Skocz do zawartości
Maciej Koper

TEST: Panasonic X60 najtańsza plazma 2013! TX-P42X60

Rekomendowane odpowiedzi

a niby czemu nie?

pulldown 2:2 na sygnale 1080i50 i jest full hd - kwestia czy nadawca nada odpowiednio film

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego zanim zaczniesz dawać rady proponuję żebyś poszerzył swoją wiedzę na temat technologii ponieważ piszesz głupoty.

Na dzień dzisiejszy żaden kanał TV nadawany czy to satelitarnie czy też naziemnie nie jest nadawany "FullHD" i przy obecnie stosowanej technice nadawczej raczej nie będzie.

Pozdrawiam.

a Ja radzę czytać ze zrozumieniem i ...nie być mądrzejszym od magnetowidu :)

Chodziło mi o kanały telewizyjne nadawane w rozdzielczośći Full HD (a dokładnie HDTV 1080i) a nie w standardzie FULL HD... bo takiego standartu jak FULL HD... nie ma!!!

Full HD jest tylko nazwą marketingową, której też tu sam użyłem ażeby ułatwić zrozumienie treści (ach ten marketing:)

a jeśli chcesz być dokładny to w ogóle trzeba mówić o telewizji w wysokiej rozdzielczości HDTV i jej formaty.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Ja radzę czytać ze zrozumieniem i ...nie być mądrzejszym od magnetowidu :)

Chodziło mi o kanały telewizyjne nadawane w rozdzielczośći Full HD (a dokładnie HDTV 1080i) a nie w standardzie FULL HD... bo takiego standartu jak FULL HD... nie ma!!!

Full HD jest tylko nazwą marketingową, której też tu sam użyłem ażeby ułatwić zrozumienie treści (ach ten marketing:)

a jeśli chcesz być dokładny to w ogóle trzeba mówić o telewizji w wysokiej rozdzielczości HDTV i jej formaty.

Pozdrawiam

Widzę że jednak kolega nie ogarnia. bo jeżeli mówi o HD to powinien pamiętać również o istnieniu nadawców nadających obraz w standardzie 720p który również jest zakwalifikowany do standardu HD.

Więc uściślając jako HD w chwili obecnej możemy mieć 720p, 1080i i 1080p i każdy z nich jest standardem HD natomiast potocznie określenia "FullHD" używa się dla sygnału składającego się z 1080 linii i nadawanego bez przeplotu a tak nie nadaje nikt.

A że wynika to z marketingu to już co innego, przeniknęło do codziennego użytku i tyle.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie ważne że nie można nadawać 1080p - bo można nadać jako 1080i50 z pulldownem 2:2 (część płyt BD jest nawet tak wydawana) a tv sam sobie złoży z powrotem 1080p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Full HD to 1080 i już. i czy p bez różnicy. Tv sobie poradzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no kilkuletnie panasy miały zdaje się problem z prawidłowym cadence detection więc robiły 1080p przez deinterlacing więc jakaś utrata jakości w tym jest.

poza tym sam jestem ciekaw jak nadają nadawcy filmy np. na hbo hd, canal+hd, tvn hd - czy rzeczywiście z tego co nadają (jako filmy) da się odtworzyć 1080p25 czy coś jest skopane przy nadawaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie ważne że nie można nadawać 1080p - bo można nadać jako 1080i50 z pulldownem 2:2 (część płyt BD jest nawet tak wydawana) a tv sam sobie złoży z powrotem 1080p

Oczywiście masz rację z tym że jest jedno ale, materiał źródłowy musi być bez przeplotu i przeplot dodawany jest na etapie transmisji, czyli w zasadzie pozostają tylko filmy, już przy transmisji sportu będzie kiepsko bo materiał od źródła idzie już z przeplotem.

A filmy o których piszesz to niestety jest niedoróbka wydawnicza a nie coś co należałoby popierać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że jednak kolega nie ogarnia. bo jeżeli mówi o HD to powinien pamiętać również o istnieniu nadawców nadających obraz w standardzie 720p który również jest zakwalifikowany do standardu HD.

a co ja napisałem wcześniej?

...a jeśli chcesz być dokładny to w ogóle trzeba mówić o telewizji w wysokiej rozdzielczości HDTV i jej formaty...

ciężko zrozumieć że właśnie chodziło o wszystkie formaty i telewizji HDTV - według Ciebie Standard HD - który jeszcze raz powtarzam nie istnieje, a jeśli istnieje to poproszę o linki do tych informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co ja napisałem wcześniej?

ciężko zrozumieć że właśnie chodziło o wszystkie formaty i telewizji HDTV - według Ciebie Standard HD - który jeszcze raz powtarzam nie istnieje, a jeśli istnieje to poproszę o linki do tych informacji.

Widzę kolego że google twym wrogiem jest.

