Skocz do zawartości
ffeder

PANASONIC TX-P50GT60

Rekomendowane odpowiedzi

witam na dniach mam zamiar kupić ten model tv ,i w opisie przeczytałem że są polecenia głosowe czyli jak to wyglada w twoim GT?sorry ze nie na temat;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wejść w ustawienia zaawansowane ?

Hmmm... przycisk menu na pilocie -> obraz -> ustawienia zaawansowane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ave 65 nie sprawdzałem jeszcze

Macieju tylko że ja te ustawienia mam podświetlone na szaro w szarym tle i nie idzie do nich wejść

jest jakiś poradnik w necie do kalibracji ?
od czego zacząć ,czym się sugerować itd. przy ustawieniach jego

Edytowane przez ffeder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra weszłem do tych ustawień

próbuje jakoś go wyregulować mam takie coś

Panasonic TX-P50GT60 Reviewer's Recommended Best Settings | AVForums.com - UK Online

tylko dalej ma napisy niebieskie i ogólnie niebiesko jakoś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

THX Cinema na noc, THX Bright Room na dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ffeder - jak Ci się ten TV sprawuje w takim codziennym oglądaniu ? - da się za dnia go oglądać ? Jak działają funkcje smart (szybkość / funkcjonalność) Czy bawiłeś się coś DLNA ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ja odpowiem, tv sprawuje się świetnie, za dnia również :)

Funkcje smart są ok, ale bez szału, mnie to jakoś szczególnie nie kręci, najwięcej chyba korzystam z youtube, bo mogę łatwo kazać odtworzyć wyszukany na iPadzie filmik na tv. Szybkość wszystkiego jak najbardziej na plus.

DLNA, coś tam odtwarza, ale nie bawiłem się tym za wiele, sprawdziłem czy odtwarzają się jakieś filmy udostępniane przez mojego XBMC. Część szła bez problemu, część niezbyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem problemy z odtwarzaniem filmów ze ścieżką DTS, uruchomiłem Plex-a i wszystko idzie OK, być może Plex przekodowuje DTS->AC3 i dlatego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten telewizor obsługuje dual view gaming? CZyli technollogię podziału ekranu dla dwóch graczy jednocześnie?
Czytałem, że w UK i USA w zestawie jest pióro do rysowania elektornicznego.

Czy w Polsce też dodają takie pióro w zestawie?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dual view gaming to nie jest funkcja telewizora tylko okularów. Te Panasonica działają w ten sposób.

Edytowane przez Maciej Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za wytłumaczenie. Czy Okulary dual view muszą być tej samej firmy czy mogą być innej firmy niż telewizor? Widziałem świetne lekkie okulary Philipsa, do tego regulowane. Czy Panasonic ma podobne okulary do dual view?
W zestawie nie ma touch pen Panasonic TY-TP10. Znalazłem cene 199 zł. Czy można zamiast tego użyć rysika od smartfonów?

Czy model 42" nadaje się do gier online? Czytałem, że input lag jest niski. Czy to prawda?

Mam zamiar kupić ten model, ponieważ gdzie nie czytam o nim, wszyscy wystawiaja mu pozytywna opinię i polecają dalej.

Edytowane przez Blazimus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okulary pasują dowolne, byle były na bluetooth :)

GT jak najbardziej nadaje się do gier, po włączeniu game mode input lag jest praktycznie niewyczuwalny.

Rysika do smartfonów raczej nie odważyłbym się użyć, poza tym ten od Panasonica działa raczej na innej zasadzie niż dotyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zna lub może polecić okulary dual view, aktywne ?
BT? Myślę, że dla takiego laika jak ja, będzie prościej jeśli mogę prosić o konkretne przykłady okularów dual view.

Jestem już przekonany w 100%, że kupię ten telewizor.

Kupić teraz, czy poczekać kilkanaście dni na promocję świąteczne?

Pozdrawiam

Edytowane przez Blazimus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okulary Sharpa mają dual view i są dosyć tanie.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Maciej Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy P42GT60E i P50GT60E Jak przedstawia się sprawa buzingu (czyli bzyczenia sekcji zasilania) w waszych telewizorach. Przeczytałem parę recenzji na portalach zagranicznych, i szczególnie ciekawą sytuację znalazłem tutaj: P42GT60 http://www.trustedreviews.com/panasonic-tx-p42gt60_TV_review_picture-quality-conclusions_Page-3

Scores In Detail2D Picture Quality 10/103D Picture Quality 10/10Design 7/10Features 9/10Sound Quality 7/10Value 9/10

P50GT60

http://www.trustedreviews.com/panasonic-tx-p50gt60_TV_review_3d-audio-and-conclusions_Page-3#tr-review-summary

Scores In Detail2D Picture Quality 9/103D Picture Quality 9/10Design 7/10Smart TV 8/10Sound Quality 7/10Value 8/10

Ciekawe dlaczego model 50" otrzyma gorsze noty w jakości obrazu od modelu 42"? Dodatkowo:Dla P50GT60

Pros

  • Excellent all-round picture quality
  • Very user friendly interface
  • Good smart app support

Cons

  • Some double imaging and dot fizzing with 50/60Hz PAL
  • Some fizzing during dark scenes if brightness is left too high
  • Design is a bit 'industrial'

a dla P42GT60

Pros

  • Groundbreaking 2D and 3D picture quality
  • Brilliantly thought through and straightforward interface
  • Good multimedia support
Cons
  • Touch Pen feature is silly
  • Missing LoveFilm and some TV catch-up services
  • Design is just so-so

Szczerze mówić nie bardzo wiem jak to interpretować: czy mogel 42" nie ma tych wad: "Some double imaging and dot fizzing with 50/60Hz PAL Some fizzing during dark scenes if brightness is left too high" Co Wy na to?

