokończyć na moim aktywnym userze i w ten sposób uzyskać dostęp do starych/nieaktywnych już gier darmowych z psn+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sposób z kolegą będzie działał, tylko jest jeden myk. Jedno konto Plus można mieć na 2 konsolach a więc konto tego kogoś MUSI zostać na Twojej konsoli, inaczej te gry nie będą działać. A już po zgraniu do siebie tego co ten ktoś ma na swojej liście gier z Plusa, przełącz się na swoje właściwe konto i graj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie zakupionych gier w +. Czy jak gra została zakupiona ze zniżką (małą typu 10zł np. zamiast 59 to 49zł) to jak w to później zagrać? Można jakoś dopłacić różnicę? Bo trochę to dziwne... wolałbym dać 10zł więcej i mieć na zawsze... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co dopłacać różnicę? jak zapłaciłeś chociaż 1 zł to chyba jesteś właścicielem gry na zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak jak pisze klaus... Gra zakupiona juz jest twoja i nie ma nic wspólnego z PS+

Kliknięte z N4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale zakupiłem ją na zniżce plusa. Sorry ale już myślałem, że plus na tyle przylega, że nawet gry ze zniżki nie będą śmigać... jesteście pewni? : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 100% wszystko co było kupione ze zniżką Plusa zostaje po skończeniu abonamentu i można to używać dalej bez problemów :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękować za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji i poza tematem, kiedy będzie obiecany niedawno test Sony R470 ? Czekam, bo potrzebuje telewizora dla dzieciaków właśnie pod PS3 a ten jakoś instynktownie mi pasuje ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz wrzucam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś może wie jak jest w przypadku wykupionego abonamentu PSN+ używanego obecnie tylko na PS3/Vita i darmowych gier dla PS4.

czy jak zrobię "darmowy zakup" takiej gry (resogun, dont starve) na swoim koncie przez stronę WWW to jak kupię PS4 za np. pół roku to będę te gry miał jako zakupione i możliwe do ściągnięcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak myślisz :-) Jedynym warunkiem jest to że dalej będziesz na PS4 miał to samo konto PSN i przedłużysz abonament Playstation Plus.

I wszystkie gry które dodałeś do listy pobierania przez WWW będzie można pobrać na PS4 :-)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko czy one dodadzą się do listy pobierania.

bo przez WWW robię zakup za 0 zł i pobrania de fakto nie zrobię bo przecież nie mam aktywnego PS4 związanego z moim kontem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodadzą ;-) Kupujesz je za zero złotych tak samo jak gry na PS3. Z poziomu WWW wejdz w "Lista elementów do pobrania" i zobaczysz swoje zakupy na PS4.

Na razie nie aktywne bo nie aktywowałeś na koncie PS4 :-) Sam mam dodane wszystko jak leci, chociaż na razie nie planuje kupna nowej konsoli.

Coraz mniej czasu na granie, a PS3 mi starcza w zupełności :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...