Proszę oto link do wikipedii: http://pl.wikipedia.org/wiki/HDTV, poczytaj i później zacznij mówić co jest a co nie jest standardem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuję zakup 50-calowego telewizora Panasonic TXP50X60E, ale jestem przerażony rozdzielczością HD READY, ponieważ będę mógł go oglądać tylko z odległości max 2,5 -3 m.
Mam wrażliwy wzrok np. z łatwością dostrzegam wady telewizorów LCD, pracuję na monitorze graficznym z matrycą S-PVA (NEC P221W)
Czy z odległości max 2,5 -3 m zauważę pixelozę oraz inne defekty obrazu na Panasonic TXP50X60E ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuję zakup 50-calowego telewizora Panasonic TXP50X60E, ale jestem przerażony rozdzielczością HD READY, ponieważ będę mógł go oglądać tylko z odległości max 2,5 -3 m.

Mam wrażliwy wzrok np. z łatwością dostrzegam wady telewizorów LCD, pracuję na monitorze graficznym z matrycą S-PVA (NEC P221W)

Czy z odległości max 2,5 -3 m zauważę pixelozę oraz inne defekty obrazu na Panasonic TXP50X60E ?

2.5 metra do 50" calowego ekranu o tej wielkości to nienajlepszy pomysł. Brak rozdzielczości może być widoczny. Lepiej dołożyć do ST60.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej dołożyć do ST60.

dołożyć drugie tyle... i dostać smart tv, 3d itp. [beeep]erele, na których nie każdemu zależy i nie chce za to płacić... a co z konkurencją? lg 50pn6500 (fullhd) w cenie panasa 50x60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dołożyć drugie tyle... i dostać smart tv, 3d itp. [beeep]erele, na których nie każdemu zależy i nie chce za to płacić... a co z konkurencją? lg 50pn6500 (fullhd) w cenie panasa 50x60

Jak nie odpowiada Ci 3D, czy Smart TV to przecież nikt nie każe używać. Zauważ, że oprócz tego dostajesz jeszcze lepszą czerń emisyjną i dużo lepszą czerń absorpcyjną, lepsza płynność ruchu 24p i rozdzielczość full hd.

LG pewnie będzie bardzo biedny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena Lg 50pn6500 jest bardzo atrakcyjna, ale ich posiadacze zgodnie podkreślają, że czerń jest niezadowalająca. Poza tym LG i Samsung nie słynie z dobrej jakości w porównaniu do Panasonica.

Większość doświadczonych użytkowników zgodnie podkreśla, że 2.5 m od 50X60E to nienajlepszy pomysł, ze względu na małą rozdzielczość, więc chyba kupię 42X60E za 1400 zł. Nie widzę alternatywy do ok. 2000 zł.

Nie dam aż 2600 zł za ST60 dlatego, że ma lepszą czerń, fullhd, 3D i multimedialne dodatki, bo to tylko 42 calowy TV.

Różnica między fullhd i hdready na TV 42 cali zanika, gdy ogląda się TV z dalszej odległości i w większości naziemną telewizję cyfrową, multimedialne dodatki są fanaberią, jeżeli ktoś już ma komputer podłączony do internetu a technologia 3D ma sens gdy ma się dostęp do film w 3D i nie nosi na co dzień okularów. W mojej ocenie, to co najcenniejsze w ST60 w porównaniu do 42X60E to tak na prawdę tylko jakość czerni, lepsza płynność ruchu 24p, i wątpliwej jakości filtr przeciwodblaskowy.

Z resztą posiadacze tego modelu zgodnie twierdzą, że cena za ST60 w porównaniu z tym co oferuje TV jest zawyżona.

Swoją wiedzę opieram tylko na relacjach posiadaczy tych TV, sam ich na oczy nie widziałem, więc miejcie to na uwadze czytając mój post.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadam się z całością twojego posta, oprócz tego, że "cena ST60 jest zawyżona"?? Toż to TV o najlepszym stosunku jakość cena. Jak tak to co mają powiedzieć nabywcy niektórych LCD?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie odpowiada Ci 3D, czy Smart TV to przecież nikt nie każe używać. Zauważ, że oprócz tego dostajesz jeszcze lepszą czerń emisyjną i dużo lepszą czerń absorpcyjną, lepsza płynność ruchu 24p i rozdzielczość full hd.

LG pewnie będzie bardzo biedny.

nikt mi nie każe używać, ale każe płacić za to, czego nie będę używał... może i w lg czerń gorsza ale jaka jest różnica w czerni przed kalibracją? bo ~90% kupujących kalibracji nie przeprowadzi... i czy ta różnica (czerni bez kalibracji) jest warta podwojonej ceny za 50st60?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorąco się zastanawiam nad 50X60.

Jedyne co mnie odstrasza to jego rozdzielczość (HD Ready).

Czy przy oglądaniu 3-4m będzie to widoczne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz przecież wyliczenia w teście kiedy przestaje być widoczne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już mam mętlik... bo w tym tygodniu chciałem kupić TV...

Jeżeli X60 będzie spoko to go biorę, jeżeli macie coś innego do polecenia do czekam na porady.

Myślałem nad ST60 ale kosztuje prawie 4k...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może warto się zapożyczyć trochę i wziąć ST60. Po zakupie nie będziesz żałował i wszystkie wątpliwości czy było warto odejdą ;) Poza tym można wyrwać ten TV za 3500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm to tak ale szukałem prostego telewizora za rozsądną cenę, bez 3D, WiFi i innych udziwnień...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...