Dodatkowo jest pod testem 42 ciekawa opinia:

I bought one (42") and it's going back after 2 days. There's unacceptable buzzing noise from the TV (linked to how hard the power supply is working, i.e. louder when there is more bright white on the screen), horrible judder on panning shots and odd yellow flashes where high contrast areas change quickly (dynamic false contouring or DFC, I have learned it's called). All of this is on Freeview, HD and SD.

Strangely, none of the (many) reviews I read mention these problems, but owner's forums do. Make sure you test view one or buy from a reputable retailer with a good returns policy. I'm back to square one and going LED.

Credit where it's due, on a non-panning shot of wildlife in slow motion on BBC1 HD, the picture was absolutely stunning. But the other issues are so bad they're headache inducing. Buyer beware!

Chciałbym żeby osoby fizycznie posiadające te telewizory wypowiedziały się na ten temat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzyczenie jest słyszalne przy jaśniejszych scenach, ale to czy dla kogoś jest ono zbyt głośne to już niestety każdego indywidualna kwestia.

Generalnie jako osoba wyczulona na punkcie każdego nawet najcichszego dźwięku obawiałem się tego i na początku zwracałem na to uwagę.

Teraz już się w zasadzie przyzwyczaiłem do tego "efektu", przy oglądaniu filmów na kinie domowym i tak dźwięk to zagłusza więc bzyczenie słyszę głównie przy cichym wieczornym/porannym oglądaniu telewizji.

Myślę, że w dużym stopniu zależy to też od wielkości pomieszczenia i odległości oglądającego od tv. Ja trzymam go w dość małym pokoju i oglądam go z odległości 1.5-2m więc u mnie efekt ten jest na pewno bardziej słyszalny niż u osób z dużym pokojem i większą odległością.

Ostatecznie jakoś się do tego przyzwyczaiłem zwłaszcza, że jakość obrazu dość mocno to rekompensuje, a efekt jest słyszalny jak już wspomniałem w cichych warunkach i przy jasnych scenach - tych na prawdę jasnych :)

Ps. zdaję sobie sprawę, że w warunkach marketowych ciężko jest to sprawdzić, ale jak wsadzisz głowę za tv to to usłyszysz i będziesz miał mniej więcej ogląd co do tego jak to brzmi i jak jest uzależnione od wyświetlanego obrazu. Ja tak robiłem przed zakupem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy można prosić jakiego użytkownika gt60 zrobienie zdjęcia, filmu w słoneczny jasny dzień ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy można prosić jakiego użytkownika gt60 zrobienie zdjęcia, filmu w słoneczny jasny dzień ??

Ja mogę wyrazić swoją opinię o oglądaniu obrazu w słoneczny, piękny dzień, ale modelu ST60 choć to pewnie już nieaktualne dla Ciebie.

Okna w pokoju po prawej z żaluzjami, żaluzje ustawione na odbijanie promieni w kierunku sufitu, w pokoju jasno, wyraźnie można czytać gazetę i funkcjonować. Ustawiony tryb film.

W takich warunkach w tym modelu oglądanie tego tv było bajką. Sport w tvp-skoki czy biegi narciarskie jak i filmy ogląda się z widocznymi szczegółami. Ekranu nie można porównywać z matrycami błyszczącymi w lapkach, tutaj nie miałem praktycznie żadnych refleksów. A kąty wiadomo, extra. Byłem zdziwiony, żew trybie dostosowanym do oglądania nocnego za dnia można oglądać i nie przestawiać na np. normalny czy inny jaśniejszy np. dynamiczny.

Zapewne po kalibracji byłoby prawdziwe kino, ale u mnie ten model przekreśliło bzyczenie słyszalne wieczorami, które poziomem przewyższało dźwięk z głosników wystarczajacy do ogladania. Jednak poszukiwania tejże jakości TV LED LCD, który by był alternatywą są trudne bo nowy panasonic p42AS650 nie grzeszy dobrym jakościowo obrazem sygnału z anteny TV (dvb-t). Może sygnał cyfrowy z kablówki UPC byłby lepszy niż z anteny w tym LEDzie panasonica.

Zaczynam zastanawiać się czy byłbym w stanie przyzwyczaić się jak kolega spoon do bzyczenia kupujac P42GT60E, ktory jeszcze jest dostepny (P42ST60 niestety juz nie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...